Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 931
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 297
Парафинът не трябва ли да се нанесе след боята? Тя ще хване ли върху него?  newsm78
Ами накрая, да.

# 661
  • Мнения: 186
Драго, за первазите си права. Аз в къщи също гледам всичко да ми е удобно за почистване. Поръчах си един препарат на губра за основно почистване на мрамор и ще пробвам с него. Но за сега ще го оставя така, докато изпробвам всички варианти да го почистя, защото ми харесва и си искам сегашния цокъл Simple Smile  ...винаги мога да налепя нещо по нататък или да боядисам. Картонетката ти е супер. Тя боята ще се ожули по улея, но когато е затворена "щората" , мисля че няма да се вижда. И ако я смажеш след като боядисаш, и си я смазваш периодично, може и да не се ожули. Или ако я предвидиш за по-рядко ползващи се вещи и я отваряте по рядко.

# 662
  • Варна
  • Мнения: 4 057
...
И една друга красота сътворена пак от моя мъж - дивана в хола http://fatalsnare.snimka.bg/sea/apartament-gr-carevo.902089.37064172
Излеле доста по-скъп, отколкото да си купим нов, но пък е много оригинален. Паркета в хола не е в толкова плачевно състояните и решихме да го оставим така на този етап.

Това е засега от мен. Надявам се да ви хареса  Wink


Супер е дивана! Малко със закъснение, но добрите работи заслужават адмирации!

Ето и вариация:


За Драго2008 - и на мен ми допада идеята за тъмносин цвят navy с месингови дръжки

# 663
  • на североизток
  • Мнения: 460
Здравейте!
Имам питане относно маслата Осмо. Най-после се наканих да си омаслявам паркета и ви моля да ме посъветвате кой точно продукт ми трябва. Четох, четох в сайта им, обърках се. Кое как изглежда, не знам. Далеч съм от София, за да отида на място в магазина и да преценя. Ще поръчвам по интернет.
 - масло с твърда вакса - сатен, гланц или мат?
 - масло, което запазва естествения цвят, без "мокър ефект" - наистина ли е така, пробвал ли го е някой от вас и добре ли изглежда?
 - цветно масло с твърда вакса - при положение, че паркета си има цвят наситено меден има ли смисъл да ползвам този продукт? Ако намажа с бяло масло какво ли ще стане? Ами с черно?
 
Паркета е обикновен, дъбов, от едно време, но е доста запазен. Тази седмица ще се цикли и ми е жал да го мажа с лак отново. С какво се нанася по-лесно, с четки или валяци? Струва ли си да поръчвам от техните или мога да си взема каквито и да е? Разходната норма, която дават отговаря ли си според вашия опит и преценка?

# 664
  • Варна
  • Мнения: 522
Здравейте!
Имам питане относно маслата Осмо. Най-после се наканих да си омаслявам паркета и ви моля да ме посъветвате кой точно продукт ми трябва. Четох, четох в сайта им, обърках се. Кое как изглежда, не знам. Далеч съм от София, за да отида на място в магазина и да преценя. Ще поръчвам по интернет.
 - масло с твърда вакса - сатен, гланц или мат?
 - масло, което запазва естествения цвят, без "мокър ефект" - наистина ли е така, пробвал ли го е някой от вас и добре ли изглежда?
 - цветно масло с твърда вакса - при положение, че паркета си има цвят наситено меден има ли смисъл да ползвам този продукт? Ако намажа с бяло масло какво ли ще стане? Ами с черно?
 
Паркета е обикновен, дъбов, от едно време, но е доста запазен. Тази седмица ще се цикли и ми е жал да го мажа с лак отново. С какво се нанася по-лесно, с четки или валяци? Струва ли си да поръчвам от техните или мога да си взема каквито и да е? Разходната норма, която дават отговаря ли си според вашия опит и преценка?
Здравейте, позволих си да изпратя лично съобщение с отговори на всички въпроси от познавач, защото е дълго, а не искам да отегчавам форума  bouquet

# 665
  • Варна
  • Мнения: 4 057
galenaa
Няма такова нещо като отегчаване особено с подрбности за продукт от познавач!

Моля те постни тук bouquet

# 666
  • Мнения: 6 297
И аз се присъединявам към молбата за повече информация относно омасляването. Мерси

# 667
  • на североизток
  • Мнения: 460
Благодаря, galenaa! bouquet

# 668
  • София
  • Мнения: 3 422
Здравейте, дами, включвам се с въпроси, интересувам се от chalk ефект в пастелни светли тонове.
Бихте ли ми дали препоръки за боя и има ли разлика в техниката за боядисване- шкурене, почистване, боя и лак.

# 669
  • Мнения: 6 297
Здравейте, дами, включвам се с въпроси, интересувам се от chalk ефект в пастелни светли тонове.
Бихте ли ми дали препоръки за боя и има ли разлика в техниката за боядисване- шкурене, почистване, боя и лак.


Знам 2 фирми, които предлагат тази боя: Димотика там беше около 116 лв по спомен за 6/7 кв.м. и не продаваха по-малки разфасовки, другата е на Бенджамин Мур и по спомен ми бяха казали по-ниска цена - около 96 лв. В тяхната цена обаче не помня дали влизаше тониране, което е около 7-8 лв.
Не помня с точност, защото се интересувах преди няколко месеца и не стигнах до покупка... Имам време и реших да изчакам, че преди бяха пускали намаление в БМ около 40% и тогава би ми излязла на супер цена.

# 670
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Такава боя  chalk ефект може би в художническите магазини?

Например:
http://armstrongshop.com/product/18721/home-deco-soft-touch-110- … t-dusty-blue.html

# 671
  • Варна
  • Мнения: 522
И аз се присъединявам към молбата за повече информация относно омасляването. Мерси
Извинявайте за забавянето, но нещо известията ми не работят, а не съм влизала тук от два дни Hug



Копирани отговори на мои въпроси до baibibi от този форум - тя вече не пише тук, но е абсолютен спец за масата Оsmo, и всъщност тя ни "отвори" очите за тях във форума преди години.


"За някои масла е наложително да се ползва финишна паста. Но за това, което аз ползвам, а и много мои приятели /включително и за кухненски плотове и подови настилки/ няма нужда от нищо допълнително. То е за вътрешна употреба http://www.phivex.com/oils.html?page=shop.product_details&fl … amp;category_id=2 /цветно прозрачно финишно масло с вакса - от самото му описание се вижда, че е всичко в едно/.
Маслата За вътрешна употреба съдържат повече восък, затова не се препоръчват за външно - ако директно го пече слънце навън този восък се разтича, размеква и повърхността може да започне да лепне. Маслата за външна употреба нямат такива добавки, но това не ги прави по-лоши, нито по-малко устойчиви. Може да се ползват за вътрешно, но няма смисъл. Все пак тези за вътрешно мисля, че по-добре подхранват и импрегнират дървото точно заради восъчните добавки.
Тия консултанти по магазините вече много започват да ме дразнят. Само и само да набутат клиента да си купи повече неща могат да му прецакат работата. Разходната норма в брошурите е почти двойно завишена, да знаеш. Не е необходимо да се плеска с голямата банарака, че после да се изтрива остатъкът, като просто може да се нанася по-пестеливо и при нужда да се повтори /пак пестеливо/.
Не разбрах "абанос" изчерпано ли е в момента, или твърдят, че изобщо нямат за вътрешно? Не знам и от какъв материал са ти стъпалата - ако е чам, то с абанос ще стане доста тъмничко /понеже е меко дървото, та поема повече и става по-наситен цветът/. Този античен дъб не го знам точно какъв му е цветът, но тик и палисандър определено червенеят."

На снимката в каталога е показано как стои цвят орех върху смърч, но все пак това е снимка и не може да сме сигурни, че 100 % ще се получи точно този цвят, когато е на живо.
Аз също не харесвам естествения цвят на чама, особено, когато е вече окислен и е започнал силно да жълтее.
Аз съм толкова пристрастна към черното масло /3161/, че не смея да експериментирам с друг цвят. Един приятел ми беше дал остатък от някакъв палисандър, с който намазах няколко тикови дъски, които ми стоят пред входа на вилата, ама хич не съм доволна. Направо ги развалих с този глупав цвят. Затова си знам - с черно, в зависимост от количеството, което се слага, става по-тъмно или малко по-светло, но все пак тъмно кафяво.
Друго, което на картинката ми стои близо до моя под, е "античен дъб" /№3168/, но пък на показаната мостра е върху дъб и не мога да преценя дали върху чам/смърч ще е по същия начин.
Може да си вземеш по една малка разфасовка от двете масла, които ти предлагам /3168 го има в 125 мл, а 9261 в 375 мл/. Ще дадеш, може би, едни грешни 60 лв, ама поне ще си сигурна кой е верният продукт. А после може да си ги ползваш за други цели, ако не са подходящи за пода ти. Също имай предвид, че може да смесваш маслата от една серия /примерно към 3168 античен дъб да добавиш  3161 абанос/ ако си вземеш две кутийки от по 125 мл, експериментът ще ти излезе 40 лв.
А тества ли да минеш на малко по-дебел слой, или пък на две ръце от маслото, което си ползвала за навеса? Или пък към него да добавиш абанос?"

"Хич не се набутвай с четки или валяци от Фивекс. Една нормална четка от 2.5 върши много по-добра работа. "

"под "твърда" четка имам предвид такава, на която е космите са по-плътни. Гледай металната част, която обрамчва космите - има четки, на които дебелината на косъма е под сантиметър, космите им не са достатъчно плътни и се огъват, без да могат да втрият препарата /независимо дали е боя, масло, грунд или каквото и да е/ в дълбочина по жилките на дървото. Затова аз ползвам не много широка четка /между 5 и 7 см/, но пък плътна /дебелината да е 1.5 см или повече/, а също и дължината на косъма да не е повече от 4 см, ако е по-малко е по-добре. С такива размери четка, особено след като преседи с остатъците от маслото няколко часа, после става доста твърда, маслото не се хаби, прониквайки в космите към основата и напоявайки я обилно, само връхчетата се топкат в маслото и се размазва по-добре. Но трябва да се прави с натиск, а не да се плеска като боя. Четката е по-добре да е с естествен косъм."


Успех, момичета, аз до този момент съм омаслявала успешно само таван на барбекю, цвят орех за външно, и не е променено вече 3 години. Както и една дъбова маса, при която положих първо масло дъб, после обаче и палисандър отгоре, и се получи супер цвят - хем е като дъб, хем има едни приятни тъмни жилки във фладера. Имам снимка , но нещо не мога да я прикача. Всичко, което е в кавички са цитати от Байбиби.

# 672
  • София
  • Мнения: 3 422
Мерси.
Дали направо с латекс да не пробвам, мат? Дулукс, Бени Мур?
А за финиш някакви препоръки?

# 673
  • Мнения: 6 297
Мерси.
Дали направо с латекс да не пробвам, мат? Дулукс, Бени Мур?
А за финиш някакви препоръки?
какво ще боядисваш?

# 674
  • Мнения: 4 406
И аз имам питане за мазане, но на дюшеме. Махнах мокета, гледам, че дюшемето е съвсем запазено.
Приятел ме съветва да го наклепам с терпентин. Прави ли се така въобще?

Вижте, в провинцията е къщата и искам да ми излезе евтино и с едно ходене оправянето на това дюшеме, да метна килима и да сглобя мебелите.

Общи условия

Активация на акаунт