Пролет цветна наближава, августинче смело проговаря!

  • 75 427
  • 740
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 834
Кметицата твърди, че местата в градините били достатъчно за всички, така че може би имате шансове и без ясла.
Относно отзивите - аз предварително си казах, че няма да чета никакви, просто избрах ОДЗ, което ми е най-близко и удобно. Просто не си представям да го запиша в ясла с перфектни отзиви и зимата да се кача с бебето в градския транспорт, за да взема баткото, ако ММ не може например.
То пък вчера се оказа, че шансовете ни са си били много големи, защото по соц.критерий нямаше деца с първо желание. И реално за 8 места бяхме 9 деца. Само едното ни гадже не влезна, но пък другото е там, така че може да е щастлив малкия  Joy  Heart Eyes

# 376
  • Мнения: 259
И аз мислех, че драмата е за яслите.....тука в Люлин също не сме много ок с местата. Мисля, че ще пробием де, ноооооо не там, където всички казват, че е най-хубаво. Както и да е, дано да попаднем на персонал, това е най-важното за децата. Ама ми е криво, криво....изобщо не я виждам моята Пирана в яслата Sad

Приеха ли ви в Люлин? Нас не!  Rolling Eyes

# 377
  • Мнения: 519
Приеха ни на първо желание.....ноооооо аз не написах 3те топ одз-та, шансовете за тях са не минимални, ами никакви. Три познати дечица се събираме в градината, дано поне това успокои беба. В 31ва Люлин сме. И понеже по социален критерий само три деца, са джуркали на томбола 3 дечица с по 7.1 точки Simple Smile вие къде сте се насочили?

# 378
  • Мнения: 2 653
Честито на приетите дечица!

Mrs.Petrova, като суха статистика, което най-вероятно представя кметицата, се взима общия брой деца и общия брой места. Но как са разпределени по райони не е ясно.

# 379
  • Мнения: 519
Астинед, горе главата. Нека минат всичките класирания, аз все си мисля, че ще се наредите!
Сега за мен остава да се притеснявам....някои от вас поне вече са ходили, кой на държавна, кой на частно, минали сте пътечката:)

# 380
  • Мнения: 519
Връщаме се от ДК. Вашите деца с по колко наддават и растат? Беба само 100 грама е качила, а на ръст задържа. Педи не изглеждаше притеснена, ама знам ли.....
Да напиша за препоръчителните ваксини (препоръчителни от педи де, други може да са на друго мнение). Значи Хепатит А, на два приема, като вторият е 6 месеца след първия, Пневмо 23 (еднократен прием) - разширява защитата от пневмокики на 23 щама и менингококова ваксина (търговско наименование Нимерикс, и тя е с еднократен прием). Поставят се с месец отстояние. Мисля да ги поставим - страх не страх, Хепатит А е коварен. Като бях ученичка едно момиче от нашия клас се разболя, та ни ваксинираха всички спешно, спешно. Идеята ми е, не е като да не може да се случи. За менингококите и пневмококите няма какво да се чудя.
Та така момичета - това за инфо, пък който както реши.
Хайде хубав ви ден  bouquet

# 381
  • Мнения: 1 390
Ние още не сме сложили последната петвалентна, та тези ще ги мисля след това Simple Smile

Май е нормално почти да не качват сега. Колко тежи малката и колко е висока? Дребния е някъде между 10 и 11 кг, по-вероятно 10.600 и към 84-85 см. И това е само защото зимата баба му го угояваше системно Joy

# 382
  • Мнения: 519
10800 и 83 см. Седи на тези 83 см от зимата. Според педи всяко с гена си, ние самите не сме някакви гиганти с ММ, ама все пак малко от малко да беше дръпнала.....нали уж 86 см дават за 18 месечни, а ние циклим. Де да знам.....сигурно ще дръпне лятото внезапно, както беше и досега, има-няма, пък порастне Simple Smile

# 383
  • Мнения: 259
Nutty , Алекс го измерихме онзи ден, 13,400кг и 91см . Едър си върви,като цяло

# 384
  • Мнения: 1 390
Нъти, добре си е дамата според мен.

Ихааа, 91 см! Направо цяла глава над дребния  hahaha

# 385
  • Мнения: 2 653
Момчетата говорят мнооого, но на клингонски Simple Smile Много са смешни, жестикулират, обясняват ми нещо. И Макс като сниши глас и ми повтаря едно и също, и ме гледа прво в очите.  Joy Най-забавното е, че и двамата употребяват някои едни и същи звукосъчетания. Имаме си едни  песнички в ютюб- знаят им танците и ги танцуват.
Днес Марто направо си ми показа, че му се спи. Започна да сочи леглото, да си провира ръката през решетките и да тупка по матрака докато ми обяснява нещо.
Направихме сефте на череши и сладолед тия дни. И двете им харесаха много.
Теглото им изобщо не го знам, на ръст са дръпнали-виждам по панталонките. Вече прибрах няколко окъсели тениски, които до преди няколко седмици им ставаха.
Вече си правим къщички- премятам одеяло между леглата им и си играем нещо вътре. Макс си прави от известно време и бърлога от възглавници.
Растат си децата неусетно.

# 386
  • София
  • Мнения: 1 740
Ох ние за 4-ти пореден път повтаряме течни сополи с кашлица и то през 5/6 дни. Събота срещу неделя вечерта толкова кашля че повърна. Не издържах и в неделя в частна клиника отидохме. Тази срещу зоологическата. Еми съвсем друг преглед и лечение и неща ми казаха. Дано се оправим. Сега сме на инхалации с вентолин и пулмикорт. Едни правени капки за нос и ситип за алергия. Сиропа за кашлица само ни е влошил и е събрал повече секрет в дробчето. Направо си беше със спазъм. Снощи даже малко Т вдигна и косата ми побеля, че това ни е най-лошото развитие на нещата, но като заспа му я мерих и нямаше, та дано защото взе тича да е дал повече. Днес няма и вече почти не кашля. Само след инхалация. Но ги правя насила, че са само 3 мл и не можа като с физиологичен да насочвам само струята. Затискаме го яко и се къса от рев, но пък ревеики поне диша с цял дроб и ефекта е по-добър. Свеки ще идва да го гледа само да мога да отида да си проведа часовете. Много ми в натоварено на края на семестъра и съм под пара. Трябва да избутаме някак тези три седмици. Срамота по това време да сме на ръба от бромхо пневмония. Сори за грешки че съм от тел.

# 387
  • Мнения: 1 390
Асти, бързо оздравяване на младежа!

Дребния още реве сутрин и вечер на яслата, но съм по-спокойна, защото го излових няколко пъти да се забавлява съвсем спокойно. Доста по-добре се чувстваме, отколкото на предната ясла. Но и той е по-голям вече и добре може да си наложи мнението - за съжаление понякога hahaha

# 388
  • Мнения: 834
Успях - записах го за яслата  Party Бях се спекла много, защото бях забравила да сменя работата на ММ в профила, но директорката каза, че въобще няма значение. А аз патката взех, че питах в темата за градините и такива ми ги наприказваха, че 2 дни не съм спала  #2gunfire Вече съм спокойна, лягам до ученика да подремна  Sunglasses

# 389
  • Мнения: 519
Петрова, честито! И мене нещо треска ме тресе, вкарала съм се в някакви екшъни с това записване. Утре отиваме, пък да видим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт