Отговори
  • Мнения: 2 309


                                                
    Добре дошли бъдещи мамчета!



За да бъдете добавени в групата, моля оставете лично съобщение на Septemvri2016,  Danili или Kisses{P} с информация за Вас - години, град, коя бременност Ви е и очакван термин
                            






Приложения, които използваме на телефона: Pregnancy+ (на английски език), Android Bebe (на български език)
































Калина Атанасова_476881, 29 години, Първа бременност, гр. Пловдив


Кангчендзьонга, 36 години, Първа бременност, гр. София

                             
katrinkoleva, 25 години, Първа бременност, гр. Севлиево
mzkostadinova, 23 години, Втора бременност, гр. София


kalina84, Втора бременност, гр. София
Fleur, 37 години, Втора бременност, Брюксел
naska82, 33 години, Втора бременност, гр. София
KokonTessa, 29 години, Първа бременност, Германия


Тита Илиева-Терзиева, 27 години, Втора бременност, гр. София
                                             

nat003, 30 години, Втора бременност, гр. Плевен
Вили Ефо, 37 години, Трета бременност, гр. Пловдив
                                     

ilqna_vasileva, 28 години, Втора бременност, Кипър
Vln89, 26 години, Втора бременност, гр. Добрич
Flora_L3, 32 години, Пета бременност, гр. София
Danili, 33 години, Втора бременност, гр. Бургас


Hriskag25, 33 години, втора бременност, Димитровград


Lyn, 34 години, Първа бременност, гр. София
escarlata, 32години, първа бременност, гр. Бургас
djin4e, 36години, първа бременност


PakMama, 36 години, втора бременност, гр. София

                                             
vania_kk, 30 години, втора бременност, гр. Варна


                           
krasolka02, 36 години, Втора бременност, гр. София
poli85s , 30години, Първа бременност, гр. Смолян

                                           
koikoii, 28 години, Първа бременност, гр. Благоевград
Keti_m, 30 години, първа бременност


Mokka8, 32 години, Първа бременност, Германия, близнаци
grozi, 31 години, Втора бременност, гр. София
Melissss, 21 години, Втора бременност, Белгия

                                         
genchevapetya, 28 години, първа бременност, гр. Дряново
rumbasina, 29 години, Първа бременност
nimeria84, 31 години, Първа бременност, гр. София
smurf4eM, 29 години, Първа бременност, гр. София


Kisses{P}, 24 години, Първа бременност, гр. София
Raq27, 30 години, Първа бременност, гр. Пловдив
lukytoo, 26 години, Първа бременност, гр. София


g_stamboliiska , 29 години, Втора бременност, гр. София
nadita13, 30 години, Първа бременност, гр. Троян
fransi, 25 години, Първа бременност, гр. София


Silvetooo, 29 години, Първа бременност, гр. София
_Dessy_, 32 гoдини, Втора бременност, гр. София
kpaccu, 30 години , Втора бременност, гр. Варна


mushmoranka, 31 години, Втора бременност, гр. Трикала


Magdalena Iulian, 22 години, Първа бременност, гр. Варна
mumetooo , 31 години, Втора бременност, гр. Плевен


petya84, 32 години, Втора бременност, гр. София
                                                       

Millly, 27години, Първа бременност, гр. София


kika555, 35 години, Втора бременност, гр. София
hris8606, 29 години, Втора бременност, гр. София


Angelova85, Първа бременност, гр. Благоевград
                                             

tiqlozanova , 32 години, Втора бременност, гр. София
апчих , 37 години, Трета бременност, гр. Варна
benefit, 26 години, Първа бременност /близнаци/, гр.  Варна

Rott, 34 години, Първа бременност, гр. София


Mama_Rade, 32 години, Трета бременност, гр. .........




Предишни теми:

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 11:32 от Mushmoranka

# 1
  • Мнения: 91
Записче.
След вчерашния ден, в който ми беше много лошо и сърцебиене и какво ли не, днес съм 6! никакви симптоми-НИ-що!
УТре нямам търпение за доктора и да се видим с беборанка/ Всички говорим за нея, че да видим, да няма изненади/ ММ снощи я сънувал в болницата, новородена... каза, че  е дълга, бяла и руса! Аз съм я поръчала с черна коса, та да видим и  тук!!!  Laughing Свито ми е под лъжичката...

още нещо  Mushmoranka, можеш ли да замениш № 3 от темата с /3/ или тире тема 3, че така малко се чете, че все едно всяка трета мама е добре дошла...или че мамата е номер 3.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 418
Запис от мен, Мерси за темата  bouquet

Джинче, стискам палци утре за прегледа и ще чакам отчет.
На мен пък днес ми е зле, имам киселини, повръщах, отпаднала съм  Sick Добре, че майка ми взе да гледа баткото, че да мога на спокойствие да си страдам. За капак ще имаме гости  Crazy

Много се радвам за момичетата чули 2 сърчица - представям каква е емоцията  Heart Eyes

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Запис и от мен.Благородно завиждам на мамите без симптоми и проблеми.Аз си имам киселини,гадене,повръщане-пълен пакет.Абсурда е,че за да не ми се гади и повръща трябва постоянно нещо да хапвам  newsm78, а си имам една колежка която е решила, че трябва да ме контролира какво,колко и кога ям.Вече ми се иска да я  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 2 309
още нещо  Mushmoranka, можеш ли да замениш № 3 от темата с /3/ или тире тема 3, че така малко се чете, че все едно всяка трета мама е добре дошла...или че мамата е номер 3.
Слушам и изпълнявам!  Laughing
За мамите, които искат да влязат в списъка на първа страница, нека ми пишат на лично, че не съм от много помнещите  Laughing

# 5
  • Мнения: 503
Момичета, понеже в предната тема видях, че коментирате БХС и близнаци, ето какво е писала една моя позната АГ в друга тема (за Св Петка става въпрос):

"Това е абсолютно вярно, но мисля, че в случая не става дума за изчисление на риска за генетичните заболявания - ясно е, че нивата на хормоните не могат да се "поделят" между двете бебета/двете плаценти (ако са две). Мисля, че става дума за изчисление на други рискове посредством скрининга - например рискът да повишиш кръвно, да имаш прееклампсия или бебетата да са недохранени - така ми го обясни накрактко д-р Стратиева, не исках да я задържам повече, защото изоставаше от графика с два часа. Вчера гледах как се прави ФМ на близнашките бебета, беше много по-подробно от всичко, което на мен са ми правили с предишните бебета. След това една програма изчислява рисковете за Даун, Патау, Едуардс и т.н. за всяко бебе поотделно. А кръвните показатели допълват картината.
Не мисля, че става дума за вземане на пари, мисля, че става дума за иновативна медицина, защото са филиал на Fetal Medicine Foundation и имат съответния софтуеър и лаборатория, за да правят изследванията."

http://94.156.15.161/index.php?topic=727681.195;topicrefid=20

# 6
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте, цял ден ме няма и изпуснах кога сте изписали старата тема  Simple Smile
Дано тази се напълни само с хубави новини и емоции.  Hug

# 7
  • Мнения: 503
Ъм, извинявайте за двата поредни поста. Мисля, че Красолка беше питала за хрема - на мен много ми помага топла вода, в която се разтваря морска сол. Ето по-подробно (обяснението е на хомеопата Д-р Михайлов, като има и параграф за действието на купешките капки):

Хрема
Преди всичко хремата се явява един от ранните симптоми на вирусно заболяване. На
първо място чрез нея организмът се опитва да засържи инфекцията в носа (да не я
пропусне към носоглътката и белите дробове). Второ, носната лигавица отделя слуз,
която съдържа вещества, неутрализиращи вирусите.
Еволюция на хремата
Най-често в началото хремата е като вода (представете си какво протича от носа ни
при рязане на лук). По-късно тя се сгъстява и става като яйчен белтък. Ако
състоянието не се овладее, от дейността на насложената бактериална инфекция се
сгъстява, помътнява, добива жълт и още по-късно -зелен цвят.
И по подразбиране първостепенната задача е да не се допуска изсъхване на лигавицата.
Това важи с особена сила за бебетата и малките деца.
За това е необходимо да се приемат достатъчно течности и въздухът в помещението да
е чист и прохладен. Ако лигавицата на носа засъхне, детето ще започне да диша през
устата и тогава започва изсъхване и сгъстяване на слузта в посока надолу по трахеята и
бронхите, тяхното запушване, което е и от главните причини за белодробни възпаления
(пневмонии).
При температура в стаята над 22° С, особено, ако отоплението е централно или с
електрически прибори лигавицата съхне много бързо. Комфортната е температурата 18-21°, в спалн
ото помещение-до 16° С.
При хрема едно просто овлажнавяне на носната лигавица може да е от съществено
значение. Най-простото и достъпно средство-физиологичен разтвор -0,9% NaCl
(продава се във всички аптеки). Или най-обикновена чешмяна вода 1 чаша, в
която разтваряме 1 равна чаена лъж. морска сол. Предозиране е невъзможно и може да се
накапва от приготвения разтвор и през половин час по 3-4 капки във всяка ноздра.
Може да се използват и маслените рзтвори на витамин А (ретинол). Накапват се не по-често от на 2 часа по 1-2 капки във всяка ноздра. Добре е двата вида апликации да се
съчетават и редуват посменно. Странични ефекти няма. Препоръката може да се
прилага от нулева възраст. Да се избягва използването на антибиотични разтвори.

Недопустимо е при обикновена хрема последствие на вирусна инфекция да се
използват съдосвиващи капки (като нафазолин, ксилометазолин и пр.). Първоначално
те наистина облегчават много –слузта изчезва, но после става много лошо –започва
оток на носната лигавица. Клинична проява: сополите престават да се стичат, но
носовото дишане на само не се възстановава, но се влошава (не можеш да си поемеш
дъх). За да се почувствате добре, пак накапвате капки и така до безкрайност. Да
повторим: хрематае защита. И сама ще премине, ако не пречим, а помагаме. Защото
вижте какви могат да бъдат последиците от неправилни действия.

http://cdg1.na4alobg.com/Procetohme%20za%20nas.pdf

# 8
  • София
  • Мнения: 103
Lyn благодаря ти мила  bouquet  2 дена постоянно пръскам Стеримар,но полза никаква за момента.Такава хрема не съм имала с години.Чувствам се ужасно.Не мога да си надигна главата.Добрата новина е,че корема почти не ме боли вече.
Наичка, ужасно ще ни липсваш! smile3525Успех и само напред!
Момичета последните ви прегледи с вагинален ехограф ли бяха?Не е ли време вече да ни преглеждат през коремите,че много ме е страх от долу? newsm12

# 9
  • Мнения: 14
За хремата могга да предложа един изпитан метод с клечка за уши се слага в ноздрите домашен мед малко пари но ефекта е голям.

# 10
  • Мнения: 503
Lyn благодаря ти мила  bouquet  2 дена постоянно пръскам Стеримар,но полза никаква за момента.Такава хрема не съм имала с години.Чувствам се ужасно.Не мога да си надигна главата.Добрата новина е,че корема почти не ме боли вече.
Наичка, ужасно ще ни липсваш! smile3525Успех и само напред!
Момичета последните ви прегледи с вагинален ехограф ли бяха?Не е ли време вече да ни преглеждат през коремите,че много ме е страх от долу? newsm12

За нищо   Hug На мен солния разтвор ми помогна, дори като имах пневмония.

За меда също подкрепям - пробвала съм и ми помага, проблемът е, че не е удобно да си слагаш мед в ноздрите на работа, примерно Simple Smile, а си е за лечение вечер. Знам, че трябва да се направи 2 - 3 поредни вечери за добър ефект. Имам приятелка, на която много й смъдеше като пробва, но тя каза, че е с разранена лигавица и вероятно е от това.

Ами мен и преди 3 дни ме гледаха с вагинален, а съм в 10с. вече.

Наичка  Hug и от мен!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 271
И мен още ме гледа с вагинален.На 11 пак ще ходя,ще съм 11г.с. И се надявам да ме гледа с коремния,че ми писна съблечи,облечи,легни,вдигни крака.....искам да си лежа и толкоз.
Според мен не е опасно дори и с вагиналния,аз го усещам не повече от 1-2 сантиметра,едва ли на бебо му пречи.

# 12
  • Мнения: 2 309
Вагиналния се използва до края на първия триместър, поради простата причина, че матката не се е уголемила достатъчно, за да може да се използва коремния, и така може или да няма резултати или да бъдат грешни. Бебето не усеща абсолютно нищо. същото е като при секса! Няма опасност!  Wink
Що се отнася до хремата, аз на сина ми му давам единствено билков сироп за гърлото и за носа- физиологичен разтвор, но не на дози, а колкото е натиснато- толкова пръска, защото според мен това е най-практичното, тъй като сам човек си усеща колко има нужда, а не да помпаш като спукана гума и резултат да няма. Също така след като му намажа гърдичките и гръбчето с крем в евкалип му минавам малко под носа и няма проблеми цяла нощ или го правя най-малко два пъти на ден, заради бърсането на носа! Така си го лекувам 5-6 години вече! Никакви капки, никакви хапчета, никаква синтетика!

# 13
  • Мнения: 584
Наичка,  Hug! Пожелавам ти хубави новини много скоро и така до финал!

За два дни ви изпуснах и още две нови близнашки мами се появили!  newsm44
Ако ще е такава квотата, да изчезвам по-често.  Mr. Green
Специално честито за двете  Heart Heart на Бенефит и Ескарлата!

Някой питаше за кореми - моя сега в средата на 8г.с е доста заоблен вече - първа бременност ми е.
Ако съм по бански няма объркване, дънките ме стягат вече отгоре, чудя се какви блузи да слагам. Незнам дали защото са двечки така бързо пролича. newsm78
Нямам кой знае каква промяна в симптомите, т.е само голямо желание за сън, но забелязвам, че от няколко дни като, че ли съм за по-дълго време шен. А да, и си похапвам по-честичко.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 309
При близнаците всичко е двойно... два пъти по-бързо се появява коремчето, и два пъти по-голямао от едноплодната бременност! Mokka8, завиждам ти за бързо уголемяващото се коремче! Но ако ще се появява нова близнашка мама, всеки път като те няма... моля те да не влизаш около 15-ти, в случай че и аз се похваля с две тупкащи сърца!  Praynig   Hug

Общи условия

Активация на акаунт