Темата за СТИВЪН КИНГ - №13

  • 79 713
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 223
Гледах ТК снощи и въпреки, че не очаквах нищо, пак се разочаровах.
Спокойно може да се обърка с филмче на Дисни.

За голяма моя изненада, само Идрис ми хареса. Може да и да не е моят Роланд, но за Стрелец го бива.

# 721
  • Мнения: X
Втората книга и аз едвам я прочетох,но след това третата и четвъртата на един дъх,доста по завладяващи ми се струват.Вече последните нямах търпение да разбера как свърша,но си бяха доста мудни,а финала доста объркан и неочакван от мен.Не гледам екранизации на Кинг,само Зеленият път и не ми хареса,книгата си е книга.

# 722
  • 1st floor
  • Мнения: 9 139
Гледах То и съм много впечатлена. Гледах и Тъмната кула, като предварително се бях настроила за кофти филм. Взе, че и той ми хареса! Mr. Green Не е чак отличен, но става. Обаче не съм чела книгите от поредицата (само една, но не помня коя  Embarassed), може би от там идва разликата. Не знаех изобщо кой кой е и какво се очаква да стане.

# 723
  • София
  • Мнения: 44 318
Аз също гледах Тъмната кула, не помня тук ли писах. С детето ходих. Изключих напълно книгите от главата си и просто отидох на кино, като на нещо непознато. Сам по себе си не беше лош, т.е. последните години съм гледала къде-къде по-големи бози, на децата, които изобщо не бяха запознати им хареса, идеален за тях. Общо взето от нивото на  Д-р Стрейндж... Актьорите бяха готини, добре играха, харесаха ми (пак казвам, нарочно изключих всяка връзка с книгите от мозъка си, иначе не бих приела Идрис за ролята).

# 724
  • Мнения: 5 441
Нахлувам тук, за да си посипя главата с пепел. Не знам какво ме е накарало да подценя Сърца в Атлантида, но направих огромна грешка Blush Онзи ден я прочетох и много ми хареса. Е, тук там някои подробности относно войната във Виетнам ми дотегнаха, но това не ми развали удоволствието от четенето, ама грам. Начетох се и на много коментари, че започвала доста силно, но после нивото ѝ спада драстично.За мен книгата държа високо ниво както при двете новели, така и при трите кратки разказа. Определено е сред най-добрите книги, които съм чела на Краля.

# 725
  • out of space
  • Мнения: 8 577
Мнение за "Кутията на Гуенди"?

# 726
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Лека, приятна, по-скоро тинейджърска книжка. Не знам какво повече да добавя, за да не издам сюжета, но не е от "грабващите" книги на Кинг.

# 727
  • out of space
  • Мнения: 8 577
Благодаря, Далия. За малко да си я поръчам, но четох резюмета- напрежение не липсвало, но така и до края не се случва нещо съществено...

# 728
  • София
  • Мнения: 4 907
Моето мнение е, че това е една малка, сладка /в стила на Кинг/ книжка, която е чудесен начин да си уплътниш един час. Удоволствието е гарантирано!

# 729
  • Мнения: X
Много добра книга е "Под купола". На втората част съм вече. След нея ще започна "Неизживени спомени".

# 730
  • Мнения: 5 441
Неизживени спомени също е прекрасна книга, но в началото ще е малко зор с тези много герои Crazy

# 731
  • Мнения: 5
"Играта на Джералд" - наскоро я прочетох на един дъх, филмът на Нетфликс също се оказа много добър. И двете ми бръкнаха в здравето.



Преди три дни беше премиерата на "1922" пак по Нетфликс. Тази вечер ще го гледам, новелата ми е една от любимите на Кинг. Повествованието напомня доста на "Рита Хейуърт и изкуплението в Шоушенк".



А в момента довършвам "Мъглата" и нямам търпение да гледам стария филм, знам че е една от най-добрите екранизации по Краля.  Simple Smile Скоро ще тръгне и сериалът...  Изтеглих и първи сезон на "Мистър Мерцедес", но аз обичам първо да чета книгите, така че не се знае кога ще стигна до него...

Съжалявам, ако сте обсъждали скоро някое от тези неща, тепърва ще се запознавам с форума и ще ви чета...  bouquet

# 732
  • addicted
  • Мнения: 1 084
"Мъглата" започна и свърши дори, спрян е и няма да има втори сезон.

# 733
  • Мнения: 2 695
"Играта на Джералд" - наскоро я прочетох на един дъх, филмът на Нетфликс също се оказа много добър. И двете ми бръкнаха в здравето.
Силно съм скептична към екранизациите по романи на Кинг, но този филм ме изненада и то приятно. Интересен и завладяващ се оказа.

Сериалът Мъглата е под всякаква критика. Не можах да изгледам до край първи сезон, радвам се, че няма да има втори. За разлика от него филмът е много добър.

# 734
  • Мнения: 5
Мерси, че ми казахте, аз съм пропуснала сериала. Flowers Tulip Може и да е провал, но ще го видя от любопитство. Аз обичам да гледам всички възможни екранизации, просто са ми интересни различните интерпретации.

Общи условия

Активация на акаунт