Боледуване на децата ни - тема 36

  • 47 161
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Честит празник мили мами! Бъдете здрави, шастливи, обгрижвани и ценени  bouquet
При гной не бих се замисляла. Жалко, че се е стигнало да тук и дано намерите вариант за лечение. Аз съм много крайна на тема прием на лекарства. Няма искам- не искам, стискам здраво и давам насила. По-важно ми е лечението, от колкото халосването и глезоненето. Не, че не изтръпвам при всяко даване на дозата, но няма как. Даже смятам стреса от иглата за по-голям, от колкото няколкото мл. сироп.

# 706
  • Мнения: 6 559
Фер, честит празник!
Момичета, и на вас! Да сте живи и здрави, много обичани и щастливи!
Фер, добре, че си ти, да се усетя кой ден сме. Още спя  Blush и чак сега видях огромния букет от лалета от мм, който явно пак е търчал по пазарите в 5 часа преди работа  Heart Eyes

# 707
  • Мнения: 5 950
Фелисити, не ме разбра - точно това имам предвид, че всеки си говори и споделя своята гледна точка и в покрепа на това твърдение казах, че за мен няма логика да се случи това, но щом на вас се е случило - вярвам ти и ще го имам предвид за в бъдеще, чуждият опит обогатява и няма защо да се сърдим на чуждо мнение, само това исках да кажа  bouquet

Честит празник, дами bouquet Бъдете здрави и обичани  Hug

# 708
  • София
  • Мнения: 7 277
Честит празник на мамите!

# 709
  • Мнения: 21 275
Ние и двете сме на АБ,

Честит празник на всички  ,които празнуват днес .

# 710
  • Мнения: 1 427
Честит Празник и от нас, дами  smile3525
Аз съм бясна-в нашата група няма празник на мама, няма снимки, няма тържество  Rage-доста време ходели малко деца, а трябвало да са повече, че и време за подготовка  трябвало Rage
Баси поне едни картички да ги бяха накарали вчера да налепят  Close
Много ми е бясно!

# 711
  • Мнения: 68 648
Той явно изписва АБ заради картинката в гърлото, а не просто като превенция за  евентуален отит.

И аз това щях да пиша. Червено гърло не минава лесно. Дори силно зачервено, без гной...може да насочва към бактериална инфекция. Писала съм, как при преглед педи отсече, че гърлото е бактериално възпалено и без АБ няма да мине. Аз се усъмних и пуснахме ПКК - ами левкоцитите се оказаха увеличени. А при Зои има и гной - АБ ще помогне. Друг вариант е компрес с извара, но само съм чела из нета как на някои помага да изчисти гнойта от сливиците и без АБ, но аз не съм и не бих пробвала..
За зачервено ухо-и нашето последното боледуване беше зачервено, но основното заболяване си беше вирусно и педи не е изписвала АБ за червеното ухо, а само АБ капки Отипакс-за ухото.

Честит празник на всички bouquet

Фер, в днешно време много деца са с алергия я към мляко, я към яйца или нещо друго. Не е новост и за персонала и ръководството на ДГ този проблем. По наредба са задължени да осигуряват диетично меню от кухня-майка, каквото и да значи това. На първо време е вариант да носиш закуска отвкъщи - банан, домашно диетично кексче, бисквити без мляко-на Житен дар обикновените май са такива, поне бяха...
Лъки, вие стабилизирахте ли положението? така разбирам поне, радвам се за вас...

# 712
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Честит празник, момичета!
Пожелавам ви децата да ви поднесат най-хубавия подарък - здраве и усмивки през цялата година! (И през следващите, разбира се Grinning )
Аз съм бясна-в нашата група няма празник на мама, няма снимки, няма тържество  Rage-доста време ходели малко деца, а трябвало да са повече, че и време за подготовка  трябвало Rage
Баси поне едни картички да ги бяха накарали вчера да налепят  Close
Много ми е бясно!
Май и при нас е така. Поне ММ каза, че госпожите не са споделили за нещо специално днес. Моят син пък си остана вкъщи. През нощта се изкашля 2-3 пъти леко, сутринта към 6 прочисти гърло... С ММ докато се чудим какво да го правим той се събуди и взе да мрънка "не ща на градинаааааа, спи ми сееее, искам да спим" и да избива на рев. Закашля се пак, аз го питах иска ли днес с дядо - иска, естествено. И веднага се развесели и разскача по дивана Laughing От кашлица или нещо подобно - нито следа. Пробвах да го уговоря да иде да поднесе поне по един букет на госпожите, показвах му, че на спирката под блока продават цветя, не - моментално криви уста на рев. КАкво е това чудо пък сега? Винаги е ходил с желание на градина, но януарско-февруарските паузи нещо объркаха нещата... Ще има драми, предчувствам. Не помня споделих ли ви, онзи ден гледах във ФБ клипчета от първомартенското им тържество, на едно място докато децата пеят и пляскат той бърше очите, а госпожата го гушка Shocked Мъчно ми стана Rolling Eyes

# 713
  • Мнения: 68 648
Месечинке, не му е ден днес просто. И ние не всеки ден сме весели и в настроение, нали...
Дано е само това-само прищявка, а не разболяване имам предвид..

При нас в ДГ-нищо днес. На 23.03. е празненството - пролетното май Rolling Eyes Може пък днес картички да правят за нас в ДГ, знам ли... и да ни изненадат довечера ..ЕЕЕх, мечти, мечти...Mr. Green Joy

# 714
  • Мнения: 2 196
Честит празник и от мен,момичета  bouquet

Дани,благодаря,че попита-добре сме,да,затова не съм писала,но ви чета и гледам да запомня полезното от всеки пост...А сме добре,защото детето си е вкъщи.Днес ще звъня на едната госпожа да видя какво е положението в групата и мисля утре да го пускам,ама много зависи какво ще ми кажат...ако пак са сборна с по-малките и не подготвят тържество може чак другата седмица да го пусна.Имам работа тия дни,ама още обмислям.То и бележка трябва да взема...ужасТ!

Бързо оздравяване на болничките!

Лисе,що така до АБ се стигна?Кашля ли малката?
Уми,вие как сте?

# 715
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Тете,
то и вчера не му беше Rolling Eyes Същия номер взе да спрята, но някак го убедих, взехме Бу (един плюшен бухал) на градина, вързахме му мартеница и номерът мина. Днес обаче явно не бях достатъчно изобретателна. Нищо, и аз мисля така - по-добре да остане вкъщи без нужда, отколкото да го пратя на градина, а да се окаже, че се разболява. Ще се наблюдаваме днес. Лошото е, че аз хремясах, не ми се отрази добре вятърът през почивните дни - много студен, а постоянно бяхме навън. Дано той да не лепне от мен, в неделя е канен на РД на много близко приятелче, много ще ме е яд, ако го изпуснем. За картичка - защо не, и аз имах мерак за картичка, ама на - не ме огря Laughing
Лисе,
какво става с вас? Аз от бързане да се разпиша съм ти изтървала поста.

# 716
  • Мнения: 68 648
Аз пък забравих да му оставя шапката в шкафчето, намерих я в дамската си чанта и ми е притеснено, че днес при нас е хладно-ясно, но хладно... Confused

# 717
  • Мнения: 21 275
Вече си кашля стабилно и е на Азитрокс.
Аз съм на Амоксиклав от днес.
Яко зачервени гърла имаме.

Не взех болничен да не се мотая около нея ,че постоянно кашлям и кихам и главата ми тежи.

ПП - Нашето тържество е на 15-ти ама се замислям да я пускам ли , взех й бележка до 18-03-2016.

# 718
  • Мнения: 68 648
Лисе, с ангина ли се сдобихте и двете? Гърдите предполагам са й чисти и кашлицата е от възпаленото гърло ли? Бързо възстановяване ви пожелавам Peace

# 719
  • Мнения: 5 950
Лъки, и при нас няма тържество, имаше някакъв списък за снимки, ама много смотани им бяха темплейтите, та се въздържах да поръчам, но сутрешното "Честит празник, мамо" не мога да сравня с нищо друго, така, че съм повече от доволна и щастлива  Heart Eyes
И моята нещо не ходи с желание на ДГ напоследък  Confused Първо се сърдеше на младежа, дето ѝ е гадже  Laughing, че /без да иска/ ѝ натиснал пръстчето и  я боли, сега май се отсъди, ама пък не можела да яде храната там, не ѝ била вкусна и затова не искала да ходи  ooooh! Викам ѝ  - ми ти и моята храна не харесваш много, тогава какво да правим  Joy
Днес отиде с радост, де, защото избрахме цветя преди да я заведа и е щастлива, че ще подарява.

Общи условия

Активация на акаунт