"Част от мен" тема 2

  • 100 968
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
# 16
# 17
# 18
  • Мнения: 3 132


Бившата съпруга  Handan Aksu Deniz  на О.Дениз - от 1992 до 2002г.

https://www.youtube.com/watch?v=3rgUfalfwqw

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 973


Бившата съпруга  Handan Aksu Deniz  на О.Дениз - от 1992 до 2002г.

https://www.youtube.com/watch?v=3rgUfalfwqw

Лу, Hug Hug Hug
Йозджан Дениз- Ози- ми е слабост. Първо ме завладя с музиката си, а после го открих и във филмите. Той никога не се е женил и май Joy няма намерение скоро да го прави. Превеждах едно негово интервю и в момента щом го открия ще се опитам да го публикувам. А сега се изкушавам да сложа биографията на Ози, която превеждах миналата година и я бях постнала в старата тема. Може би сте я чели, но нека си я припомним:

Един опит за превод на житейския път на Йозджан. Ползвала съм няколко сайта - dizifilm.com, imdb.com, турската уикипедия и разбира се, рускините.
                            Йозджан е роден на 19 май 1972 г. в Анкара, в бедно семейство.
Пет години по-късно семейството напуска Анкара и се установява в Айдън, където Йозджан започва училище. Още в ранна детска възраст/ на около 10 г/започва да пише интересни случки и скечове за училищния театър.  Когато е ученик в средното училище, разочарован от обучението в така наречения хуманитарен дял, който имал превес над  музиката и спорта, решава да напусне училище и да се посвети на музиката, която е неговата страст. Според родителите му, това решение щяло да  погуби живота му. Не обърнал внимание на протестите на родителите си, а те пък, увлечени в борбата за насъщния, оставили младежа сам да гради съдбата си. Активните занимания с музика много скоро дали своя положителен резултат- на 13 години, той пеел като професионалист.
                       Когато е на 16 години- през 1988 година Йозджан прави първият си голям концерт в Анталия. Концерта има невероятен успех и е повторен след няколко дни по настояване на публиката. След успешното превземане на сцената в Анталия следват още няколко концерта в големите градове на Турция. Още след първия концерт две трети от спечеленото Йозджан заделя за семейството си- тази традиция се запазва и след това, така „неблагонадеждният“ син всъщност измъква семейството си от бедността, а името му нашумява с всеки изминал ден. Издава и първият си албум „Yine Ağlattın Beni“. През цялото време, посветено на музикалния му талант, не се разделя и с любимите си скечове, описва и почти всичко, което го заобикаля като претворява преживяванията си в различни интригуващи истории.
                     След това Йозджан Дениз заминава за Германия, където прекарва три години, усъвършенствайки таланта си под ръководството на видни деятели на музиката като същевременно концертира и по големите сцени. През този период „Престиж мюзик“ става „неговата“ издателска фирма- излизат последователно два негови албума- „Hadi Hadi Meleğim“- през 1992 г  и „Beyaz Kelebeğim“- 1993 г. Да се върне обратно в Родината е принуден от задължението да отслужи военната си служба. Службата в турската армия е 3 години. Това е и времето, през което, за жалост няма как да развива и усъвършенства таланта си, но той не губи желание да продължи карирерата си на певец, а във времето за релакс развива и хобито си- продължава да пише своите „историйки“, част от които после зрителите успяват да видят претворени в неговите филми.  Веднага след уволнението отново започва активно да работи над гласа си и резултатите не закъсняват. „Престиж мюзик“ издават новите му албуми „Yalan Mı?“ -1997 г, „Çoban Yıldızı“- 1998 г. Получава и първото си предложение за участие в сериал- „Yer çekimli asklar“ през 1996 год. Участието му не остава незабелязано и още през следващата година е поканен за участие в тв. новелата „Yalan“, в която очарователният му герой Хасан изпълнява откъси от любими за публиката песни на Йозджан. През 1999 год. Йозджан вдъхва живот на нов герой- Зал- в минисериала „Askin daglarda gezer“ . Тук Зал отново очарова публиката със своите изпълнения и бързо набира голяма фен-ска маса. Феновете затрупват телевизиите с писма, в които молят за срещи с любимия актьор и певец. Излиза и поредният албум „Aslan Gibi“ Следва участието му във филма „Лесни пари“ и още през същата 2002 г. започват снимките в сериала „Асмалъ конак“. Почти във всеки епизод има откъси от негови песни, затова и още в края на годината излиза и един от най-успешните му албуми „Лейла“.  Следват многобройни турнета – някой от които са свързани и със сериала, а има и музикални участия и самостоятелни концерти. Йозджан не се отказва и от актьорството. Още през следващата година участва във филма „Той сега е войник“ и във втория сезон на „Асмалъ конак“. Следващата 2004 г. отново е белязана с участието му във филм и сериал „Neredesin Firuze“- с ролята на Ферхат . Излиза и поредният албум-„Ses ve Ayrılık“ През 2004 г. Йозджан осъществява още една своя амбициозна мечта- излиза филм по негов сценарий- „Haziran gecesi“, а три години по-късно на екран е вторият му сериал „Kader“.  Междувременно през 2006 г . вдъхва живот на Черния принц  в игралния филм „Keloglan kara prens'e karsi“ През 2007 г излиза още един албум с музика-„Hediye“. А през 2008 г. е част от творческия екип, който по негова идея прави документалния филм „Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı“. В края на 2008 и началото на 2009 г участва в сериала „Ask Yakar“, а след това и в „Samanyolu“. Излиза и поредният музикален албум-„Sevdazede“
    Следващите две години са белязани с участието на Йозджан Дениз в различни социални проекти, свързани със здравеопазването, училището, фондации за запазване на дивите животни, за опазване на водите и др. подобни. Активната си гражданска позиция актьорът демонстрира с участия в събранията и срещите на тези фондации, често изпълнява на тях свои песни, посвещава и песни на наболелите проблеми.
    През 2011г. на екран се появява и поредният му филм „Ya Sonra“ , на който той самият е продуцент, сценарист, музиката е негово дело и естествено е и участник- героят му се казва Адем Йълмаз.
   През 2012 г.  се появява новият му филм „Evim Sensin“, в който той отново е сценарист, композитор, продуцент и актьор. В същото време взема участие и във филма „Араф“. На пазара се появява и последният му музикален албум „Bi Düşün“ Взима участие и в сериала „Bir Zamanlar Osmanlı“.
         Следващата 2013 г. отново е белязана с поредният негов филм „Su ve Ates“. През новият сезон- в края на годината- вече се снима и в „Карагюл“.
        През 2014 г. веднага след края на участието му в „Карагюл“ получава предложение за нов сериал „Денят, в който е написана съдбата ми“, успоредно с него вървят и снимките на новия му филм „ Sevimli Tehlikeli“ ,на който обаче за разлика от останалите е само сценарист, продуцент и композитор.
       Йозджан Дениз има и своя продуцентска къща- „Deniz-Spotek Production“
      За личния живот на актьора не се знае много, защото той ревностно пази своето лично пространство. Жълтите вестници през 2013 г. му приписват гореща връзка с Фахрие Евджан. Говорело се е дори за размяна на пръстени, но дали е така… През същата тази 2013 г. много често е засичан с манекенката Бусе Нарджи, а Фахрие Евджан пък точно през този период е запечатана на снимки с Бурак Йозчевит.
  Йозджан Дениз е един от най-търсените актьори, заради пословичното му трудолюбие и хъс при работата. Той е и един от най-скъпоплатените актьори в Турция.  

# 20
  • Мнения: 3 132


Бившата съпруга  Handan Aksu Deniz  на О.Дениз - от 1992 до 2002г.

https://www.youtube.com/watch?v=3rgUfalfwqw

Лу, Hug Hug Hug
Йозджан Дениз- Ози- ми е слабост. Първо ме завладя с музиката си, а после го открих и във филмите. Той никога не се е женил и май Joy няма намерение скоро да го прави. ,


В Ютуб има дори сватбената му снимка!

# 21
  • Мнения: 3 132
Ozcan Deniz
Роден/а: May 19, 1972 (възраст 43) · Ankara, Turkey
Височина: 5' 11" (1.80 млн.)
Съпруг(а): Handan Deniz (1992 – 2002)
Родители: Sadık Deniz · Kadriye Deniz
Братя и сестри: Ercan Deniz · Melek Deniz · Yurda Deniz · Sibel Deniz
Член на: Burcu Güneş & Fatih Erkoç & Işın Karaca & Özcan Deniz & Yavuz Bingöl

http://www.bing.com/search?FORM=SKY2DF&PC=SKY2&q=Ozcan+deniz


http://www.bing.com/search?FORM=SKY2DF&PC=SKY2&q=Handan+Asku+Deniz

# 22
  • София
  • Мнения: 2 092
Момичета, здравейте! И аз съм от тези, които харесват сериала Heart Eyes  Около мен има много, които като кажат ''турски сериал'' влагат такова негативно отношение... Един вид, само бабите гледат тези сериали, а никой интелигентен човек не би ги гледал. Аз обаче им отговарям: а вие какво гледате? Какво - ами те гледат екшъни. От онези, които смърдят от тестостерон, бъкат от сцени на насилие и помпят самочувствието на момчетата на по 10-12 г., жадни за юначества. Мерси, но аз мразя насилието и никак не мога да се възхитя на един Рамбо например, цял в рани, кръв и боя, заел ''юнашка'' поза. Тупаниците, дори и да са екранни, ме отвращават.  Затова пък сериалите (с изключение на латиноамериканските, те са твърде пресилени и всички в тях крещят, жестикулират и истерясват) за мен са един час приятно прекарано време. Гледам също и руски сериали. Хубави актьори, добър сюжет, добра игра, изобщо всичко си е такова, каквото се случва и в живота. Така че ги гледам, и то с огромно удоволствие!

Аз имам една молба към вас: ако някоя от вас знае нещо за песента от първата серия на ''Част от мен'', когато се срещат Дефне и Елиф, нека ми даде линк. Толкова е красива тази песен! Би трябвало да я има и в реалния живот, или поне силно се надявам. Тази песен просто ме покори!

А, и понеже днес е Осми Март, честит нека да е на всички нас! Да сме живи, здрави, и достатъчно търпеливи към по-силната половина от човечеството, чийто акъл по пътя между двете глави много често се губи по пътя! Защото, какво са те без нас в живота си (да де, то е ясно - гейове). Дори и само за това ни дължат уважение и признателност.

Защото, както е казано - парите изпортват човека, но само ако до него няма една жена, която да поеме контрола над тях...

# 23
  • Мнения: 36 787
Честит празник дами - любими, майки и съпруги!
Нека щастие и споделена обич озаряват лицата ви и стоплят сърцата ви!
За вас поздрав и цветя от Елиф и Кахраман  Hug





https://youtu.be/adpcZXsg_E4

Kaderimin Yazıldığı Gün-Elif & Kahraman -Miş Miş


https://youtu.be/adpcZXsg_E4


Гледала съм  сериала и мнението ми за героите е формирано на база случилото се в целия сериал и затова не пиша тук в тази тема. Сериала е много тежък...но си заслужава да се гледа. Няма да съжалявате - уверявам ви  newsm10

# 24
  • Балчик
  • Мнения: 760
Момичета, здравейте! И аз съм от тези, които харесват сериала Heart Eyes  Около мен има много, които като кажат ''турски сериал'' влагат такова негативно отношение... Един вид, само бабите гледат тези сериали, а никой интелигентен човек не би ги гледал. Аз обаче им отговарям: а вие какво гледате? Какво - ами те гледат екшъни. От онези, които смърдят от тестостерон, бъкат от сцени на насилие и помпят самочувствието на момчетата на по 10-12 г., жадни за юначества. Мерси, но аз мразя насилието и никак не мога да се възхитя на един Рамбо например, цял в рани, кръв и боя, заел ''юнашка'' поза. Тупаниците, дори и да са екранни, ме отвращават.  Затова пък сериалите (с изключение на латиноамериканските, те са твърде пресилени и всички в тях крещят, жестикулират и истерясват) за мен са един час приятно прекарано време. Гледам също и руски сериали. Хубави актьори, добър сюжет, добра игра, изобщо всичко си е такова, каквото се случва и в живота. Така че ги гледам, и то с огромно удоволствие!

Аз имам една молба към вас: ако някоя от вас знае нещо за песента от първата серия на ''Част от мен'', когато се срещат Дефне и Елиф, нека ми даде линк. Толкова е красива тази песен! Би трябвало да я има и в реалния живот, или поне силно се надявам. Тази песен просто ме покори!

А, и понеже днес е Осми Март, честит нека да е на всички нас! Да сме живи, здрави, и достатъчно търпеливи към по-силната половина от човечеството, чийто акъл по пътя между двете глави много често се губи по пътя! Защото, какво са те без нас в живота си (да де, то е ясно - гейове). Дори и само за това ни дължат уважение и признателност.

Защото, както е казано - парите изпортват човека, но само ако до него няма една жена, която да поеме контрола над тях...
И аз останах силно запленена от тази турска народна песен.  Изнамерих всички песни от сериала и ето от тук са събрани всички - http://www.123savemp3.info/mp3/kaderimin+yaz%C4%B1ld%C4%B1%C4%9F%C4%B1+g%C3%BCn , а песента която търсиш е под № 13.

# 25
  • Мнения: 36 787
detelistna.4etirilinka

Цитат
Аз имам една молба към вас: ако някоя от вас знае нещо за песента от първата серия на ''Част от мен'', когато се срещат Дефне и Елиф, нека ми даде линк. Толкова е красива тази песен! Би трябвало да я има и в реалния живот, или поне силно се надявам. Тази песен просто ме покори!





kaderimin yazıldığı gün karşıki dağda kar var duman yok

https://youtu.be/8jM5IrbBwns

И ТУК  с моменти от сериала...

Последна редакция: вт, 08 мар 2016, 17:10 от MAMA-AN

# 26
  • София
  • Мнения: 2 092
спондж боб ,  MAMA-AN, безкрайно благодаря! Направо ми беше заседнала тази песен в съзнанието, макар че обикновено турската музика рядко ме впечатлява. Имам предвид, че я харесвам, но много малко от чутите песни докосват душата ми. Тази обаче наистина много ми завлезе Grinning Grinning Grinning Проблем е, че звучи твърде тихо, но няма какво да се направи. Ще си я слушам с кеф!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Честит празник мили момичета!
Пожелавам Ви  здраве, здраве и пак здраве! Всичко останало се постига!



И понеже е 8-ми март- да отдадем дължимото на главната ни героиня- Хатидже Шендил:
/превод от рускините/
Красивата и талантлива турска актриса Хатидже Шендил е ярко доказателство за поразителните резултати на ссмесената кръв. Баща и е турчин от Анталия, а майка и албанка, преселена в Истанбул. В рода и има и много гърци, а тези южни гени са дали отражение на външността на красавицата.
   Родена е на 2 август 1983 г в Анталия. Освен нея, в семейството и има още две деца. Хатидже е най-голямата и на нея родителите и възлагат най-големите си надежди. Висока, стройна, привлекателна, още на 17 г възраст пробва силите си в модния бизнес. Не пропуска възможността да блесне с хубостта си в конкурсите за красота. За пръв път се явява на такъв конкурс през 2001 г, а после са последвали цяла плеяда от престижни награди и гръмки победи. Сред титлите на Хатидже са „Мис Турция“ и „Мис Европа“
        Естествено, такава красота не може да остане незабелязана от продуцентите на филми и тя получава първата си второстепенна роля в сериала «Yeni Yayat» В този сериал, хатидже изпълнява ролята на Букет. В същото това време, докато снима, тя постъпва в университет- факултет по бизнес и делова администрация. В същото време, обаче разбира, че истинското и призвание е сцената и синия екран.
         Младата актриса решава да получи професионално образование по актьорско майсторство и се записва в класа на Али Алган. Този световно известен киноспециалист се изказва много топло за своята ученичка, която обучава почти две години. Веднага след завършването на този курс,  Хатидже получава ролята на Азиза в сериала «Eylül», който излиза на екран през 2005 г.
        Истинският пробив в дизииндустрията за актрисата обаче става ролята и в култовия сериал «Kurtlar Vadisi Pusu», където тя участва в два сезона, изпълнявайки ролята на Ебру Дуру. След това участие тя вече е позната и зад пределите на Турция, защото „Долината на вълците“ се гледа в изключително голям брой страни от Близкия и Среден Изток.
         Признание за заслугите и безспорния талант на Хатидже Шендил става поканата за главната роля  в сериала «Dila Hanım» През 2012 г, цяла Турция, затаила дъх следи  приключенията на прекрасната Дила.
     През 2014 г, по предложение на Йозджан Дениз е поканена за главната роля и в сериала „Денят, в който е написана съдбата ми“, където изиграва съдбата на неповторимата Елиф, която с всички сили се стреми да устои в този суров свят, пълен с интриги и недоброжелатели.
           Освен в сериали Хатидже Шендил се е снимала и в ндве филмови продукции: „Para=Dolar“ през 2008 г и „Hayat Öpücüğü“ през 2015 г.

   И в личния живот на актрисата всичко е прекрасно. На снимките на сериала «Karadağlar» се среща с актьора Бурак Сайяшар и влюбването е взаимно. Самият Бурак е покорил вече зрителските сърца с ролята си на красивия лекар Педро в сериала „Великолепният век“ На 29 май 2015 г двамата красавци сключиха брак и отпразнуваха една истинска приказна сватба.
Филмография:
Сериали:
•   Kaderimin Yazıldığı Gün - 2014 (Elif Yörükhan)
•   Dila Hanım (dizi) - 2013 (Dila Hanım)
•   Karadağlar - 2010 (Gülhayat)
•   Geniş Aile - 2010 Şelale (Konuk Oyuncu)
•   Kurtlar Vadisi Pusu - 2008-2010 (Ebru Alemdar)
•   Yaban Gülü - 2008 (Laçin)
•   Fesupanallah - 2007 (Gülpare)
•   İki Yabancı - 2007 (Zeyno)
•   Eylül - 2005 (Aziza)
•   Yeni Hayat - 2001 (Buket)
Филми:
•   Hayat Öpücüğü - 2015 (Hayat)
•   Para=Dolar  2008

Лу, в някой от следващите постове ще ти напиша всичко, което зная по въпроса за Хандан Аксу. Peace
А сега един поздрав от Ози:

# 28
  • Мнения: 3 132
Да сменим страницата!

# 29
  • Мнения: 3 132
Бях престанала да гледам сериали, т.к. за мен е обсебващо. Но "Част от мен" ме завладя с оригиналния си сюжет, актьорската работа на Ozcan Deniz, чудесните песни в негово и на Бурчин Биртен изпълнение, превъзходната работа на операторите, режисьорите Атил Инач и Улаш Инач, с играта на двете жени-съперници - Хатидже Шендил и Бегюм Кютюк, които играят превъзходно - в едната започваш да се влюбваш веднага, а другата  да ненавиждаш. В повече ми дойдоха отвличанията и освен това още трябваше да се наблегне на любовта между Кахраман и Елиф - е това ми дойде по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт