Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 137

  • 128 267
  • 737
  •   1
Отговори
# 570
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
vanita_m, добре дошла  Hug
За гелови бои с добро оцветяване бих ти препоръчала Sugarflair. Лично аз най-добрите цветове постигам с тях. От известно време, когато ми трябва червено или черно си купувам готов оцветен фондан.

# 571
  • София
  • Мнения: 461
Привет! Чудесни наситени цветове постигам с геловите на Rainbow dust Simple Smile някъде назад в темата имам снимка на една детска торта с лъвче,мисля че е добър пример за това,което може да се постигне. Всички цветове си ги измесвам сама с бял фондан и въпросните боички
Понеже през телефона не успявам да пусна лично съобщение,си позволявам да пейстна тук линкче за Vanita,за да види какви цветове получавам ,ако е неуместно,ще го махна  https://m.facebook.com/xellasplace/?ref=bookmarks

П.с. съвсем любителски се занимавам,моля не ме разкоствайте за неравните ръбове и сглобки!

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 12:25 от Dandelionwine

# 572
  • Мнения: 3 281
Ето я тортата покрита с маслен крем.

# 573
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
Мими, много хубаво е загладена? Маслен крем с белтъци ли си ползвала?

# 574
  • Мнения: 3 281
Мими, много хубаво е загладена? Маслен крем с белтъци ли си ползвала?
Благодаря ани. Не този с белия шоколад .

# 575
  • Мнения: 59
https://Момичета , много благодаря за съветите....Явно моите гелови боички не правят ярки цветове...Следващия път ще пробвам марките, които препоръчвате. Аз сутринта пуснах поръчка от "сладка къща" и си поръчах няколко цвята от прахообразните боички, но щом казвате че не стават за оцветяване на фондан, мисля утре да поръчам оцветен фондан. Ще се експериментира.
Нелка, а защо е замрляла темичката, не се правят вече торти, или просто момичетата не пишат?
Ще се радвам да се присъединя при вас! Сега ще кача последните тортички които правихме......Нещо не се ориентирам- от кой бутон качвате снимки?
И още един въпрос- предложете ми линк как се правят пчелички за торта/ Нещо не откривам хубаво видео...

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 22:43 от vanita_m

# 576
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Благодаря ви момичета  Heart Eyes

pum_pall ползвам фондан на FO ,купувам го от RoCake. Цветовата гама е голяма,този съм го дъстнала с малко златна боя
Тути, фърст клас ли купуваш или обикновения на Фо
От обикновеният FO взимам

# 577
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
Благодаря, Тути, поръчах и аз от него червен и черен, но от любопитство взех и един бял на Фърст клас. Ще споделя после как е.

# 578
  • Norge
  • Мнения: 2 311
И аз като момичетата по-горе, обичам най-много Sugarflair



А също RD progel




Вани
, понякога се налага да замесиш съвсем немалко боичка във фондана, за да получиш интензивен цвят. Което пък води до друг вид проблеми  Rolling Eyes, но ти правилно си допълнила, че трябва да се експериментира. Точно това е начинът; колкото и добър съвет да получиш, докато не сбъркаш един-два пъти, научаване няма.  Grinning

Преди обаче да преминеш към голямата топка тесто, вземи  едно мъничко парченце от него и пробвай как се оцветява то, колко боя иска и „носи“, за да добиеш представа какво да правиш по-нататък.

А за темата...Правят се торти и още как; но някак отмина онзи етап, когато в България  (и не само) нямаше нито информация, нито материали. По онова време темата беше един вид училище, пълно с ентусиазъм: всеки пробваше и споделяше всички успехи и несполуки. Постепенно обаче, вече все по-умеещи, хората започнаха да губят интерес към писането. А и много от тях превърнаха хобито си в професия.
И, разбира се, появи се Фейсбук.  bowuu
Ето, Глухарчето дори се бои, че може би е погрешно да даде своя снимка в темата.
Точно обратното е, показвай! Но не като линк, ами давай направо в темата, да се вижда веднага и от всички  Hug

А снимки се качат, като натиснеш бутона „картинка“, който е втори на втория ред. Поставяш между таговете адреса, или пействаш копираното. Снимката обаче трябва да е качена предварително някъде в пространството там нейде  Grinning

Мими, и от мен похвала за гладичкото  bouquet

# 579
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Благодаря, Тути, поръчах и аз от него червен и черен, но от любопитство взех и един бял на Фърст клас. Ще споделя после как е.



Ani,аз знам,че фърст клас го препоръчват през топлите месеци.И аз ще си поръчам от него  Grinning
А иначе червеното е страхотно,две торти имам с него.Много наситен цвят.




 
Аз съм доволна от геловите бои на Рrogel,но оцветявам малки количества.Педпочитам готов оцветен фондан,а ако няма цвета, който искам ползвам въздушната четка

# 580
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
Тути, и аз точно така четох, особено от към липса на конденз било много добро.
Аз ще правя една торта в края на месеца, която ще пътува до Варна и затова ми се иска точно такъв фондан, който да издържи.

# 581
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ах, Тути, първата с цветята е!!!!!!!!! Heart Eyes Heart Eyes

# 582
  • София
  • Мнения: 4 549
Момичета имам нужда от съвет. Трябва да правя торта за РД за около 20 и кусур гости. Обикновено си правя пандишпанови блатове, яйчен или нишестен крем и някакви плодове. Сега ми хрумна друга идея, но се чудя какъв крем ще е подходящ. Искам да направя два или 3 блата по рецептата за "Агнеси". Горния да си го изпека с жълтъчената глазура, долния - без. Дайте акъл какъв крем да намажа между блатовете и отстрани. Искам да се усеща специфичния вкус на жълтъците. Мислех за маслен, но дали няма да стане много тежка тортата, нали и в тестото има масло?

# 583
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Нелка,благодаря ти мила  Hug
mlv,аз бих ползвала жълтия крем от торта Египетhttp://cooks-and-bakes.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82% … D0%BF%D0%B5%D1%82

# 584
  • София
  • Мнения: 4 549
Нелка,благодаря ти мила  Hug
mlv,аз бих ползвала жълтия крем от торта Египетhttp://cooks-and-bakes.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82% … D0%BF%D0%B5%D1%82
Много благодаря, това ще е bouquet

Общи условия

Активация на акаунт