Ebay 96

  • 61 916
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 4 540
Здравейте,
Може ли някой да обясни като на идиот реда по който се извършма покупка от ebay? Виждам, че има бутон  Buy It Now. Предполагам, че там ще има възможност да избера да заплатя с MasterCard. Въвеждам кода от картата, това вече ми е познато, при което договора се счита за сключен?
За стоката, която ме интересува пише, че може да пристигне след 2-3 седмици. С какво всъщност пристига и къде, как ме уведомяват, че е пристигнала?
Free Shipping означава ли, че доставката е безплатна (интересно важи ли по цял свят, че е безплатна)?

Още с цъкането на Buy it now бутона се декларира съгласие и готовност за покупка, плащането е следващата стъпка.Как и с какво пристига покупката е описано в самия листинг - пощенска или куриерска служба, уведомлението е във вид на известие на вратата или в пощенската кутия.
Да, Free Shipping е безплатна доставка, пише го и на първа страница при често задаваните въпроси.Обикновено я предлагат азиатските търговци.

# 61
  • Мнения: 1 949

... уведомлението е във вид на известие на вратата или в пощенската кутия.

Не разбрах, ще ми позвънят на вратата ли? Звънец нямам, нито пощенска кутия.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 4 540

... уведомлението е във вид на известие на вратата или в пощенската кутия.

Не разбрах, ще ми позвънят на вратата ли? Звънец нямам, нито пощенска кутия.

Може и да залепят известието на вратата направо, зависи.
При липса на звънец и пощенска кутия е много вероятно да оставят известието на входа на сградата, а може и изобщо да не го получите.

Последна редакция: пт, 26 фев 2016, 14:40 от Горгона

# 63
  • Мнения: 1 949
Може и да залепят известието на вратата направо, зависи.
При липса на звънец и пощенска кутия е много вероятно да оставят известието на входа на сградата, а може и изобщо да не го получите.

Какво ще ме посъветвате тогава да сторя? Изобщо коя е куриерската служба, няма ли начин да се свържа с нея? Или като адрес да посоча близкия магазин, нали по карта се плаща?

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 4 540
Може и да залепят известието на вратата направо, зависи.
При липса на звънец и пощенска кутия е много вероятно да оставят известието на входа на сградата, а може и изобщо да не го получите.

Какво ще ме посъветвате тогава да сторя? Изобщо коя е куриерската служба, няма ли начин да се свържа с нея? Или като адрес да посоча близкия магазин, нали по карта се плаща?

Не, не може да се посочи близкия магазин, това не са вътрешни доставки в България.С куриер идват само скъпи пратки, останалото с пощенска услуга и се получава лично.Плащането може да е с карта и с Pay Pal.Почетете на първа страница, има полезна информация за начинаещи.

# 65
  • Мнения: 1 949
Под пощенски услуги „Български пощи” ЕАД ли имате предвид? Не може ли да отида на място в пощата? Няма ли начин да ме известят кога се очаква да ми донесат колета или че такъв е пристигнал в пощата?
Прочетох, че няма проследяване на пратката и де факто съм в пълно неведение кога тази пратка ще пристигне.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 4 540
Вече писах как известяват за получена пратка, може да проверявате и на място в пощата.

# 67
  • Мнения: 1 949
Вече писах как известяват за получена пратка, може да проверявате и на място в пощата.

Пак питам, под поща държавното учреждение ли имате предвид или пощенската кутия, каквато нямам? За пръв път ми е, не съм наясно Shocked

# 68
# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 4 540
Вече писах как известяват за получена пратка, може да проверявате и на място в пощата.

Пак питам, под поща държавното учреждение ли имате предвид или пощенската кутия, каквато нямам? За пръв път ми е, не съм наясно Shocked

Пак казвам - на място в пощата, в пощенския клон, в Български пощи ЕАД, в държавното учреждение и всички варианти , които още ще се сетите.Всички, четящи темата, разбрахме, че нямате пощенска кутия, успех!

# 70
  • Мнения: 1 949
Благодаря за разясненията (:

# 71
  • Мнения: 1 949
Изникна нов въпрос - дали да ползвам "simple letter" или "international registered letter". Второто е по-скъпо и гарантира, че ако писмото не стигне до мен, ще ми бъдат върнати парите. Така и не разбрах какви са рисковете това писмо да не стигне до предназначението си. Смятате ли, че този риск от загуба е основателен за да избера по-скъпата доставка?

# 72
  • София
  • Мнения: 9 850
Наскоро пратка от Китай така и не пристигна при мен. Сумата беше нищожна, около 2П, но въпреки това изниква въпросът къде е "отлетяла". Тук не са виновни бг пощите, защото пратката беше за UK, но въпреки това показва нивото на пощите навсякъде.
В БГ картичка до мен така и не пристигна. Не е единичен случай.
Прецени си рисковете. Винаги има опасност пратка да се "загуби" по пътя.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 15 612
   Вече задължително ли е предварителното заплащане на import charges? Или това е само опция, от която имаш право и да не се възползваш? Това някаква нова услуга, предлагана от Ebay на продавачите ли е? Нещо не ми става ясно... newsm78

# 74
  • Мнения: 496
И мен ме интересува това, дори питах и аз преди няколко дни в темата. Бях се засилила да купя нещо от САЩ и се отказах.

Общи условия

Активация на акаунт