Работа, CV-та, HR-и, съвети - 51-ва тема

  • 62 126
  • 699
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 990
Защо ме търсиш?, значи може да пишеш отделно писмено и говоримо ниво, щото ако пишеш B2 например, това, че не го говориш, не отговаря на B2. Не само в кол центровете е нуждно да се говори англйски. Има и други позиции, в които например работиш с потребители, клиенти, доставчици и други, където също е нужен говорим английски.

# 61
  • Мнения: 3 996
Къде е необходим... Клиенти - ако изнасяш продукт в чужбина. Доставчици - ако имаш такива от чужбина. И в двата случая според мен си трябва по-сериозно ниво. ПОдписват се договори. Дори друг да има отговорността за тях, все ще се наложи и ти да ги пипнеш и огледаш. Не, аз не кандидатствам за такива.
Тъй като сравнително добре познавам функционирането на отдел продажби и имам наблюдения над работата на колегите в снабдяване, не кандидатствам на места, които не са за мен и видя, че фирмата има сериозен износ. Освен ако отделите за продажба на вътрешния и външния пазар не са различни.

Селика, аз пиша А2. Обаче те пък гледат явно и други неща по CV-то и звънят. Както и да е де.  Засега това са само теории. Ще видим като подновя търсенето след месец-два.

Е, дано най-сетне излезе късметът на Дадос. Това Zaplatabg конкурент ли е на jobs или тяхна издънка?

# 62
  • Мнения: X
Конкуренция са  Sunglasses

# 63
  • Мнения: 29 920
Като заговорихте за нива на английски, кое ниво работодателите приемат като добро ниво на владеене на език?

# 64
  • Мнения: 1 525
http://www.jobs.bg/f3109837
Технически текстове, организация на работния процес - 1000 бруто.
А, искат И английски, освен немския.
Тези хора се шегуват!

Много ми хареса "поддържане на реди и чистота в офиса".
т.е. искат човек за всичко.

# 65
  • SF
  • Мнения: 21 540
Искам да ви попитам един конкретен въпрос по темата със СВ-тата. В "предишен опит" пишете годините, фирмата и длъжността, която сте заемали. - Изброявате ли какво включва тази длъжност, какво сте правили за фирмата, какви дейности точно сте изпълнявали?
Например: позиция БАРМАН - отговарности: чистотата на бара и организация на местата за клиентите около бара, зареждане с напитки, организиране на промо бар за деня, контакт с доставчици, изготвяне на дневно меню, избор на "коктейл на деня", ревизия в края на смяната, отчет на сервитьорите от смяната,... (само пример давам с професия, която не познавам, така че не се хващайте за изброените дейности).
Моля, споделете мнение относно тези детайли в едно стандартно СВ. Ако има HR-и в темата, би било много полезно.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 219
Като заговорихте за нива на английски, кое ниво работодателите приемат като добро ниво на владеене на език?

Различните работодатели - различно. Предвид това, че и работодателите са на различно ниво на владеене и вероятно добро ниво за някой е да можеш да се представиш. Доста разтегливо понятие е.


http://www.jobs.bg/f3109837
Технически текстове, организация на работния процес - 1000 бруто.
А, искат И английски, освен немския.
Тези хора се шегуват!

Много ми хареса "поддържане на реди и чистота в офиса".
т.е. искат човек за всичко.

Ами може и да не е така. Може предишната секретарка да е била мърла.

# 67
  • Мнения: 7 990
Като заговорихте за нива на английски, кое ниво работодателите приемат като добро ниво на владеене на език?

Всеки го разбира по различен начин.

Никаква конкуренция не са Заплата.бг Simple Smile Не могат и на малкия пръст да се опрат на jobs.bg
Едно време там наистина се обявяваха само позиции със заплати. И мисля, че това беше основната цел на сайта, но точно затова и не стигнаха доникъде. Дано да измислят нещо уникално, че да прокопсат. Може и вече да го имат де, но аз да не го знам. Току що отворих сайта и за пръв път видях тази им визия. Може да не съм го отваряла от години.

Искам да ви попитам един конкретен въпрос по темата със СВ-тата. В "предишен опит" пишете годините, фирмата и длъжността, която сте заемали. - Изброявате ли какво включва тази длъжност, какво сте правили за фирмата, какви дейности точно сте изпълнявали?

Много е индивидуално това за мен. Изброявам само тези, които имат пряко отношение към позицията, за която кандидаствам.... и които не са много стари. Гледам да не пиша излишни неща изобщо.
Освен това изброявам максимум до 10 години назад. По-стари никой не го интересува. Тях съм ги писала само с един ред. например (не съм наясно много с барманството, но все пак) в твоя пример бих писала "Работа в заведение с персонал 10 човека", от където става горе долу ясно какво може да е правил бармана, щото едно е да си работил като барман в заведение, в което има само един барман и един сервитьор, друго е да има 10 човека.

# 68
  • Мнения: 1 572
А защо Dados   да не пита за заплата и работно време? Така се държи човек без себеуважение. Разбира се, че тези елементи са важни. Ти не би ли питала, че даваш такъв съвет?
Освен това е добре човек да покаже комуникативни способности, не да се ограничава с кратки, стерилни фрази.  Все пак ще работи с хора.
Използват се положителни фрази, ведро изражение. Никакво оплюване на бивш работодател или колеги. Ако питат защо си напуснала предишна позиция, измисли обяснение, в което не изглеждаш мрънкаща или депресирана. Може да кажеш нещо от типа, че си преценила да пробваш нови възможности.
И най - важното, отиди без чувство за фаталност. Просто едно интервю, усмивка и каквото се получи.
Тези дни говорихме с един приятел на темат търсене на работа. Той е от 10 години в сегашната си фирма. Но преди нея за година и половина е сменил 7 работодателя. Често се налага да потичаме в кръг докато намерим правилното място.  Така че без драма Wink

пп: Сега допрочетох съвета да питала дали според работодателя ще се справи! Сериозно? Това е най - безумния въпрос.

Последна редакция: нд, 28 фев 2016, 11:04 от dobra

# 69
  • Мнения: 7 990
А защо Dados   да не пита за заплата и работно време?

Защото Дадос отчаяно се нуждае от каквато и да е работа. Не е семейна, така че би се справила с всякакво работно време. Взема минимално обезщетените, така че и МРЗ и е добре дошла. Аз бих постъпила точно така както съм я посъветвала, ако бях на нейно място.

# 70
  • Мнения: X
Искам да ви попитам един конкретен въпрос по темата със СВ-тата. В "предишен опит" пишете годините, фирмата и длъжността, която сте заемали. - Изброявате ли какво включва тази длъжност, какво сте правили за фирмата, какви дейности точно сте изпълнявали?

И аз мисля, че е индивидуално. Ако изброените дейности се припокриват с искани по дадена обява, със сигурност ще е добре. В друг случай нещо, което няма такова значение, може да не се акцентира. В случаи, в които името на длъжността предполага по-тесен кръг дейности, а ти си извършвала и други, които може да са ти в плюс за някоя нова позиция - пак е добре да се опише. Иначе стартовите позиции, които са били преди доста време или по-скорошни такива, които нямат много отношение към новата обява, мисля, че е добре само с длъжност или съвсем кратко описание. Не пропускам позиции дори и да не са много релевантни, защото иначе ще стои като дупка - според мен това е по-лош вариант.

# 71
  • SF
  • Мнения: 21 540
Колкото пъти съм питала за заплата, толкова пъти не съм получавала отговор. За мен заплатата е много важно условие при започването на работа.
Работодателите крият отговорите. Но най-трудният и неприятен за мен въпрос е какво заплащане очаквам. Нито искам да се надценявам, нито обаче искам да се "мина", като посоча число, под сумата, която работодателите предварително са определили, че могат да дадат.
Как отговаряте на тези въпроси?

# 72
  • София
  • Мнения: 38 912
Аз обясних в началото на темата - ако съм в същата област, казвам заплатата, която съм взимала преди +100. Това е, ако ме питат. Аз не питам за това. Питам за работно време и място обаче.

# 73
  • Мнения: 29 920
На мен също ми е много неприятно да ме питат за заплатата, която очаквам. Предпочитам да не ми губят времето излишно, ако вижданията ни не се срещат. Още в началото да се казва колко дават като заплата, за да не си правим излишни главоболия. Peace


Една позната ми сподели, че в тяхната фирма назначават този, който иска най-малко пари и поне малко отговаря на изискванията. После уж вдигали заплатата....... newsm78

# 74
  • Мнения: 7 990
L'Agent, за теб е важно, защото май си семейна, но за Дадос не би трябвало да е важно мястото и работното време.

Esmee, винаги съм казвала сума, по-голяма от заплатата, която вземам в момента на кандидастване, но сега ако е работа, която ми харесва повече, бих казала и същата заплата, която вземам. Преди не бих го направила никога, защото не съм била на работа, която да не ми харесва дори малко.

Общи условия

Активация на акаунт