® Ebay - тема 72

  • 48 366
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Теми:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 20, 22, 23, 24, 25 , 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 , 35, 36, 37 ,38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63,64,65,66,67, 68; 69, 70, 71


Регистрация в PayPal – стъпка по стъпка
Пейпал - помощ!
Онлайн пазаруване с кредитни и дебитни карти
Как да търсим най-ефективно в eBay
Често използвани съкращения в eBay
Как се пуска диспут
Dispute/Claim при проблеми
Кога не се дължи ДДС и мито за внос дадена стока
Митнически режим при онлайн пазаруване от чужбина
Митници и куриерски услуги
Получаване и изпращане на пари
Postage and Packaging policy update
Отказ от наддаване
Искам да продавам в eBay
Snipe Sites - Какво е Snipe?


Пощенски тарифи и разходи
Английски пощи
USPS
DHL.de
БГ пощи
Кой куриер ще даде по-ниска цена за доставка при pick-up - Ако искате да купите нещо от Ибей, което е обявено само за "pick-up" в сайта пускате търг "кой куриер ще ви даде по-ниска цена". Куриерските компании залагат и бидовете намаляват надолу. Бид-ът представлява цената за вземане на стоката от дома на продавача и доставяне до избрания от вас адрес. За пускането на такъв търг не се заплаща нищо. Само, ако искате обявата да е оградена в цвят, за да е "по-видима", се заплаща.
  Карта за търсене на адрес

Проследяване на пратка в Royal Mail, изпратена от България (стъпка по стъпка)
Проследяване на пратки


Онлайн пазаруване с посредник
Онлайн пазаруване с посредници: Англия


Универсален калкулатор за пресмятане на номер за:
  Дамски и мъжки обувки и дрехи
   International Bra and Dress Size Conversion


Таблици
детски дрехи
детски обувки    детски обувки

дамски дрехи
дамски обувки

мъжки дрехи
мъжки обувки

обувки
спортни марки обувки
adidas - дрехи и обувки
чорапи и шапки

         


Полезно
Преводач 1     Преводач 2

 

“Трикове” за успешно и евтино Online пазаруване – shopbot, cashback

# 1
  • Мнения: 94
Благодаря за темата.
Пазарувам си периодично, но все не ми остава време да чета.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Алекс благодаря за новата тема!   bouquet
Записвам се с въпроса си от старата:

enigmata, благодаря за отговора!  bouquet Аз точно за тези 50 паунда се чудя - за какво ще са? Thinking
Много бързо ми отговори, ето какво ми е писал:

" Hi, thanks for your email. I am happy to send to you at cost if you win the auction. I don't know much until I pack everything up anywhere between £25.00-£50.00. I am an honest ebayer and do not over charge on postages costs, however, I will have to purchase a suitable box which is why I listed as collection in person.
Regards"


И пак не мога да разбера. Ако никой не играе и го спечеля за 50 паунда, ще трябва да платя още между 25-50 паунда доставка така ли? Ако е така ме устройва, но да не станат 150 с тези долу до "collection in person". И мен това ме притеснява да не се опитва да изкопчи още някой лев отгоре.. Rolling Eyes

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
jador li beshe...mai nqma takyv izmamnica golqma e tazi-pomagaite da pusna edin disput da si varna parite 4akam ot 27 uni

Е, как да няма Жадор? Ти не знаеш ли какво купуваш? Rolling Eyes Изтървала  си  срока за диспут.
http://www.fragrantica.com/perfume/Dior/J-adore-Eau-de-Parfume-210.html

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Възникна проблем при едно плащане и моля за помощ.
Платих 8 неща наведнъж, излезе, че минало плащането, обаче 2 от нещата стоят като неплатени.
Ибей казва , че плащането е пропаднало и трябва да платя пак, но като натисна бутона за плащане, излиза съобщение, че съм платила и показва транзакцията за 8-те.
В Пейпал няма нищо отразено- само за 6 неща е минало плащане, другите не фигурират в никакъв списък, дори на чакащи, върнати...
Говорих със съпорта, предлагат ми да платя директно през пейпал с опцията за плащане на стоки от ибей. Това ме връща обаче на изходна позиция в ибей пред транзакцията, пред която пише че вече съм платила.  ooooh!
Как да платя на хората, така че плащането да е защитено, в случай че възникне проблем със стоките?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 989
Zapis Simple Smile

# 6
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
И аз да се оплача спечелих си чанта платих си я веднага и продавачката ми написа ,че като тръгнала да я търси да я опакова чанта я нямало ....дъра бъра кучето я изяло и намерила заровена в двора  Rolling Eyes досега не ми се беше случвало . Върнала ми е парите и много съжалявала ама мен това не ме грее искам си чантата. Спечелих я за 1 паунд и 4 доставка ,а чантата е много хубава и маркова . Мога ли в случая да и прасна една отрицателна оценка (ще ми е първа ) само ме спира че има над 400 положителни и ще и разваля фийтбека . Кажете вие как процедирате с такива лъжли  Thinking

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Пиши й, че си мнооого разочарована, че няма да си получиш мечтаната чанта и ще бъдеш принудена да й поставиш отрицателна оценка. Laughing Може бързо да се задейства и да я намери случайно някъде.  Wink На мен това ми помогна веднъж при разправии с един китаец.

# 8
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Пиши й, че си мнооого разочарована, че няма да си получиш мечтаната чанта и ще бъдеш принудена да й поставиш отрицателна оценка. Laughing Може бързо да се задейства и да я намери случайно някъде.  Wink На мен това ми помогна веднъж при разправии с един китаец.
Мерси  Joy довечера ще и пиша едно писъмце любовно .

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Е тук ще си позволя лукса да направя запис Hug

# 10
  • Мнения: 519
Алекс благодаря за новата тема!   bouquet
Записвам се с въпроса си от старата:

enigmata, благодаря за отговора!  bouquet Аз точно за тези 50 паунда се чудя - за какво ще са? Thinking
Много бързо ми отговори, ето какво ми е писал:

" Hi, thanks for your email. I am happy to send to you at cost if you win the auction. I don't know much until I pack everything up anywhere between £25.00-£50.00. I am an honest ebayer and do not over charge on postages costs, however, I will have to purchase a suitable box which is why I listed as collection in person.
Regards"


И пак не мога да разбера. Ако никой не играе и го спечеля за 50 паунда, ще трябва да платя още между 25-50 паунда доставка така ли? Ако е така ме устройва, но да не станат 150 с тези долу до "collection in person". И мен това ме притеснява да не се опитва да изкопчи още някой лев отгоре.. Rolling Eyes

Пише ти, че ще ти прати спечеленото, но ще струва м/у 25 - 50 лири (щял да разбере колко точно, като опакова всичко). бил честен продавач и не се опитвал да печели от пощенски. За да  изпрати седлото, трябвало да купи подходящ кашон и затова го бил листнал като collection in person. Peace
 Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 167
Юни изпратих нещо за Англия. В сайта на РМ беше отбелязано, че е изпратено обратно към подателя.  Чаках, чаках, чаках, почти бях забравила, а днес получих известие. Не мога да повярвам, щастлива съм, че си получих нещото обратно.
И да попитам продаващите в ибей - къде лелките залепвят баркода? На пакета няма и следа от лепенката, само такива от РМ?

# 12
# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
enigmata, много ти благодаря за отговора!  bouquet
Заложих вече, сега ще чакаме да свърши търга и да видим колко ще й струва ако спечеля. Grinning

# 14
  • Мнения: 166
Ох,момичета,направих една глупост  ooooh!
Заложих на една ретро преса,но в последствие прецених, че към момента ми е напълно излишен разход - спонтанна постъпка  ooooh!
Мога ли да се откажа от търга? Ако да-как? А ако не,какво бихте ме посъветвали да направя?
Търга свършва утре следобед,много се надявам някой да заложи повече,но ако не стане така...
Направо съм за убиване ...

Общи условия

Активация на акаунт