Пролет цветна наближава, августинче смело проговаря!

  • 75 371
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Яйцата- към боядисването никакъв интерес, а на мен ми беше голям мерак, бях взела лепенки и какво ли не. Но виж яденето...направо пощуряваше и чупеше всички яйца, които докопа, като ги ядеше през обелката.   Laughing

Гърдите - след кърмене бяха изпразнени някак и да, малко надолу гледаха като лисичи муцуни. Сега след 10 месеца има напредък, не са увиснали, но не са съвсем кръгли както преди, а по-елипсовидни някак си Simple Smile) Казаха ми че до 2г след кърмене ще се променята, така че има надежда Wink

Я кажете за гърнето...Моето както обичаше да стои и казвше "ак", така сега е драма, реве като го слагам (но ако го залъжа един път да седне, после си седи и пишка или ака). Изпуснах момента явно и сега ще ми се върне тъпкано...Днес реших да го оставя по боди и да го слагам през 30 мин на гърне. СУпер, изпишка се 2 пъти, след което се заигра на чешмата и се наака в бодито...Такова омазване и гнус беше, скарах му се много, а уж не бива, да не му стане комплекс..Ама като знам, че разбира и може да го върши в гърнето, много се ядосах и чак се разплака милият...Но после вечерта пак се заигра на гърне, та явно не съм сгафила прекалено.

Фиона, какви са тези иглички, дай снимка? Моето засега не харесва особено конструктори- като види кутия, иска да отвори, но играе съвсем кратко и повече не поглежда. Само количките останаха и всякаква игра с вода. Искам да въведа пъзели и конструктори, но явно ще чакам още

# 346
  • Мнения: 1 390
С гърнето почти нулев успех, тоест на гърне тотално отказва, седи по малко на детската седалка и вечер пишка понякога. Не си давам зор, засега голям успех е, че понякога като се изака и пръхти с устни, че е акал. Поне да дава сигнал, че нещо е станало, другото ще се нареди. Подал се е и последния кучешки, сега само стискам палци да не са тръгнали кътниците и да има малко почивка, че полудях. И днес е по-весел май, пак искаше да го нося само, но вечерта играхме и много се забавлява. Преди въобще не играеше или много малко, искаше само на ръце. Дано да отминава този период!

Между другото, Ели, не само твоята девойка е своенравна. И моя е същия, но се тръшка за други неща и не всеки път ги получава - но и не всеки път му отказвам. Явно са си такива диванетата - с характер...

# 347
  • Мнения: 616
Христос Вoскресе и от нас!Яйцата не направиха впечатление,не обича и да ги яде.
Момичета,кога трябва да почнат тези деца да спят нормално и като се събудят да заспиват сами?Ясно,че е от зъби,но сам много рядко е заспивал-бях го научила,но сега пак иска да се гушка,да го тупам по дупето и да мънкам.Ако не го правя-почва  целия да се мята и да мънка той на висок тон Laughing.Вечер също се буди по 2 пъти примерно и пак иска същото,заспива бързо,но ние не..Като тръгне на ясла  какво ще прави,там как ги приспиват?Ако пък не се събуди цяла вечер,което е рядкост,идва насън при нас,ляга ни на главите и т.н

# 348
  • Мнения: 2 653
fanito01, момчетата си заспиват сами в леглата и си спят до сутринта там, обикновено. Но ето, тази вечер съм страж на спалнята. Марто пищеше на сън. Уж се поуспокои, но пак си примрънкваше. Баща му ми предложи да го взема при мен в спалнята. Много хубаво, детето се събуди, успокои се явно е сънувал нещо, но вече час не може да заспи. Досега да е заспал 100 пъти, както се казва, след кратко помрънкване в неговото си легло. Но той баща му даде този акъл, пък си стоеше в дневната да цъка на лаптопа нещо.  Laughing Та мнението ми е, че децата трябва да си спят отделно. Режим се гради много трудно, а се руши неусетно. Затова, добутате ли до режим го пазете мнооого добре! Тая нощ му показах нова дяволия и дано не ми излезе през носа!

В момента са на етап да си казват след като напълнят пелените. Но пък Марти изяви желание вчера, сам ми сочеше гърнето. Сложих го да седне до хладилника и редейки си магнити не искаше да става изобщо. Половин час безрезултатно седене на гърне. Добре, че започнах да ги подканям да се къпем.  Grinning

# 349
  • Мнения: 1 390
Хей, фиона, как се справяте с часовата разлика? Свикнаха ли бързо?
Иначе и дребния си спи в леглото, веднъж съм го взимала при мен и опищя света, защото не можа да ме избута и да се завърти. Той заема повече място от мен Simple Smile

# 350
  • Мнения: 2 653
danny_p,благодаря, че попита. Покрай полетите удариха 24 часа само с 2 кратки съня по час-два и като пристигнахме почти денонощно спахме дружно 2-3 дни. Ставахме в 3-4 през нощта и се започваше закуска, палачинки, филии с масло и сладко. Мъжът ми ни возеше насам-натам, ние всички спяхме докато стигнем до някъде. Но на третия ден ги поизмъчих да не спят и да легнат чак в 6. 2-3 дни увеличавах до към 7-8, сега сме около 8 заспиване. Но си стават сутрин 6.45 като по часовник. Пускам им филмче до към 7.30 и тогава вече ставаме дружно всички...кафета, малките се вътрят около мен и искат всичко, което извадя от хладилника, за да правя закуска и обяд на кака им. Общо взето им се подобри апетита, откакто сме тук и от раз не пият вече АМ. По-точно не пият нищо на приспиване. Само шишета с вода имат постоянно в леглата, че сме в пустиня и лесно ожаднява човек.

# 351
  • Мнения: 1 390
Радвам се, че сте ок в това отношение. Дано всичко ви се нарежда!

Дребния пък става в 6.30.... Ще се гръмна вече. Нали сменихме времето, защо не спи до 8...

# 352
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Нашият става в 7 като по часовник. Като стане в 7.15 се радваме на отсрочката Simple Smile) Но по-често с него става ММ, аз спя още час. И аз не знам защо не става в 8, някак си нагоди пак времето, дори да легне с час по-късно,пак си става в 7. Чудя се дали не е от светлината- днес и в 6 проплака като се зазори и го завих през глава. Имаме щори, но затъмняват само донякъде, освен да взимаме втори щори да го лъжем, че е тъмно Simple Smile) Макар че след 2-3 месеца за ясла пак ще се става към 7, та не знам дали има смисъл...поне няма да се налага да го будя.

Забравих да се похваля (то не знам дали е за хвалене де), че и ние спряхме АМ. Малкият сам си го изпроси- разсипа цялата кутия мляко и размаза доволно по ръцете си и плота, така че нямаше останало никакво за приспиване. На другия ден забравих да купя и на третия реших, че няма смисъл вече. Не е мрънкал, случва се да се сети преди лягане да вика "ам, ам", но давам вода и е ок.

Бихме и ваксината, последна, юху! Дано я понесе добре, че утре пътуваме... (на тоя дъжд не знам какво ще правим, ама карай, пак е разнообразие)

# 353
  • София
  • Мнения: 1 110
Христос воскресе! Да сте живи и здрави!
Ние имаме невероятен прогрес в спането. След година и осем месеца мъки от десетина дни вече имаме около 4 нощи плътен нощен сън, едно събуждане към 4 или 6 за водичка и пак спане до към 8,30-9ч. Това е през вечер, но все пак е нещо, което не ни се е случвало досега и се надявам да се задвърди като практика. Следобед откарва 3ч сън. Аз не мога да се нарадвам на съня още, защото аз пък се тръшнах болна - хрема, гърло, после стомашно-чревен тракт, съпроводени с умора. Днес вече съм на крак, но вчера едвам се влачех, даже си полежах малко. Добре че сме при свекърите, та има кой да удари едно рамо.
Гърнето ни е все така в пълен застой. Казва си когато се е изакала. Даже й е толкова неприятно, че веднага идва и тупа памперса, вика "мммм", че мирише и даже вече го дърпа да й е далеч от дупето. Много е смешна. Но не дава да я сложа на гърнето и това е. На седалката на тоалетната явно се уплаши, че й е високо. Чакам да се стопли малко и цял ден по гащи, ще се перат наакани, то е ясно...  Mr. Green
Фиона, успешна адаптация ви желая и много късмет на новото място!
Миа също почти не пие мляко... Откакто спрях да я кърмя, давам кисело мляко вечер и малко наобед след като изяде основното и това е. Това, което ме притеснява е, че пие много малко вода. Колко вода пият вашите деца? Аз не съм й мерила точно, че имаме две чашки и едно шише и цял ден ги лигави, но предполагам, че не изпива повече от 300мл (само вода, без млякото вечер, което е не повече от 100мл).

# 354
  • Мнения: 2 653
Благодаря за пожеланията!

За да контролирам пиенето на вода, давам от истинска чаша. Давам им аз да пият и си пият стабилно. Давам им и от малко шишенце бутилирана вода. Това пък им е по-интересно и пият повече, като на игра им е. Директно пият от шишето, без сламка. Бавничко, но се получава. А от техните неразливащи шишета пият рядко, нищо че цял ден са покрай тях.

Пипи, браво за млякото! И при нас стана от раз. Опитах две вечери да им правя айрян, но не го пиеха и повече не предложих.

# 355
  • Мнения: 616
Ние сега сме в малък апартамент-спалня и хол.Кошарата се долепя вечер до нас.Гледам да го приспивам само с гушкане и песничка или да го галя по-гърба,той не заспива с дондуркане по бебешкия начин,но просто иска близост-наобед ляга до мен и се гушкаме,което ми е малко странно да го лиша от това-та нали и ние искаме да се гушнем в мъжете като заспиваме Laughing.Сега обаче ще се местим в голям апартамент,ще си има стая,а и тогава се пада да тръгне на ясла и си мисля,че ще му дойде всичко наведнъж много.Засега мисля първо да сложа преградата,после да отделя кошарата,а като идем там пак ще изчакам преди да го отделя в друга стая.Искам да го отуча от това мънкане и потупване,но и да не го лишавам от гушкане,когато иска..не знам как ще намеря златната среда..А вие как процедирате-оставяте ги в тиха стая сами и си заспиват ли?Направо не ми се вижда как...За водата-вечер и наобед пиеше сигурно по 200 мл,но това го отучихме,за да не сменяме памперси и да не се буди за вода.Все пак преди да заспи пие,след игра и малко от време на време като се сети из вкъщи и си разнася шишето.За сметка на това разреждам компот-пие на екс направо,айрян също

# 356
  • Мнения: 1 390
И ние сме в подобен маломерен апартамент, но нашето и неговото легло са отделени и не съм махала преградата. Не мисля и да я махам. Заспива сам, гушва си одеалцето и играчката и аз излизам. Но честно казано се чудя кога ще приключи този период Simple Smile

Вода не знам колко пие, неговото шише е без графика колко събира, а той пие доста от една бутилка тип спортна, от която се смуче и е 500 мл, но не ги изпива за ден. Мляко пие сутрин към 100 мл и вечер максимум 60, по-скоро към 30 мл.

# 357
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 753
Фиона, хем ви се радвам, хем ми е носталгично. Късмет ви желая и успешна адаптация, но е тъпо че толкова качествен народ изчезна.
Пфуууу, моята госпожица днес не е изпила повече от 20-30мл. И това е практика. Кърмим се, но пак ми се струва супер малко.
Десимира, и ние от няколко дни имаме промяна в спането. Пак се буди, но някак заспива по-бързо и не се върти като шило по 1 час на будене. Отделно, че снощи заспа в 8,30 и откара тая сутрин до 8,30 /с незнам колко будения/, после заспа в 11,20, спа 1,5 часа и преди малко заспа в 7. Още спи, но това няма да и е нощното спане. Изобщо в тая част има някакво разбутване, ще видим за добро ли е.

# 358
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Вода ако пият поне малко, не бих се притеснила. Нали ядат и кисело мляко, и супички...Моят сам си иска, понякога повече, друг път по-малко. Според мен към 200-300мл да е на ден максимум, но винаги има супа, кис.мляко, айрян понякога...

Приспиването- след ритуала (миене, пижама, махане за "лека нощ" на кучето,камиона и каквото реши), четем книги в кошарата (малко сложно е навеждането, ама се справям). След 2-3 книги казвам "сега ще спиш", гася лампата и седя тихичко до него. Ако мрънка, му разказвам какво сме правили през деня и веднага се кротва. Случва се да се измъкна докато е още буден, но понякога се усеща, предпочита да заспива с човек в стаята. За съжаление има лек сън и пазим пълна тишина, особено на обедния сън един път се събуди като почти шепнех по телефона  Shocked Не знам дали спи добре нощем, поне 1 будене има, редовно и по 2-3, което за мен не е добре, но като си спомня преди година и нещо какво чудо беше...сега е приказка. Не са зъби, нашият се буди да го завием или да си знае, че сме там.

Много е сладък, научил е няколко трибуквени думи и с гордост ги ползва: вчера се събличам да го къпя и ме сочи с думата "гол!", на количката сочи мръсните колела с "кал!" (по-скоро е гоУ, каУ, ама се разбира...). Опитва се да повтаря, но рядко, а и много прости думи не може да каже- например "банан" не се и опитва, за сметка на това "ананас" е "ани". Книгите са твърдо "гиги", на кокал казва "коки" (имаме куче с играчка кокал). Абе доста по бебешки ще говори явно, познавам деца, които директно започват да говорят правилно, но пък и така е сладко.

# 359
  • Мнения: 1 390
Аз днес явно ще съм активна Simple Smile за говоренето - от няколко дни повтаря! Научи гол - но не за съблечен, а за футболен гол и казва доууу Simple Smile днес научи боц, но казва боу Simple Smile започна да казва бау не само като види куче, но и като си играем и се крием и показваме. Казва и едно смешно тъкатъкатъка от буба лази - тука влезе. Голям напредък е и съм сигурна, че последния ад беше заради това. И тази вечер яде! Много съм доволна Simple Smile изяде си супата, а ние бяхме сложили повечко, изяде си кремчето, което остана от следобедната закуска и опука две пъдпъдъчи яйца, които преди два дни директно изплюваше. Има светлина!

Общи условия

Активация на акаунт