Боледуване на децата ни - тема 36

  • 47 165
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 21 275
Лисе, с ангина ли се сдобихте и двете? Гърдите предполагам са й чисти и кашлицата е от възпаленото гърло ли? Бързо възстановяване ви пожелавам Peace
Да,тете, за мое щастие гърдичките са чисти  Peace
Този Азитрокс за много малко време стига и е изписала 2 флакона.
Аз сега се мъча с тоя Амоксиклав хич не ме бива да пия хапчета.

# 721
  • Мнения: 68 650
Азитрокс пихме сега, последния път, ако не се лъжа...детето де...нали по един път дневно за три дена общо? От тези с отложено действие е, много са удобни, защото даваш един път дневно и си свиркаш..На мен на последния прием не ми се събра пълната доза от 5 мл, ама си свирках...

# 722
  • Мнения: 21 275
Да,точно  Peace
Ама вчера баба й и взе лекарствата и аптекарката е казала,че пише 2 броя ,но тя за по-сигурно ме накара днес да попитам ЛЛ и днес взех второто флаконче.

# 723
  • Мнения: 68 650
Защо второ? За колко дена ви го изписаха? Едно шише със суспенцията стига точно за 15 мл готова смес. Едва ли Габи е по-тежка от моя хубавец, който е 20-22 кг?

# 724
  • Мнения: 21 275
Вчера била казала ,че едно няма да е достатъчно.
Тежи около 18 кг по последни данни.

# 725
  • Мнения: 68 650
Вие си знаете, не се меся, да не ви объркам нещо...
Просто за сверка казвам, че при моето дете - 5г./20кг., ни го изписаха за три дена по 5 мл. и едно шише стигна.

# 726
  • Мнения: 21 275
И аз не знам ,Тете ,попитах я и днес ,даже занесох рецептата и каза - да , два броя са.

# 727
  • Мнения: 2 196
Лисе,най-вероятно е решила да е по-дълъг курса-не три,а шест дни според състоянието на гърлото сигурно...

# 728
  • Мнения: 6 560
Ох, Лисе, дано бързо се оправите и двечките!
и моята не иска да ходи на градина, още от вечерта се пазари, а сутрин не иска да става от леглото, прави се на заспала и стиска очите. след боледуването и болницата стана много плачлива при раздели, не знам дали е от стреса, който още  не е преминал, или трябва да търся причината в дг  newsm78

# 729
  • Мнения: 21 275
Яни , предполагам е така.

Отделно взехме и пробиотици ,изписала е същи ефизол и сироп за кашлица.

Аз мисля да си взема б-комплекс да пия с АБ заедно.

Бързо оздравяване на всички.

 sylviana Hug

Моята иска да ходи ама ей на ...

# 730
  • София
  • Мнения: 7 277
Силве, ако съм на твое място, бих потърсила причината и в ДГ. Можеш ли да ми пуснеш едно ЛС коя е градината, защото сега проучвам частните за най-малкия, защото май няма да го приемат в държавна.

# 731
  • Мнения: 2 352
На Азитрокс/Сумамед приемът му е за по 3 дни, но е с отложено действие до седмия.
Децата масово разлюбват градините, когато приключат със следобедния сън. 

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ще вземеш да излезеш права... Моят когато е с мен не спи следобед. Дядо му успява да го приспи, баща му също, но в 90% от случаите в почивните дни е и с мен и излизаме навън, гледаме да използваме най-топлата част от деня... Да не би затова да не му се ходи наистина, бре Rolling Eyes

# 733
  • София
  • Мнения: 2 326
Честит празник!
Дребното вчера го пуснах на ясла след миналоседмичната "почивка" и сутринта пак тръгнал зелен сопол. Писна ми  Crossing Arms поне гърлото му е добре и гърдите са чисти.
Познати твърдят, че борят сополите с инхалатори и физ. р-р, според вас дали може да му навреди по някакъв начин? Иска ми се да ги преборя по някакъв начин. От грип стоп спрея на мен ми се разтече повече носа, затова го спрях и на малкия, а от Фитоназала видях краткотраен ефект.
Нашата лл е "запалена" по леките лекарства и като даде нещо по-силно никога не се колебая  Peace
При нас е малко странно с тръгването сутрин - като завия от главния булевард към яслата и започва да мрънка, "Не икаа", реве докато му обувам пантофите, но в момента, в който се отвори врата и види г-жата ме пуска и си тръгва сам навътре без рев  Crazy
Сутринта дадох 3 лалета на г-жата , много се зарадва и учуди едновременно, не знам да имат празненства, преди 2 седмици ги снимаха и имам картичка за 8 март  Blush
Много дълго стана  Embarassed бързо оздравяване на всички  Hug

# 734
  • Мнения: 21 275
Ами сега , благодаря за информацията. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт