Скрит текст:
Добър ден!
Скрит текст:
Преди няколко дни направих едно бързо питане за изследване на хормони.
Нещата не се развиха така, както аз ги планувах, но нищо. Със сигурност е за добро.
Отидох при личния си лекар за направление, той ми даде за ендокринолог след като му казах защо искам направлението и какво подозирам. Ендокриноложката пък ме изпрати на лаборатория. На Джулай Морнинг  пак съм при нея с резултатите. Обаче, тъй като аз съм силно стресирана от лабораторните анализи, бих искала да попитам разбиращите тук, и в частност теб, Денис, за мнение. Защото съм се шашнала невероятно здраво.
Първите са правени 2014 година, вторите-преди три дни.
http://i949.photobucket.com/albums/ad340/aivelin/Scan%20ndash%201_zpsiwoako7h.jpg

http://i949.photobucket.com/albums/ad340/aivelin/Scan%20ndash%202_zpssmqlxakb.jpg

От така показаните резултати...имам ли/ще имам ли шанс за забременяване?! След лечение?! Ако се лекува. Нещо съм отчаяна. Tired

Надявам се снимките да се виждат добре. Във фотобукет са. За по-близък план, като отворите снимката използвайте лупата.
Здравей!
2014 - ФСХ е бил повишен, може да е било инцидентно, от годините / ако си над 35/ или да показват, че нещо пречи на функцията на яйчниците. Пролактинът е бил малко висок.
ТСХ - показва, че има Хипофункция на ЩЖ
Другите са добре.

2016 - ЛХ и ФСХ са високи, показват ПКЯ.
Е2 е малко висок, както и през 2014г.
ТСХ показва Хиперфункция на ЩЖ /ако не си вземала нищо преди изследването/, за разлика от 2014 когато си била с Хипофункция.
Ако приемаш медикамент - трябва да се коригира дозата.
Може да имаш и Хашимото.
Другите са добре.
Трябва ти добър Ендокринолог.
Тези неща се коригират и не са пречка за зачеване и износване  Peace

Нищо не съм пила. Благодаря ти за бързия отговор.

Денис, да споделя нещо с теб, което ме тревожи?!
Ходих на преглед при местна ендокриноложка.
Отложих Катя Тодорова, защото тя е със свободни часове края на юли, август и октомври и не исках да чакам дотогава. Ще се запиша едните месеци при нея, като второ мнение.
По думите на лекарката съм с все още недиагностицирано Хашимото. Изписа ми Тирозол по схема- 2+1+1 за един месец, 3*1-две седмици, 2*1-две седмици. Последвано от контролна изследване. Плюс Конкор Кор до свършване на опаковката. /Конкорът ми бе изписан, когато ходих да си взема направление от личния лекар. Явно има резултат от него, защото от 102 у/мин, вчера бях на 96у/.
Уведоми ме, че е добре поне година да не правим  опити за дете. Времето на лечение щяло да е не по-малко около година. На 6,07 ме изпрати на ЕКГ, лабораторен анализ на кръвта и ТАТ+ ТСХ, регулярно. Тогава и ще ми направи ехография на ЩЖ.
Имам увеличение 16 ст с плътна консистенция. Както означава това?
Каза ми че от Тирозола съм щяла да кача кг, защото досега съм имала хиперфункция на желазата, което означавало супер забързана обмяна на веществата?!! Дали съм била отслабнала напоследък?! Е, аз бях на диета, но изрично споменах, че не мърдам наникъде. Това най-много ме притеснява. Ако въпреки желазата не съм отслабвала, а лекарката твърди, че съм имала бърза обмяна на веществата, какво ще стане сега, когато ми забави обмяната?!?  Tired
И как може да се предписват лекарства без ехография на жлезата?! Само на устен разговор и лабораторните анализи.  Rolling Eyes
Малко е сложно при теб и ти трябва добър Ендокринолог. Консултирай се с д-р Начев, д-р Сабина Захариева също е добра:
http://medfac.mu-sofia.com/kceg/?q=node/133
Диагноза / и лечение/ се поставя, след направени изследвания + УЗ преглед.
При Хиперфункция на ЩЖ има засилена обмяна, но това не е нормално и точно лечението, нормализира процеса.  



Нова тема

Последна редакция: сб, 02 юли 2016, 19:33 от denis.