Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 868
  • 739
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 22 867
Аз още не мога да преживея дюшеменцето, дето ми го закри ММ с ламинат. Три години се назлъндисвах, ама на, не удържах фронта.
Абе, тва мъжете не са в ред! И нашите разговори все така протичат (поне от 4 години ги водим):
Аз: - Трябва да направим нещо с дюшемето (мисля си ако не циклене поне да го лакираме или омаслим)
Той: - Абе един хубав ламинат ще сложим отгоре и ще стане супер.

Узи, дръж фронта, може да успееш, аз се провалих! Simple Smile Да, такива бяха и нашите диалози. Не знам дали е удачно да омасляваш само на места, дано някое от момичетата се включи, най-добре е циклене и после както решиш.

Скрит текст:
И нашето е чамово, години наред беше добре, при последното лакиране лакът изтрая от ден до пладне, имам чувството, че на втория месец го нямаше. А след лакирането изглеждаше разкошно. ММ взе да ми обяснява, че можело да не издържи още едно циклене, кога да се разправял, ламинатът за един ден ставал и подобни, колкото да ме ядосва. Ама и аз година и нещо не харесах ламинат, води ме, показва, аз гледам намръщено и отминавам. Дюшемето се замърси много, наложително стана цикленето и той го реши набързо. Не е лош ламинатът, на вид са го докарали, но си е изкуственяк, имаме лабрадор, така чатка, като ходи по него, добре че под нас никой не живее, ако имахме съседи, конфликтите щяха да назреят или трябваше килими да слагам. С една дума, не ми харесва това покритие и при първа удобна възможност ще го махна, заканила съм му се. Mr. Green Peace

# 196
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Абе, момичета, как ще слагате ламинат върху дюшеме? Аз, да има как, с удоволствие бих си пренесла дюшемето от сегашната къща в новата, ама няма да стигне като количество. Мисля разни варианти, да видим какво ще излезе  Crazy Иначе, преди няколко години един майстор и на нас ни даваше такъв акъл - един ламинат щял да заспи върху дюшемето - той така си го бил направил.

# 197
  • Мнения: 22 867
Абе, момичета, как ще слагате ламинат върху дюшеме? Аз, да има как, с удоволствие бих си пренесла дюшемето от сегашната къща в новата, ама няма да стигне като количество. Мисля разни варианти, да видим какво ще излезе  Crazy Иначе, преди няколко години един майстор и на нас ни даваше такъв акъл - един ламинат щял да заспи върху дюшемето - той така си го бил направил.

Не сме момичетата, а момчетата. Twisted Evil Поне моЙто мъж точно като майстора ти говори, ще заспяло.......то че заспа, заспа, за един следобед, ама не струва, кой каквото ще да ми говори. Ама ще видим кой кого, има време. Mr. Green

drago_2008, освен хубавия паркет, сега пък ме запали с профилчетата. Преди време имах идея (подсказана пак от темите ни) да лепя декоративни пана върху "хубавите" ни врати, но ме завъртя колелото и така си остана само идея. За лятото съм го оставила, дано сколасам да проуча как става и евентуално да опитам. Simple Smile Така ми харесват врати в дървени рамки/каси, но нашите са метални, и предполагам заради многото разправия, на никой не му се захваща, казва ми се, че нямало как да стане. Та бях решила поне пана да си лепна за малко повече красотичка и се чудех не става ли върху желязната каса да се сложат някак профилчета, за да я скрият. newsm78

# 198
  • Мнения: 186
Kruhan, благодаря!

Имам 4 врати да правя интериорни и в зависимост от ефекта после може и входната да подхвана поне от вътрешната страна.... та не е малко работата. Отначало мислех да ги шлайфаме с флекс, даже диск взехме за финно шлайфане да не заносим фурнира и после да ги лакираме с лака, който ни остана от паркета. Ама като има човек повечко време и достъп до интернет става страшно Laughing
а и на много места ми казаха, че риска да задълбаем фурнира е огромен. ММ само това и чакаше Whistling За момента планът е да направя едната врата едностранно в един цвят (графит), а от вътрешната страна на стаите в бяло. Ще снимам и ако се получи ще пусна снимки задължително.

Kruhan, тази боя Сократес може ли да ме ориентираш с каква разходна норма е за 3 ръце за врата с размери 70/195 см или 1.4 кв.м. грубо от едната страна? Гледам в интернет пише 100-120 ml/m2, ама това завършен вид ли е или да го умножа по 3 за трите ръце?

Предварително благодаря Hug

Вие боядисвали ли сте дръжки на интериорни врати и ако "Да" трайно ли е покритието?

  Мисля че една кутия ще ти стигне за 4 врати от едната страна. Аз като боядисвах моята врата половин кутия ми остана и аз минах и касите и още 4 дървени крачета ( крачетата обаче се покриха с 5 ръце, защото не бях сложила грунд върху голото дърво, вратата и касата станаха с 3 ръце, но пък не съм сменяла цвят, а само освежавах старото пожълтяло бяло ). Полагаш над борото с флог мече и гледаш слоевете да са ти добре разнесени, фини, за да добиеш фабричен вид. Разреждаш много малко - максимум колкото пише на кутията. Купи за сега една кутия. Ако не ти стигне ще си купиш втора. Около 11 лева струва. Пък и то само бялата може да е такава слабо покривна. Графита сигурно като по-силна багра ще покрие с по-малко ръце.
  За бравите и аз смятам, че не е добра идея да ги боядисваш. Но все пак ако си решила да го направиш те съветвам да си вземеш боя за метал 3в1 на Хемърайт или 3в1 на Протекта.   

