Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 955
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 780
Цитат
И една друга красота сътворена пак от моя мъж - дивана в хола http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37064172
Излеле доста по-скъп, отколкото да си купим нов, но пък е много оригинален. Паркета в хола не е в толкова плачевно състояните и решихме да го оставим така на този етап.
Страхотен диван  Heart Eyes Нещо подобно искам да ми направи мъжа ми. Защо да е по-скъп от купен, на мен ми изглежда доста бюджетен  newsm78

FatalSnare  да поздравиш мъжа си - страхотен майстор. И аз подобна на дането искам такъв диван,  но ММ никога няма да се навие да го направи.

# 616
  • DE
  • Мнения: 9 068
При мен ще е трудно  Tired И двамата много умеем с ръце,......но..... матраците ми са в Германия, тапицерията в БГ, греди ще измислим от къде, но трудно ще събера материалите на едно място. За сега превоза на обемисти предмети изключително ме затруднява. ММ почти няма време за моите проекти, а аз имам проблем с дясната ръка и вече не мога сама да правя повечето неща както преди  Tired
Надявам се да  FatalSnare да няма против, че си запазих картинката, обожавам направени неща  Heart Eyes
и някой ден ще имам такъв диван  Crossing Arms

# 617
  • София
  • Мнения: 859
Благодаря и се радвам, че ви харесва  bouquet
perunika права си, понацепиха се, но и затова е със състарен ефект Simple Smile
Фри не ни е останал от лака за паркет, но и аз не мога да лакирам с такъв.
Моля, препоръчайте ми такъв на водна основа за вратите на гардероба и интериорните. След малко трябва да отида да купя и да почна да лакирам  Rolling Eyes

# 618
  • Мнения: 2 100
FatalSnare, поздравления за добрия резултат и сръчните ръце на половинката ти!
Аз също не мисля,че от магазина е по- евтин и че може да се сравняват масив и пдч. Peace Изненадах се , че шивашките услуги  вървят като дърводелските- трудът колкото материала  Rolling Eyes Аз също мога да шия и не съм се интересувала.

Kruhan и при теб добър резултат, браво! Сумата за боята и според мен не е малка, но пък е начин да се освежи една баня без къртене и влизане на майстор в къщи  Wink. Настилката на пода на мен ми харесва. Преди много години на мястото където работех имаше такава. Идва фирма и коридорите светнаха  Peace

Ние боядисвахме тези дни инт. врати и един вграден гардероб със Сократес в бяло.Не е нещо изключително, но решихме да ги запазим и със сигурност изглеждат по-добре от преди  Wink




# 619
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Благодаря и се радвам, че ви харесва  bouquet
perunika права си, понацепиха се, но и затова е със състарен ефект Simple Smile
Фри не ни е останал от лака за паркет, но и аз не мога да лакирам с такъв.
Моля, препоръчайте ми такъв на водна основа за вратите на гардероба и интериорните. След малко трябва да отида да купя и да почна да лакирам  Rolling Eyes

Миналия месец боядисвах спалня и ракла от ПДЧ с боя на водна основа и отгоре минах с лак на водна основа на Сократес. Стана много хубаво и покритието е здраво.
Почти не мирише лака и бързо съхне  Peace

# 620
  • София
  • Мнения: 859
Изненадах се , че шивашките услуги  вървят като дърводелските- трудът колкото материала  Rolling Eyes


Сумата изглежда фрапираща, но всъщност те шивашките услуги са евтини. Голямата сума идва от 2-та големи дунапрена и кълцания дунапрен за пълнежа на 7-те големи дебели възглавници. По-скоро пак за материали, отколкото за услуги  Simple Smile

змейковица, благодаря за отговора. Най-вероятно ще те послушам  Hug

# 621
  • Мнения: X
ПДЧ боклук от магазина да е по-евтин? Несравнимо. И  с греди е много ефектно.
Е, ще се поизметнат, понацепят с времето, но няма как.

продаваха обработени букови греди и блокчета специално за мебели в Баухаус (не говоря за ПДЧ), виждала съм ги по брошурите изглеждаха много добре - ето тук на стр.5 долу в дясно https://issuu.com/bauhaus.bg/docs/bh_kw_36_2015/12 . Сега не знам как е, не съм ходила там от много отдавна.

# 622
  • DE
  • Мнения: 9 068
Аз да си покажа стола който довърших и много му се радвам  Blush
Скрит текст:
изтърбушен, завалян, остърган лак

разглобен

дъската на седалката е подменена с нова

изпрана тапицерия, боядисан и сглобен

Най-удобният стол на който съм сядала. Намерени 2 броя на улицата  Crazy
Но понеже четях коментари в интериорната тема, че подобни са удобни когато ги видях на улицата казах, че ще ги взема и реновирам. Другият трябва само да боядисам, но има още малко за шкурене и са готови.

