Изследване на ХОРМОНИ – 12 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 74 588
  • 720
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 36 054
Здравей Денис, искам да те попитам  каква е ролята на хормоните: 4 Андростендион и тестостерон, ще ми пречат ли на стимулацията.
Да, пречат - създават хормонален дисбаланс и потискат синтеза на женските полови хормони. При бременност, влияят върху правилното развитие на ембриона.
Лекарят преценява, кои нива са рискови.

# 691
  • Мнения: 29
Здравей Денис, искам да те попитам  каква е ролята на хормоните: 4 Андростендион и тестостерон, ще ми пречат ли на стимулацията.
Да, пречат - създават хормонален дисбаланс и потискат синтеза на женските полови хормони. При бременност, влияят върху правилното развитие на ембриона.
Лекарят преценява, кои нива са рискови.
А могат ли да се регулират с хапчета?

# 692
  • София
  • Мнения: 36 054
Здравей Денис, искам да те попитам  каква е ролята на хормоните: 4 Андростендион и тестостерон, ще ми пречат ли на стимулацията.
Да, пречат - създават хормонален дисбаланс и потискат синтеза на женските полови хормони. При бременност, влияят върху правилното развитие на ембриона.
Лекарят преценява, кои нива са рискови.
А могат ли да се регулират с хапчета?
Да, но лекар назначава терапията с медикаменти.

# 693
  • Мнения: 11
Здравейте , имам нужда от помож при разчитането на едни изследвания пускани на 3ти ден от МЦ ... Имам поликистоза на яйчници   
Глюкоза     4.72   Реф. стойности (3.5 - 6.0)
ТСХ              1.41.   Реф. стойности (0.4-4.0)
Тестостерон 5,65. Реф. стойности ( 0,69-2,60)
ФСХ.    5,57.   Реф.стойности фол. Фаза 2.8-11.3 ; овулаторна 5.8- 33 ;  лут. Фаза 1.2 - 9.0
ЛХ   9.32   Реф.стойности фолик.фаза 1.1-11.6 ; овулаторна фаза 8.0 -77 ;  лут. Фаза 0.2 - 14.7
DHEA -S   203   Реф.стойности  35-430
Естрадиол  182  Реф.стойности  фол.фаза 154-588 ; овулаторна фаза - 150-1468 ; лут. Фаза 100-905
Инсулин - 2,46   Реф.стойности  3.0-26.0
НОМА -IR   0,52   Реф.стойности норма <2,5
Това е ,
благодаря предварително Simple Smile



Ето излезе и 170H- progesteron  3.60 ( фол. 0.3-2,4 лут. 1.8-6.97)

# 694
  • София
  • Мнения: 36 054
Скрит текст:
Здравейте , имам нужда от помож при разчитането на едни изследвания пускани на 3ти ден от МЦ ... Имам поликистоза на яйчници   
Глюкоза     4.72   Реф. стойности (3.5 - 6.0)
ТСХ              1.41.   Реф. стойности (0.4-4.0)
Тестостерон 5,65. Реф. стойности ( 0,69-2,60)
ФСХ.    5,57.   Реф.стойности фол. Фаза 2.8-11.3 ; овулаторна 5.8- 33 ;  лут. Фаза 1.2 - 9.0
ЛХ   9.32   Реф.стойности фолик.фаза 1.1-11.6 ; овулаторна фаза 8.0 -77 ;  лут. Фаза 0.2 - 14.7
DHEA -S   203   Реф.стойности  35-430
Естрадиол  182  Реф.стойности  фол.фаза 154-588 ; овулаторна фаза - 150-1468 ; лут. Фаза 100-905
Инсулин - 2,46   Реф.стойности  3.0-26.0
НОМА -IR   0,52   Реф.стойности норма <2,5
Това е ,
благодаря предварително Simple Smile


Ето излезе и 170H- progesteron  3.60 ( фол. 0.3-2,4 лут. 1.8-6.97)

Показва, най-вероятно, проблем с НбЖ - консултирай се с Ендокринолог.
Ще чакам да пишеш Peace
ПП.
Не се притеснявай, с медикаменти се контролира.

# 695
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Добър ден!
Преди няколко дни направих едно бързо питане за изследване на хормони.
Нещата не се развиха така, както аз ги планувах, но нищо. Със сигурност е за добро.
Отидох при личния си лекар за направление, той ми даде за ендокринолог след като му казах защо искам направлението и какво подозирам. Ендокриноложката пък ме изпрати на лаборатория. На Джулай Морнинг  пак съм при нея с резултатите. Обаче, тъй като аз съм силно стресирана от лабораторните анализи, бих искала да попитам разбиращите тук, и в частност теб, Денис, за мнение. Защото съм се шашнала невероятно здраво.
Първите са правени 2014 година, вторите-преди три дни. И двете изследвания са правени на трети ден от МЦ.
http://i949.photobucket.com/albums/ad340/aivelin/Scan%20ndash%201_zpsiwoako7h.jpg

http://i949.photobucket.com/albums/ad340/aivelin/Scan%20ndash%202_zpssmqlxakb.jpg

От така показаните резултати...имам ли/ще имам ли шанс за забременяване?! След лечение?! Ако се лекува. Към коя тема да се насоча - Хашимото, Базедова болест..... Нещо съм отчаяна. Tired

Надявам се снимките да се виждат добре. Във фотобукет са. За по-близък план, като отворите снимката използвайте лупата.

Последна редакция: пт, 24 юни 2016, 19:00 от Ейо

# 696
  • София
  • Мнения: 36 054
Добър ден!
Скрит текст:
Преди няколко дни направих едно бързо питане за изследване на хормони.
Нещата не се развиха така, както аз ги планувах, но нищо. Със сигурност е за добро.
Отидох при личния си лекар за направление, той ми даде за ендокринолог след като му казах защо искам направлението и какво подозирам. Ендокриноложката пък ме изпрати на лаборатория. На Джулай Морнинг  пак съм при нея с резултатите. Обаче, тъй като аз съм силно стресирана от лабораторните анализи, бих искала да попитам разбиращите тук, и в частност теб, Денис, за мнение. Защото съм се шашнала невероятно здраво.
Първите са правени 2014 година, вторите-преди три дни.
http://i949.photobucket.com/albums/ad340/aivelin/Scan%20ndash%201_zpsiwoako7h.jpg

http://i949.photobucket.com/albums/ad340/aivelin/Scan%20ndash%202_zpssmqlxakb.jpg

От така показаните резултати...имам ли/ще имам ли шанс за забременяване?! След лечение?! Ако се лекува. Нещо съм отчаяна. Tired

Надявам се снимките да се виждат добре. Във фотобукет са. За по-близък план, като отворите снимката използвайте лупата.
Здравей!
2014 - ФСХ е бил повишен, може да е било инцидентно, от годините / ако си над 35/ или да показват, че нещо пречи на функцията на яйчниците. Пролактинът е бил малко висок.
ТСХ - показва, че има Хипофункция на ЩЖ
Другите са добре.

2016 - ЛХ и ФСХ са високи, показват ПКЯ.
Е2 е малко висок, както и през 2014г.
ТСХ показва Хиперфункция на ЩЖ /ако не си вземала нищо преди изследването/, за разлика от 2014 когато си била с Хипофункция.
Ако приемаш медикамент - трябва да се коригира дозата.
Може да имаш и Хашимото.
Другите са добре.
Трябва ти добър Ендокринолог.
Тези неща се коригират и не са пречка за зачеване и износване  Peace

# 697
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Добър ден!
Скрит текст:
Преди няколко дни направих едно бързо питане за изследване на хормони.
Нещата не се развиха така, както аз ги планувах, но нищо. Със сигурност е за добро.
Отидох при личния си лекар за направление, той ми даде за ендокринолог след като му казах защо искам направлението и какво подозирам. Ендокриноложката пък ме изпрати на лаборатория. На Джулай Морнинг  пак съм при нея с резултатите. Обаче, тъй като аз съм силно стресирана от лабораторните анализи, бих искала да попитам разбиращите тук, и в частност теб, Денис, за мнение. Защото съм се шашнала невероятно здраво.
Първите са правени 2014 година, вторите-преди три дни.
http://i949.photobucket.com/albums/ad340/aivelin/Scan%20ndash%201_zpsiwoako7h.jpg

http://i949.photobucket.com/albums/ad340/aivelin/Scan%20ndash%202_zpssmqlxakb.jpg

От така показаните резултати...имам ли/ще имам ли шанс за забременяване?! След лечение?! Ако се лекува. Нещо съм отчаяна. Tired

Надявам се снимките да се виждат добре. Във фотобукет са. За по-близък план, като отворите снимката използвайте лупата.
Здравей!
2014 - ФСХ е бил повишен, може да е било инцидентно, от годините / ако си над 35/ или да показват, че нещо пречи на функцията на яйчниците. Пролактинът е бил малко висок.
ТСХ - показва, че има Хипофункция на ЩЖ
Другите са добре.

2016 - ЛХ и ФСХ са високи, показват ПКЯ.
Е2 е малко висок, както и през 2014г.
ТСХ показва Хиперфункция на ЩЖ /ако не си вземала нищо преди изследването/, за разлика от 2014 когато си била с Хипофункция.
Ако приемаш медикамент - трябва да се коригира дозата.
Може да имаш и Хашимото.
Другите са добре.
Трябва ти добър Ендокринолог.
Тези неща се коригират и не са пречка за зачеване и износване  Peace

Нищо не съм пила. Благодаря ти за бързия отговор.

# 698
  • София
  • Мнения: 36 054
Ок.  Peace
Пиши ми какво е мнението на лекаря / Ендокринолог/

# 699
  • Мнения: 11
Добре,може ли да задам един,може би тъп въпрос... Възможно ли е хормона на НБЖ ,да е виновен за високите нива на Тестостерона и Ниските на Инсулина ? Благодаря,пътувам за София при доц.Катя Тодорова ,надявам се да ме успокои Simple Smile Хубав ден Ви желая!

# 700
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Добре,може ли да задам един,може би тъп въпрос... Възможно ли е хормона на НБЖ ,да е виновен за високите нива на Тестостерона и Ниските на Инсулина ? Благодаря,пътувам за София при доц.Катя Тодорова ,надявам се да ме успокои Simple Smile Хубав ден Ви желая!
Ще те помоля за мнение за нея след виждането Ви, защото  аз съм в търсене на добър ендокринолог.

# 701
  • София
  • Мнения: 36 054
Добре,може ли да задам един,може би тъп въпрос... Възможно ли е хормона на НБЖ ,да е виновен за високите нива на Тестостерона и Ниските на Инсулина ? Благодаря,пътувам за София при доц.Катя Тодорова ,надявам се да ме успокои Simple Smile Хубав ден Ви желая!
Няма тъпи въпроси, питай спокойно за всичко, което те притеснява  Peace
Да, високият тестостерон / + високите нива на 17ОН Прогестерон/ са индикация, че може да има проблем с НбЖ.

# 702
  • Мнения: 471
Здравейте!
Прилагам накратко какво бе с мен.
Здравейте!
Четох,четох и решох и аз да се разпиша.
Накратко-лятото след посещение при ендокринолог ТСХ бе0,182 (рег.ст-ти 0,27-4,20).След прием на Тирозол месец и половина по-късно,ТСХ бе 3,9(реф. ст-ти 0,27-4,20).Тогава ми спряха лекарствата и казаха да стоя "чиста" есента и зимата и пролетта да пусна наново ТСХ.Пуснах ги април месец и резултата бе 0,175(реф.ст-ти 0,27-4,20).Направихме и FT3-0.84(реф.ст-ти 0,89-1,76,) и FT3-3.38(реф.ст-ти 2,3-4,2).Тъй като обаче вече месец я няма ендокриноложката реших да се допитам и до вас.

Минах през ендокриноложката и тя ми каза ,че имам субклиничен ХИПЕРтиреоидизъм,което ме озадачи доста.Каза да приемам Цефасел за два месеца и да пусна отново ТСХ.По принцип трябвало да ми даде бета-блокери,но тъй като съм с ниско кръвно каза ,че няма да ми изпише.Общо взето не ми обясни нищо.

# 703
  • Мнения: 11
Здравейте, имам пак едно питане:(
Направиха ми и изследване на антифосфолипидни антитела и АСА IgG e 2,59 при норма под 1.1
Доц. Тодорова ми назначи ново изледване ,но в лабораторията не могат да го разчетат. МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!  Аз го разчмитам като NR ?
Написала ми е следното: Ако NR кл. > 14% е необходимо вливане с нещо си и ро не се разчита? Не мога да кача снимка тук .
Доткорката каза,че това отговаряло за риска от спонтанен аборт,какво е това изследване ,помогнете...

# 704
  • София
  • Мнения: 36 054
Здравейте, имам пак едно питане:(
Направиха ми и изследване на антифосфолипидни антитела и АСА IgG e 2,59 при норма под 1.1
Доц. Тодорова ми назначи ново изледване ,но в лабораторията не могат да го разчетат. МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!  Аз го разчмитам като NR ?
Написала ми е следното: Ако NR кл. > 14% е необходимо вливане с нещо си и ро не се разчита? Не мога да кача снимка тук .
Доткорката каза,че това отговаряло за риска от спонтанен аборт,какво е това изследване ,помогнете...


NK клетки /natural killer (NK) cells/ - при над 14% има висок риск от спонтанен аборт и невъзможност за имплантация.
Вливане с Имунвенин, Интралипид, Киовиг?

Последна редакция: пн, 27 юни 2016, 12:35 от denis.

Общи условия

Активация на акаунт