Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 880
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 292
Благодаря момичета за това, че одобрихте банята ми!!!  bouquet  bouquet
Drago, тези кривите профили така са скроени или просто не съвпадат с линиите на вратата и седи криво само като се затвори. Ако е второто няма ли начин да се нивелира от пантите някак си и да се изравнят двете? Или  ако ги боядисаш в бяло като вратата ( не ти се иска, но помисли пак), този ефект няма да си личи грам. Поне от снимките не виждам никаква кривина  Laughing ( сигурно е в някакви милиметри, ама те дразни, защото си го знаеш, а и контраста в цветовете засилва ефекта).  А ако искаш да  слагаш профили, по-добре ще е само по касата.  Дано ламарината не е много дебела и релефна, че да не надига( то може и да се подложи нещо там където няма ламарина или да се обере луфта със силикон...ОФ дали го обясних засвет) и гледаш да е точно около вратата с луфт не повече от 2-3 милиметра. На вратата не слагай нищо. Ще има ръбче като отвориш, но ще е добре според мен. Абе вярвам ти, че ще го измислиш някак и ще го спретнеш набързо  bouquet
Черната рамка държи дървените панели на вратата. Имам подозрения, че касата не е нивелирана при монтажа и от там идва цялата кривотия. Като касата е сложена на криво и вратата (крилото) несиметрично се вижда. Този ефект се наблюдава само от към стълбището! Там крилото влиза в касата. Снимката, която сложих е от вътрешната страна на апартамента. Там крилото излиза извън касата и я застъпва.
Та отвън крилото в горния край застъпва касата с 1 см, а в долния край с 2 см. Набива се на очи, още повече като профилите са черни. Притеснява ме и боята на водна основа, с която боядисвам, дали ще хване здраво и на метала. По принцип е и за метал и за дърво, но ако вземе лесно да се жули не ми се боядисва на ново Tired
Идеята ми беше да лепна профилите във вид на цяла рамка върху вратата както е затворена и да не оставям място до касата, а надигнето от профила, което ще се получи (фугите), да запълня с бяло монтажно лепило на Сика. Друг момент има и че не ми се оставя и такава права (равна) бяла.

Дали ще е добре да изглежда различно вратата отвън и отвътре?

# 631
  • БУРГАС
  • Мнения: 142
Здравейте,нахлувам в темата ви с молба за идеи за параван.Търсих как мога сама да си направя,ама не откривам много неща,готовите ми идват скъпи.Приемам всякакви идеи.

# 632
  • Мнения: 4 303
Чета, чета с удоволствие и ви се възхищавам!
Страхотни сте!

# 633
  • Sofia
  • Мнения: 580
така че не мога да лепна пак МДФ както направих отвътре

Дай, моля някакви подробности за този МДФ ? От къде , лесно ли се слага ? Каква цена на метър горе-долу излиза.  Praynig Praynig Praynig

# 634
  • Мнения: 22 867
Здравейте,нахлувам в темата ви с молба за идеи за параван.Търсих как мога сама да си направя,ама не откривам много неща,готовите ми идват скъпи.Приемам всякакви идеи.

За идеи:

Паравани

Направи си сам

От картон

Още красиви параванчета

И тук

Като гледам тези от врати, направо ме е яд, че изхвърлихме свалените балконски врати. Бяха тежки и двойни, като се разделят, ставаха леки, само една се мотае, ако имах още две, като нищо можеше един параван да спретна, нищо че няма къде да го сложа. Grinning

Има и клипчета в нета за направата на паравани, а ТУК се нагледах на всякакви. Peace
Напоследък само чета темата и ви се радвам. FatalSnare, чудесни неща показваш, Kruhan направо си герой с тая баня, дането ме върна в клошарския период Simple Smile, имам три стола и аз, но не от тоя тип, твоят е станал прекрасен, на LilaC направо завидях за бюфета и масата, Bloody_Marry също има приятна занимавка, мен ме сърбят ръцете, но нищо нямам в момента за преправяне. Но, все нещо ще излезе, лято дойде, ремонти........ Peace

   

# 635
  • Мнения: 6 292
така че не мога да лепна пак МДФ както направих отвътре

Дай, моля някакви подробности за този МДФ ? От къде , лесно ли се слага ? Каква цена на метър горе-долу излиза.  Praynig Praynig Praynig
МДФ има в Баухаус и в салекс, Роси предполагам. Аз от първия магазин го взех, че не се чакаше. За материала с дебелина 5.8 см и рязнето по размер за входната врата дадох 11.50 лв за около 0.65 кв.м. доволна съм, много добре стана. Само го надрах с телена четка, че е много гладък и минах с  бял грунд и боя.

# 636
  • Мнения: 186
Драго, много яко става с тези МДФ профили. Не съм си представяла, че са толкова евтини. Браво! Супер идея. За входната ти врата мисля, че няма да е проблем да са с различна визия от двете страни. Аз дори си мисля че от външната страна ако е равна без профили ще е по-практично и лесно за почистване. Ако има релеф много прахоляк ще ти събират, макар че ще бъде по-красиво, даже и да го лепнеш с 2см навътре заради касата. В нашия вход, чистачката когато мие входа, винаги, ама винаги се оказвам с ольосана входна врата ...  ooooh! Мята оня ми ти гнусен парцал.... #2gunfire  . Ама аз съм си мързел, та не ме слушай за практичното, гледай да ти харесва.
Ох момичета! Големи сте вдъхновителки !!!! Дойде лятото и всички грабнахме оръдията на труда. Лабрекс, ако те сърбят ръчичките , идвай у нас да помагаш!!! Освен банята, имам да преправям една шевна машина и един дървен скрин от тинейджърските години на баба ми   Laughing  ... не знам кога ще ги подхвана, ама иначе съм си накупила всички материали и инструменти за целта!

# 637
  • Мнения: 77
Момичета,и аз моля за помощ.Сдобих се най после с мечтания стар куфар,който мисля да трансформирам на масичка за кафе.Самия куфар е добре запазен,но на места металните части са потъмнели и леко ръждеят.Как да го почистя и реставрирам?

# 638
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Дали знаете къде мога да намеря дървена малка макара, около 50см диаметър?

# 639
  • Мнения: 186
Рапунцел, виж в някоя фирма за кабели или където продават корабни въжета  newsm78 ...знам ли, не съм се заглеждала. 
Калина-Малина, ако могат да се демонтират железните елементи ще по-добре. Изшкурваш ги където има ръжда и ги мажеш с ръждопреобразувател ( независимо от марката , има ги навсякъде по строителните маркети), после си ги почистващ с коресилин и ако ще ги боядисваш, задължително си купуваш боя за метал. Може само да си ги лакираш, но НЕ с лак на водна основа, защото ще подхраниш ръждата.
Момичета , искам да сложа первази около пода на банята, за да скрият циментения цокъл, който е висок 10 см. През годините, когато съм почиствала банята с препарати, там където са се стичали са се образували избелели вадички, които сега не успявам да премахна. Бе прецакала съм го с годините, то и не съм го пазила де...нали щяхме ремонт да правим.  Рових в интернет и по магазините за някакви первази, но или са по-тесни от цокъла, или са от материал, който не е подходящ за влажно помещение. В същото време ми се иска да е не повече от 1 см дебел, за да може да мине зад тръбите. Дали да не си поръчам някъде да ми изрежат от технически камък или мрамор  newsm78  , дали изобщо е добра идея... то ще е бая " бюджетно" .  Сетих се да отида да питам в някоя фирма за изработка на надгробни паметници    Embarassed , но това като краен вариант. Ако ми помогнете с идеи ..... bouquet  bouquet  bouquet !!! Не става да се изшлайфа, защото е трябвало да се сетя преди боята  #Cussing out . Сега шкуря на ръка внимателно, ама не се махат. Като намокря не личат, като изсъхне само. Ако лакирам  newsm78 ?

# 640
  • Мнения: 1 485
Бързо питане - имам кухненска маса 70/90 см + два стола (облегалките са само с 2 напречни летви, не са плътни), които искам да изшлайфам и да намажа с Осмо. 1. Какво точно осмо ми трябва?
2. Какво количество ми трябва
3. Безопасно ли е аз да го нанасям, бременна съм.
В София от къде да го купя, вчера ходих до един магазин за паркет на Оборище, където уж го продават, но беше затворено. Благодарности предварително  bouquet

# 641
  • Мнения: 2 023
Kruhan на първо четене и без кафе  Crazy се сещам за подпрозоречни первази- те поне са тънки,
преходни лайсни, кабелни первази, може и мушама да си залепиш, тапети за баня, винилови плочи  Thinking
или да си намериш плочки с точния размер и цвят и да ти ги нарежат на по 10 см, нещо такова.
Има и самозалепващи се первази по 5 метра са.
Отивам да пия кафе и ако се сетя за друго ще свиркам.

Последна редакция: чт, 16 юни 2016, 10:23 от Трънка Бодливкова

# 642
  • Мнения: 77
Благодаря Kruhan,залавям се за работа.

# 643
  • Мнения: 186
Бързо питане - имам кухненска маса 70/90 см + два стола (облегалките са само с 2 напречни летви, не са плътни), които искам да изшлайфам и да намажа с Осмо. 1. Какво точно осмо ми трябва?
2. Какво количество ми трябва
3. Безопасно ли е аз да го нанасям, бременна съм.
В София от къде да го купя, вчера ходих до един магазин за паркет на Оборище, където уж го продават, но беше затворено. Благодарности предварително  bouquet

1. Декор вакса прозрачен финиш- сатен /мат, каквото харесваш. Има и с цвят, ако искаш. Ако се опитат да ти продадат топ Ойл или нещо друго, не се навивай. На кутийката пише dekorwachs transparent.
2. 125 мл.
3. По принцип е безопасно, но не бих рискувала. Накарай таткото...момиче, сега ти е момента да ти
слугуват, дори можеш да си позволиш и да се превземаш  bouquet


Трънчице , това за подпрозоречните первази ме привлече като идея Simple Smile .  Ще копам май натам  bouquet  bouquet bouquet

# 644
  • София
  • Мнения: 1 727
Момичета , искам да сложа первази около пода на банята, за да скрият циментения цокъл, който е висок 10 см. През годините, когато съм почиствала банята с препарати, там където са се стичали са се образували избелели вадички, които сега не успявам да премахна.
Ако пробваш да го боядисаш само?

Общи условия

Активация на акаунт