89th Academy Awards OSCAR'2016–И Лео получи Оскар, но животът продължава :)

  • 66 741
  • 642
  •   1
Отговори
# 75
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990

П.П. Като сравнявате старите и новите роли на Де Ниро, вземете предложете какво може да изиграе една 70-годишна голяма кино звезда, та да не става за кашмер и на кокошките.
"45 години" например. "Под пясъка". "Младост". "Остатъкът от деня".

Стари филми гледат достатъчно много хора.

# 76
  • Мнения: 2 843
мячик, не е до възраст, а е до комерс. Charlotte Rampling например направи страхотна роля сега в "45 Years"; значи може и друго да се играе, не само типажи като в "Ох, на дядо!" (не съм гледала този филм с де Ниро, но подозирам какъв е; във връзка с пропадането: и Джони Деп, макар и все още млад,  върви много на зле).

Mrs. Swift-Kloss, права си, редица млади хора не са гледали, дори не подозират наличието на разни минали шедьоври. В някакъв смисъл им завиждам, че ще имат, ако поискат, възможността да се насладят на истинско кино; да гледат такива класни произведения за първи път.

П.С. Джой ме е предварила с "45 Years". Simple Smile

# 77
  • Мнения: 9 144
Crash е много добър пример, точно заради него бях сигурна, че Спотлайт ще спечели тази година. Тогава всъщност разбрах, че въпреки всичкото мрънкане, по-голямата част от "академиците" са актьори, бивши или действащи, и затова добре направени ансамблови филми имат нелош шанс да спечелят Филм на годината.  Peace

# 78
  • Мнения: 2 843
Коя взе статуетката за най-добра актриса? Май младата дама (не се сещам името ѝ) за "Стая". А трябваше Charlotte Rampling - прекрасна актриса!

# 79
  • София
  • Мнения: 6 062
Всичко е субективно,
едновременно с Опасни връзки, същата година излезе и друга екранизация по романа, тази на Милош Форман - "Валмон" с не по-малко бляскав каст, която беше тотално оплюта.
Да, ама на мен ми хареса безкрайно повече, Милош беше разбрал романа, както аз си го представях, когато го четях.

Много добра екранизация наистина, но колкото и да обожавам Фърт, Валмон винаги ще бъде олицетворяван с Малкович. Въпреки, че и двамата по това време нямат особен бекраунд в кариерите си.
Както и образът на маркизата винаги ще се свързва с Глен Клоус, а не с Бенинг. Да не говорим, че Тили съвсем изчезва в сянката на Пфайфър. Не, че не са успяли да направят героите си, просто това са фактите. Маркетингът, както знаем в Холивуд е всичко.

# 80
  • Мнения: 1 992
Crash е много добър пример, точно заради него бях сигурна, че Спотлайт ще спечели тази година. Тогава всъщност разбрах, че въпреки всичкото мрънкане, по-голямата част от "академиците" са актьори, бивши или действащи, и затова добре направени ансамблови филми имат нелош шанс да спечелят Филм на годината.  Peace

Съгласна. Въпреки, че формулата добър каст+обществено значима тема не помогна много на The Big Short.

# 81
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 504
Да, правят по 2-3 филма на година и за "горната възрастова група"... Когото поканили, халал да са им.
Останалите вероятно трябва да играят английски икономи в захлас, докато им падне в скута някоя "Младост". Или да се оттеглят гордо от сцената като Джак Никълсън.

И сега да не ме разберете грешно - нищо не оправдава Де Ниро за съгласието да играе в пълен боклук като "Ах, на дядо".
Но е факт също така, че с напредване на годините вече все дядо ще се налага да играе.
А благодатни дядовски роли денем с фенер трябва да се търсят.


Джони Деп не го мислете.
Так както снима само бози, все пак не се е отучил да играе.
И поне веднъж на 5 години може да извади от ръкава една "Черна меса" примерно.
Ако реши да излезе от мъглата, де.

Последна редакция: ср, 02 мар 2016, 19:44 от мячик

# 82
  • Вестерос
  • Мнения: 38 367
Най-великите обикновено са недооценени, актьори, музиканти, художници
+1  Peace

# 83
  • Мнения: 1 992
Да, правят по 2-3 филма на година и за "горната възрастова група"... Когото поканили, халал да са им.
Останалите вероятно трябва да играят английски икономи в захлас, докато им падне в скута някоя "Младост". Или да се оттеглят гордо от сцената като Джак Никълсън.

Абе не е точно така. Ал Пачино не е спрял да снима, но няма Ох на дяда! във филмографията си. Или бъркам?
Ако се размисля, сигурно ще изникнат и други имена.

# 84
  • Мнения: 9 144
Лея,
както казах навремето Валмон беше тотално оплют и отречен, в момента съм изненадана че в imdb има рейтинг 7.0, другият е със 7.7
Критиките бяха опустошителни, спомням си заглавия от сорта "Форман похарчи 40 милиона за да покаже, че не е разбрал романа"

Напълно съм съгласна, че маркетинга направи Опасни връзки, това което е, все пак игра за награди и беше съпровождан от шпалир положителни отзиви.

За теб може да се идентифицират с точно тези актьори, за мен донякъде също.
НО важното за мен беше емоцията ми, след Фриърсовата беше крайно негативна, а когато скептично отидох да гледам Валмон, след филма не спрях да се усмихвам, правя го и сега като се сетя за сцената на Анет във ваната накрая.

... формулата добър каст+обществено значима тема не помогна много на The Big Short.
The Big Short си имаше други минуси, примерно структурата на филма беше различна от обичайната, на мен откровено не ми хареса.

# 85
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 504
Допълних, Криста, по-горе.
Точно защото заподозрях, че ще си помислите, че го оправдавам...

"Джак и Джил" не съм гледала, ама не вярвам ролята на Пачино да е особено... високо стойностна.

# 86
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 863
Е сори, ама като сравниш Шофьор на такси и Разярения бик с Разгонения дядо, нищо не говори в полза на Де Ниро. А Ал Пачино например изигра безумно коцкарска роля в Дани Колинс и въпреки това показа много от невероятния си талант. И не съм го видяла да играе скоро в такива безумици Confused Човек все пак трябва да знае кога и как да спре.
А за другите оскари - аз например все още не мога да проумея оскара на Мерил Стрийп за Желязната лейди сравнен с номинацията на Глен Клоуз за Албърт Нобс Rolling Eyes

# 87
  • София
  • Мнения: 6 062
Много актьори не са забравили да играят, но не могат да излязат от спиралата на посредствените филми - Кевин Костнър, Никълъс Кейдж и т.н.
Джони Деп си има един силен коз в джоба и той е Джери Брукхаймър, който все го крепи в играта. Сега шансът с Black Mass е доста голям, но му трябва още една такава силна роля, за да докаже, че не е случайно това, което направи. На мен ми е трудно да повярвам, че ще успее.

# 88
  • Мнения: 2 843
мячик, добре е, че си коригираш мненията, ама така - постфактум, да правиш редакция на стари постове, не е много ок, защото последвалите отговори към теб няма как да обхванат направените от теб промени и допълнения.

# 89
  • Мнения: 1 992


... формулата добър каст+обществено значима тема не помогна много на The Big Short.
The Big Short си имаше други минуси, примерно структурата на филма беше различна от обичайната, на мен откровено не ми хареса.

На мен и "Спотлайт" не ми хареса, защото ми беше прекалено оскарово-сглобен, крещеше отвсякъде: "Дайте ми Оскар!" И му дадоха. Дълбочина му липсваше за мен.

Допълних, Криста, по-горе.
Точно защото заподозрях, че ще си помислите, че го оправдавам...

"Джак и Джил" не съм гледала, ама не вярвам ролята на Пачино да е особено... високо стойностна.

Не съм си и помислила, че го оправдаваш, "Джак и Джил" и аз не съм гледала, но колкото и да не е стойностна роля, не може да бие последната изцепка на ДеНиро.

Общи условия

Активация на акаунт