Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 819
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Ренито, точно в поста преди твоя е описано как става боядисването, сменяш и дръжките и си готова.

поздравления за красивите плочки вместо грозните ПДЧ гърбове и плотове  Peace

# 46
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Ренито, точно в поста преди твоя е описано как става боядисването, сменяш и дръжките и си готова.

поздравления за красивите плочки вместо грозните ПДЧ гърбове и плотове  Peace

Благодаря, но ако боядисам напр. със СОКРАТЕС няма ли да се получат много различни текстури   newsm78

# 47
  • Мнения: 3 914
Здравейте!
Искам да боядисам кухнята си в бяло, но нито зная с каква боя би могло да стане, нито дали изобщо ще стане и как да стане. Бихте ли ми помогнали с идеи и съвети ? Ето я кухнята :
http://aciaci.snimka.bg/properties/kuhnya.899047
http://aciaci.snimka.bg/properties/kuhnya.899047.36658072

Ина доколкото виждам кухнята ти е ПДЧ. Взимаш си розов бороконтакт и нанасяш с четка или валяк, но хубаво размазваш и гледаш да не остава на вадички и капки, защото е много рядък.След не повече от 2 часа(нищо че не е изсъхнал напълно) започваш с боята на водна основа с валяк няколко ръце като изчакваш 24 часа между тях.Валяка да е флог, боята препоръчвам на Сократес(с нея имам опит) но е по-слабо покривна и трябват повече ръце.Но пък покритието след това е много много здраво.Не разреждай боята повече от описаното на опаковката.Не клепай обилно с боя-слоевете трябва да са фини и добре разнесени и повече на брой.Ще се справиш Simple Smile!
По ще ти е удобно да демонтираш вратичките, но ако нямаш такава възможност може и така.Само внимавай за вадички и капки!!!

Много,много благодаря! И последен въпрос : Кантовете са пластмаса, по същия начин ли се боядисват ? /сигурно е тъп въпроса ми, срам ме е ,но това е положението, руса съм  Grinning /

# 48
  • Мнения: 2 019
Въпроса ти не е тъп  Peace

От мен съвет- внимавай да няма капки или "следи" от валяка по вратичките
след бороконтакта- натъртИ се, нагъзИ се  Mr. Green под различен ъгъл на светлината погледни!
Не се премахват после!
С кантовете нямам опит и  smile3505

Някой беше боядисал плочки, но не с такава скъпа боя.
Ще ми трябва време да го открия /мисля си за Седефка  Hug /

Творчески почивни дни ви желая  bouquet

# 49
  • Мнения: 46 487
Боядисах ПДЧ кухнята си бяла. Както и напред е споменато - първо Боро контакт. Не бях ползвала дотогава и смело сложих, но се оказа, че започва да се стича на грапави вадички и се наложи да го махна. Ползвах парцалче, с което равномерно разнесох по вратичките тънък слой.
После боядисах с латекс и отгоре запечатах с безцветен лак. Отчитам го като грешка и съжалявам, че не ползвах автоемайл лак. Боядисвала съм други неща с него и е по-добре. Безцветният лак леко жълтее, въпреки че ползвах Сократес, който уж няма такъв ефект... И се почиства по-трудно. Много ме е яд, засега стои така, но някой ден ще я боядисам пак. Освен това е голяма играчка да не личат следите при нанасянето на лака. С автоемайла никога не съм имала подобен проблем.
Иначе покритието е стабилно и с двата видя боядисване, има обелено само на едно място, едното чекмедже беше провиснало и се търкаше в другото.

Ето снимки:
Сиво и синьо ПДЧ беше преди.
Скрит текст:

Така е сега:
Скрит текст:

Шкафът под мивката не е боядисан, имах планове да слагам перденца там, но мъжът ми не ще Laughing

# 50
  • Мнения: 3 914
О ще се натъртя от всякъде, искам да ми радва окото после, не да ме е яд. Освен това имам непотребна врата, поради смяна на пералнята,която беше скрита зад вратичка, новата обаче е с по-изпъкнал люк, та имам възможност за сухи тренировки преди същинското боядисване  Laughing

# 51
  • Мнения: 186
Ще станат и кантовете.Ако са прекалено гладки можеш с шкурка 240 - 300 лекичко да матираш преди бороконтакта. Но наистина момичетата са прави, че трябва  да разнасяш много добре. Това с попиването с парцалче лекичко излишния бороконтакт ми се струва много удобно и ще си го запомня.

# 52
  • Мнения: 186
Момичета, за тези бои за фаянсови плочки имайте предвид, че ако смесите цялото количество, след време се втвърдява и няма да можете да използвате, ако ви остане.
Преди 7-8 години си боядисахме едни фаянсови плочки в кухнята - добре се получи, но наистина е голяма смрад, ако имате малки деца или животни помислете да ги евакуирате за ден-два.
Единствено не ми хареса, че стана неравномерен слой - на места като че ли се "стече" боята. Мъжът ми ги боядисва, но се занимава със строителство и имах доверие, че ще се справи. Разбира се, възможно е и да си има чалъм тази боя.
Също не ми хареса, че тогава, когато я купувахме, само на едно място в София се продаваше, а и нямаше много избор при цветовете...
Желая ви успех!  Peace
Благодаря за съвета! Ще си смесвам по малко. Каквото и да стане все ще е по-добре от сега. Ще покажа после.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 754
Аз боядисвах плочките в банята и мивката. След ползване на банята повече от година, състоянието около мивката хич не ми харесва и тук водата е много варовита. В някои случаи фаянса все ще намериш с какво да го изтъркаш, а боята трудно. Дано тази скъпа боя да придаде ефекта който искате. И може ли снимки който е боядисвал фаянса със скъпата боя baby_neutral
Когато ще боядисвате ПДЧ преди борото задължително шкурите!

# 54
  • Мнения: 186
Задължително ще споделя. Ще снимам преди и след

# 55
  • Мнения: 46 487
Когато ще боядисвате ПДЧ преди борото задължително шкурите!
Пробвах, но ПДЧ-то ме мърда  Laughing затова не шкурих. Държи. Пробвала съм и със соц ракла от тези гланцовите. Идеално стана. Всъщност Борото точно това замества - шуренето.

# 56
  • Мнения: 186
Момичета, за тези бои за фаянсови плочки имайте предвид, че ако смесите цялото количество, след време се втвърдява и няма да можете да използвате, ако ви остане.
Преди 7-8 години си боядисахме едни фаянсови плочки в кухнята - добре се получи, но наистина е голяма смрад, ако имате малки деца или животни помислете да ги евакуирате за ден-два.
Единствено не ми хареса, че стана неравномерен слой - на места като че ли се "стече" боята. Мъжът ми ги боядисва, но се занимава със строителство и имах доверие, че ще се справи. Разбира се, възможно е и да си има чалъм тази боя.
Също не ми хареса, че тогава, когато я купувахме, само на едно място в София се продаваше, а и нямаше много избор при цветовете...
Желая ви успех!  Peace
Узи би ли споделила дали ефекта от боята е наистина като фаянс.Ако не те притеснявам може ли снимки на твоите плочки. И как се държи при почистване с препарати.Притеснявам се да не стане като намазано с блажна боя. От магазина ме уверяваха, че няма да стане така, че боята е много красива стига да изтърпим миризмата. Моята е чисто бяла, но ми казаха, че тонират по РАЛ и вече няма ограничения с цветовете.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 754
Когато ще боядисвате ПДЧ преди борото задължително шкурите!
Пробвах, но ПДЧ-то ме мърда  Laughing затова не шкурих. Държи. Пробвала съм и със соц ракла от тези гланцовите. Идеално стана. Всъщност Борото точно това замества - шуренето.







ПДЧ-то си е жива пластмаса задължително трябва да се надраска със шкурка колкото можете, работата на борото е да направи сцепление между ПДЧ-то и боята. По принцип  пластмаса трудно  се боядисва или лепи нещо

# 58
  • Мнения: 46 487
Ок, просто поделям моя опит  Peace
1. Не успях дори да го надраскам, колкото и силно да натисках.
2. Години вече минаха и няма никакъв проблем, нито на лакираното соц нещо, нито на кухнята.
3. Сцеплението се получава благодарение на Борото, именно това е ролята му. Когато съм боядисвала дърво и съм махала лака/боята не съм мазала с Боро, ползвам го само в случаите, в които не може да се надраска или свали.

# 59
  • Мнения: 3 914
Аз за сега ще отложа боята върху ПДЧ-то. Смених отвратителния гръб с уникални плочки, смених плота с тъмно сив, смених латексовата комбинация/ два цвята ми е / ,както и готин тапет на една стена , килимите също, и кухнята стана съвсем различна, много ми хареса,направо светна . Сигурно изреденото ви се струва странно претрупано - едно помещение ми е хол с кухня и трапезария, та го правя да има свързващи елементи.
Може би един ден отново ще ми светне идеята за бяла кухня,но за сега стана страхотно и смятам да поостане така Simple Smile Благодаря за съветите все пак, ще си следя темата, обичам такива теми Hug

Общи условия

Активация на акаунт