Косопад - 9 тема

  • 140 614
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 196
Без изплакване.Потапяш памук в отварата и намокряш хубаво корените и след това леко масажираш да може добре да проникне в кожата.Всеки ден се прави,но както ти е удобно на теб.Не се плаши че може да ти падне коса докато се масажираш.Поне при мен така се получава

# 661
  • Мнения: 127
Здравейте Simple Smile
Някой с мнение за този шампоан? http://apteka.framar.bg/30042452/%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B8-%D0%B4 … 200-%D0%BC%D0%BB-

# 662
  • Мнения: 30
Някъде бях чела добре отзиви ,но нямам опит с него.Аз използвам този,лекарката ми много държи на него:Ducray-Anaphase.Хубав е, но е рано да кажа ,че има резултат.Знам от опит само,че не бива да се залага само на шампоан,само загубих време със Здраве за косопад.Ефекта беше нулев .Трябва си комплексно лечение.

# 663
  • Мнения: 442
Някъде бях чела добре отзиви ,но нямам опит с него.Аз използвам този,лекарката ми много държи на него:Ducray-Anaphase.Хубав е, но е рано да кажа ,че има резултат.Знам от опит само,че не бива да се залага само на шампоан,само загубих време със Здраве за косопад.Ефекта беше нулев .Трябва си комплексно лечение.

С какъв доктор си се консултирала за този проблем, личния или при дерматолог? И освен шампоан, към какви други неща препоръчва да се гледа?

# 664
  • Мнения: 15 111
Дерматологът ми каза, че шампоанът всъщност е последен по сила.

# 665
  • Мнения: 30
Дерматологът ми каза, че шампоанът всъщност е последен по сила.
Той по-скоро е допълваща терапия.Така мисля.При мен ставаше въпрос за това ,че трябваше да спра лосиона за 14 дни понеже е кортикостероид, а аз искам да се подложа на тест на Гелен,за който е необходимо да не пиеш или мажеш с кортикостероиди или антибиотици за този период.Та думите и бяха:Спокойно можеш да останеш само на Ревалид и шампоана за 14 дни.Аз съм отчаяна вече,коса не ми остана.Отивам да си купя шапка. Sad

# 666
  • Мнения: 30
Някъде бях чела добре отзиви ,но нямам опит с него.Аз използвам този,лекарката ми много държи на него:Ducray-Anaphase.Хубав е, но е рано да кажа ,че има резултат.Знам от опит само,че не бива да се залага само на шампоан,само загубих време със Здраве за косопад.Ефекта беше нулев .Трябва си комплексно лечение.

С какъв доктор си се консултирала за този проблем, личния или при дерматолог? И освен шампоан, към какви други неща препоръчва да се гледа?

Дерматолог,от своя страна той ме прати на стоматолог ,гинеколог,ендокринолог и ми пуснаха изследвания.Но какво от това проблема ми е налице и няма решение за сега.

# 667
  • Мнения: 4 638
Момичета да ви споделя, че вчера ходих на хематолог. Исках някой да ми обърне внимание на нивата на желязо и феритин, които никой друг лекар не взе под внимание. Освен кръвна картина, хематолога поиска изследване на желязо, феритин, ЖСК, фолиева киселина и витамин В12. Оказа се, че имам ниски нива на Фолиева к-на, витамин В12 и феритин. Феритина преди време си бях изследвала на частно и беше нисък, сега е още по-нисък. Ето стойностите:
Фолиева к-на - 8,25 /реф 4 - 24,80/
Витамин В12 - 185  /реф 180 - 914/
Феритин - 17   /реф 11 - 306/
Желязото излезе в норма, но тъй като аз съм пила 1 година добавки за коса, съдържащи желязо, каза, че това е повлияло на резултата.

Изписа ми следните неща за 1 месец http://apteka.framar.bg/30033582/%D0%B8%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%B0% … B0%D0%BF%D1%81-30

http://apteka.framar.bg/30010165/%D1%81%D1%8E%D0%BF%D0%BB%D0%B5- … 81-60-yves-ponroy

http://apteka.framar.bg/18003599/%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B8% … 0-%D0%BC%D0%B3-50

Каза ми след месец пак да отида с нови изследвания на същите неща и да видим какво е станало.

# 668
  • Мнения: 30
Радвам се ,че си попаднала на следа.Дано това да е причината при теб  и след този месец да ти спре косопада.Аз пък ходих на стоматолог,открихме болен зъб,ще го лекуваме.За сега съм с арсен ,ще  видим какво ще излезе.И на гинеколог бях,и тя откри възпаление Sad.Дано от това да е причинен косопада и да видя решение.

# 669
  • София
  • Мнения: 6 042
момичета, откъде купувате Керастаз?
моят косопад не спира. вече втори месец пия Приорин, два месеца по 1 таблетка дневно желязо, фолиева киселина, вит. Б12, вит.Д.
притеснява ме това, че пада, а не виждам и едно ново косъмче.

# 670
  • Мнения: 54
момичета, откъде купувате Керастаз?
моят косопад не спира. вече втори месец пия Приорин, два месеца по 1 таблетка дневно желязо, фолиева киселина, вит. Б12, вит.Д.
притеснява ме това, че пада, а не виждам и едно ново косъмче.

Аз лично съм си взимала от тях - https://www.zlatnaribka.com/  Peace

# 671
  • Мнения: 3 094
Момичета да ви споделя, че вчера ходих на хематолог. Исках някой да ми обърне внимание на нивата на желязо и феритин, които никой друг лекар не взе под внимание. Освен кръвна картина, хематолога поиска изследване на желязо, феритин, ЖСК, фолиева киселина и витамин В12. Оказа се, че имам ниски нива на Фолиева к-на, витамин В12 и феритин. Феритина преди време си бях изследвала на частно и беше нисък, сега е още по-нисък. Ето стойностите:
Фолиева к-на - 8,25 /реф 4 - 24,80/
Витамин В12 - 185  /реф 180 - 914/
Феритин - 17   /реф 11 - 306/
Желязото излезе в норма, но тъй като аз съм пила 1 година добавки за коса, съдържащи желязо, каза, че това е повлияло на резултата.

Изписа ми следните неща за 1 месец http://apteka.framar.bg/30033582/%D0%B8%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%B0% … B0%D0%BF%D1%81-30

http://apteka.framar.bg/30010165/%D1%81%D1%8E%D0%BF%D0%BB%D0%B5- … 81-60-yves-ponroy

http://apteka.framar.bg/18003599/%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B8% … 0-%D0%BC%D0%B3-50

Каза ми след месец пак да отида с нови изследвания на същите неща и да видим какво е станало.

Тоя сорбифер ще ти докара невероятни проблеми. Пия от години желязо на периоди, но от точно този продукт си съсипах червата. Направих и невероятен чревен кръвоизлив, от който станаха още по-големи бели. Бягай от него и пий нещо друго. Тотема или Малтофер или Тардиферон....

# 672
  • Мнения: 196
Момичета да ви попитам кога ви пада най-много коса? Когато се къпете,сушите,сресвате или си правите маска? Аз се подстригах днес още по късо до раменете и ми олекна на главата.Подстригването също е важно.Имах коса под раменете,колкото и да не се възприемем с къса коса поне не тежи като дългата и се отразява на косопада.Сега си направих фрикция на главата с билките и ми паднаха само 4-5 косъма,а преди поне към 30,незнам дали се дължи че намалих дължината.

# 673
  • Мнения: 423
Здравейте и от мен. Изчетох темата и съм тук, разбира се заради адския косопад. Като при мен кривото е, че имам и себореен дерматит.Мислех, че косопадът, който вече стана целогодишен ще спре след овладяването на себореята, но уви- не. Хубавото е, че попаднах на чудесни дерматолог и гинеколог, които без проблем ми пуснаха хормонални изследвания, а джипито  пкк. За щастие хормоните ми са наред като естрадиола ми е нисичък, но се оказа, че хемоглобина ми е много нисък. Днес ми пуснаха изследвания на желязото. Та някой може ли да ми даде повече инфо за естрадиола? Според гинеколожката всичко е в норма,но сега на преден план изпъква хемоглобина и всички мцв-та и мцх-ата,, които са под референтните стойности.  Като шампоан ползвам Кетозал и биодерма от серията ds. Дерматоложката ми изписа също капсули анакапс на дюкре и тоник  на ревалид тъй като аз си поисках цялостна поддържаща серия. След две седмици пак съм на преглед. Дано се окаже, че проблемът е заради анемията, която получих по време на бременноста и вече над две години се боря с нея, но такъв косопад не бях имала до сега, а винаги съм имала гъста , плътна и чуплива коса. А иначе преди време съм правила маски с тривитаминол, които ми действаха много добре, но сега се боядисвам с къна,а от мастните маски пада боята и съм ги спряла. То в момента съм спряла и боядисването де, но това е, защото съм в безисходица. А  осъзнавам напоследък, а и след доста четене, че и храненето ми куца и явно всичко е комплексно.

# 674
  • Мнения: 175
Момичета да ви попитам кога ви пада най-много коса? Когато се къпете,сушите,сресвате или си правите маска? Аз се подстригах днес още по късо до раменете и ми олекна на главата.Подстригването също е важно.Имах коса под раменете,колкото и да не се възприемем с къса коса поне не тежи като дългата и се отразява на косопада.Сега си направих фрикция на главата с билките и ми паднаха само 4-5 косъма,а преди поне към 30,незнам дали се дължи че намалих дължината.
На мен ми пада най-много коса, когато се къпя и след това сложа маска....като я изплаквам ме хваща страх...мнооого коса  Cry
Честно да ви кажа, след две седмици ползване на лосиона Ефект-2, една идея по-малко ми пада. Пия и колаген вече два месеца....незнам от кое е, но много искам да вярвам, че има лек за това чудо. Ще пиша по-натам какво става  Hug

Общи условия

Активация на акаунт