Забременели след инвитро - тема 19

  • 56 582
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 403
Ами и аз не знам, затова питам по-вещите Simple Smile Пък добре ми изглежда с едно портокалче Simple Smile

# 676
  • България
  • Мнения: 3 622
Ох Simple Smile имам си две сърчицаааа.. тупкат ли тупкат! Simple Smile Heart Eyes Heart Eyes
Честити две нови сърчица под твоето  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Толкова е хубаво  Hug
нежи, не знам какво значи това за плацентата, надявам се че всичко ще е  наред! Важното е, че бебето е добре  Hug
шакира, спокойно, нали затова сме тук да си споделяме притесненията  Peace  Звучиш по-спокойно вече  Hug  И твоето бебче е добре! Simple Smile Хубаво е, че отиде да те прегледат. Значи казаха , че сама ще се пукне кистата?
И аз това виисоко ЧХГ мислех, че са две сакчета, но тя нали каза, че е на ЕЦ, може едно ембрионче да е било.
happy2015, добре дошла. Честито сакче  Grinning  За пулса е рано, следващия път ще го чуете  Hug
За тези плацентарни молекули и НК клетки нищо не знам, моят лекар не ги е споменавал. Киселини също нямам пу-пу
Аз пък имам въпрос, грейпфрутите може ли да се хапват от бременни Simple Smile че досега ми развиваха теории, че не били полезни. А Свекървещичка купила 2 мрежи и се чудя какво да ги правя. Мислех на фрешче?
Стига бе, аз се разбих да ям грейпфрути с тази бременност, миналата бях на ябълки. Ако някой знае нещо по въпроса, моля да сподели ???

# 677
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Шакира, кистата може да е киста на жълтото тяло, която е нормална за първия тримесър.
И моята беше между 2.5 и 3 см..

Последна редакция: ср, 09 мар 2016, 15:55 от afrikancho

# 678
  • Мнения: 10 758
Миж, плацентарните молекули (уж) предсказват и възможността от прееклампсия. Моите все не са в референтни граници, но не ми изписват вливки, а Утрогестан.

Интересно...  Thinking
Явно са патент наистина на "Надежда", след като в "Щерев" ни гледат странно /Амини  Hug/

Със фрешовете бъдете по-умерени, момичета. Не всеки ден. По-добре консумирайте плода като плод, отколкото на фреш. Редовната му употреба може да повиши нивото на кръвната захар, което не е добре. Фрешът действал като "инсулинова бомба" на организма.  
Но пак си е до организъм, де ...  Simple Smile

За грейпфрута бях чела, че не се препоръчва, ако се поставя Фраксипарин. Не знам дали е вярно, но гледам да не го ям често...

# 679
  • Мнения: 201
На мен лекарката ми беше казала да не ям грейпфрути.

# 680
  • Мнения: 11 583
Да, грейпфрутът взаимодействаше с някакви лекарства, затова се препоръчва (за кой ли път!) да има разстояние между храненето и лекарството. Ама аз не се втелясвам, всичко ям. И за ананаса се говори, че контракции предизвиквал. Питайте ме като преносвах детето какво ли не опитах, за да си докарам контракции - нищо не подейства, накрая ми бучнаха системата  Mr. Green
Забравих да спомена, че Гавискон изобщо не ми действа на киселините. Прясното мляко - само временно, за около 15 мин. Май киселички ябълки ми се отразяват най-добре.

# 681
  • България
  • Мнения: 988
Шакира и аз май имах киста в началото. Получих доста силни болки една вечер. Питах док на следващия преглед и той каза, че най-вероятно е било от спукване на киста.
happy2015, добре дошла! Hug
За грейпфрута четох, че при консумацията му в организма се отделя някакъв ензим и пречи на усвояването на някои лекарства.

# 682
  • Мнения: 618
Добре дошли на новите мами. И аз като Кити продължавам да следя темата "Дългото чакане..." и повечето момичета го "познавам". Радвам се, момичета, че сте вече в тази тема. Лека и безпроблемна бременност.
На мен грейпфрутът ми е любимия плод. Тази зима не спирах да ям, а вие сега ме изненадахте.
Преди малко се връщам от преглед. Според доки бебето е добре. Вече тежи около 2700-2800 гр. Наближава момента.

# 683
  • Мнения: 3 213
И аз пия фрешове от цитруси и редовно слагам по някой грейпфурт. Доки ме беше предупредил да внимавам заради кръвната захар, но след като се установи, че глюкозата ми е в норма през последните изследвания, даже ми каза, че съм можела да пийвам повечко алкохол ако искам.  Laughing

Според мен, ако нямате проблем с кръвната захар, няма причина да се притеснявате от плодовете.

Колкото до кистите. Имала съм преди да забременея задържани фоликули, които са стигали до над 3 см, но винаги сами се пукат и никога не ме е боляло. Просто цикълът ми ставаше по-обилен с пукането. Явно при всеки е различно.

# 684
  • Мнения: 10 758
Относно плодовите фрешове не е само и до кръвната захар... и други неща са, но да не навлизам в детайли, че не е и по темата  Peace Има доста информация в нета, за който се интересува.
По-внимателно с тях, това е моят съвсем добронамерен съвет към всички  Hug

Кафенце, страхотни новини  Hug

# 685
  • Мнения: 13 974
Кафенце, малко остана  Hug

Като се хвърли един поглед на гугъл и грейпфрута се вижда, че хич не е безобидно и най-вече пречи на разграждането на лекарствата. Добре, че не обичам грейпфрути  Wink

# 686
  • Мнения: 403
Май ще се въздържам Simple Smile може от време на време да хапвам грейпфрут.

# 687
  • Мнения: 19 733
Откриха ми освен ембрионален сак, а и киста 3см в левия яйчник. Не съм си въобразявала...А много ме заболя преди два дни точно вляво. Ето откъде било.
Моя приятелка беше с огромна киста в началото на бременността. Стаменов каза, че било супер, защото допълнително захранвала с прогестерон. А едно сакче ли се оказа в крайна сметка?

Моме, и аз питах за връзката между плацентарни молекули и прееклампсия, но ми отговориха, че след това се вижда много по-добре как е кръвоснабдена матката и прочие, та не се разчитало много-много на този тест newsm78

# 688
  • Мнения: X
От прекомерна употреба на плодове си докарах гестационен диабет. В семейството нямам случаи на болни от диабет, така че не съм генетично обременена. Внимавайте с тях, момичета!

# 689
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Момичета, всички имаме кисти на жълтото тяло в началото на бременността, преди плацентата да поеме функциите точно на тая киста, която произвежда прогестерон.
Просто не всички лекари я споменават тая киста, да не кажа, че почти никой не я споменава. А тя е напълно нормално да е там първите 3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт