Пейпал - помощ! - 2-ра тема

  • 44 570
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Пейпал е система за онлайн разплащания.
Регистрацията в нея е бърза и лесна.
Използването й ви гарантира, че продавачът/магазинът няма да видят данните от кредитната ви/дебитната ви карта.

Регистрация в Пейпал

Как да смените курса, така че да ви таксува по курса на банката ви:

-> My Account
-> Profile
-> Financial Information
-> Recurring Payments
-> Edit Funding Options
-> Conversion Options
-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
-> Submit

Ако нямате такава опция:
-> Credit/Debit Cards
-> Bank Accounts
-> Currency Balances
-> Gifts and Discounts
-> My preapproved payments
-> Manage the automatic payments you send to merchants.
-> My preapproved payments
-> Set Available Funding Sources
-> Conversion Options
-> избирате втората опция
-> Submit



Как да верифицирате картата си:

За да верифицирате картата си и да можете да плащате суми над 100 евро, трябва да имате код.
Кодът се получава, след като наредите това.
Като си влезете в акаунта, от страни, вдясно пише:
To Do List - Verify my Account.
Системата ще ви изтегли 1.50 евро.
Кодът се полава в месечното ви извлечение от банката-издател на картата ви. Може също да си поискате разпечатка на транзакциите си, или да го видите в електронното банкиране, ако имате такова.
Кодът не се получава веднага, а след 3-4 работни дни, когато се осчетоводи транзакцията.
Срещу него пише - PAYPAL EXPUISE XXXX, където ХХХХ са четирите цифри, които е кодът.
Когато въведете правилния код, системата ще ви върне 1.50 евро и те ще останат в акаунта ви, като може да плащате с тях.

Имайте предвид, че в Пейпал НЕ СЕ ВИЖДА наличността по картата, която сте регистрирали. Там ще седят само нули, ако ще и милиони да имате по картата. Това не е електронно банкиране и няма как да ви се виждат парите.

Успех в пазаруването!

Последна редакция: ср, 29 яну 2014, 15:45 от kopche

# 1
  • София
  • Мнения: 2 296
Ех,Алекс,златна си!   bouquet
Тайничко се надявах,че ти ще пуснеш новата тема и се оказах права!
Поне ще сме сигурни и спокойни,че в нея(особено в първия пост) ще има подробна и изчерпателна информация за ПейПал и
всичко,свързано с него!

Благодаря ти от сърце!    newsm20

# 2
  • Мнения: 2 149
влагодарим за темата! Алекс,   bouquet

Кашмир, аз съм регистрирала първо дебитната си карта, след това прибавих кредитната. Винаги ми дава като първа дебитната, въпреки, че уж съм отметнала като праймъри кредитната /аз обратното/. Може би винаги дава първата регистрирана, предполагам, че това е системата.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 193
Ясно, значи няма оправия.  Close Е, здраве да е! Ще трябва да си я сменям всеки път.  Sunglasses

# 4
  • Варна
  • Мнения: 0
И аз искам да попитам нещо. Ако имам два различни акаунта за пазаруване на различни имена и имейли, но се разплащам с една и съща карта трябва ли да се регистрирам в ПП два пъти?

# 5
  • Мнения: 2 149
И аз искам да попитам нещо. Ако имам два различни акаунта за пазаруване на различни имена и имейли, но се разплащам с една и съща карта трябва ли да се регистрирам в ПП два пъти?
Не, не е нужно. Като плащаш, в който и да е акаунт да си логната, на стъпка плащане с пей пал пишеш мейла и паролата на този си, единствен. Нали затова се регнахме там, за да може от една карта с пари да плащаме на 4-5-10-20 акаунта ако щеш. А че можеш да имаш 2 карти в пейпала или три си е твоя работа. Peace

# 6
  • Мнения: 399
Здравейте, ползвам пейпал за плащане на покупки от ebay, които са в предимно в лири и долари, а кредитната ми карта е в евро. Въпроса ми е, има ли опция пейпал да тегли суми от кредитната ми карта само в евро, независимо от вида на валутата при покупката. Банката от скоро има такса от 2% за превалутиране, ако някой знае - нека да помогне да заобиколя допълнителните банкови такси.

# 7
  • Мнения: 5 790
Не, няма такава възможност.
Смени си банката или си извади карта в левове, която няма такса при превалутиране.

Другият вариант е да си преведеш в акаунта /или да помолиш някой да ти преведе/ пари, в твоя случай евро.
След което, директно в Пейпал можеш да ги обърнеш в каквато валута искаш.
Но пак, май има такса.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 0
много благодаря за отговора

# 9
  • Мнения: 399
И аз благодаря за отговора.

# 10
  • Мнения: 353
Огромни адмираций Алекс,прекрасна тема,благодаря и аз   bouquet

# 11
  • Мнения: 17
Здравейте,
Имам тъпи въпроси Embarassed Embarassed Оня ден се регистрирах в пейпал, изпратих искане за код за верифициране, но не ми дръпна 1,5 евро. Отделно осъществих едно плащане(23.08), но не виждам сумата да ми е изтеглена от сметката в дебитната карта. Продавача каза, че ще ми изпрати нещото, което ме навежда на мисълта, че е получил парите.
Как да разбера дали правилно съм подала искане за верификация и къде в електронното си банкиране мога да погледна за този код? И отделно след колко дни се отразяват изтеглените пари от картата?

Благодаря предварително! Hug

# 12
  • Мнения: 5 790
1. Осчетоводяването става до 3-4-5 дни, зависи от банката. Едва тогава се вижда транзакцията.

2. За да проверите дали 1.50 евро за верифициране на картата са изтеглени, влизате в акаунта си.
Има една табличка в средата.
Прочетете отстрани под  To Do List какво пише и се ориентирайте дали пише да се въведе кода.
Не помня какво е точно, защото моята карта отдавна е верифицирана.
Как се вижда кодът и кои цифри ви трябват - има го в първи пост на темата.

3. За да намерите какво сте платили - отваряте си акаунта, търсите My Transactions - Payments sent и виждате дали сте платили.
 Осчетоводяването на сумите от страна на вашата банка пак става до около 5 дни.

# 13
  • Мнения: 17
Благодаря Алекс 1  Hug,
Относно отговор 3. се оправих, оказа се, че съм платила. Благодаря за навигацията.
Относно отг.2 не мога да намеря бутон To Do List, прочетох първия пост много пъти, но не откривам този бутон, виждам бутон Get verified и там ми иска confirm card i после 4 цифрения код.

# 14
  • Мнения: 5 790
Точно това е, което трябва.
Изчакайте няколко дни, за да видите дали се е появил кода в банкирането, ако не сте сигурна, дали сте натиснала бутона за верифициране.
Ако го натисните втори път, ще ви се издаде нов код, а първият няма да бъде валиден вече.
И ще трябва да чакате втория, а също и 1.50 няма да ви върнат.

Общи условия

Активация на акаунт