Ebay 96

  • 61 853
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Да, грешката е негова, но той праща до английски адрес и няма основание да ти плати пощнески от БГ, етикетът не важи.Рискът на пазаруването с превозвач.

   Точно. Peace И аз доста често ползвам превозвач, но съм наясно, че ако възникне проблем по случайност, кашата ще е голяма.

# 721
  • Мнения: 3
  Здравейте!
Накратко ситуацията  при мен е следната. Поръчах артикул от немския ибей. Като начин за плащане одобрих Barzahlung bei Abholung (Cash on pickup). В последствие продавачът се свърза с мен и ми писа, че желае да направя плащането чрез ПейПал и преди да получи парите няма да ми изпрати стоката. Когато кликам на Плати сега ми изписва, че артикулът е закупен. Същевременно продавачът очаква плащане до няколко дни. Писа ми и че е променил начините на плащане. Проверих и наистина е така, но това е валидно само ако закупя отново същият артикул.
  Моля за съвет как да процедирам в този случай! Предварително Благодаря на всички отзовали се!


 

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
  Здравейте!
Накратко ситуацията  при мен е следната. Поръчах артикул от немския ибей. Като начин за плащане одобрих Barzahlung bei Abholung (Cash on pickup). В последствие продавачът се свърза с мен и ми писа, че желае да направя плащането чрез ПейПал и преди да получи парите няма да ми изпрати стоката. Когато кликам на Плати сега ми изписва, че артикулът е закупен. Същевременно продавачът очаква плащане до няколко дни. Писа ми и че е променил начините на плащане. Проверих и наистина е така, но това е валидно само ако закупя отново същият артикул.
  Моля за съвет как да процедирам в този случай! Предварително Благодаря на всички отзовали се!


 

Пиши на продавача да ти прати фактура, да си погледне добре какво е променял и т.н., ако проблемът се окаже чисто технически - да пише на съпорта.

# 723
  • Мнения: 1 780
Здравейте за м.август имам продажби на стойност в лири 20.73 вклъчвам и пощенските а от ибей са ми пратили фактура за 2.35 лири Има ли промяна в 10те % които удържаха от крайната цена с пощенските? защото не мога да си обясня от къде са така аз си ги смятам на 2.07 а и нямам други такси пише само че са от Final value fees

# 724
  • Мнения: 3 729
За таксата не съм чула нищо.

А къде ти е регистрацията? Ако не е в .co.uk, значи ти се превалутира таксата във валутата на сайта, където си регистрирана (моят случай е такъв).

# 725
  • Мнения: 1 780
За таксата не съм чула нищо.

А къде ти е регистрацията? Ако не е в .co.uk, значи ти се превалутира таксата във валутата на сайта, където си регистрирана (моят случай е такъв).
В ибей.co.uk е нищо остава да ги питам.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 223
Да не си пуснала търг, с "Buy it now"? В Ebay.com начисляват такса 0.30$, за uk, не знам колко е.

# 727
  • Мнения: 2 909
Пратката ми дойде до вратата. Мислех, че до някой офис.

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Въпрос към продаващите в eBay – имате ли наблюдения дали за продажбите ви от последния месец (ако имате такива) са ви таксували точно 10% Final Value Fee от цената на артикула + шипинга? Когато вляза в "Seller Account" и отида на "Fees", виждам, че за продадения ми наскоро артикул са ме таксували повече от 10% – всъщност, 12%, ако трябва да бъдем точни. Макар че смятам, че иде реч за някакъв бъг при мен – стойността на Final Value Fee се сменя при всяко обновяване на страницата – ту е 12%, ту – 10%. ooooh! Изобщо не ми се звъни на eBay, но ако никой не се включи с мнение защо се получава така, явно ще трябва да се занимавам с тях... Crossing Arms

# 729
  • Мнения: 1 780
За таксата не съм чула нищо.

А къде ти е регистрацията? Ако не е в .co.uk, значи ти се превалутира таксата във валутата на сайта, където си регистрирана (моят случай е такъв).
В ибей.co.uk е нищо остава да ги питам.
Върнах се назад във фактурите и да последните 2 месеца е така- таксата ми е 12% аз така ги смятам а не 10% явно има промяна която не съм разбрала. Ако някой знае да пише.
Влязохме и в профила на познат който е регистрина в ибей.ком и при него е така. Значи пример давамза м. юли има продажби за 18.98 долара а таксата е за 2.28 няма други такси то си пише на фактурата че е само final value fee

# 730
  • Мнения: 1 780
  Въпрос към продаващите в eBay – имате ли наблюдения дали за продажбите ви от последния месец (ако имате такива) са ви таксували точно 10% Final Value Fee от цената на артикула + шипинга? Когато вляза в "Seller Account" и отида на "Fees", виждам, че за продадения ми наскоро артикул са ме таксували повече от 10% – всъщност, 12%, ако трябва да бъдем точни. Макар че смятам, че иде реч за някакъв бъг при мен – стойността на Final Value Fee се сменя при всяко обновяване на страницата – ту е 12%, ту – 10%. ooooh! Изобщо не ми се звъни на eBay, но ако никой не се включи с мнение защо се получава така, явно ще трябва да се занимавам с тях... Crossing Arms
И при мен са точно 12% явно са ги увеличили. Гадно. Sad

# 731
  • Мнения: 5 255
Пробвайте с този калкулатор http://www.fees.ebay.com/feeweb/feecalculator

# 732
  • София
  • Мнения: 1 223
И при мен е 12%, в eBay.com. Продавам отскоро и мислех, че е ДДС.

# 733
  • Мнения: 1 685
Аз току що продадох и гледам и Пейпал за почти 100 паунда с шипинга са ми взели 5.40 и ибей ако вземат 12 стават почти 18%  ooooh!

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Благодаря ви за отговорите, приятели. Hug Ако не друго, то поне се обнадеждих, че не само при мен е така. Наистина тези 2% отгоре може да представляват 20% ДДС – въпросът е защо това не е упоменато никъде?! Rolling Eyes

   Точно това е странното... Още когато преди няколко дена пробвах да изчисля Final Value Fee с този калкулатор за артикула, който продадох, стойността си е точно 10% от сумата, както е записано в правилата на eBay. Пък на мен сега ми искат 12% – поне това е написано в селър акаунта ми. newsm78

Аз току що продадох и гледам и Пейпал за почти 100 паунда с шипинга са ми взели 5.40 и ибей ако вземат 12 стават почти 18%  ooooh!
   Да, за съжаление, е така. Още преди да листна първия си артикул за продажба, много внимателно се запознах с таксите. Ако искаш да продадеш нещо за $100, да речем, като цената на доставката ти влиза в тази сума, трябва да добавиш също така 12% (явно) Final Value Fee на eBay (т.е. $12) и таксата на PayPal, която е 4.4% + $0.30, т.е. конкретно в примера, който съм дала, ще е $4.70. Всичко излиза $16.70 като крайна такса. Отделно, ако не искаш парите ти да седят в баланса на PayPal, а да ги прехвърлиш към банковата си сметка / дебитната си карта, те таксуват точно 2 евро, независимо колко голяма е сумата, която прехвърляш (незапознатите потребители много да внимават с тази такса!).

Общи условия

Активация на акаунт