В ОКТОМВРИйското човече, сърчицето тупка вече! - тема 2

  • 43 767
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 515
Бейбибу, болничният не се отразява на сумата за майчинството, ще си ти го изчислят по брутната заплата. Важното е да се водиш на работа, няма значение в болничен ли си, в отпуска ли си.

# 61
  • Мнения: 250
Аз мисля че се отразява, едно време попълвах един калкулатор у там се въвежда колко си бил в болничен и така се изчислява майчинството

# 62
  • Мнения: 2 515
Така ли? Аз с предната Б бях месец в болничен и не се беше отразило. Може би ако е повече  newsm78 Да кажат и другите.

Относно суеверията - темата ми е странна, но ако спазвайки подобни неща, ще се почувствате по-спокойни и по-добре ...  newsm12 newsm10        Simple Smile Защо не Simple Smile
Факт, че и аз съм в подобно ситуация в момента.. преди 2 месеца си направих поръчка с разни полъскопоценни мъниста и други джунджурийки, че от време на време си майсторя обици и гривни и по принцип не чета значенията и свойствата на камъните, избирам ги по външен вид. Този път обаче след като си нанизах гривните, реших да влезна в сайта и да видя дали съм ги съчетала добре. Оказа се, че съм си направила една с бял ахат, който бил камъкът на бременността и предпазвал майката и детето от наранявания. "Облекчава родилните болки и сутрешното гадене, укрепва връзката между майката и детето още по време на бременността". И така както не съм суеверна, откакто усетих, че съм бременна, не съм я свалила  Embarassed  ooooh!
Надявам се, че няма да се вържа на нищо друго, със сигурност нямам намерение да заприличвам на  afwitch само защото съм бременна  Laughing Подстригване и боядисване задължително. Сестра ми не си пипна косата цяла бременност и накрая изглеждаше потресаващо, страшно нацъфтели сухи краища и една педя прорасли корени  ooooh!  Shocked

Последна редакция: нд, 28 фев 2016, 09:11 от commala

# 63
  • Мнения: 1 404
При мен не се отрази. Майчинството се изчислява на базата на осигурителния доход 18 месеца назад, не този, който получаваш. В болничен или не, фирмата те осигурява на едни и същи пари.

# 64
  • Мнения: 19 715
Да, точно така. А взимаш по-малко пари, когато си в болнични, защото те са % от заплатата ти.

# 65
  • Мнения: 790
Момичета днес съм направо пастет, много ми е лошо.Отгоре на всичко и имам някакви пронизващи болки, но не са в корема а отзад в кръста, не знам бъбреци ли са какво са. Някой имал ли е подобни болки и дали са опасни? А най гадното е че съм сама с моето момиченце, мъжа ми е извън града.

# 66
  • Мнения: 1 612
Здравейте отново,
При Б може ли да се пият някакви лекарства за грип?
Имам темпер. 37.6 и кашлица, но не смея нищо да пия. Знаете ли някой сироп за сваляне на темпер. и за облекчаване на кашлицата?
Днес нямам възможност да отида на доктор, а най-рано във вторник. Някоя от вас лекувала ли е грип и с какво?
 Благодаря ви!

# 67
  • Мнения: 19 715
Е, щом парацетамол е ОК за главоболие, предполагам можеш да го взимаш и сега - поне за температурата ще помогне. За кашлицата мед? newsm78

# 68
  • София !
  • Мнения: 1 240
Отиди на лекар възможно най-скоро, все пак температурата не е шега работа.
Може да взимаш парацетамол. За кашлицата аз онзи ден си правих черна ряпа с мед и ми помогна много. Взимаш една черна ряпа, издълбаваш я и слагаш няколко лъжички мед, да преседи поне 12 часа в хладилника и после ще видиш то е станала една течност като сироп. Сипваш в една чаша и кусаш от време на време. На мен много ми помогна.

# 69
  • Мнения: 1 612
Ще пробвам с ряпата и меда. Докато отида на доктор поне малко да се позакрепя. Ще си взема и парацетамол.
Благодаря ви момичета!  Hug

# 70
  • Мнения: 248
Здравейте момичета,

За суеверията - не вярвам, даже майка ми с предишната бременност ми се беше накарала  Grinning Вика ми "Е хубава работа, като чума ли ще ми ходиш неподстригвана цели 9месеца, я по-сериозно!" И от тогава не вярвам, не мисля че имат нещо общо с развитието на бебето. Единствено ми се искаше предния път да не казваме толкова рано, обаче докато кажа на ММ, беше разгласил на цялата рода  Laughing На работа също всички разбраха още 2-рия месец, понеже повръщах няколко пъти сутрин. Сега съм казала само на най-близките ми хора и на една колежка. Другите - като почне да ми личи, сами ще разберат.  Whistling

И аз от днес съм със сополи, дано е само хрема, но ще се обадя на лекарката да я питам какво мога да пия. На своя глава не смея. За сега само мед с лимон, майка ми като малка само така ме е лекувала и доста помага.  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 73
За болничните мисля, че не се отразяват. Аз предишната бременност бях изцяло в болничен и майчинството ми е повече от заплатата хахахаха
Някой запознат може ли да каже как стои второто майчинство след като се застъпва с първото? Аз до края на април съм по майчинство първа година и след това ще пусна втората.  Ще съм втора по майчинство май, юни, юли и август и по калкулатор на 30 август трябва да изляза в 40 дневен болничен. Знаете ли как се изчислява? 
За температура - парацетамол, одеяла,топъл чай с мед и лимон. Като се изпотиш се преобличаш и пак чай и одеяла и така докато спадне. Не пий повече от един парацетамол на 8часа.

# 72
  • Мнения: 185
Cristy, дано вече е минало това главоболие.
За температура пак Парацетамол в чистия му вид, без Фервекс и подобни.  За кашлицата Bunny е казала за черната ряпа и при нас е изпитано. Още лъжица мед със смлян джинджифил също помага.
За суеверията аз съм само леко суеверна. Не се подстригвам ако е момче. Не помня, но с дъщеря ми май се подстригах. За 3те месеца го спазвахме с първта бременност, казахме само на близките. Сега всички знаят, защото децата разказаха на всички и мъжът ми също не си мълчи:) Той никога не е живял в България и няма и идея от суеверия Simple Smile

# 73
  • Мнения: 70
Фаличка, ако болничния ти започне преди да ти е изтекла втората година майчинство, ще взимаш същото като първото по размер, независимо, че последната година осигурителния ти доход е равен на минималната работна заплата Peace Това е на основание един член от Кодекса за породени деца. Има една тема "Майчинството счетоводно", там може да питате всичко, отговарят много точно.  bouquet
Аз днес чистих и съм като размазана  Tired Само като си помисля, че довечера съм нощна смяна....  ooooh!

# 74
  • Мнения: X
Това със суеверията е пълна ала бала и въпрос на вярвания ... Аз се боядисвах редовно и то оранжева и огнено червено защото точно тогава ни беше сватбата и аз държах да съм с червена коса след това си минах на кестенява, но детето ми не се роди рижаво както суеверията повеляват Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт