Септемврийче чака пролетта да види колко шарен е света! тема №5

  • 33 129
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 509
Ние ползваме ето такава поставка за къпане :
Скрит текст:
Ужасно е удобна, направо се родих с нея. Не му е хладно, защото го поливам с вода. Иначе трябваше или да ми тежи много на едната ръка или винаги да чакаме таткото да се прибере, че да го къпя.
Скоро обаче ще му е малка, а и много се мята вече, най - вероятно още малко и ще го къпем без.

Имал е пъпки около устата от лигите. Всички пъпки му лекувам успешно с крем Здраве.
Здраве бебе, леката формула, нали?

# 46
  • Мнения: X
Ние ползваме ето такава поставка за къпане :
Скрит текст:
Ужасно е удобна, направо се родих с нея. Не му е хладно, защото го поливам с вода. Иначе трябваше или да ми тежи много на едната ръка или винаги да чакаме таткото да се прибере, че да го къпя.
Скоро обаче ще му е малка, а и много се мята вече, най - вероятно още малко и ще го къпем без.

Имал е пъпки около устата от лигите. Всички пъпки му лекувам успешно с крем Здраве.
Здраве бебе, леката формула, нали?

 newsm10

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Приятелки /вече така ви чувствам  Blush Heart Eyes/, моля за съвет. Мисля днес да ходя да купувам чадър за количката, че като блесне това слънце в очите на Вики и тя плаче. Но вчера една друга мама - не виртуална Simple Smile) - направо ми забрани  #Crazy, защото слънцето трябвало да напича детето. Прекрасно знам, че трябва бебо да приема витамин Д, но не и по такъв начин - да го огрява да, но не и директно да го пече. То не приема ли от слънчевите лъчи и при хубаво време, като количката се напича, а не да му изтипосам главата на слънцето и то да се побърка от жега и светлина. Права ли съм? ...   Thinking

# 48
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Racel, аз също мисля в скоро време да взема чадърче. Изобщо не ме интересува мнението на другите! Не мога да си представя как слънцето пече директно върху лицето на бебчо, то горкото жуми и не вижда, а не дай си боже и да се изчерви, защото бебешката кожа е много нежна и колкото и да е слабо още слънцето може да нанесе поражения. Още от сега като се разхождам с количката го виждам че му е неприятно и гледам да заставам под ъгъл да не го напича директно. Главичката на бебето трябва да не е на пряка слънчева светлина, този витамин Д ще си го набавим по друг начин.

# 49
  • Мнения: 509
От години слънцето е много по-силно и опасно от преди и съветите са, дори големи хора, да не се излагат за дълго на слънце и без защитна козметика.
Аз лично, никога не оставям бебето да го пече директно. Дори като избирах количка, гледах гюрукът да се навежда възможно най-много, за да прави сянка.
Та, това е моето мнение по въпроса Simple Smile

# 50
  • Мнения: 495
Аз също ще купувам чадър. Сега дори да спи в количката, като я огрее слънцето в очичките и тя веднага реагира и започва да си върти главичката. Не мисля да я мъчим. Мисля, че никой не препоръчва да са на пряка слънчева светлина.


Аз да ви споделя нещо друго. на бебка краченцата много се изпотяват независимо с какво е обута и между пръстчетата й кожиката се бели, даже малките леко са започнали да се подсичат. Постоянно измивам, подсушавам, сега мажа от вчера по няколко пъти на ден със судокрем. Вие имате ли такъв проблем?

Последна редакция: пт, 26 фев 2016, 10:38 от PoliT

# 51
  • Мнения: 5 259
Аз пък си мислех, че трябва да се напича директно на слънце, но да кажем сутрин около 10 часа и следобед (в този сезон) около 16:00. Но не повече от 15-20 минути.
Аз много се обърквам от съветите за излагане на слънце директно или не... Изобщо не мога да си изградя реална представа какво трябва да се прави, така че не знам и гледам да съм някъде по средата, та дори ако бъркам, пак да не е много фатално.

Напоследък въпреки хубавото време не излизаме, защото аз се разболях Sad Някакъв вирус ме тръшна и съм много зле, не мога да стана от леглото, вие ми се свят ужасно  Confused Лежа и пуфтя като парен локомотив, понеже не мога да дишам от хремата  Rolling Eyes

За това пък с бебка имаме голям напредък. Не знам как се случи, нямаше никакви индикации, просто от раз. Споделяла съм много пъти, че искаше винаги на ръце, особено докато спи. Не можех да я оставя, при всяко помръдване се събуждаше и опищяваше света, дето съм си позволила да се размърдам и да я събудя.
Една сутрин най-неочаквано, след като се наяде, започна енергично да се опитва да ми се измъкне от ръцете. Така се извиваше и риташе, че след като не разбрах какво иска, я върнах в леглото ѝ. И тя заспа! И от този момент нататък само така иска да заспива. Изобщо не може да заспи повече с кърмене. Наяжда се и започва да се върти и да се опитва да се "освободи". Като я оставя в леглото няколко минути гледа тавана, пипа решетките на леглото с един замислен поглед и заспива!
Много странно, но е огромно облекчение, защото като си заспи в леглото, спи дълго. До сега не е спала без да я държа на ръце или да я бутам в количката. Сега най-после и аз мога да подремна, докато тя спи! Вчера легнах с нея и спах три часа  Crazy И слава богу, защото с този грип ако не успявам и да поспя, няма да се оправя скоро...

Аз чадър на количката нямам, защото дръжката се обръща. До сега тази функция повече ми е вършила работа по отношение на вятъра.

# 52
  • Мнения: 543
 Аллана, бързо оздравяване  bouquet Много се радвам, че твоята бебка е взела толкова "самостоятелно" решение да заспива сама   Hug
И моята бебка се мръщи от слънцето, но и аз гледам да съм някъде по средата, държа я по няколко минути на пряко слънце без да й свети в очите; скоро ще купя и кремче със слънцезащитен фактор, както и чадърче.
Мами, никой ли не е ходил при Алексиев? А някой беше ходил в Горна Баня и май не беше доволен, май беше писала дадената мама, че там не се спазват часове или се бъркам...?

# 53
  • Мнения: 495


За това пък с бебка имаме голям напредък. Не знам как се случи, нямаше никакви индикации, просто от раз. Споделяла съм много пъти, че искаше винаги на ръце, особено докато спи. Не можех да я оставя, при всяко помръдване се събуждаше и опищяваше света, дето съм си позволила да се размърдам и да я събудя.
Една сутрин най-неочаквано, след като се наяде, започна енергично да се опитва да ми се измъкне от ръцете. Така се извиваше и риташе, че след като не разбрах какво иска, я върнах в леглото ѝ. И тя заспа! И от този момент нататък само така иска да заспива. Изобщо не може да заспи повече с кърмене. Наяжда се и започва да се върти и да се опитва да се "освободи". Като я оставя в леглото няколко минути гледа тавана, пипа решетките на леглото с един замислен поглед и заспива!
Много странно, но е огромно облекчение, защото като си заспи в леглото, спи дълго. До сега не е спала без да я държа на ръце или да я бутам в количката. Сега най-после и аз мога да подремна, докато тя спи! Вчера легнах с нея и спах три часа  Crazy И слава богу, защото с този грип ако не успявам и да поспя, няма да се оправя скоро...



Аз много се надявам на такава промяна, защото ние в момента сме на етап ръце и преспиване през 20 минутки. Вие на колко сте сега?

# 54
  • Мнения: 822
Няма да купувам чадър. Моята количка нарочно избрах с голям и дълбок сенник на летния кош. А и чадърите много се обръщат и чупят. Децата започват да се набират на тях и поне моя с първото дете не издържа дълго. Сега като пече слагам един лек шал. Продават се едни сенници сега за колички, които се слагат допълнително и са добър вариант според мен.
Алана, първо бързо да се възстановяваш, че е по-важно мама да е добре, за да е добре е бебето. При вас нещата се развиват чудесно - браво!  Grinning
 Lucile5, аз при него водих няколко пъти голямото дете и на ранната профилактика на ставите, и по-късно за друг "проблем", който мислех, че съществува. Много внимателен, обяснява и успокоява - препоръчвам. Ходила съм само в частния му кабинет.
Поли, няма такъв проблем с кожата, освен хладни и леко влажни крачета.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 137
И при моя бебок се изпотяваха крачетата и по едно време сякаш се бяха подсекли между пръстчетата (или не съм ги избърсвала добре), но мазах със судокрем и се оправиха. Сега гледам добре да подсушавам след всяко миене/къпане.
Аз чадър имам, но все още не го използвам. Аз гледам поне малко да го напича слънце, иначе си мисля,че полза няма.
Ние се храним по 6 пъти през деня, като се е случвало и по 5.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 765
Моята количка е с голям гюрук и няма нужда от чадърче. Каката я мажех с крем всеки слънчев ден до към 3г. възраст, сега вече само през уикендите и на морето, като сме повече време навън. Мажех от м.април до октомври.

# 57
  • Мнения: 1 452
PoliT, това с беленето на кожата по крачетата не е ли от бързия растеж? На нашия отдавна му се бели.
При нас има нещо като подсичане под мишниците.....дали е от това, че нон стоп там го държим?

# 58
  • Мнения: 495
PoliT, това с беленето на кожата по крачетата не е ли от бързия растеж? На нашия отдавна му се бели.
При нас има нещо като подсичане под мишниците.....дали е от това, че нон стоп там го държим?


Между пръстчетата ли се бели кожичката? А подсичат ли се? Аз говорих с моя позната, която специализира педиатрия и тя ми каза, че е нещо обичайно при бебенцата, защото пръстчетата им стоят постоянно свитички, не се сещат да ги разперват, не стъпват още и затова така ставало.

За мишничките и при нас се зачервява, но ги мажа със судокрем и веднага се оправят. И аз си мисля, че ги държим там и това спомагал

# 59
  • Мнения: 524
Хайде и аз да цопна в темичката. Чета ви от доста време, ама нещо все не сколасвам да пиша. Бебе Ема е родена на 09.09.Имаме и батко на 3 г.
Някой питаше за Алексиев. Много го харесвам - спокоен, компетентен. Винаги сме ходили в частния му кабинет - там часовете се спазват. За Горна Баня не знам.

Общи условия

Активация на акаунт