Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 843
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Момичета, благодаря за милите думи! Той мъжо вече с друго око гледа на моята лудост, но още не си го е признал гласно Simple Smile
Друг проблем ми дойде на главата... До преди малко боядисвах правите елементи с черна боя (ползвах идеята на mentolka), шкурих, търках, дори омаслените цветя успях да пришкуря и да изравня малко с останалите.
И доволна от резултата, щях да си лягам.
И на ореховата спалня (някъде от 60-те) какво мислите, че открих...
Дупка от дървояд!!! Направо ме притресе. Досега четох форуми, търсех спасение, обаче нямам никакво време утре да търся и слагам препарати (тапицерът ми дава много зор, че го чакат следващи клиенти и му обещах на сутринта да му ги занеса да ги монтира). Затова ги намазах всичките с корабния лак, пък дано малко от малко ги опази.
А утре наново ще чета и ще търся препарати, че нафта, газ и пр. смърдящи не мога да използвам в къщи...
Айде, хубава вечер и ще докладвам Simple Smile
perunika: О, не, разбира се, аз само го спасих от сметището, обработих дървените елементи и избрах дамаската и колелцата, всичко останало е дело на професионален тапицер Simple Smile

# 526
  • Мнения: 186
Блъди Мери, дано откриеш добър препарат. Купи си и спринцовка и с нея в дупчицата впръскай. Огледай си всички дървении в къщи за дупки и ги напълни с препарата и тях...дано няма де. Чела съм, че на бохемит препарата бил добър. Но сигурна ли си, че тая дупка не е стара. Ако е от скоро, би трябвало да сте го чули да скрибуца.  И аз чакам снимки на новите ти кресло и дивани Simple Smile !!!

# 527
  • Мнения: 6 296
Последно и няма да спамя повече - с поръсента сода бикарбонат и прахосмукачка дивана е изчистен, дори не се налага да се пере. Евентуално само кълфките на възглавничките, че имат бяло. Много ви благодаря за огворите. Следя ви с интерес, защото и аз съм малко заплес и художник по душа и като намеря смелост ще почвам реставриране на разни стари мебели, които от апартамента отиват на вилата.  Страхотни сте. Червеният фотьоил е станал супер.

# 528
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Bloody_Marry,  не виждам снимките  Sad
SvetlaK, опитай пак, май успях да го оправя.

Видях креслото  Grinning Станало е прекрасно! Браво!

# 529
  • София
  • Мнения: 488
Bloody_Marry, фотьойлът се е превърнал от зелен жабок в чаровен принц в червено.
Поздравления, че си "видяла" принца в него  bouquet

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Благодаря, момичета, за милите думи  Hug То на такива като нас, това ни е наградата - да се изпъчим гордо пред крайния резултат и да му се радваме Simple Smile

Снощи ми дойде музата и описах случката в детайли. Ако на някой му се чете, ето тук: https://drive.google.com/drive/folders/0BzAj4iKdFOkWTU42Y1J4Q0NCTTg

Честит празничен ден на всички майсторици и майстори и да запазите детското в себе си, да творите все по-големи красоти!
 newsm51

Последна редакция: ср, 01 юни 2016, 16:22 от Bloody_Marry

# 531
  • Мнения: 4 275
Мишелин, не го откривам този препарат в нета, какво съдържа  Thinking

perunika, нещо не мога да намеря препарата и в официалния сайт на производителя. Но кутията е така горе-долу: http://www.sesaboya.com.tr/tr/urunler/urun-detay.asp?id=16

На етикета има и контакти на фирмата вносител, но явно не са си платили за домейна и сайта им не работи...

Bloody_Marry, с удоволствие бих прочела случката в детайли, но ми иска разрешение. Може ли да го направиш публичен достъпа, така че да може да си четем на воля? Grinning

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Може ли да го направиш публичен достъпа, така че да може да си четем на воля? Grinning
Уф, нещо все объркват с шерването на драйва, така вижда ли се вече?

# 533
  • Мнения: 186
Последно и няма да спамя повече - с поръсента сода бикарбонат и прахосмукачка дивана е изчистен, дори не се налага да се пере. Евентуално само кълфките на възглавничките, че имат бяло. Много ви благодаря за огворите. Следя ви с интерес, защото и аз съм малко заплес и художник по душа и като намеря смелост ще почвам реставриране на разни стари мебели, които от апартамента отиват на вилата.  Страхотни сте. Червеният фотьоил е станал супер.

Съветът със содата е ценен...щом сте успели да се справите със саждите върху светлия диван  Hug
И от мен Честит Празник на всички малки и големи деца!!!

# 534
  • София
  • Мнения: 488
Извинете ме, ако е обяснено, но аз не можах да го открия ...  Embarassed
Може ли малко повече обяснения как се действа със содата - на сухо, на мокро, натрива ли се или само се поръсва, какви петна чисти?  newsm78
Благодаря предварително на отзовалите се!  bouquet

# 535
  • Мнения: 6 296
Извинете ме, ако е обяснено, но аз не можах да го открия ...  Embarassed
Може ли малко повече обяснения как се действа със содата - на сухо, на мокро, натрива ли се или само се поръсва, какви петна чисти?  newsm78
Благодаря предварително на отзовалите се!  bouquet
На сухо, но днес ще разпитам подробно как са действали и ще пиша.

# 536
  • Мнения: 1 194
Здравейте! С плота на масичката засега съм до тук, вероятно ще иска още да се търка, стои някак на петна.  newsm78

# 537
  • Мнения: 1 306
Аз съм опитвала да почистя петно от матрак със сода. Не успях. Има вероятност да не съм го направила правилно.

# 538
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Здравейте! С плота на масичката засега съм до тук, вероятно ще иска още да се търка, стои някак на петна.  newsm78
Ако е имало лак и той е попил на места, така става. Защо не пробваш да надереш с телена четка, за да стане релефно и да изпъкнат жилките? В нета има инфо как става - много е ефектно.

# 539
  • София
  • Мнения: 1 390
Здравейте, момичета! Тъй като тук правите и знаете всичко искам да ви попитам - трябва да купя еко/изкуствена кожа за изработване на подвижни седалки за трапезни столове. Каква да е / марка или вид / и от къде ще е най-добре да я купя?
Ще съм благодарна  Simple Smile   

Общи условия

Активация на акаунт