# 199
  • София
  • Мнения: 1 727
... на никой не му се захваща, казва ми се, че нямало как да стане.
Благоверният ти да не е в строителството?  Mr. Green И аз все такива отговори получавам от моя. Понякога се чудя дали и на клиентите си така разправя или само на мен.

За съжаление цикленето на под, докато жилището се обитава е много трудно най-вече от организационна гледна точка. При нас например става въпрос за помещение, което е кухньо-всекидневна и просто не знам как бих могла да организирам вдигането на всички мебели, особено с мъж, който не ще да съдейства. Да не говорим, че едно 200-300-400 лева трябва да се заделят...
Малко сме като децата на обущаря, дето все ходят боси...

Забравих да кажа, че много ми хареса паркетът на drago.

# 200
  • Мнения: 6 292
Благодаря на всички за коментарите bouquet


labrex и аз мислех с готови пана да правя в един момент, но като видях цената от 85 лв за 1 пано от полиуретан и тутакси се отказах. Аз като ги гледам мисля, че могат да се направят от дървени лайсни залепени върху шперплат примерно и после със специално лепило да се лепнат newsm78 върху вратата. Така предполагам ще излязат около 10-20 лв паното в зависимост от размера.

# 201
  • Перник
  • Мнения: 4 863
labrex, извинявам се, не се изказах коректно  Peace

Узи, тъкмо за децата на обущаря щях да пиша.

Ама вие не ги тормозете толкова тия мъже. Един мой преподавател в университета (стар ерген) казваше, че ако една жена иска да умори мъжа си, най-лесния начин бил да го кара да размества мебели  и да прави ремонти из къщи  Laughing

За лепенето на дървени елементи върху врати - с монтажно лепило няма ли да се получи?

# 202
  • Мнения: 22 867
Благодаря на всички за коментарите bouquet


labrex и аз мислех с готови пана да правя в един момент, но като видях цената от 85 лв за 1 пано от полиуретан и тутакси се отказах.........

drago_2008, аз тези съм си запазила (линка имам предвид), точно защото не са скъпи, на не съм ги виждала наживо. Полиуретановите сигурно са по-скъпи, то и такива не съм виждала.

SvetlaK, хич не се извинявай, съвсем коректна си! Simple Smile bouquet ММ не е в строителството, но доста неща може да прави, не е от тия с вързаните ръце. Ама запъне ли се, трудна работа е, сигурно и аз правилния подход не избрах. Simple Smile

# 203
  • Мнения: 6 292
Аз ето тези бях намерила http://pervazite.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/ … D0%B8%D1%8F-d503/

Тези в Роси са тип Крафт Мастер, поне на тях ми напомнят. Не знам как се монтират обаче, виждала съм само готови кантирани врати с такива панели на цени от 2о0 до 400 лв. Ако са същите панели, то за тях пишеше, че са изработени от HDF материал. Имам подозрения, че имаме входна врата от този тип и боята се люпи от нея на шупли. Правихме рекламация ведъж и не я пребоядисаха от фирмата, а смениха целите пана newsm78 В този ред на мисли не знам колко е удачно правенето на корекции върху тях.

# 204
  • Мнения: 22 867
Да, тези от твоя линк са скъпички. Ще проучвам, но по-нататък ще бъде, ако нещо изобщо направя, ще се отчета, разбира се! Peace

# 205
  • Мнения: 6 292
Търся из интернет за това флок мече и не мога да се ориентирам как изглежда валячето отблизо newsm78
ММ взе тези

# 206
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
То настана голяма говорилня, но и аз да кажа, че тези пана от Первазите и аз ги гледах, ама една врата ще ти излезе златна.
Аз от там мисля да си взема первази английски тип.

И само да спомена, че се обазведох с нови мебели за детска и за спалня - нашите производители започнаха да се ориентират. Имах намерение да преправям стари, ама цялата къща правим, та вече съм се разхвърляла на много фронтове. Та, за около хилядарка обзаведохме днес 2 стаи с чам /чам, ама дърво е все пак/ с надран ефект. Дето ще си играя да го правя, те готови.

# 207
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Търся из интернет за това флок мече и не мога да се ориентирам как изглежда валячето отблизо newsm78
ММ взе тези


За да боядисваш мебели с боя на водна основа ли?
Това ми прилича на ролка за латекс и фасаген. Пухкаво е и може да попива повече отколкото ти се иска. Идеята е да нанесеш няколко тънки слоя. Така ще е по-здраво покритието.
Аз ползвам велурено валяче с къс косъм или валяк за блажна/алкидна боя. То също е с къс косъм.
Скрит текст:
И подобен комплект за боядисване (цък) съм ползвала също.

# 208
  • Мнения: 186
Drago недей да боядисваш с тези, които сте купили. Няма да стане равномерно. Търси като това от първата снимка на Нова Тема. Те са като плюшени с гъст и много къс косъм. Има ги във всички строителни хипермаркети. Не са скъпи дори - около 2-3 лева. Аз си купувам по-малък размер( 10-тина см) , че ми е по-лесно, но има и по-големи.

# 209
  • Мнения: 10
Узи, споделям опит с омасляване, без да е премахнат олюпеният лак. Ужасно грозно стана не го прави!

Последна редакция: чт, 24 мар 2016, 20:19 от jen4eto

Общи условия

Активация на акаунт