Пчелният клей като лечебно средство при малко дете???

  • 2 473
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • в баира
  • Мнения: 861
Ами аз не знам за схема, пчеларя ми каза да се дава редовно. Моите деца често боледуват и не смятам да прекъсвам.   Joy По-добре "да си вържа гащите". Joy

# 16
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Имах в нас нещо като схема....нещо като, защото в периодите на грипове (пролет-есен) увеличаваш дозата, а иначе може и да спреш. Като се прибера довечера ще напиша..
Клей и прополис е абсолютно едно и също

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз започнах да давам на децата си клеева тинктура като си я направих сама. Една пръчица прополис се слага в детско бурканче  и се залива с 95-градусов спирт. Разклаща се и се оставя на тъмно. В продължение на 5-6 дни бурканчето се разклаща енергично. На децата си давам веднъж дневно по толкова капки, разредени в сок, на колкото години са. Приемането трябва да бъде преди храна. С лечебна цел, приемът на клеева тинктура е 2-3 пъти дневно.

Абсолютно същото ми препоръча колежка, която се лекува само с природни продукти. На нейните деца така е давала, като ми каза, че капките постепенно се увеличават.Капвало се върху бучка захар. Ама било люто и аз не се занимавах, че моята щерка щом нещо й е гадно и повръща. Може би трябва да се замисля да пробвам все пак.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 190
За профилактика е хубаво да се дава 1,5 - 2 месеца, а после се почива 6 месеца. Това е схемата, която знам от една моя препатила приятелка, която си реши проблемите на децата по този начин.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Притеснително е, че е със спирт.......

# 20
  • София
  • Мнения: 974
Направо ме изненадахте  Shocked не знаех, че се продава по аптеките
Аз съм го взимала от много малка (от семейство на потомствени пчелари съм) но нотурално на много малко зърно сутрин на гладно...и до колкото знам е безобидно .....вие сигурни ли сте, че за клей говорите?
Според мен пчелен клей и прополис са различни неща, ако не се лъжа прополиса е пчелен восък.

Но мисля, че няма проблем за детенце над 1г. да взима клей, консултирай се и с педиатър за всеки случай

# 21
  • Мнения: 318
Аз също съм голям почитател на прополиса. Давам на дъщеря ми от около 2 месеца, под форма на глицеринови капки на ехинацея+прополис, който разреждам с много малко вода. От няколко дни пък го подсилвам с 2 капки спиртен разтвор на чист прополс, на своя глава, понеже също съм чувала, че трябва да се внимава със спирт, когато се дава на малки деца. И честно казано, не знам кога да спра, и към каква схема да се придържам. Давам й в минимални количества, силно се надявам да има полза. Но не бих дала парченце прополис, още е много малка, ще ме страх да не се задави.

Общи условия

Активация на акаунт