Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 137

  • 128 296
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
tuty1,

фигурките ти са чудесни! Не знам професионално ли се занимаваш с това, но пчеличката Мая, Мики (особено главата и ушите  Blush) и любимите ми миньони са жестоки Simple Smile Май много торти сте изяли напоследък Wink

Сещам се да попитам - с какви бои оцветявате фондана? Купувах разни течни, купих и някакви сладкарски (гел) на др. Йоткер, но не става силен/наситен цвят, а при течните бои трябва толкова течност да слагам, че после трябва да омесвам пак фондана с пудра захар. След нз колко лъжици течна боя, виждате светлия зелен цвят на Йода-тортата - това е максимума, който постигам, а боята в шишенцето е тъмно зелена... После дорисувам с четка, пак с течната боя. Не знам правилно ли е, но с тези бои вече ми е писнало...

И вторият въпрос - за дорисуване, както аз съм дорисувала Йода с по-тъмно зелено, течни бои ли ми трябват?

В предните ви теми съм чела добри неща за боите Уилтън, скъпички са, но ако знам, че ще ми оцветяват качествено и тесто, и кокосови стърготини (те са лесни, де  Wink), и фондан, ще вложа някаква сума...

# 61
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
chrissy,чист любител съм.Само пчеличката Мая си има торта,другите са си само фигурки,под тях е стиропорено дъми,Накупила съм си няколко размера,така си преценявам размера на фигурата.

Иначе аз ползвам гелови бои ,доволна съм от americolor и от тези http://sladkatakushta.com/ocvetiteli/gel-boi-wilton/rainbow-dust-progel.html ,ако трябва да дам нюанс на някой детайл ползвам прахообразни.Когато трябва да оцветя голяма повърхност върху тортата ,като твоя Йода,разреждам гелова боя с водка и нанасям с четка
Ползвам готов оцветен фондан с цветове-червен,черен и кафяв

# 62
  • USA
  • Мнения: 675
chrissy, много добре си се справила, струва ми се доста трудно Simple Smile

tuty1, страшно ми харесаха фигурите ти. Явно ти се отдава!

# 63
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Ще покривам бисквитки с вафлена хартия,под нея,достатъчно ли е само с фраситура да измажа ?

# 64
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Привет и от мен.Да си покажа новата торта,беше голямо предизвикателство .Като цяло съм доволна,но ако зависеше от мен нямаше да има миньони,но детенце си ги беше избрал

Скрит текст:
   

# 65
  • Мнения: 1 735
Браво! Страхотна е !!  bouquet

# 66
  • USA
  • Мнения: 675
 tuty1, много ми харесват фигурите ти! Аз не се справям изобщо, а гледам видео стъпка по стъпка и нищо не се получава.

# 67
  • Мнения: 124
Добро утро, момичета!
Рядко се престрашавам да ви пиша и да коментирам (до скоро ме спираха и правилата, които както се оказа вече не са актуални Simple Smile ), но сега искам да ви поздравя за красивите торти и бисквитки, които показвате  smile3501 Поздравления и за страхотните фигурки.
Имам въпрос относно последните - когато правите фигурки, изцяло от моделираща маса ли ги правите или използвате нещо, което обличате?
Искам да ви попитам и за работата със сух белтък. Някой от вас използвал ли е този, който продават в Илчовски. Искам да се поупражнявам в работата с роял айсинг  Blush
Имам и още един въпрос - можете ли да ми препоръчате въздушна четка?
Благодаря ви за търпението да изчете въпросите ми и надявам се за търпението ви да ми отговорите. Пускам линк на някой неща, които съм правила последните месеци:
https://www.facebook.com/valerianikolai.rashkovi/media_set?set=a … 895857&type=3

# 68
  • Мнения: 148
Привет момичета!
Съжалявам че не успявам да влизам по често но времето не стига за съжаление.Лошо е че и темичката замира,много ми е мъчно за това.
Виждам доста въпроси и ще се опитам да отговоря,но няма да споменавам имена защото не мога да ви запомня толкова бързо.
1.Не съм съгласна че вафлената хартия не става за фондан.Едно време нямаше фонданова и ползвахме само вафлена.Слага се кристалина върху фондана и се лепи картината.Върху фондана със съвсем леко затоплена кристалина се маже и се лепи плаката.Отгоре не се слага защото не може да се разнесе и става грозно.Фондановата се лепи само със вода.
2.Дантелите се пазят месеци по начина който са обяснили,хартия за печене и плик.Става и със купешка и домашна смес.
3.За боите,ами имам всякакви видове.Най съм доволна от шугърфлейъра.Но за наситен цвят трудно става със всички.Много скъпо идва защото ходи много боя и аз лично не съм доволна да ядат децата тесто със толкова боя вътре.Затова ползвам аербръш,малко боя наситен цвят.Но не става номера за фигурки там се налага.
4.За дорисуване не ти трябват бои а дъстове,със тях се донавят нюанси и светлосенки.
5.Правила за дебелината на блатовете няма но има неписано за нашата страна.Не трябва блата да е по дебел от слоя крем,освен ако не е американски тип торта -тип кекс.Стремете се крема винаги да е по вече от блата,за да са доволни клиентите.
6.За да не ти клепнат ушите е трябвало да ги изсушиш хубаво поне няколко дни преди да почнеш  тортата.Във тестото се добавя тайлоза за да изсъхнат добре.
Туту1,справяш се страхотно.Фигурките ти се отдават.Браво!
7.Валерия,фигурките се правят различно.Ако питаш за тези на Туту явно са само фондан,но ако е по голяма и обемиста има много варианти.Вътре да сложиш стериопор,смес за сладък салам,оризон и маршемелоу,конструкция от тел ако е за права фигура или във някаква поза и т.н
8.За роял айсинга.Щом искаш да се упражняваш най подходящ е айсинга на прах.Аз него ползвам.Защото е удобно да си забъркащ малко на момента ,а другия да си стои.Става лесно и бързо.
9.За въздушната четка.Аз имам едно китайче от Алиекспрес  за нищо пари и ми върши чудесна работа.Така че взимай смело каквото си харесаш.Ти няма да правиш хиляди торти на ден та да ти трябва нещо по специално.Само имай във предвид че не се работи много лесно със него,трябват си тренировки и добра настройка на пистолета.

И накрая един съвет от мен.Дами преди да се хвърляте на декорация първо усъвършенствайте правенето и конструкцията на самата торта.Права торта без целулит,остър ръб и височина/8-10 см/Старайте се при измазването за да имате хубави торти.
Сега ви оставям че работа ме чака.едно киндерче трябва да сглобя.
А моите неща са тук ако някой го интересува:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100005126435120&sk=p … %3A2305272732%3A6

# 69
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
ditsan, благодаря ти за съветите.  bouquet

# 70
  • Мнения: 148
Моля!
Радвам се ако съм била полезна Simple Smile

# 71
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Благодаря ви момичета  Heart Eyes

maimun77 продължавай мила,все ще се получи.На мен ми е по лесно да гледам от снимки,правя елемента докато се получи същия.Понякога ми  отнема доста време.Ето този таралеж го правих 4часа  Grinning


valeria_vn,моите фигурки са малки,правя ги от фондан/ползвам Вижан/ с тайлоза

аз имам такава въздушна четка,ползвала съм я два пъти за сега и то много плахо
http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-AirBrush-Compressor-Air-brush-Kit … JKkrdL5ZiH7vw9-Pg

ditsan Hug bouquet

# 72
  • Мнения: 148
Моят пистолет е същият само компресора е малко по различен.

# 73
  • Мнения: 148
Последната ми торта за внука
http://prikachi.com/images.php?images/813/8699813t.jpg

# 74
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Дитсане  Hug Пак да кажа, че се влюбих в онази ти торта с Мики и фамилия по нея!

На Тути таралежчето хем е хубаво, хем уточнението за 4-те часа е забавно  Grinning

Валериа, понякога и малките фигурки може да не са изцяло от моделираща маса. Ако фигурката е облечена в дълга до земята дрешка, можеш да вземеш за основа мъничък конус от стиропор или друг подобен/подходящ материал. Обличаш този конус с полите на дрехата и нагоре вече надграждаш останалата част от тялото и главата.

Айсинг аз предпочитам натурален, на основа белтък. Но с този на прахова основа е малко по-лесно да се работи.

Общи условия

Активация на акаунт