Детски градини Варна-прием 2016

  • 115 378
  • 1 161
  •   1
Отговори
# 840
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
Мислих за това, но синът ми не е посещавал детско заведение досега. Струва ми се, че в ДГ би му харесало повече като за начало. Освен това имам нужда да е там целодневно, а не само до обяд. На училището така или иначе ще му дойде времето.

И аз записах дъщеря ми в училище, като преди това е била на детска градина!!!На детската градина почти всеки ден ходихме с рев, но откакто започна училище е много щастлива един път не се е разревала и си ходи с удоволствие!!!Имаме в групата, които изобщо не са ходили на детска и много добре се чувстват!!!

И като Ви кажа училище условията са много по-добри от една детска градина!!!Поне в нашето всичко е на 6 и госпожите са супер готини и внимателни

Ако не е тайна за кое училище става въпрос?

# 841
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Не е тайна  Grinning Ангел Кънчев в Цветния квартал  Party

# 842
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
Незнм дали важи за всички училища, но днес, като ходих в това, което е на два метра от вкъщи от деловодството жената ми каза, че нямало да има вече предучилищна в училищата. Построили се доста градини, а и не отговарят на изискванията на РИОКОЗ. А се бях настроила да я пусна на училище. Сега можели да ни вземат, но другата учебна година с две думи да се спасяваме.

# 843
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Не всички училища имат предучилищна-а за целодневно знам,че са само 2-3 училища

# 844
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
Във въпросното училище са на полудневен прием.

# 845
  • Мнения: 11 747
Колко градини са се построили, бе джанъм? Искам да знам в район Одесос колко нови градини се построиха? Или поне ново крило към някоя да има? Щото освен филиала на Кап. Райчо, т.е. в сърцето на циганската махала, за друга не се сещам.

# 846
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Колко градини са се построили, бе джанъм? Искам да знам в район Одесос колко нови градини се построиха? Или поне ново крило към някоя да има? Щото освен филиала на Кап. Райчо, т.е. в сърцето на циганската махала, за друга не се сещам.

Аха построили!!!Направиха две нови градини и вече много са горди  Thinking

# 847
  • Мнения: 12
Здравейте, аз имам друг въпрос.

Искам да запиша детето в ДГ в подготвителна група, (3та предполагам се води), от 5 год. Понеже се води задължителна, доколкото видях в закона за предучилищното възпитание, май се изисква само заявление и лични данни на детето, без справки за заетост на родителите, данъци, т.н.
Освен това, към момента на подаване- април 2017та, съм с постоянен адрес "Възраждане", което обаче лятото ще се промени. Та искам да подам за други райони- "Одесос" и "Приморски" примерно.
Мислите ли, че има някакъв шанс да ни приемат примерно на 2ро класиране, в някои от тези райони, предвид, че все пак не е яслена група и по закон са длъжни да осигурят място за детето, независимо от обстоятелствата при родителите.  newsm78

Мерси
Кой набор сте?

Здравейте, синът ми е роден краят на октомври 2012та. Според това, което прочетох трябва да започне сега септември 2017та.

# 848
  • Мнения: 12
Април месец е кампанията само за първите групи. За по- големите групи места се обявяваха постоянно, почти всеки месец, ако и където има свободни. Кандидатстваше се когато има обявени места. Но нали сайта сега не работи... Та на място. В която градина сте си харесали се обади по телефона или отиди на място и говори с директорката. Обичайно за 3-та група лесно се намират места, защото някои деца ги местят по училища и се освобождава. Хубаво е да говориш на живо, защото и да няма много свободни места, понякога, като видят че има желаещи, а за тях това е допълнителен бюджет и имат мотивация..., решават да изпишат допълнително място и такива разни. Но по принцип за трета група се отварят места, групите намаляват и така. Големия зор и натискация е за първа група, за втора горе- долу също.

Благодаря, задължително ще питам и на място! Само дето още не съм събрала почти никакви мнения и се чудя по какво да я избера тази градина. Ако някой има добри впечатления от учителки, нека сподели, моля. В коя да е ДГ. Simple Smile

# 849
  • Мнения: 11 747
Гледай да ти е удобно, няма да ходите на 10км... Виж 2-3 градини, които са ти удобни и вече може между тях да търсиш отзиви.

# 850
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте, предстои ни да кандидатсвтаме в ДГ тази година. Доколкото разбрах по телефона вмомента тече процедура за избор на фирма и не се подават документи, някой знае ли кога ще започне? И още нещо , събирам мнения за ОДЗ Дружба и Жирафче , ще се радвам някой да сподели мнение за тях Simple Smile Hug

# 851
  • Мнения: 11 747
Процедурата за избор на фирма тече от септември. Кандидатстването е от април, и предните години беше така, никога не е имало по- рано.

# 852
  • Varna, München
  • Мнения: 57
Баткото е от една година в Жирафче- в момента 3-та група. Аз съм доволна, има мн добри госпожи, ходи с удоволствие, много ги занимават.
Сестра му е първа група в ДГ Славейче, под ТУ. И там случихме на страхотни госпожи. Надявам се само скоро да пооправят градината, имат голям двор но в окаяно състояние, вътре също е за основен ремонт, но няма влага, просто всичко е мн старо. Незнам къде спи директорката от 20 години насам, нищо не е предприела освен една дограма. долната градина Гълъбче също има добри отзиви.

# 853
  • Варна
  • Мнения: 49
А как става класирането, лотариен ли е принципа или има някакви точки , както при яслите? newsm78

# 854
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
Последно беше на лотариен принцип, но най-сигурно е, като обявят във сайта.

Общи условия

Активация на акаунт