Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 44 245
Не не е идвал на всяка...то и аз не държах, все пак повечето бяха съвсем рутинни мерения - освен за компания др смисъл не виждам...а на раждането в началото ми се щеше да присъства, но гледахме един филм където имаше раждане - ми каза си човека, че няма да издържи такова нещо, а накрая и аз се радвах, че не присъстваше чесно казано.... Simple Smile

# 121
  • Мнения: 109
Ех,тези татковци waveyВече съм в 34г.с.до сега е идвал само веднъж с мен.Много работи милия,чак ми е жал за него-но в събота и неделя си е само мой! hugОп малко се отплеснах,за раждането не го искам,немога и за него да мисля,а и на него болниците не му понасят много.Според мен е много индивидуално това за присъствието на бащата-"разни хора,разни идеали"...на кой беше тази мисъл??? newsm78

# 122
До сега е пропуснал само една консултация. Той работи 2 на 2 дни и имаме възможност да варираме.
Все още мислим дали да присъства на раждането. Той казва, че това е голям залък за него  Mr. Green и не знае дали не трябва с него да се занимават докторите, ако дойде  Laughing
На мен ми се иска да дойде, но да стои до мен, а не от страната на докторите. Смятам, че трябва да присъства на раждането и да си гушне бебчето в първия миг, появило се на този свят  Hug , но след прегръдката на мама  Naughty

# 123
  • Мнения: 5 401
"разни хора,разни идеали"...на кой беше тази мисъл??? newsm78

Алеко Константинов  Wink

# 124
  • Мнения: 1 027
Да, при нас таткото всеки път беше с мен на ЖК и даже лекарката повече на него показваше бебо и му обясняваше, а той после взимаше снимката и ми обясняваше на мен и на приятелите кое какво е. Но за раждането предпочитам да не идва.

# 125
  • София
  • Мнения: 2 958
Първия път идваше на всяка консултация.Втория път -не.
Работата му не позволяваше да излиза по всяко време...А за присъствие на раждане -никога не съм  искала. Wink

# 126
  • Мнения: 380
Нашият татко (българин) е идвал на по-важните консултации. Ходим заедно на курсове за раждане, четем заедно книги и със сигурност ще присъства на раждането без значение дали ще е нормално или секцио. Не съм го карала насила. Той сам изявява желание и според мен е съвсем нормално да сме заедно. Двамата сме си сами тук и се подкрепяме във всяко едно нещо Peace

# 127
  • София
  • Мнения: 401
Ами не винаги  идва, защото е на работа, но ехографите не пропуска - то на другото какво да прави newsm78?А за раждането е категоричен, че няма да влезне с мен - казва, че и в коридора ще се побърка Hug

# 128
  • Мнения: 7 605
Най-много да го изплаша - ще се притесни, като види, че изпитвам болка. Фактът, че е безсилен да ми помогне ще го потисне още повече.

Не съм съгласна  Wink  Раzбира се, 4е може да ти помогне. Самото присъствие според мен е много важно, да не те оставя сама в тоzи важен момент. Да ти държи ръката, да ти намокри 4елото, да ти дава вода ако е поzволено, да диШа с теб, да е там когато детето му се появява на бял цвят, да прераzва пъпната връв,.......

Подкрепям мнението на ziyah, и ние с мъжът ми станахме оЩе по блиzки покрай бремеността, което не е zа подценяване  Wink  Не е идвал с мен на всяка една консултация, но на пове4ето прегледи на УЗ е присъствал и много съм доволна, 4е е успял да дойде. Особено в на4алото на бремеността на мъжете е по трудно да осъzнават какво става, а гледката на екрана много му помогна. И двамата се просълzихме когато видяхме и 4ухме сърцето. И той сега ми е по блиzък от най добрата ми приятелка, и мен ме е виждал на стола с отворени крака  Wink  но нали сме партньори и нямаме тайни.

Според мен и връzката между баЩата и детето Ще бъде по силна, колкото пове4е у4астие вzима той по време на бремеността и раждането.

# 129
  • Мнения: 36 053
не съм го искала на нито едно от ражданията, с каката дойде с мен /беше през нощта и нямаше как/, когато лекарката ме прегледа в кабинета си, за да ми каже да отивам за раждане в болницата, а с дребната - дойде 1 път на консултация и то за да доведе каката да види бебето и ме закара до болницата преди раждането

# 130
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Нашия татко не идваше навсяка консултация. Щеше да присъства на раждането, ама докато дойде и аз бях родила... нищо следващия път

Общи условия

Активация на акаунт