Последна редакция: вт, 14 юни 2016, 12:27 от дането

# 623
  • София
  • Мнения: 1 727
Да се включа и аз, за да дам отчет какво става с апартамента за под наем. И главно, за да покажа паркета.
Чудесно е станало! Дано наемателите уважат труда ви!
Мисля, че ако момичетата в темата направим списък за летуване в това жилище, на края на сезона ще си го получиш в отлично състояние.  Laughing

# 624
  • Мнения: 5 215
Мисля, че ако момичетата в темата направим списък за летуване в това жилище, на края на сезона ще си го получиш в отлично състояние.  Laughing
Подкрепям Grinning

Браво, момичета! Харесаха ми и банята, и паркета, и дивана Heart Eyes

# 625
  • Мнения: 6 297
FatalSnare, страхотен диван! ММ също много го хареса. Браво!

Kruhan, супер е станала банята! Относно мече или пистолет не съм сигурна с пистолет само колко добре щеше да стане, защото нашите радиатори и врати се наложи да ги мина с флок мече, за да обера стекла се боя на места, не ми се получи само с пистолета...


Дайте моля съвет за декориране на входната врата от към стълбището. Вратата влиза в касата - застъпва се отстрани, така че не мога да лепна пак МДФ както направих отвътре или ако лепна, той трябва да е на 2 см навътре от ръба на вратата. От друга страна черните профили на вратата се виждат и то криви (по-широки отгоре и по-тесни надолу) и много ме дразнят сега на бялата врата. Чудя се дали да не лепна върху видимата им част рамка от профилите по обиколката на цялата врата, за да не се набива това черното и вътре да направя още една рамка newsm78 или пак МДФ, но навътре да сложа? Като е отворена вратата ще се вижда ръбче така или иначе или на профила или от МДФ-а.

Ето малко снимки от вътрешната страна, които имам, за да се добие представа. Не ми се ще да боядисвам металната каса, че трябва да седи отворена вратата поне 4-6 часа...
http://neviva.snimka.bg/experiment/vhodna-vrata.914743.37067288

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 23:43 от drago_2008

# 626
  • Мнения: 186
Благодаря момичета за това, че одобрихте банята ми!!!  bouquet  bouquet
Drago, тези кривите профили така са скроени или просто не съвпадат с линиите на вратата и седи криво само като се затвори. Ако е второто няма ли начин да се нивелира от пантите някак си и да се изравнят двете? Или  ако ги боядисаш в бяло като вратата ( не ти се иска, но помисли пак), този ефект няма да си личи грам. Поне от снимките не виждам никаква кривина  Laughing ( сигурно е в някакви милиметри, ама те дразни, защото си го знаеш, а и контраста в цветовете засилва ефекта).  А ако искаш да  слагаш профили, по-добре ще е само по касата.  Дано ламарината не е много дебела и релефна, че да не надига( то може и да се подложи нещо там където няма ламарина или да се обере луфта със силикон...ОФ дали го обясних засвет) и гледаш да е точно около вратата с луфт не повече от 2-3 милиметра. На вратата не слагай нищо. Ще има ръбче като отвориш, но ще е добре според мен. Абе вярвам ти, че ще го измислиш някак и ще го спретнеш набързо  bouquet

# 627
  • София
  • Мнения: 5 192
Дивана..... ахнах!
FatalSnare, с такъв диван искам да общувам! С душа!

С какво са обработени гредите? (моля , всички слоеве Simple Smile )


Елементарни въпроси относно дунапрените за този диван - откъде ги купихте и каква плътност избрахте? И цена.

дането, много са малки снимките, лишаваш ни от наслада Simple Smile

# 628
  • София
  • Мнения: 859

С какво са обработени гредите? (моля , всички слоеве Simple Smile )

Елементарни въпроси относно дунапрените за този диван - откъде ги купихте и каква плътност избрахте? И цена.

Радвам се, че ти харесва Simple Smile
Първо го намаза с бяла боя на водна основа, ама не се е старал нещо, отгоре, отгоре и където хване. После с лазурен лак отгоре го маза и където хване и влезе по дървото. Общо взето едно голямо мацане и обира с парцал. Той си обича да си експериментира. Все пак и това работи де Simple Smile Питах го дали има нужда да му сложим лак, за да го запечатаме отгоре, ама не помня какво ми отговори, в крайна сметка не е запечатан с лак.  newsm78

Двата дунапрена са 200/90 6 см, ама защото са върху 18 см матрак, иначе щяхме да поръчаме по високи. Струваха 80 и няколко лева. Втората или третата плътност, номера беше 3535 мисля. Взехме ги от шивачката в Бургас, но има и един друг склад за дунапреди до Била (това пак в Бургас). Ако си в София по Сливница има 2 места за дунапрени в района от Опълченска до Лъвов мост. Цъкни в гугъл да видиш. Аз проверявах, защото мислех да си ги вземем от там, ама цената не беше с голяма разлика. Възглавниците ги напълниха с кълцан дунапрен и ни излезе по 12 лв. на възглавница, ама това е защото имат 15 см дебелина отстрани, ако бяха като обикновени възглавници щяха да ни излезнат по 5 лв, ама аз си гонех по-тежкия ефект.

# 629
  • DE
  • Мнения: 9 068
Смених линковете, не знам защо се получиха малки от другият сайт  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт