Панелка или тухлен апартамент

  • 96 946
  • 1 004
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 534
Панелките ми действат депресивно. Иначе съм виждала как живее семейство с две деца в типична двустайна панелка. Просто кухичката става като всекидневна, а другите две стаи са на практика спални.
Изключително лошо решение.
Най-функционалното е боксът да иде в тъмната част на дневната, спалнята да е детска, а бившата кухня - спалня.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Тухлен двустаен, още повече ако е на добро място. Аз не бих инвестирала в панел.Има много млади семейства, които живеят в двустаен с дете и не им е тясно. Аз съм живяла в такъв до 6г. на детето.
Ние сме живяли в двустаен 4 човека - майка ми, баща ми, аз и сестра ми. Като кажете, че в двустаен с дете не може да се живее...
p.p. при нас спалнята беше детска, кухнята си беше кухня (Г-образна, с трапезария), а в хола имаше разтегателен диван и нашите спяха на него. В хола обикновено няма как да се сложи кухненски бокс, защото няма тръби.

# 32
  • Мнения: 46 534
А и тук не става дума да инвестират в нещо. Нужен им е покрив над главата, не инвестиция.

# 33
  • Мнения: 6 214
Тухлен двустаен, още повече ако е на добро място. Аз не бих инвестирала в панел.Има много млади семейства, които живеят в двустаен с дете и не им е тясно. Аз съм живяла в такъв до 6г. на детето.
Ние сме живяли в двустаен 4 човека - майка ми, баща ми, аз и сестра ми. Като кажете, че в двустаен с дете не може да се живее...

Повечето живяхме така. През комунизма не се полагаше тристайно жилище при едно дете или две еднополови.  Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 38 553
Абе какви панелки има...
Познаваме кажи-речи целия вход на една. По 3 апартамента на етаж, като големия си е голям. Оплакват се от шума, ама това са по-скоро съседски заяжданки, отколкото сериозен проблем.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Повечето живяхме така. През комунизма не се полагаше тристайно жилище при едно дете или две еднополови.  Laughing
Точно така Laughing Евентуално директорите на предприятията намазваха Joy

# 36
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
За мен от първостепенна важност е местоположението на дадено жилище.
Много по-добре е около теб да има повече магазини, паркове и каквото се сетиш, да си на по-централно място, а не в някой от крайните квартали.
Живяла съм и на двете места и бих предпочела нещо по-малко, но в по-добър и централен квартал.
Горното има значение и за детски градини, училища, площадки за игра, според мен.

# 37
  • Мнения: X
Попринцип аз съм много "за" тухлата, но при твоят избор бих избрала панелката пред новото строителство... Има такива нови строителства, че панелката е 10000 пъти по-добра Grinning Да не говорим, че квадратурата при панелката е реална, а при новото не е.

Аз лично, като си търсих апартамент, държах да е тухла и то старо строителство (под "старо" разбирам преди 1990г)  Peace За новото и пари да ми дават няма да взема...

Местоположението и инфраструктирата също са много важни!  bouquet

Това е и моето мнение  Peace.

Класацията ми е:

1. Стара масивна тухла или гредоред (от преди 1990 г.) в ниска кооперация до 6 етажа и с асансьор.
2. Панел, строен след 1985-6 г.
3. Ново строителство, но много старателно проверено, от добър инвеститор с реноме, с акт 16 и със спални помещения над 12 кв. м. (тук трябва сериозно проучване, защото стените от гипсокартон за някои нови блокове съвсем не са легенди, например "Флоримонт" в Младост).

При добро местоположение точка 1 и 3 са поне с 30 % по-скъпи от т.2, поради което и аз лично живея в панел, за да ми са спазени изискванията за добра локация и голямо вътрешно пространство.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 960
Както се казва има три фактора , които определят дали е добро едно жилище, също и цената му:
1.Местоположение
2.Местоположение
3.Местоположение

Едва, след това, ако имате възможност, по - добре тухла, стара, но не прекалено стара или нова тухла, но качествено строителство.  Успех !

Последна редакция: вт, 16 фев 2016, 11:09 от dorry_1

# 39
  • София
  • Мнения: 311
Мястото и за мен е най-важно. За панелка не бих дала пари. Новото дори да ви отеснее ще го продадете или давате под наем за повече пари от панелката.

# 40
  • Мнения: 5 060
Не съм чела темата, но обсъдихте ли вече ценовия диапазон на панелката и на новото?

# 41
  • Мнения: 46 534
...или давате под наем за повече пари от панелката.
Това не е много сигурно, много фактори оказват влияние...

# 42
  • Мнения: 5 060
Не харесвам дневните с кухненски бокс - и на ушите си да застанеш, дневната пак ще ти мирише на готвено  Sick Мисля, че този формат е за млади хора, които не готвят често.

И това е истина. Удобно е като имаш гости, че си при тях през цялото време, без да притичваш насам-натам, но мирзимата си я има и при най-хубавата вентилация.


Това изобщо не е вярно. Е, ако печеш на скара, дори под абсорбатора миреше, но всичко останало не ароматизира помещението, дори малко.

# 43
  • Мнения: 345
Панелките ми действат депресивно. Иначе съм виждала как живее семейство с две деца в типична двустайна панелка. Просто кухичката става като всекидневна, а другите две стаи са на практика спални.
Изключително лошо решение.
Най-функционалното е боксът да иде в тъмната част на дневната, спалнята да е детска, а бившата кухня - спалня.

При нас е така. 80кв. Двустаен тухлен от 80-те направихме на 3-стаен. На 15 мин от НДК до Южен парк. Живяла съм и в панелка и в къща паметник на културата с 3 м високи тавани. Тухлата и локацията са най-важни и 2те спални. С малко бебе не вярвам да кипи от гости у дома. Относно кухнята към хола зависи какво готви човек. Ние печем и задушаваме. Некога не пържим и съответно не мирише. Винаги човек трябва да направи компромис с нещо. При нас това е последен етаж без асансьор, но сме на входа на парка и на 30м. От спирка на транспорт.

# 44
  • Мнения: X
Скрит текст:
Панелките ми действат депресивно. Иначе съм виждала как живее семейство с две деца в типична двустайна панелка. Просто кухичката става като всекидневна, а другите две стаи са на практика спални.
Изключително лошо решение.
Най-функционалното е боксът да иде в тъмната част на дневната
Скрит текст:
, спалнята да е детска, а бившата кухня - спалня.
Изключително лошо решение.     Laughing
Тъмните части/ъгли задържат движението на енергиите, следователно-лошо място за приготвяне на храна, от чиято енергия зависят здравето и жизнеността на ядящите я.
По фън шуй.Колко е вярно, не знам, моята кухня е най-светлата стая в жилището.    Grinning

По темата:
не бих избрала нито ново строителство, нито панелка.
Новото-не, защото нямат нормална кухня, просто са отредили по план най-сбутаното място в жилищата, колкото да се "нахвърлят"  печка, хладилник и някой и друг шкаф.
Панелка-не, заради много неща, всеизвестни.
Бих търсила старо, тухлено жилище.С предпочитание към къща, не апартамент в "гето".




Общи условия

Активация на акаунт