Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 137

  • 128 194
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 790
Ох колко е хубаво, че пак започнахте да пишете в темата, напоследък много беше замряла. А всичко което знам е благодарение на тази тема и на прекрасната Ани Hug,която ми беше голям помощник,особено в началото.
Моята госпожица има РД през април,но отсега сме измислили темата на партито и рабортя по декорациите.Та темата тази година ни е русалки  и по-точно филмчето Н20.За съжаление обаче не намирам много идеи по темата с филмчето. Искам да попитам,понеже искам да използвам принт за бисквитки,та има ли значение от резолюцията и големината на снимката,която искам да им изпринтя? До сега никога не съм поръчвала принт и не знам там има ли някаква тънкост.Смятам да е на фонданова хартия, която да залепя на бисквитките.
И за да не ми е гол поста,хайде една снимка от последната ми торта

# 16
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Аз принт поръчвам в Хитрини. Искат да е на 300 точки /300 dpi/ резолюция. Цветовете да са CMYK /не, че не могат да си ги обърнат те от RGB/. Ако имаш нужда от помощ при оформянето - пиши Simple Smile

# 17
  • Мнения: 790
tany3dj мерси, и аз в хитрени мисля да поръчам. А колко време преди да го използвам мога да го поръчам, в смисъл изсъхва ли нещо или си е опакован и няма проблеми?

# 18
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Идва опакован в найлонов плик и картонена папка. Мисля, че е доста траен. Аз обикновено поръчвам 2-3-4 дни предварително. Но и 1-2 седмици смятам, че не е проблем. Може по телефона да ги питаш какво ще те посъветват. Много са отзивчиви.

# 19
  • Мнения: 1 380
Ако направя малки детайли за украса /от фондан/ 4-5 дни преди да ги ползвам и изсъхнат, ще мога ли да ги залепя с фондан "на кашичка" върху фонданова повърхност или ще падат/ще се чупят?

# 20
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Аз в повечето случай си ги правя няколко дни предварително и лепя с вода или глюкоза. Не би трябвало да има проблеми Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 380
Благодаря за отговора  bouquet Притеснявам се да пробвам, защото при големите фигури, като стегнат, са като камък! И не си представям как ще се размекне мястото на спойката... ще опитам Simple Smile

# 22
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Благодаря за отговора  bouquet Притеснявам се да пробвам, защото при големите фигури, като стегнат, са като камък! И не си представям как ще се размекне мястото на спойката... ще опитам Simple Smile
В големите фигурки може да сложиш пръчица(клечка за зъби), докато ги правиш, после след като изсъхнат и се втърдят  ще ти е по лесно при поставянето на тортата.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
babybu  много нежна торта с тези пеперудки Simple SmileНадписа с фондан ли е правен?
И още една торта-пак е за същото момиченце.Имам доста недобре направени неща,но съм начинаеща Simple SmileТози път масления крем го направих по-рядък и я измазах по-добре.

Последна редакция: вт, 16 фев 2016, 22:01 от budiko

# 24
  • Мнения: 1 692
Здравейте, можете ли да ми обясните за какво се използва цветарската тел и тиксо?

# 25
  • Мнения: 790
надписа е правен от фондан да, в молд с азбуката.
Цветарска тел и тиксо се ползват за направа на цветя. Какво по точно те интересува?

# 26
  • Мнения: 1 380
А как правите масления крем "по-рядък"?

# 27
  • Мнения: 1 692
Просто ми е интересно как се работи с тях, защото никога не съм.

Сега се сетих и друго: Посъветвайте ме как да направя такава футболна топка. Ако я направя върху купя и да изсъхне хубаво и вътре да е кухо дали ще стане?
Скрит текст:

# 28
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Просто ми е интересно как се работи с тях, защото никога не съм.

Сега се сетих и друго: Посъветвайте ме как да направя такава футболна топка. Ако я направя върху купя и да изсъхне хубаво и вътре да е кухо дали ще стане?
Скрит текст:

Има доста клипчета в YouTube как са правят цветя с тел

А за топката,вариантите са два.Или топката да е торта.Блатовете да са изпечени в подходящата форма или наредени блатове с крем в купа .Аз съм правила втория вариант.Като в купата покрих с фолио и редих блат,крем
.След като преседя една нощ я извадих


Втория вариант е да си купите дъми с тази форма/стиропорена форма,която се продава в сладкарските магазини/ и да си я декорирате

# 29
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Нелка, много се радвам, че хвърляш по едно око на темичката все още  Hug Hug

Будико, следващият път може да направиш по-висока тортата Simple Smile  Peace

От мен едни декорирани бисквитки


Общи условия

Активация на акаунт