Приветствайте татковците

  • 45 274
  • 1 159
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 654
Не смятам, че зависи от пола дали ще се занимаваш с детето си или не. Както има мърляви бащи, така има и мърляви майки, на които просто не им се занимава със собствените им деца. Не знам защо се набляга винаги на несъществени неща като обличане и сменяне на памперс. Това ли е родителството - облечено, нахранено и приспано? Това са дреболиите от ежедневието, които може да ги свърши всеки.
Истината е, че мама и татко не са едно и също нещо, което се вижда още от първия ден на детето, когато трябва да бъде накърмено и се задълбочава с годините.
Моите деца са момчета и се оказва така, че готините неща могат да ги правят само с татко си, защото колкото и да съм равна на мъжа си като права и задължения спрямо децата, не мога, а и не искам да ритам футбол по поляните, нито пък разбирам нещо от авиомоделизъм, че да изобретявам и сглобявам самолети, които да летят наистина. Това го може само татко. Сигурно ако имах момичета, щях да се занимавам повече с тях с типично женски забавления като шиене на дрешки за куклите и лакиране на ноктенца.
Събота и неделя виждам предимно татковци да разхождат децата, но причината не е, че много им се занимава и са за пример - в никакъв случай  Mr. Green Извели са ги, за да се спасят от седмичното чистене и готвене, което ще бъде свършено от тяхната чума у дома. После ще се приберат да хапнат малко и да си качат краката върху табуретката, под която вече е пометено.

# 61
  • Мнения: 12 692
Aз наистина намирам, че към бащите има такова игнориращо отношение. Например, един уикенд аз трябваше да работя, а малкият беше през нощта с температура. Тогава бяха и моите родители на гости. Нарамват се татко, дете и баба и отиват при дежурен педиатър. Когато таткото се опитва да обясни, че през нощта температурата е била 38.5, тя му казва "А, ти нещо не си разбрал, те жените са по-наясно" и пита бабата какво му е на детето!  Shocked Мъжът ми беше много възмутен.

При нас няма особено делене на гледането, и двамата правим всичко  Grinning

И защо трябва и баба?

# 62
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Не подкрепям разминаването на границите
между половете. Това не е равноправие, то-
ва е нездравословна смяна на парадигмата.
Ролята на бащата е да е баща. Смесването
с майчинската роля е по-кофти коктейл от
коктейл Молотов - онзи поне гръмва на мо-
мента и са видими последствията му.

# 63
  • Мнения: 4 300

Събота и неделя виждам предимно татковци да разхождат децата, но причината не е, че много им се занимава и са за пример - в никакъв случай  Mr. Green Извели са ги, за да се спасят от седмичното чистене и готвене, което ще бъде свършено от тяхната чума у дома. После ще се приберат да хапнат малко и да си качат краката върху табуретката, под която вече е пометено.

по истинска история  Laughing

Реалността уви, е че мъжете обикновено изкарват повече от жените, дори и за сходна работа. Съответно това прави вероятността майката да остане в първите една/две години фул тайм с детето 90+%. Никой не може да ме убеди, че може по равно да се разделят грижите при положение, че от 24 часа работещият ще липсва поне 8-10. Хубавото е обаче, че все по малко са хората, които не правят нещо заради полови предразсъдъци- без значение дали готвене, чистене, миене на дупе или шофиране.
Четох наскоро за опити една и съща кола да бъде закарана в сервиз от мъж и от жена. Познайте дали нямаше разлика в направените ремонти и тяхната цена Crazy

# 64
  • Мнения: 7 008
Aз наистина намирам, че към бащите има такова игнориращо отношение. Например, един уикенд аз трябваше да работя, а малкият беше през нощта с температура. Тогава бяха и моите родители на гости. Нарамват се татко, дете и баба и отиват при дежурен педиатър. Когато таткото се опитва да обясни, че през нощта температурата е била 38.5, тя му казва "А, ти нещо не си разбрал, те жените са по-наясно" и пита бабата какво му е на детето!  Shocked Мъжът ми беше много възмутен.

При нас няма особено делене на гледането, и двамата правим всичко  Grinning

И защо трябва и баба?



Де да я знам, мен ме нямаше, сигурно е искала да чуе какво ще каже лекарката  Crazy
Не съм и казвала да ходи и тя, ако това имаш предвид  Simple Smile

# 65
  • Мнения: X
Никога не съм била по-вбесна на моя мъж от днес сутринта, когато реши да се прави на равноправен и критикуваше дрехите, които нашето момиченце искаше да облече за градина /и преди това се беше допитало до мен и аз бях одобрила!/.
Нека си имаме уважението - във всяко равпоправие си има граници!  Naughty

# 66
  • Мнения: 4 420
По време на майчинство, обикновено той изкарва парите.

По време на майчинството продължих да получавам почти толкова, колкото и преди майчинството, а именно 50% от общия семеен доход.

Повечето жени втората годиня работят неофициално. Затова ститистиката показва едно, но реално те носят доход у дома по един или друг начин /макар и малко незаконно/.

И щом аз вчера могаж да си сваля вентилатора на абсорбатора, значи и той може да "стърже лайна" и да връзва опашки. Ако ми трябваше мебел у дома, щях да си купя нов диван. Не съм се събрала с него, че да го отърва от досадната домакинска работа, щото същата той си я е вършел преди да заживеем заедно.

ПП. Аз от моя не се оплаквам, не ми помага с нищо, просто си върши неговата част от задълженията.

# 67
  • Мнения: 1 610
Приветствам всички да обичат децата и не само своите .
Децата са наша грижа и бъдеще!
В отглеждането на децата трябва всички да участват-съседи, приятели, роднини, колеги... Всеки човек от обществото трябва да се грижи за всички деца както възпитава/отглежда своето дете.  
Всеки член на семейството татко, дядо, баба, мама...трябва да даде своя дан и житейски опит за бъдещото поколение. Длъжници сме на децата си ако ограничим контакта с близките.
Детето черпи знания, опит от всеки околен и така се оформя неговата личност.
Ако искате да имате нормални, позитивни, будни, любопитни, творчески, весели и любящи живота/Родината деца - не ги оставяйте на грижата и вниманието само на един човек!
 bouquet

# 68
  • Мнения: 12 692
Де да я знам, мен ме нямаше, сигурно е искала да чуе какво ще каже лекарката  Crazy
Не съм и казвала да ходи и тя, ако това имаш предвид  Simple Smile

Пред лекарката се показва, че мъжът не може да се справи, затова е довел и баба.  

# 69
  • Мнения: 36 174
маманет, комунистически лозУнги?

# 70
  • Мнения: 14 654
Стига с тея лайна, де! На мен направо ми е обидно, че когато заговорим за родителство, веднага се намира някой да сподели кой бърше насрания гъз на детето и след него минават още десет, да се отчетат и при тях как е. Мислех, че за лайна си говорят децата до 6-годишна възраст, а после намират по-интересни теми. Но изглежда съм се объркала и на много хора ежедневието им се върти от лайната, егати лайняния живот имате.

# 71
  • София
  • Мнения: 29 053
Приветствам всички да обичат децата и не само своите .
Децата са наша грижа и бъдеще!
В отглеждането на децата трябва всички да участват-съседи, приятели, роднини, колеги... Всеки човек от обществото трябва да се грижи за всички деца както възпитава/отглежда своето дете.  
Всеки член на семейството татко, дядо, баба, мама...трябва да даде своя дан и житейски опит за бъдещото поколение. Длъжници сме на децата си ако ограничим контакта с близките.
Детето черпи знания, опит от всеки околен и така се оформя неговата личност.
Ако искате да имате нормални, позитивни, будни, любопитни, творчески, весели и любящи живота/Родината деца - не ги оставяйте на грижата и вниманието само на един човек!
 bouquet


Не си харесвам съседа. Той може ли да не участва в отглеждането на детето ми?
Обаче имам друг съсед, много симпатичен. Да взема да го привикам да даде своя дан  Thinking

# 72
  • София
  • Мнения: 17 404
Съответно това прави вероятността майката да остане в първите една/две години фул тайм с детето 90+%. Никой не може да ме убеди, че може по равно да се разделят грижите при положение, че от 24 часа работещият ще липсва поне 8-10.

Това добре, ама се касае все пак само за едни две години от живота на детето, това е един нищожен процент от грижочасовете, които се полагат за отглеждането на едно дете до неговата пълна самостоятелност.

# 73
  • Мнения: 46 641
Не подкрепям разминаването на границите между половете. Това не е равноправие, това е нездравословна смяна на парадигмата. Ролята на бащата е да е баща. Смесването с майчинската роля е по-кофти коктейл от коктейл Молотов - онзи поне гръмва на момента и са видими последствията му.
Целта не е равноправие. Целта е детето да има родител в пълния смисъл, не на книга. Не един, а двама, когато физически ги има двамата. Ние някога имахме само един родител.
Баща ми също сега е за реалното родителство, от което навремето е бил лишен заради разбиранията в обществото. Наваксва с внучката, когато може, но миналото няма как да се върне за мен. Винаги ще съжалявам, че съм родена в онова време.
Да си родител е много повече от това да се порадваш малко на детето и да казваш, че възпитаваш човек, когато реално не познаваш.

П.П. Майка ми е започнала работа, когато съм била на 8 месеца, въпреки това вкъщи само тя правеше всичко, а баща ми си почиваше след работа или излизаше с приятели. Сега е различно, той самият осъзна, че това са колкото нейни, толкова и негови задължения, и не вижда нищо нормално в това да стовари всичко на крехкия й гръб.
Сега жените получават първата година почти цялата си заплата. Втората отново работят и то доста добре платена работа - детегледачка. Ако не вярвате, прегледайте цените. Значи ако тази жена гледа чуждо дете, като се прибере вкъщи ще има право да очаква и негово участие. Но ако гледа собственото им дете - мързеланата цял ден нищо не е правила, я да почва всичко подред.
Но дори да е така по време на майчинството, след работа и почивните дни не виждам пречка бащата да навакса. А и става дума все пак само за 2 г., после всеки работи. Не виждам нищо странно бащата да го прибере от градина, да наготви и да го нахрани, ако майката има някакъв ангажимент или пие кафе с приятелки. Светът ще се срине, че е направил нещо елементарно и ще му окапе... Crazy Joy

Съответно това прави вероятността майката да остане в първите една/две години фул тайм с детето 90+%. Никой не може да ме убеди, че може по равно да се разделят грижите при положение, че от 24 часа работещият ще липсва поне 8-10.
Ами то само в главите им е гонене на някакво равенство. Въпросът е, когато си е вкъщи бащата дали ще го гледа като родител или ще го хване да си поиграе малко и при най-малката нужда и той като бебето ще вика мама, която не може да мръдне и за секунда навън или да легне за 1 час във ваната.

# 74
  • Мнения: 14 654
Ние някога имахме само един родител.

Кои сте вие? Защото ние си имахме пълноценен и напълно чудесен баща, който е сега е любим дядо.

Общи условия

Активация на акаунт