Покупка на жилище в ж.к. Студентски град

  • 7 466
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 126
Ние също търсихме жилище в този район и в Малинова долина,ходихме на огледи и се оказа че блока няма акт 16 от 19години,естествено скрито от брокерите,вярно тихо спокойно, но само толкова..За децата няма нищо,нито аптека, нито хр.магазин на две крачки,а за училище не посмях да попитам къде има наблизо Tired Това в Малинова долина,а за Ст.град не понесох лудницата май е и денонощна Peace

# 16
  • Мнения: 213
В момента живея точно в този район - в собствено жилище близо до Кауфланд - студенти има, но са малко и не са шумни. Лудницата в Студентски град е надолу след "Баба Яга". Там са средоточени повечето заведения и дискотеки. Турци не съм виждал в семейните общежития а съм живял там. Градския транспорт в СГ е добър - 94,280, 102, 294 и други в периферията - 67 на Симеоновско. Борис Арсов е в кв. Витоша и няма нищо общо със СГ или Малинова долина. В малинова долина се строи доста в последно време, ще се развие като квартал. Преди да отворят Кауфланд беше много по спокойно, сега трудно се намират места за паркиране. Има много майки с малки деца през деня. Вечер винаги има хора по улиците и до 12 през нощта можеш спокойно да излезеш без да се притесняваш и да се оглеждаш, като в някой квартали в който няма с кой да се разминеш след 7 (Младост, Люлин и др.).

# 17
  • Мнения: 610
Блокът се намира зад LA SKARA, а близост е общежитие 61. Блокът е на Бачийски ( ако някой ги знае)

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 11:19 от G166

# 18
  • Мнения: 233
Турци не съм виждал в семейните общежития а съм живял там.
Мда,хич няма.Въобще всичко му е прекрасно на тоя Студентски град.И в този район на семейните общежития,ако няма майки с деца то къде другаде да са.Но само да си седиш в района на семейните,не ми е ясно как ще се случи.И улиците са много удобни за колички,а и повечето студенти са едни културни и помагат и правят място на майките.
Мое лично мнение създадено за 6те години в Студентски град.Ако на някой му харесва всичко това-ок.Но е факт,че много апартаменти в района се купуват с цел отдаване под наем точно на студенти и е хубаво да се проучи,защото не всички са дошли да учат...

# 19
  • Мнения: 610
На мен ми се иска да си взема тристаен и спрямо моят бюджет ми е ясно , че ще се наложи да направя компромис с нещо. Не ми се иска да съм в малка кутийка, но пък се интересувам заслужава ли си компромис с този район?

# 20
  • Мнения: 213
Турци не съм виждал в семейните общежития а съм живял там.
Мда,хич няма.Въобще всичко му е прекрасно на тоя Студентски град.И в този район на семейните общежития,ако няма майки с деца то къде другаде да са.Но само да си седиш в района на семейните,не ми е ясно как ще се случи.И улиците са много удобни за колички,а и повечето студенти са едни културни и помагат и правят място на майките.
Мое лично мнение създадено за 6те години в Студентски град.Ако на някой му харесва всичко това-ок.Но е факт,че много апартаменти в района се купуват с цел отдаване под наем точно на студенти и е хубаво да се проучи,защото не всички са дошли да учат...

Никой не казва че няма турци в студентски град, просто не са населени толкова с семейните общежития, изключвам 53А който е на медицинския, но той е много далеч от Бачийски, който е точно до Кауфланд с перфектен достъп до симеоновско шосе. Аз не знам къде в България има удобни улици за колички??? Аз съм в Студентски град от 2006 г. и имам много доста добра представа за района. В района има много аптеки, магазини и заведения. Отново подчертаван че центъра на СГ се различава коренно от крайните части - района след Кирил Попов и Малинова долина - при Кауфланд.

# 21
  • Мнения: 233
Не са само в 53А.Както и да е.Единственият плюс на Студентски град за мен е,че има денонощни магазини и аптеки,които са достатъчно близо.

# 22
  • Мнения: 4 708
На мен ми се иска да си взема тристаен и спрямо моят бюджет ми е ясно , че ще се наложи да направя компромис с нещо. Не ми се иска да съм в малка кутийка, но пък се интересувам заслужава ли си компромис с този район?
Ако имате възможност изчакайте за нещо по-подходящо, ако имах възможност да върна времето назад, точно това щях да направя. Защото точно заради парите и трите стаи направих компромис с района преди 5 години, и цял живот ще ме е яд.

# 23
  • Мнения: 46 508
На мен ми се иска да си взема тристаен и спрямо моят бюджет ми е ясно , че ще се наложи да направя компромис с нещо. Не ми се иска да съм в малка кутийка, но пък се интересувам заслужава ли си компромис с този район?
Направи компромис с нещо друго. Защото масово в този квартал се купуват за даване под наем. Доста често шумът е непоносим.

# 24
  • Мнения: 832
Малко по-надолу от Кауфланд има посолства,между посолствата има хубави кооперации,тихи и спокойни..Падат се на границата на квартал Витоша и Ст. Град. Живяла съм там, от цяла София най-много ми хареса там,защото Ст. Град е на 4 мин. пеш,имаш всичко денонощно..,както и всякакъв транспорт,а кооперацията беше тиха и спокойна...

# 25
  • Мнения: 610
На мен ми се иска да си взема тристаен и спрямо моят бюджет ми е ясно , че ще се наложи да направя компромис с нещо. Не ми се иска да съм в малка кутийка, но пък се интересувам заслужава ли си компромис с този район?
Ако имате възможност изчакайте за нещо по-подходящо, ако имах възможност да върна времето назад, точно това щях да направя. Защото точно заради парите и трите стаи направих компромис с района преди 5 години, и цял живот ще ме е яд.
Ти къде в Студентски живееш ?

# 26
  • Мнения: 148
Здравейте и аз се ровя в темите и не намирам отговор на моя въпрос.
Дали бихте ми помогнали..
За регистрация на вече закупено жилище без брокер как се случват нещата:
1во Агенцията по вписванията и след това местните данъци и такси?
и след това партиди за ток и вода
Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт