Пролет цветна наближава, августинче смело проговаря!

  • 75 372
  • 740
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 791
При нас играчките служат да си ги прибирам,подреждам и да мърморя като чупи всеки ден по някоя.Иначе основно обикаля по стаите и вади разни неща по възможност неподходящи и чупливи.А как се катери всяка катерица би му завидяла.
При нас е обратното като го оставя на баба му после един час не може да се оплаква какво е правил и как не иска да го гледа повече Simple Smile)).Представям си какво ще е като го взимам от ясла след някои месец.А какъв е станал..срам ме хваща покрай него взима на другите деца храната от ръцете и играчките,бута се и не му пука от нищо
.В къщи нищо не можем да свършим от него,бута се, дърпа от ръцете ни.Брат му е ученик на есен как ще учи от него много ми е интересно.

# 316
  • Мнения: 1 390
Времето се развали и се разписахме Simple Smile с храненето и дребния беше така две-три седмици, но от събота прояде и то как! В яслата вчера искал допълнително, прибра се умрял от глад, изяде си вечерята и час по-късно намилаше един комат хляб Simple Smile
И аз мисля да махам вечерното мляко - той пие малко, но го пие в леглото и много се тревожа за зъбките. Остана малко от кутията и като свърши, това ще е.
Иначе сортера никога не му е бил интересен. Играе си с колички - сядаме на земята и си ги търкаляме. Сапунените мехури са хит - даже успява сам да ги прави.
С гърнето нулев успех. Но го убеждавам вечер, докато гласим банята, да седне на седалката и много се радва, като се изпишка там. Така че се промъква лъч светлина.

За приказването говори, но предимно негови си неща. Повтаря мама до полудяване.

Сетих се какво друго. За мистериозното разстройство. Пет дни диета, витамин ц и ентерол не помогнаха грам. Мина си само, макар че все още намирам не съвсем ок положението в памперса.

Май и нас ни подгони мистериозната хронична хрема, все още се сополиви. Остава последния кучешки да пробие, може и от него да е. Да издържи още два дена на ясла и после сме почивка.

# 317
  • Мнения: 519
Дани, сигурно ще да са зъби.....мн деца се разхлабват покрай тях Simple Smile

# 318
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 753
Това със сортера го дадох само за пример.
Днес ми се виждат и на още 2 кучешки такива бели точки по венеца, а онази вчерашната вече прилича на пробиващ зъб. Още не драска, но според мен е въпрос на 1-2 дни. Вероятно хремата си е точно от тях.
Иначе поредната луда, безсънна нощ.
За гладенето - гладила съм и нещата единствено преди да се роди. Embarassed От тогава не съм гладила нито нейни, нито мои. В тоя ред на мисли се чудя, от къде знае как се ползват играчките дъска за гладене и ютия  Simple Smile
Да допълня - вчера я мерих. На 1г.9м. е 14,550кг. и 88см. Има ли по тежко дете? Не изглежда дундава, явно е набита. Ще и кача снимки.
Ох, трудно е да пиша, като ме види на компа и идва да си проси песни да и пускам... #Crazy

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 17:36 от elliee

# 319
  • Мнения: 299
Здравейте, имам нужда от работеща идея Simple Smile как да отучим малкия да спи при нас вечер. Както всичко си беше наред (от 8 месечен спи сам в друга стая), от вече месец и половина се събужда през нощта с викове "мама,мама" и единствения начин за успокояване е като го вземем в леглото при нас. Съответно, качеството на наспиване на нас с баща му е ужасно, а и често има екстри като шут в носа, в ребрата, някой паднал от леглото и тн. Ако пък го оставим през нощта в леглото му, се събужда през 10 мин пак с рев, т.е. трябва постоянно някой да снове между стаите, което е още по-ужасно. И всичко това започна около месец след като започна да ходи на ясла, не знам дали има връзка.
Иначе следобедният му сън е бетон, не мърда 2-3 часа.

Относно другите теми, които коментирате - почти не говори, само мамосва постоянно, знае разни цикраджийски номера от типа "покажи си ушите","как прави котето/кучето" и тн,по едно време беше решил, че се казва Те (че то от Ивайло какво друго да е  Laughing ), но като цяло се разбираме с Ъ-ъ-ъ и Гъ-гъ-гъ. Е, и любимото Ам, разбира се.  Любимите му играчки са коли, камиони и всичко с колела, но играе дълго с тях, само ако съм до него и не правя нещо интересно. Купихме му тротинетка, защото по площадките е драма с чуждите такива, знам, че е малък още, но поне да не взимаме чуждите, че ми е неудобно.
И другото, на което много се радва, са книжките Touch and feel. Добре, че намерих няколко изостанали по разни книжарници, и ни подариха още 2-3, защото са тооолкова страхотни, а защо няма на български издателства, не знам.

Благодаря ви за вниманието.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

А може ли някой да ме добави в групата в ФБ?

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 17:17 от KameliyaKo

# 320
  • Мнения: 834
Здравейте, имам нужда от работеща идея Simple Smile как да отучим малкия да спи при нас вечер.

На този въпрос и аз търся отговора  Joy Нашият спи сам в леглото откакто се е родил. И от няколко месеца същата история - става и рев. Като го сложим в нашето легло заспива веднага, даже и ако не сме там  newsm78 Понякога го връщаме в кошарата като заспи и след час-два пак идва  Crossing Arms Вече като го чуя нощем да мрънка и изтръпвам  Laughing За ритането и другите неща няма да говоря. Гледам все да му обърна гръб, да не ми уцели корема, ама пък той почва да мрънка, защото иска да ми стиска пръста - или "ноките", както той казва (ноктите)  Joy
Иначе пък говори доста, вече се разбираме, е почти де. Знам му думите какво означават и чак и разговор има. Не помня дали ви казах най-дългото изречение. Цитирам: Адо Мама нани тати гото, тати абота  Laughing (в превод: Вальо и мама ще спят на тати на леглото, докато е на работа). Много е интересно, много се вълнува от цветове напоследък и като излезнем сочи всяка кола и ме пита дали е ина (синя) или ена (червена/зелена). И като кажа бяла например и ме гледа учудено  Laughing Но всяко дете е различно според мен и няма защо да се притеснявате, чак и логопед  Thinking Аз на 1 г. и 3 мес. съм говорела всичко, с изречения, но с преводач, както Вальо сега, така че може би е наследствено.

# 321
  • Мнения: 1 390
Да знаете, има вирус с повръщане ooooh! от 6 часа като е започнал, досега 7 пъти. По пътя към лекарката е повръщал, по пътя наобратно е повръщал, в трамвая е повръщал...ужас. дано тази нощ не повръща толкова, че пак няма да се спи.

Иначе по темите Петрова, браво за приказването! На светлинни години е Вальо Simple Smile
За спането, наложи се ние да се преместим обратно в неговата стая, защото не иска да спи сам. Беше свикнал, но вече не е така. Но пък си спи в леглото и си заспива самичък, така че съм доволна. Един път го сложих да спи при нас и по средата на нощта се събуди с писъци, защото не можеше да ме изрита достатъчно надалеч. Върна си се в леглото и това беше.

Хайде лека нощ от нас и да сте здравички...

# 322
  • Мнения: 438
Е, логопед за дете, което няма и две годинки е малко пресилено ( но може и проблема да е сериозен, всеки си познава детето). И какво точно ще направи логопеда? Може само да даде напътствия на родителите, но тези съвети всеки може да си ги прочете в инет. Според мен е нормално наа тази възраст все още да не говорят, а на говорещите браво и дано скоро да ги настигнем.

# 323
  • Мнения: 1 145
Минавам само да се запиша в темичката, а като имам време ще наваксам да чета, много се радвам, че ви открих, моята принцеска е родена на 03.08.14 Simple Smile

Много бърбори, от няколко седмици насам е като машинка за повтаряне и запаметяване на думички, но ги произнася по неин си начин, с някои звукове още не се справя.

# 324
  • София
  • Мнения: 1 110
В тази връзка исках да питам някой знае ли дали тези сушилни, които се продават.....
Не мога да не се изкажа за втората ми "най-добра приятелка" след пералнята...  Joy От  пералнята прехвърлям всичко в сушилнята, ако извадя веднага не се налага да гладя или поне остават за гладене около 5% от изсушеното. Купих я, за да я ползвам само зимата, но върти непрекъснато. Препоръчвам с две ръце!

На нас ни предстои една последна многовалентна ваксина, после чак на 6г. Не знаех, че преди 2г. трябва. Предполагам по медицински причини могат и след това да отложат. Миа получи уртикария от ягоди и затова последно я отложихме. Сега като види ягоди и налита, милото, аз само ги крия. Явно е наследила алергиите от мен.  #Cussing out

Още една бройка в отбора на "неиграещите" с играчки. Само се катери, иска да пускам клипчета на компютъра и почти не им обръща внимание до момента, в който искам да го ползвам аз. Навън бие децата. Превърнала съм се в телохранител, но не на собственото си дете, а на всички чужди.  Joy Дано е период, че умирам от срам. Вкъщи също ни налага, само малко да не е на нейното. А има една тежка ръка....  #Crazy

Мама Ирина, браво за памперса. Ние сме на светлинни години. Започна да си показва, като й се ака, но само веднъж успях да я убедя да седне на гърнето. После си показва и като я съблека става и не иска да седне повече. Явно повече настояване ще е необходимо + здрави нерви.

Ние сме на фаза един боцкащ кучешки, друг горен прозира, долните не мога да ги определя, но се надявам и те да излязат скоро, за да се кротнем малко всички.

# 325
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
На нас май ни остава последна 5 валентна и сме готови за ясла. Мисля тази седмица да идем да я бием. Знаете ли какво се оказа, нали не са опасни ваксините от Турция? Вие какви слагахте? Иска ми се да ида при ЛЛ и да сложа каквото има, а не пак да правя проучвания и да ходя на частно...

Браво и от мен на юнака на Петрова за говоренето. Много ми хареса изречението с леглото на тати Simple Smile))
Ние сме на етап трибуквени думички- казва "кал" и "гол", макар и не съвсем правилно. Но много бавно напредва де, по 1-2 думи  на седмица, сигурно знае не повече от 30тина и то по негов начин.

Сушилня- ооо да. И на мен ми е най-добър приятел, забравила съм какво е простиране и дори простор нямам вече. Много улеснява и мачка по-малко от простор, поне аз не успявах преди да опъна хубаво дрехите и седяха по-намачкани.

# 326
  • Мнения: 1 390
И аз сушилнята за нищо не си я давам. Много жени познавам, които са недоволни от сушилните, но честно хич не ги разбирам. Няма да ми се мотат дрехи, в софия да простирам навън е абсурд - те ще излязат по-прашни от преди прането, за два до три часа имам чисти, ароматни, меки и в повечето случаи изгладени дрехи.

Но и съдомиялната си я обичам Simple Smile

Пипи, доколкото знам, турските ваксини не са опасни, само вдигат шум и разследват защо сме ги били взели от там. Не се поддавайте на паника, целия шум според мен беше чисто политически.

А при нас положението хич не е розово. Освен детето и мъжа се тръшна. За щастие чакам баба да дойде на помощ, дано този вирус приключи бързичко. Направо виждам мъжете на диета на великден, а аз набивам агнешко и яйца Joy мм се надява поне за гергьовден да си хапне hahaha шегата настрана, очаквам апокалиптични празници.

# 327
  • София
  • Мнения: 1 740
До колкото знам последната 5 валентна трябва да се бие 6 месеца след последния прием (което идва около 1,5 м, 1,6 м) според как са бити другите и не по-късно от 2-рата година, защото иначе се обезсмислят предишните ваксинации с 5 валентната (или 4 или 6, което сте били). Ясно е, че на болно дете няма как да се бие, но ако много се отлага накрая просто ваксината може да се окаже неактивна, да не хване. Не е проблема в това дали за ясла ще сте готови и лекаря да я отлага.

Уф много искам сушилня, но нямам място къде да я сложа Sad какви ли не варианти не мислих и не мога да го измисля). Иначе и аз съдомиалната не си я давам за нищо.....При нашие има сушилня и наистина не излизат много намачкани - то си има и програми де, и ако ги изкараш навреме и сгънеш са супер. Не мога да ги изпъвам и аз и просто сега гладя заради яслата, защото иначе си им личи. Все пак 90% дрехите още са му 100% памук, а той си се мачка и му личи.

# 328
  • Мнения: 1 390
Асти, една година след последната е. На дребния му се падаше на 17ти април.

# 329
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Асти, една година след последната е. На дребния му се падаше на 17ти април.

Да, а нашата е бита в края на февруари, 2 месеца отлагане не мисля, че е проблем. Не го знаех това, че не бива след 2г, но планирам така или иначе най-късно другата седмица.

И май повече ваксини няма чак до 6 годишни, оле!

Общи условия

Активация на акаунт