Ebay 95

  • 56 701
  • 753
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518


ВНИМАНИЕ!!! В ибей не се пазарува както в другите онлайн магазини! Кликване на Buy it now и/или спечелването на търг е равнозначно на сключване на договор, с който се задължавате да ПЛАТИТЕ стоката!


ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ:
   1. Ако на Postage пише Free, доставката безплатна ли е?  Да!
   2. Над каква сума пратка отива на митница в UK?  Над £15 се дължи ДДС, над £135 - мито.
   3. Какво значи Collection in Person/Pick Up и какво да правя сега?  Означава, че купувачът трябва да си вземе стоката директно от продавача. В тези случаи си намираме куриер, който да осъществи взимането вместо нас.
   4. Платих си стоката, но продавачът все още не я е отбелязал като изпратена.  Продавачът не
е длъжен да отбележи, както и да отговаря дали е пратена и кога.
   5. Поръчах нещо с безплатна доставка, къде му е тракинг номер?  Безплатните и евтините доставки нямат проследяване.
   6. В ибей ли да отворя кейс или диспут в Пейпал?  На едно от двете места.
   7. Имам рефънд, но не виждам парите, кога ще дойдат?  До 3-5 работни дни ще са видими, от ПП също го казват в уведомителния мейл за върнати пари.
   8. Спечелих нещо в немския ибей, продавачът иска банков превод, какво да правя?  Германците предпочитат този начин, с цел избягване таксите на ПП, при тях междубанковите преводи са без пари, но един международен от БГ дотам може да струва ПОНЕ 10 евро (проверете си в банката). Четете, оглеждайте и си правете сметка дали ви изнася ПРЕДИ да играете на търга.
   9. Как да докладвам некоректен продавач?  От този линк.
 10. Как да се свържа с Ибей? Oт този линк http://ocsnext.ebay.co.uk/ocs/cusr?query=1460
 11.Срокът за кейс в Ebay е 30 от датата на доставка , а срокът за диспут в PayPal е от 45 до 180 дни - https://www.paypal.com/bg/webapps/helpcenter/helphub/article/?so … PUTE_CA&m=TCI



Със съдействието на fandango , последните промени в Money Back Guarantee -  http://pages.ebay.com/help/policies/money-back-guarantee.html

Пейпал - помощ!
Как се пуска диспут в ПейПал
Митници и куриерски услуги
Postage and Packaging policy update
Отказ от наддаване
Искам да продавам в eBay
Snipe Sites - Какво е Snipe?


Разяснения на Ибей на български език:
http://ebay-help.net/index.php
http://narmag.info/viewforum.php?f=6&sid=ef121742edd5bdb12ddf1a3a78580d0c


Пощенски тарифи и разходи
Английски пощи;  USPS;  DHL.de;  БГ пощи

Кой куриер ще даде по-ниска цена за доставка при pick-up - Ако искате да купите нещо от Ибей, което е обявено само за "pick-up" в сайта пускате търг "кой куриер ще ви даде по-ниска цена". Куриерските компании залагат и бидовете намаляват надолу. Бид-ът представлява цената за вземане на стоката от дома на продавача и доставяне до избрания от вас адрес. За пускането на такъв търг не се заплаща нищо. Само, ако искате обявата да е оградена в цвят, за да е "по-видима", се заплаща.
Още куриерски фирми: http://www.parcel2go.com/quickquote
                                       http://www.parcelmonkey.co.uk/
  Карта за търсене на адрес

Проследяване на пратка в Royal Mail, изпратена от България (стъпка по стъпка)
Проследяване на пратки



Универсален калкулатор за пресмятане на номер за:
  Дамски и мъжки обувки и дрехи
   International Bra and Dress Size Conversion


Таблици
детски дрехи;  детски обувки

дамски дрехи;  дамски обувки

мъжки дрехи;  мъжки обувки

обувки;  спортни марки обувки;   adidas - дрехи и обувки ;  чорапи  и  шапки

         


Полезно
Преводач 1     Преводач 2

 


Теми:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 20, 22, 23, 24, 25 , 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 , 35, 36, 37 ,38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63,64,65,66,67, 68; 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75,76,77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93; 94


Приятно пазаруване и успешни продажби!

Последна редакция: пн, 18 май 2015, 12:08 от Горгона

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
Ако има нещо, което лиспва в първия пост, а е важно - пишете ми, за да мога да редактирам днес.  Wink

# 2
  • Мнения: 495
Мисля, че ще е полезно да се добави информацията за сроковете на диспут-  Aia беше обяснила в предишната тема:
в мейла за потвърждение на плащането пише какъв е срока.
Благодаря за новата тема   bouquet

Последна редакция: пн, 18 май 2015, 12:28 от Anik@

# 3
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Ще съм блаодарна ако някой ми отговори на въпроса от предната тема (51стр).
 Горгона, обяснението как се отваря кейс е много старо и заблуждаващо. Може да се махне или да се редактира. Сега е по друг начин направено.

# 4
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте , може и да сте го обсъждали вече в темата , но на бързо прочетох и не видях отговор на питането ми . Някой прочел ли е и наясно ли е с новите правила на ПейПал и Ебей , които влизат в сила от 1.07.2015г. в какво се състоят предстоящите промени най-общо казано , четох , но нали е на английски и е много дълго почти нищо не схванах. Благодаря ви .

# 5
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
И мен ме вълнуват бъдещите промени.  Peace Благодаря и за темата и успешни покупки и продажби.

# 6
  • Мнения: 597
Здравейте,
В какъв срок трябва да заплатя спечелен от мен артикул на търг в английския e-bay, за да няма негативни последствия?
Ако спечеля търг в петък, фатално ли е да платя в понеделник?
Благодаря!

# 7
  • Мнения: 19 300
Искам да купя нещо от немския иБей чрез Габко и гледам, че трябва да си променя цялото имe и вместо него да впиша техен представител, а на мястото на улицата още един техен представител-някакъв Боско Simple Smile
Някой поръчвал ли чрез Габко по този начин и има ли проблем?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
Здравейте,
В какъв срок трябва да заплатя спечелен от мен артикул на търг в английския e-bay, за да няма негативни последствия?
Ако спечеля търг в петък, фатално ли е да платя в понеделник?
Благодаря!

В описанието на търга трябва да има срок за плащане, ако не пише - 7 дни, на четвъртия ще се отвори кейс за неплащане.





Искам да купя нещо от немския иБей чрез Габко и гледам, че трябва да си променя цялото имe и вместо него да впиша техен представител, а на мястото на улицата още един техен представител-някакъв Боско Simple Smile
Някой поръчвал ли чрез Габко по този начин и има ли проблем?

Може да питаш и в темата за превозвачите от Германия, има много , които ползват Габко.

# 9
  • Мнения: 19 300
Благодаря! Попрегледах няколко страници, но не видях тема за превозвачите. Сега ще потърся по-обстойно. Ако не, ще поръчам от немския Амазон.

# 10
  • Мнения: 282
Искам да купя нещо от немския иБей чрез Габко и гледам, че трябва да си променя цялото имe и вместо него да впиша техен представител, а на мястото на улицата още един техен представител-някакъв Боско Simple Smile
Някой поръчвал ли чрез Габко по този начин и има ли проблем?

Аз съм поръчвала от Амазон.де и всичко си дойде като слънце.
Не се променя името на купувача, а си се изписва, каквото си е, но не в самото начало на адреса, а малко по-долу, където е мястото на улицата. Заедно с името на представителя.
На страницата на Габко е обяснено много ясно.

# 11
  • Мнения: 164
Моля за помощ.Продавача е задал плащане" прехвърляне"Как да платя"?Какво означава?

# 12
  • Мнения: 19 300
Пумп, в Амазон има две полета и не се налага да пишеш името си на мястото на улицата. Както и да е, поръчах от друг сайт.

Кейси, да не би да имат предвид превод ?

# 13
  • Мнения: 164
Да,изписа се айбана и сметката.И натисках кактво правих и ми благодариха от Ибей за пазаруването.Какво трябва да направя?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
Да,изписа се айбана и сметката.И натисках кактво правих и ми благодариха от Ибей за пазаруването.Какво трябва да направя?


Да платиш, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт