Приветствайте татковците

  • 45 289
  • 1 159
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 3 916
Това означава, че на седалките има колани и следва да се ползват, тип бус е по-различно от автобус. Следи се децата да не стават между седалките, както е ако си правостоящ в градския транспорт, буса се качва и на Околовръстното, където скоростта е различна и т.н. и т.н. Различно е и не касае дали е или не е безопасно. То и да излезеш от вкъщи не е безопасно, ако съседката реши да бърше перваза и бутне без да иска саксията. И да, не ходим с каски превантивно, но в колите за превенция са измислени коланите. Само пример.

# 1 141
  • Мнения: 22 036
Има и градски автобуси, които са от типа "бусове". Знам каква е разликата, просто ми е чудно, ако случайно ти се налага да си водиш детето на училище с градски транспорт, защо не би предпочел организиран такъв. Явно на Алудра не и се налага, но все пак на милиони хора им се налага и риска не е по-голям или по-малък.

# 1 142
  • Мнения: X
Дъщеря ми ходи с голям автобус на училище. В него има не повече от десет деца, но автобусът е голям. Колани не знам дали има.

Сметнапалата, как изчисли колко по-дълго би спало детето ми ако ходи с баща си на училище, след като не знаеш в колко часа трябва той да е на работа, на какво разстояние е местоработата му от училището и какво точно означават тукашните задръствания?

# 1 143
  • Мнения: 21 784
  На мен училищните автобуси ми се виждат голямо удобство. Но моето дете ходи в държавно училище, а те нямат такива. Всъщност ние живеем близо и не би имало и смисъл за нас, но по принцип ми харесва идеята за училищен транспорт

# 1 144
  • София
  • Мнения: 12 374
  На мен училищните автобуси ми се виждат голямо удобство. Но моето дете ходи в държавно училище, а те нямат такива. Всъщност ние живеем близо и не би имало и смисъл за нас, но по принцип ми харесва идеята за училищен транспорт
И на мен ми харесва идеята, но засега и градините, и училищата, които съм избрала са близо.

Моята щерка сутрин става без проблем в 7:30, скача веднага и се облича. Аз обаче от дете ненавиждам ранното ставане, едва успявам в седем да се надигна. За щастие уикенда и отпуските спим и тримата до късно.

# 1 145
  • Мнения: 3 916
Дъщеря ми ходи с голям автобус на училище. В него има не повече от десет деца, но автобусът е голям. Колани не знам дали има.

Сметнапалата, как изчисли колко по-дълго би спало детето ми ако ходи с баща си на училище, след като не знаеш в колко часа трябва той да е на работа, на какво разстояние е местоработата му от училището и какво точно означават тукашните задръствания?

Пак да напиша - принципно, не точно твоето. Такъв е изразът. Нямам идея къде сте вие, аз пиша за условията при нас, които в български сайт се подразбира, че касаят България.
Ако трябваше моето дете да пътува-независимо дали с градски автобус, личен автомобил или служебен от училището, бих класирала така по време:
1-най-бързо би пристигала с личен автомобил , шофиран от мен или бащата - съответно ставаме всички колкото е необходимо по-рано-според трафика и климатичните условия
2-малко по-бавно би пристигала с автобуса на градския транспорт, като там съобразим освен трафик и климатични условия-път до самата спирка и все пак по-бавното придвижване по принцип;
3-последно бих заложила на автобус от училище, защото той обикаля целия град, за да събере 20-те деца-това значително удължава самото трасе, което ще измине детето с този автобус.

# 1 146
  • Мнения: 9 915
И това го прави по-безопасен?
Не знам дали разбираш, но това няма никакво отношение към моя казус.

п.п. Транспортът обикаля адреси в една част на града. Сеседката записа детето в училище с транспорт и е много доволна. Взимат го, връщат го. Тя няма ангажимент.

# 1 147
  • Мнения: 22 036
Коментирах постът ти, в който каза, 1е е заради колана. После обясни другото.

# 1 148
  • София
  • Мнения: 5 884
Голямо надцакване пак коя е по-по-най и коя по-хай... Crazy

# 1 149
  • Мнения: 9 915
Коментирах постът ти, в който каза, 1е е заради колана. После обясни другото.
Какво друго съм обяснила?

Аз разбрах, че не трябва да протестирам за колан в бус, защото ги няма в автобус. Ако не съм разбрала, извинете.
При всички случаи, проблемът до 4-ти клас засега е решен. После ще мислим за по-нататък.

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 19:39 от Windekind (ex Aludra *)

# 1 150
  • Мнения: 13 569
 Simple SmileВсеки си е преценил според някакви си негови критерии , транспорта кола в зависимост от местоположението на училището може да се окаже доста повече време от градски транспорт или ходене пеш.Да не говорим за синята зона в центъра, където и за 5 минути да слезете от колата, а има училища, които колите нямат достъп до входа или много затруднен такъв и трябва да се въртиш да паркираш смс и т.н. или безумната опашка от чакащи коли пред входа на някое училище за да оставят децата пред входа и те да влязат- виждам го всеки ден.
Училищните транспорти често ги събират от едно място няколко човека и са районирани.
Не мисля че може да се обобщава .Кой както си е преценил така го прави

# 1 151
  • Мнения: 66
  На мен училищните автобуси ми се виждат голямо удобство. Но моето дете ходи в държавно училище, а те нямат такива. Всъщност ние живеем близо и не би имало и смисъл за нас, но по принцип ми харесва идеята за училищен транспорт
И на мен ми харесва идеята, но засега и градините, и училищата, които съм избрала са близо.

Моята щерка сутрин става без проблем в 7:30, скача веднага и се облича. Аз обаче от дете ненавиждам ранното ставане, едва успявам в седем да се надигна. За щастие уикенда и отпуските спим и тримата до късно.

Аз не знам дали в този живот ще видя в България държавно училище с транспорт. Идеята е много добра и не нова. В чужбина много държави имат транспорт. Тука може би само частните училища. Аз като малка съм ходила по около час докато стигна училище.

# 1 152
  • Мнения: X
Училищните автобуси са удобни и прекрасно решение за 'от врата до врата' надежден транспорт. Няма колани в тях, но има правила за возене само на деца седнали на седалките, които ако не се спазват има санкции.

В Пловдив знам за частно у-ще с бусове, за държавно не съм чувала, което не значи, че няма.

# 1 153
  • Мнения: 19 335
И държавните училища имат автобуси. В моя роден град е едно училище, в което ходят и деца от околните села. От по-близките села ги извозва всеки ден (е, може да не ги кара чак врата до врата, а да спира на удобно място в селото), от по-далечните ги извозва 2 пъти седмично, защото самите ученици са на общежитие към училището. Дори и по-мързеливите ученици от града може да се качат, ако има място в автобуса, за да си спестят 15-20 минути пеша, когато минава.

# 1 154
  • Мнения: 12 695
И като мине през целия град, на детето му се събират 2 часа в трафика.

Общи условия

Активация на акаунт