Панелка или тухлен апартамент

  • 96 921
  • 1 004
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 512
Жената пита за тези 2 конкретно, вероятно в района просто такъв е сградния фонд. Иначе и каменните сгради, и дървените са добър вариант, но... Simple Smile
Скрит текст:
Фън шуй ми е през шуй  Mr. Green

# 46
  • SF
  • Мнения: 21 167
До скоро живеех в апартамент ново строителство в Лозенец. Хубаво изглеждащ блок, приятен вход. Но... влага, много влага. Когато валеше дъжд се образуваше петно на стената (това беше поводът да го напуснем). Мисля, че влагата ми докара и някои здравословни проблеми.
И чувах съседите отгоре, все едно, че са у нас. Играеха често на карти и знаех кой каква ръка е взел. Чувах им музиката - сутрин се будеха с някакво радио-аларма или нещо такова. Добре, че не слушаха чалга. Мислех, че в панелките се чува повече, но не. Там не си познавах съседите по физиономия, но знаех чудесно кога се прибират, колко човека са и какво правят в момента. Когато играеха карти, много се караха и често не само за карти. Жената носеше токчета. Знам в колко часа ставаха.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 952
Няма пълно щастие при жилищата.
Аз се отказах от стара тухла. Често се предлагат много стари блокове.
Понякога там живеят само възрастни хора, нямащи пари за ремонти. Едно ВИК да смениш, трябва да смениш на всички. Течове, стара ел.инсталации, кофти общи части и миризма на старо още от входа. Лоши мазета, няма паркоместа или подземни гаражи. Ако съм в централен или хубав квартал, да въртя с колата всяка вечер да търся паркинг. Не!
Пък и не съм съгласна, че предлагат задължително по - добро разпределение на стаите. Едно време се е строяло с много преходни стаи, малка баня един брой. Няма два броя WC, за мен това е голям минус.  Вярно имат отделни кухни, ама често миниатюрни стаички. И се почва едно бутане на стени  ooooh! ooooh!

Засега в новото строителство ( ама имахме супер късмет с качествени сгради два пъти) , едни кусур за мен лично има - нямам комин за камина. Освен съседите от последния етаж, дето в мезонета всичко си имат + камина. Така им завиждам  Sad Sad

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Бих избрала по-голямото жилище. Не знам точно как ще живеете с дете в двустаен ново строителство. Ако имах повече средства, щях да избера ново строителство с три спални. Тъй като нямам тази възможност, съм избрала тристаен панелка и досега не съм съжалявала. Повечето ми приятели с две деца се бутат в тристайни ново строителство - спални по 10 квадрата, всички са с двуетажни легла за децата , принудени са да правят мебели по поръчка заради странните извивки на стените. Последното ,което направиха едни познати е да се заврат в тристаен ново строителство с две спални от по 10 квадрата и холо-кухня от 15 квадрата.  #Crazy С две деца в този хол мога да получа само клаустрофобия.

# 49
  • Мнения: 874
Много зависи от самите съседи. И при нас са само възрастни хора (има само 1-2 по-млади семейства), но блокът е много добре поддръжан и чист  bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 38 486
Бих избрала по-голямото жилище. Не знам точно как ще живеете с дете в двустаен ново строителство. Ако имах повече средства, щях да избера ново строителство с три спални. Тъй като нямам тази възможност, съм избрала тристаен панелка и досега не съм съжалявала. Повечето ми приятели с две деца се бутат в тристайни ново строителство - спални по 10 квадрата, всички са с двуетажни легла за децата , принудени са да правят мебели по поръчка заради странните извивки на стените. Последното ,което направиха едни познати е да се заврат в тристаен ново строителство с две спални от по 10 квадрата и холо-кухня от 15 квадрата.  #Crazy С две деца в този хол мога да получа само клаустрофобия.

Е то нашето епк 50 кв с две помещения е направо палат в сравнение с тези. Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 5 952
Аз лично бих избрала първо локацията. Бих живяла даже в панела, ЕПК, стар апартамент или къща гредоред, само да не съм в забутан, тъп квартал.
После ще гледам големина на стаи съобразно семейството.
Ако имам възможност бих избрала ново строителство, както и направих.
За мен плюсовете са, нова, хубава сграда, нови инсталации, две WC помещения, паркомясто, портиер, собствена детска площадка на блока, добра локация. Тристаен, прилични помещения като големина.
Разбира се, без триъгълни стаи или 45 квадрата балкониера.
Минуса е ясен - скъпо е.  Sad Sad

# 52
  • Мнения: 68 646
Тухлен двустаен, още повече ако е на добро място. Аз не бих инвестирала в панел.Има много млади семейства, които живеят в двустаен с дете и не им е тясно. Аз съм живяла в такъв до 6г. на детето.
Ние сме живяли в двустаен 4 човека - майка ми, баща ми, аз и сестра ми. Като кажете, че в двустаен с дете не може да се живее...
p.p. при нас спалнята беше детска, кухнята си беше кухня (Г-образна, с трапезария), а в хола имаше разтегателен диван и нашите спяха на него. В хола обикновено няма как да се сложи кухненски бокс, защото няма тръби.

Също съм живяла в двустаен панелен апартамент, със сестра ми и родителите ни-4 човека. Като малки спяхме в спалнята, после се преместихме в хола-той поне беше голям...

На новото строителство ми харесва това, че дели стаите на спални /за спане/ и на дневно помещение. реално това прави човек  -  спи и стои в дневната. В тази връзка отделната кухня е малко излишна, в смисъл прекарва се най-малко време там - ние например хапваме и се изнасяме към хола.

# 53
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
За мен е много важно местоположението и затова бих избрала тухленото жилище.

# 54
  • Мнения: 46 512
Ние в началото спяхме в хола. Детето - в детската. Не мога да го сравня с отделната спалня. Затова бих избрала по-големия.
Освен ако кварталът не е много зле, в смисъл да няма транспорт, училища, да е гето.

# 55
  • Мнения: 68 646
Е, не можеш да го сравниш...какво толкова. Колко четиричленни семейства са в двустайни жилища ...

То ясно, че още по-добре е да е петстаен, но и финансите имат значение. Човек се простира според чергата все пак...

# 56
  • Мнения: 2 134
За мен основното е мястото и локацията.
Ако трябва да избирам между 3-стаен супер лукс в "Обеля 2" и  по-малък   в "Изток" - ще избера "Изток".
Авторката,  за да бъдат по-обективни отговорите посочи районите.
Ще видиш повече мнения за + и -

# 57
  • Мнения: 6 214
Прави сте, всичко друго може да се промени, не и локацията.

# 58
  • Мнения: 46 512
teta75, да де, но тяхната черга стига за по-голямото Simple Smile
И аз за 2-ст. говоря. Но 2-ст. по разбиранията на старото строителство (хол, спалня и кухня). 2-стайните в новото за мен са си гарсониери.

За мен основното е мястото и локацията.
Ако трябва да избирам между 3-стаен супер лукс в "Обеля 2" и  по-малък   в "Изток" - ще избера "Изток".
Авторката,  за да бъдат по-обективни отговорите посочи районите.
Ще видиш повече мнения за + и -
Това с районите е субективно, няма смисъл да ги посочва. Аз например не бих отишла в Изток или който и да квартал в района на Цариградско. Което не значи, че са лоши, напротив.
Нея повече я притеснява сякаш типа на сградата, не мястото, явно по-лошото не е съвсем лошо  Simple Smile
А и в цял град надали изборът се свежда до 2 квартала, те са си ги отделили като "техните".

# 59
  • Мнения: 68 646
Не се сърди, човече....така е, да. Аз лично предпочитам повече на брой стаи, макар и малки, отколкото по-малко на брой, но големи...Да има къде да се мушне човек и да се отдели Grinning

Общи условия

Активация на акаунт