*Дрешки, пелени, колички - за МАЙски бебета приготвяме се всички!*Тема 8

  • 52 907
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 109
Привет отново.
Вместо запис , да си кажа - втора бременност ми е, на 30г. съм и живея в Бургас.Виждам, че има доста момичета от тук, та дано и на живо се видим.Термина ми е 26 май, но знам , че няма да го дочакам.
За слънцето - кремче поне за лицето.
За педиатъра - първото посещение домашно се полага по здравна каса и би ттрябвало да е безплатно...



Добре дошла и леко бременеене! Най-накрая още една мама с моя термин! И аз няма да дочакам датата, защото ще съм секцио!

# 61
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета правихте ли теста за гестационен диабет, какви бяха вашите резултати?   Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 198
Здравейте, момичета правихте ли теста за гестационен диабет, какви бяха вашите резултати?   Heart Eyes
Аз го правих преди около месец- и трите  ми проби бяха в референтните стойности. Не ти ги пиша,че като гледам всяка лаборатория различни си слага Simple Smile

# 63
  • Мнения: 741
Добре дошли на новите момичета,леки оставащи метри,безпроблемно раждане и здрави бебоци! bouquet

Да ви се споделя един дискомфот,от днес като никога до сега ръцете и краката са ми леко подути.Мислех си,че е от студеното време и като вляза на топло,но уви.И след климатизацията си е все същото,но ще го изкоментирам и пред док,че и без това всеки път ме пита.

На мен не са ми правили тест за гестационен диабет.Задължителен ли е? newsm78

# 64
  • Мнения: 2 532
И на мен не са ми правили нито с тази, нито с предната бременност. Предполагам си има индикации, за да те пратят.
Подуването на ръцете и краката може да е от задържане на течности, но може и да има други причини newsm78

# 65
  • Мнения: 77
Аз ходя в Щерев в София, на мен ми казаха, че е задължително. Резултатите ми бяха малко над допустимите граници : на гладно 3.94 при допустими 3.8-6.1/ 1 час след изпиване на глюкоза 8.98 при допустими 8.9/ два часа след глюкозата 8.77 при допустими 7.8
Поставиха ми диагноза г. диабет  #Crazy

# 66
  • Мнения: 99
За гестационния диабет не го ли правят теста след като видят на рутинните изследвания на урината че има захари вътре, поне до колкото съм чувала.

# 67
  • Мнения: 77
За гестационния диабет не го ли правят теста след като видят на рутинните изследвания на урината че има захари вътре, поне до колкото съм чувала.
При мен изследването на урината беше перфектно, първия кръвен тест на гладно също е в норма, но след глюкозата вече  съм над допустимите граници. Просто исках да разбера дали има момичета правили този тест и как е минал при тях.  bouquet

# 68
  • Мнения: 187
За гестационния диабет не го ли правят теста след като видят на рутинните изследвания на урината че има захари вътре, поне до колкото съм чувала.
Мисля, че не само. Може и да е по преценка на АГ, ако описваш симптоми, които биха могли да са свързани с това. Аз в началото на бременността - някъде между 10-та и 17-18 седмица изпитвах повече от огромна жажда и макар да е нормално и за препоръчване по принцип да се пият по около 2 л вода на ден, при мен литрите излизаха над 3 на денонощие и то от нужда за пиене, не от насилване. Тя тогава ми каза, че към 26-тата ще ми пусне изследване за г.диабет, понеже явно може да е индикатор за това. Но постепенно жаждата отмина, а резултатите от кръвните изследвания и урина от женската консултация точно около 25-26 седмица излязох в норма и за захарта, и за урината.

# 69
  • Мнения: 198
Принципно е хубаво да се направи профилактично, защото винаги може да се случи- той и затова се нарича гестационен диабет- отключва се по време на бременност- доколкото съм наясно в чужбина е рутинно изследване. В БГ, обаче, лекарите си го спестяват, освен ако няма някакви индикации, оплаквания, прекалено  бързо качване на килограми или фамилна обремененост . При мен е третото.
  tsvetya, Не се стряскай толкова, докато не говориш с АГ-то. Задължително ще ти назначи хранителна диета и вече за медикаменти не зная, както и вероятно ще те следи изкъсо и теб и бебчето.
Роси за подуването- обикновено е задържане на вода, а и вече си в последен триместър. И моите крачка се подуват вече, дори и сутрин- дано само мога да си нося до края обувките Simple Smile Знам, че подуването на краата най-вече може да е и признак за наличие на албумин, което, не зная какво значи, а не съм и чела, но задължително ще проверя.

# 70
  • Мнения: 12
Бях писала някъде напред за гестационния диабет.
Когато плода се развива по бързо, това е индикация,
че може да има диабет. Моят мъж върви с 2 седмици наперед и ме изследваха. С резултатите отидох при ендокринолог който ми обясни че ако 1 стойност от 3те е по-висока от ограниченията няма диабет. Аз имах висока глюкоза на 120 мин. Само да ви кажа да не изследвате с инсулинови нива, защото при бременни инсулина винаги по-висок.
Сетих се, че и жените който са качили повече и те може да имат гестационен диабет. И един съвет от лекаря : не хапвайте плодове за
вечеря!  

# 71
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Denny_Iv не знам за всички държави, но при мен не е рутинно и се назначва само по показатели изследването за г. диабет.

Роси сподели го с доктора си подуването.

Не само полодове но и сладко не е препоръчително за вечеря  Simple Smile .

Аз днес се премерих почти 11 кг съм плюс, вероятно до края ще стигна 16 .

# 72
  • Мнения: 116
Тук изследването за ГД е задължително. Аз не бях въодушевена, но нямах избор, а и реално наистина е хубаво да се прави.  Резултатите ми бяха в референтните стойности.

# 73
  • Мнения: 111
На мен изследването за гест.диабет ми го правиха с последните изследвания, без да съм имала оплаквания в тази посока...
Пазете се от грипа, че днес дъщеря ми вдигна т и ходихме на лекар... И на връщане купихме бременна барби, на която и се маха корема и бебето излиза от там Simple Smile Много се е въодушевила по темата щерка ми....  При другите дечица как е положението?
И още един въпрос - получих , тъй наречената маска на бременността/ кафеви пигментни петна по лицето/. Много неприятно...Купих един крем специализиран на Дюсрей...ама така и така съм си вкъщи...ако знаете някой бабешки лек  ...И Има ли някой друг с такива оплаквания...

# 74
  • Мнения: 358
Аз също се следя в Щерев, но не са ме карали да правя изследвания за гестгационен диабед.
Еха, помня го това бремнно барби от едно време!! Беше голям хит и тогава.
Доколкото знам, петната от бременността се изчистват след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт