Ebay 96

  • 61 838
  • 744
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518


ВНИМАНИЕ!!! В ибей не се пазарува както в другите онлайн магазини! Кликване на Buy it now и/или спечелването на търг е равнозначно на сключване на договор, с който се задължавате да ПЛАТИТЕ стоката!


ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ:
   1. Ако на Postage пише Free, доставката безплатна ли е?  Да!
   2. Над каква сума пратка отива на митница в UK?  Над £15 се дължи ДДС, над £135 - мито.
   3. Какво значи Collection in Person/Pick Up и какво да правя сега?  Означава, че купувачът трябва да си вземе стоката директно от продавача. В тези случаи си намираме куриер, който да осъществи взимането вместо нас.
   4. Платих си стоката, но продавачът все още не я е отбелязал като изпратена.  Продавачът не
е длъжен да отбележи, както и да отговаря дали е пратена и кога.
   5. Поръчах нещо с безплатна доставка, къде му е тракинг номер?  Безплатните и евтините доставки нямат проследяване.
   6. В ибей ли да отворя кейс или диспут в Пейпал?  На едно от двете места.
   7. Имам рефънд, но не виждам парите, кога ще дойдат?  До 3-5 работни дни ще са видими, от ПП също го казват в уведомителния мейл за върнати пари.
   8. Спечелих нещо в немския ибей, продавачът иска банков превод, какво да правя?  Германците предпочитат този начин, с цел избягване таксите на ПП, при тях междубанковите преводи са без пари, но един международен от БГ дотам може да струва ПОНЕ 10 евро (проверете си в банката). Четете, оглеждайте и си правете сметка дали ви изнася ПРЕДИ да играете на търга.
   9. Как да докладвам некоректен продавач?  От този линк.
 10. Как да се свържа с Ибей? Oт този линк http://ocsnext.ebay.co.uk/ocs/cusr?query=1460
 11.Срокът за кейс в Ebay е 30 от датата на доставка , а срокът за диспут в PayPal е от 45 до 180 дни - https://www.paypal.com/bg/webapps/helpcenter/helphub/article/?so … PUTE_CA&m=TCI

Seller Non Performance http://contact.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ContactUs&clk_rvr … f2&rmvSB=true

Със съдействието на fandango , последните промени в Money Back Guarantee -  http://pages.ebay.com/help/policies/money-back-guarantee.html

Пейпал - помощ!
Как се пуска диспут в ПейПал
Митници и куриерски услуги
Postage and Packaging policy update
Отказ от наддаване
Искам да продавам в eBay
Snipe Sites - Какво е Snipe?


Разяснения на Ибей на български език:
http://ebay-help.net/index.php
http://narmag.info/viewforum.php?f=6&sid=ef121742edd5bdb12ddf1a3a78580d0c


Пощенски тарифи и разходи
Английски пощи;  USPS;  DHL.de;  БГ пощи

Кой куриер ще даде по-ниска цена за доставка при pick-up - Ако искате да купите нещо от Ибей, което е обявено само за "pick-up" в сайта пускате търг "кой куриер ще ви даде по-ниска цена". Куриерските компании залагат и бидовете намаляват надолу. Бид-ът представлява цената за вземане на стоката от дома на продавача и доставяне до избрания от вас адрес. За пускането на такъв търг не се заплаща нищо. Само, ако искате обявата да е оградена в цвят, за да е "по-видима", се заплаща.
Още куриерски фирми: http://www.parcel2go.com/quickquote
                                       http://www.parcelmonkey.co.uk/
  Карта за търсене на адрес

Проследяване на пратка в Royal Mail, изпратена от България (стъпка по стъпка)
Проследяване на пратки



Универсален калкулатор за пресмятане на номер за:
  Дамски и мъжки обувки и дрехи
   International Bra and Dress Size Conversion


Таблици
детски дрехи;  детски обувки

дамски дрехи;  дамски обувки

мъжки дрехи;  мъжки обувки

обувки;  спортни марки обувки;   adidas - дрехи и обувки ;  чорапи  и  шапки

         


Полезно
Преводач 1     Преводач 2

 


Теми:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 20, 22, 23, 24, 25 , 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 , 35, 36, 37 ,38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63,64,65,66,67, 68; 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75,76,77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93; 94;95


Приятно пазаруване и успешни продажби!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Благодаря за новата тема! bouquet

   Не съм правила скоро поръчка от сайта. Мисля идните седмици да си купя нещо дребно – хубавата част е, че последните ми поръчки идваха от САЩ едва за около седмица. Peace

# 2
  • Мнения: 1 572
Записвам се. Няма промяна по моя казус. Днес съм си дала почивка от тях. Утре ще ги пробвам на чата и ако не ми омръзне, на телефона.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 850
И аз не съм пазарувала скоро, време е да поправя грешката Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Благодаря за темата!  bouquet
И аз не съм поръчвала нищо скоро.

# 5
  • Мнения: 2 741
Благодаря за темата  bouquet

Аз пак с един глупав въпрос  Blush...Продавача инициира плащане в петък на предмета,който продавам, но парите нали по- късно се появяват в сметката ми? Въпреки това, пращам предмета нали така?

Благодаря bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
Благодаря за темата  bouquet

Аз пак с един глупав въпрос  Blush...Продавача инициира плащане в петък на предмета,който продавам, но парите нали по- късно се появяват в сметката ми? Въпреки това, пращам предмета нали така?

Благодаря bouquet


Ако наистина е платил , парите ще се появят веднага в ПП акаунта ти, от теб зависи дали ще ги оставиш там или ще ги прехвърлиш към регистрираната карта.Не пращай нищо, преди да имаш завършено плащане.

# 7
  • Мнения: 2 741
 Току що ми се появиха парите в ПейПал акаунта...Довечера ще пращам. Благодаря ви!

# 8
  • Мнения: 3 416
 Благодаря за новата тема и положения труд! Утре ще пиша за моите неволи с неполучената пратка.

# 9
  • Мнения: 1 780
Здравейте бях писала за проблеми с една моя пратка която пуснах до Беларус. Момичето реши да не ми я връща и да й дам малко пари като компенсация уговорихме сумата обаче не мога да направя плащането с пей пал а имам налични средства.
Изписва ми че трябва или да вляза в сайта- предполагм руски сайт имат предвид в който тя е регистрирана??? или да ми даде тя инструкции. Обаче и тя не знае какво и как.
Някой да има идея аз последно й писах да качи една фалшива обява че продава нещо и да й платя ама пък така ще й удържат такси.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
Здравейте бях писала за проблеми с една моя пратка която пуснах до Беларус. Момичето реши да не ми я връща и да й дам малко пари като компенсация уговорихме сумата обаче не мога да направя плащането с пей пал а имам налични средства.
Изписва ми че трябва или да вляза в сайта- предполагм руски сайт имат предвид в който тя е регистрирана??? или да ми даде тя инструкции. Обаче и тя не знае какво и как.
Някой да има идея аз последно й писах да качи една фалшива обява че продава нещо и да й платя ама пък така ще й удържат такси.

Трябва само имейлът и, с който е регистрирана в Pay Pal, нищо повече.

# 11
  • Мнения: 1 780
Здравейте бях писала за проблеми с една моя пратка която пуснах до Беларус. Момичето реши да не ми я връща и да й дам малко пари като компенсация уговорихме сумата обаче не мога да направя плащането с пей пал а имам налични средства.
Изписва ми че трябва или да вляза в сайта- предполагм руски сайт имат предвид в който тя е регистрирана??? или да ми даде тя инструкции. Обаче и тя не знае какво и как.
Някой да има идея аз последно й писах да качи една фалшива обява че продава нещо и да й платя ама пък така ще й удържат такси.

Трябва само имейлът и, с който е регистрирана в Pay Pal, нищо повече.
Да и аз така мислех обаче.....This recipient accepts PayPal payments only through their website. To complete this payment, please go to their website and follow their instructions, or email the recipient for instructions.
това ми изписва като опитам да платя.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
opelcorsa, това за първи път го виждам/чувам.Пита ли в темата на Pay Pal?

# 13
  • Мнения: 125
opelcorsa, виж дали няма да стане с частичен рефънд.

Иначе, за този проблем, Гугъл казва, че купувачът е блокирал приемането на плащания.
Ето как да ги разреши:

Login to your PayPal Account
Click on "Profile"
Click on "My Selling Tools"
Under "Getting paid and managing my risk"
Look for "Block Payments"
Click on "Update"
Next on the "Payment Receiving Preferences" page
Scroll to the bottom of the page
Look for "Block payments from users:"
If the box for: "Initiate payments from the Pay Anyone subtab" is checked, uncheck that box.
Click on "Save"

Не знам дали описаният начин е за новата или старата версия на ПП.


dobra, какво става с твоите приятели от CS  Wink

Горгона, благодаря за темата  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 780
opelcorsa, виж дали няма да стане с частичен рефънд.

Иначе, за този проблем, Гугъл казва, че купувачът е блокирал приемането на плащания.
Ето как да ги разреши:

Login to your PayPal Account
Click on "Profile"
Click on "My Selling Tools"
Under "Getting paid and managing my risk"
Look for "Block Payments"
Click on "Update"
Next on the "Payment Receiving Preferences" page
Scroll to the bottom of the page
Look for "Block payments from users:"
If the box for: "Initiate payments from the Pay Anyone subtab" is checked, uncheck that box.
Click on "Save"

Не знам дали описаният начин е за новата или старата версия на ПП.

Много благодаря написах й да стори това и после да се надяваме да мога да платя. Е не е истина тая сделка е просто уникална. Следващият път изобщо няма да пусна нищо до Беларус.

Общи условия

Активация на акаунт