Косопад - 9 тема

  • 140 623
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 30
Sharpy, правихме биохимия,пълна кръвно,урина,хормони (Tsh,Ft4),предстои ми гинеколог тази седмица.Също така имам съмнение за болен зъб,мисля утре да го проверя,докторката каза и това да имам впредвид.Аз също съм в период, в който не ми се излиза и на работа не ми се ходи.Дано имам подобрение скоро.Този месец ми се струва много дълъг.Кафе на джезве ли прави или от машина?

# 631
  • Мнения: 4 638
Krasna, Хубаво си се насочила и към гинеколог. Изследвайте всички полови хормони. За косопад от зъби знам и лекари също са ми казвали, че косопада е от типа на петна /алопеция ареата/ а не цялостно от главата. Но все пак, щом имаш зъбен проблем, отиди и на зъболекар. Провериха ли желязото? Ако да, какъв е там резултата? Аз съм правила какви ли не изследвания и причина не се откри, всеки вдига рамене. Затова започнах да пробвам всякакви бабини рецепти, защото дадох куп пари за скъпа медицинска козметика и косопада не се повлиява. Препоръчвам ти също да си купиш и катранен шампоан /поне е евтин на фона на всички шампоани за косопад/ При мен не спря косопада, но може би една идея по-малко косми падаха в банята и косата става малко по-плътна/ защото и аз съм с рядка права коса/ Кафето го правя на машина. И друг съвет ще ти дам, аз поне така правя - записвай си някъде кога започваш нещо да правиш по косата, или кога започваш да пиеш дадени витамини. Ако има подобрение напред във времето - връщай се 3 месеца назад в записките и виж какво си правила - от него ще е. Защото като почнем да слагаме по 100 неща на главата и после се чудим кое е дало ефект /дай Боже да даде ефект де/ И горе главата, знам как се чувстваш, и аз съм минала и все още минавам през това  Hug

# 632
  • Мнения: 30
Желязото ми е в норма -при реф.ст-ти 7,1-28,6 моето е 22,8.Асат и алат също са в норма.Надявам се и гинеколога да пусне някакви изследвания.Хубаво е да има хора ,които наистина те разбират.Трябва да си минал през това ,за да знаеш какво е.Благодаря ти,Sharpy.Надявам се и ти скоро да намериш решение.При теб наистина е продължило дълго.Пиеш ли някакви добавки?

# 633
  • Мнения: 4 638
Пила съм доста неща. Ревалид, Фитовал, Анакапс, Цинк+Биотин, Масло от вечерна иглика/ и за него някъде прочетох/, някакви мултивитамини други, желязо хапчета си самоназначих за 1 месец .... има и друго,но в момента не се сещам. Повече от 1 година не съм спирала да пия разни добавки и да се мажа с разни лосиони и ампули. Накрая месец септември спрях всичко. Сега отскоро по съвет на една друга съфорумка, която също беше писала, че е пила какво ли не, и нищо не и е помогнало, си купих Колаген да пия. Пия го вече 10 дни, та ще видим какво ще стане. Тя беше казала, че иска продължително пиене, за да има ефект. Купих си и колаген за мазане на косата/поредните 100 лв/. Та в момента това ми е "програмата" Сутрин и вечер пия колаген, на миене на косата се поливам с кафе, и като поизсъхне се мажа с течния колаген.

# 634
  • софия
  • Мнения: 1 707
Кой колаген взе за мазане ,аз пия рибен колаген -за ефект 3-6 месеца трябват  Praynig

# 635
# 636
  • софия
  • Мнения: 1 707
Ще чакам да споделиш мнения за тази марка колаген ,харесала съм си един от колатените за лице

# 637
  • Мнения: 4 638
Да си призная честно, вечер си мацкам от него на една определена част от лицето, за да видя дали ще има някаква промяна в кожата  Wink

# 638
  • софия
  • Мнения: 1 707
Дай боже навсякъде да ти помогне

# 639
  • Мнения: 4 638
Дано, Благодаря ти  Hug

# 640
  • Мнения: 501
sharpy, на коя фирма си ползвала катранен шампоан и си доволна? Аз бях взимала на Милва с хума, но не ми хареса и не ми подейства на косопада. Верно е, че трябва да си пишем, кога и с какво има дори минимален ефект. И аз си самоназначавам витамини и добавки и ги сменям постоянно, но не виждам особен ефект. При 1-вото пиене на витамините дюкре, като че ли имаше ( след 3 месеца пиене намаляне), но след още няколко месеца си взех отново 2 опаковки и нямаше никакъв ефект. И аз четох за колагена, че някой е доволен и си взех http://www.neocell.bg/super-kolagen-c-tip-1-i-3-6000-mg-250-tabletki.html, но после видях, че има и с кератин и следващия път ще е такъв: http://www.neocell.bg/keratin-hair-volumizer-formula-za-kosa-60-kapsuli.html. Дано има ефект...
При мен след миене със шампоан забелязвам, че от пред над челото където започва косата кожата е суха и дори стои като на люспи, едно прозрачно и като се почеше се лющи като пърхут, от сухотата ли е не знам от какво. По принцип нямам пърхут, а след ден вече косата ми се омазнява, не ми е суха.

# 641
  • Мнения: 4 638
Здравей, Крем! Ето за този шампоан говорих http://apteka.framar.bg/01002565/%D0%B0%D0%BB%D0%B3%D0%BE%D0%BF% … 200-%D0%B3%D1%80-
Пише, че е за сухи люспи и плаки, аз нямам такива, но ми се отрази много добре. Пак повтарям - не ми е спрял косопада с него, но пък падаше една идея по-малко и косата стои малко по-добре след къпане с него. Аз съм с права и тънка коса и много зор виждам да я направя да изглежда що годе добре. Бях купувала и Милва катранен, но той не ми хареса. Мисля, че Алгопикса на теб ще ти помогне за тези люспички, за които говориш.
За Дюкре витамините - при мен ефекта беше същия - след 3 месеца пиене, имах леко намаляне, но за мен това изобщо не беше задоволително. Паралелно с това се мазах и с Неоптид пак на Дюкре.
За Колагена - аз пия точно същия /някъде от 2 седмици/ Дано той помогне поне!

# 642
  • Мнения: 501
Мерси, sharpy! Ще пробвам и аз шампоана и ще пиша отзиви.

# 643
  • Мнения: 33

И аз съм на Neocell, само че си поръчах Гурме колагена (http://www.neocell.bg/gurme-kolagen-kompleks-tip-1-i-3-hialurono … gr-borovinka.html), за 3-ти път поръчвам продукти на Neocell. Наистина са доста скъпички спрямо другите на пазара, но ефектът е просто поразителен, без да преувеличавам, ама косата ми си върна блясъкът и обема от детските ми години, въпреки, че беше окапала от диети, неядене на месо 2 години, противозачатъчни 4 години....и боядисване.


CheerUp,  гледам го този колаген в iherb, на по-ниска цена. Ще го пробвам и аз, благодаря за споделянето на ефекта при теб.
Нормално ли е да има такава разлика в цените? В БГ сайтовете май доста завишават...

http://www.iherb.com/Neocell-Beauty-Infusion-Cranberry-Cocktail- … 64-oz-330-g/63655

# 644
  • Пловдив
  • Мнения: 41 040
Рецепта при косопад с гореща бира
Бирата е полезна в при борбата с косопад. Вземете достатъчно количество пиво и го затоплете на котлона. След като проверите дали бирата не е твърде гореща намажете обилно цялата коса и увийте главата си с предварително затоплена кърпа за около два часа. Препоръчително е процедурата да се изпълнява минимум в пет поредни дни.

Някой да е пробвал Thinking

Общи условия

Активация на акаунт