Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 878
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 39
Здравейте, моля за съвет, ако някой е има опит.
Закупих си канапе и кресло, доста са старички и ще трябва да се занимая с тях. Бих желала дървото да го направя с някакъв метален или бронзов ефект, но да не е много лъскаво. Да ме посъветвате къде мога да си купя такава боя, но бих искала да не е спрей.
Благодаря предварително.

# 91
  • Мнения: 104
И аз имам такава идея за едно старо диванче и кресло. Та наскоро моят мъж закупи една боя с метален цвят (идеята беше да намажем една печка, е не стана, защото боята изгоря... нормално). Та хареса ми резултата, малко само беше лъскаво (не е при мен, но е на Лакпром или на Оргахим). Дано се включат и майсторките.

Последна редакция: чт, 10 мар 2016, 08:15 от ehopepi

# 92
  • На брега
  • Мнения: 1 482
nataly, пусни търсачката за декоративна боя, патина, патина за дърво (има и с такъв ефект за метал)... Ще ти излязат доста резултати и техники. С омасляван също може да се постигне такъв ефект. Имат такова сребристо покритие. В магазина на Осмо, консултантът ми показа дъбов материал обработен по този начин- едро четкано, оцветено и после се нанася въпросното покритие.

ehopepi, има специални бои за камини и печки. Ние взимаме на спрей. Издържат на много висока температура.

SvetlaK, не съм пробвала, но като купувах маслото, консултанта каза, че не е проблем след омасляване да се лакира. Шкуриш, после лакираш. Според него по-голям проблем било, когато искаш да омаслиш след  лак, който е попил дълбоко в порите на чама.
Хм, тунговото масло се води едно от хубавите масла наистина. Много съблазнителна тази цена от 10лв Sunglasses  Crazy... то българското, миризливото е горе-долу толкова.

# 93
  • Мнения: 186
Здравейте, моля за съвет, ако някой е има опит.
Закупих си канапе и кресло, доста са старички и ще трябва да се занимая с тях. Бих желала дървото да го направя с някакъв метален или бронзов ефект, но да не е много лъскаво. Да ме посъветвате къде мога да си купя такава боя, но бих искала да не е спрей.
Благодаря предварително.
Има една боя/лак на Лакпром с перлен ефект. Има я в различни цветове. Седефка я препоръча в по-стара тема върху дърво. Виждала съм на живо в един ресторант боядисано с такава боя кресло в цвят ванилия и дамаската беше жакардова пак в този цвят...много много елегантно изглеждаше така преправено. Дори аз, която не харесвам боядисано дърво, останах очарована от ефекта. Прилича малко на металик. Ако това си представяш за твоя диван, това ти е боята. Има и една на Хемърайт с ефект ковано желязо, има сребро, злато, мед и др. Тази боя е за метал, но в темата са я препоръчвали и за дърво.

# 94
  • Мнения: 39
Благодаря Ви!
Представям си ги по-скоро в антично сребро, бронз или злато, но намирам само за декупажи и др. такива техники опаковки по 20 до 100 мл.

# 95
  • Мнения: 104
Седефка от много време не пише в тази тема за съжаление, защото има голям опит. Липсва. А дали имаш идея коя е тази стара тема, в която е писала за въпросната боя? Ще съм ти благодарна. А иначе боята, за която писах е на Лакпром, но нямам никаква идея дали е същата, за която споменаваш (с перлен ефект, имам предвид).

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 754
На пазара има различни бои за метал с такъв метален ефект. На Лакпром може би е Протекта. Иди в голям магазин и си избери цвят и действаш. Но работи навън

# 97
  • Мнения: 39
Ето такъв ефект бих искала да постигна...
https://www.pinterest.com/pin/410460953517540614/

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 754
Ето такъв ефект бих искала да постигна...
https://www.pinterest.com/pin/410460953517540614/





Снимките които си показала са с различни цветове. И също трябва да знаеш, че дамаската също допринася за изпъкването на металния цвят. Аз съм боядисвала ограда с Протекта - златен металик. Ти имаш ли такъв стол, какъв цвят ти е дамаската или тепърва ще вземаш дамска? Например ако стола е сребрист металик, а дамаската синя ще е трепач, макар и "студен".Важно къде ще се  сложи стола, какъв ще е интериора на стаята....................

# 99
  • Мнения: 39
Да, имам подобна дамаска..случано попаднах на парче в магазините 2. употреба. А според мен дамаската се отразява в металния ефект..цветовете не са много. На краката се вижда подобре.
Стол и канапе имам, но стола е за поправка..дано намеря кой да го ремонтира. Мисля само стола да направя шарен, а за канапето съм взела едноцветна дамаска и ще сложа шарени възглавници, но с боята виждам голям проблем да реша каква да е.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 754
Да, имам подобна дамаска..случано попаднах на парче в магазините 2. употреба. А според мен дамаската се отразява в металния ефект..цветовете не са много. На краката се вижда подобре.
Стол и канапе имам, но стола е за поправка..дано намеря кой да го ремонтира. Мисля само стола да направя шарен, а за канапето съм взела едноцветна дамаска и ще сложа шарени възглавници, но с боята виждам голям проблем да реша каква да е.





Опитай с някоя програма за боята, в смисъл снимай стаята, дивана, дамаската и с някоя програма наложи боята до дамаската да видиш как ще стои, или с дамаската в магазина.... Grinning

# 101
  • Мнения: 2 023
Седефка от много време не пише в тази тема за съжаление, защото има голям опит. Липсва. А дали имаш идея коя е тази стара тема, в която е писала за въпросната боя? Ще съм ти благодарна. А иначе боята, за която писах е на Лакпром, но нямам никаква идея дали е същата, за която споменаваш (с перлен ефект, имам предвид).

+ - 1 страница за мнение и съвети  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=791670.540

# 102
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Ето такъв ефект бих искала да постигна...
https://www.pinterest.com/pin/410460953517540614/
Богиня си боядисва креслата и столовете с някаква сребриста боя. Много красиво изглеждат. Не помня дали е споменавала марката. Питай я на ЛС, ако искаш.

ПП ...излизат някакви "патини" с търсачката:
http://www.lakove.bg/bg/products/patini-62
http://www.lakove.bg/bg/products/patini-62
http://www.canayboya.bg/index.php?act=Products&cat=3&sub … 20&product=30
...
Сигурно ще откриеш нещо подходящо Peace

Последна редакция: чт, 10 мар 2016, 21:25 от NovaTema

# 103
  • Перник
  • Мнения: 4 863
SvetlaK, не съм пробвала, но като купувах маслото, консултанта каза, че не е проблем след омасляване да се лакира. Шкуриш, после лакираш. Според него по-голям проблем било, когато искаш да омаслиш след  лак, който е попил дълбоко в порите на чама.
Хм, тунговото масло се води едно от хубавите масла наистина. Много съблазнителна тази цена от 10лв Sunglasses  Crazy... то българското, миризливото е горе-долу толкова.


Искаш да кажеш, че съм си купила хубаво масло, така ли? Палетите са първото нещо, което омаслявах и не исках да хвърлям много пари, пък нищо да не стане, затова взех евтино масло. И то понамирисва, но като се работи на открито не е проблем. Кухненската маса, която правих след това миришеше 1-2 дни, след като я  прибрах вътре, но не силно.

# 104
  • Мнения: 1 623
Привет и от мен Hug Hug
Закупихем апартамен, който се нуждае от основен ремонт. Подът е от много дебел естествен паркет, който е боядисан с много тъмна боя. Нямаме възможност да викаме фирма да го цикли/лакира и т.н. и ще трябва да се оправим сами. Никога не съм се занимавала до сега, видях файла на първа страница и горе-долу ми стана ясно какви са стъпки. Въпросът ми по-скоро е, след като махна старото покритие, трябва ли да го омаслявам? Свекърът ни иска да го лакираме с корабен лак, това нужно ли е? newsm78
Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт