След колко време ви изплатиха данъчните облекчения?

  • 4 426
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • в стаята
  • Мнения: 469
И аз да питам нещоа!
Когато се роди бебето подава ли се такава декларация или е за вече родените? newsm78
Благодаря!

# 16
  • Мнения: 1 059
За вече родени

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Документите се приемат до 14 април, няма как да се обработят преди този срок, за да се върнат пари по сметката

# 18
  • Мнения: 660
Подадох си документите миналата седмица . Момичето ми обясни , че срока за изплащане е 45 дни , но ми даде номерче с дата и каза , че след 1 месец ще ми се обадят , за да потвърдят изплащането .

# 19
  • Мнения: 2 732
Подадох си документите миналата седмица . Момичето ми обясни , че срока за изплащане е 45 дни , но ми даде номерче с дата и каза , че след 1 месец ще ми се обадят , за да потвърдят изплащането .
ЕЕЕХХХ само на моя мъж ли не са му дали номерче и не са му казали че ще му се обадят newsm78 Tired

# 20
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Подадохме  документите края  на  февруари,в  края  на  март  ни  ги  изплатиха, значи  след  един  месец.

# 21
  • Мнения: 1 202
Мъжо подаде документите за да ползва данъчното облекчение Февруари и миналата седмица се обадиха да кажат,че ще му ги преведат на банковата сметка до 5-6 дена. Wink

# 22
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Точно 1 месец след подаване на деклрацията.
Официалния срок за проверка дали на това ЕГН има данъчни или осигурителни задължения. След това се съставя Акт за извършената проверка, в който се описва всичко попълнено в подадената данъчна декларация и декларацията за семейно подоходно облагане. В седемдневен срок от подписването на този акт сумата се превежда по сметката ви.
Ако в данъчната декларация не сте написали банкова сметка трябва да подадете Искане за приспадане или връщане на надвнесени суми. В противен случай след 15 май 2006 г. би трябвало да ви изрият от съответната служба и да ви върнат парите.

# 23
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Сега има много хора, които подават декларации и може ад има известно закъснение.

# 24
  • Димитровград
  • Мнения: 3
на нас паричките ни ги върнаха някъде след около месец.но трябваше мъжа ми да подпише акта и след няколко дни ни ги преведоха по сметката.вече дори ги похарчихме. Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 626
Ние ги подадодохме в началото на март. Миналия петък(07.04.) извикаха мъжа ми да се подпише и до 10 дена трябва да ги преведат по сметка.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
До 1 месец.

# 27
  • Мнения: 177
Подадохме документите на края на март и ни казаха,че ще приведат парите след месец и половина.

# 28
  • софия
  • Мнения: 66
Момичета,
Много зависи към кое подразделение на НАП сте. Аз подадох на 11.01.2006, и ми казаха да проверя след един месец. Отивам на 16.02.2006 и ми казват , чакайте ние да ви се обадим, идвате да подпишете акта за възстановяване на сумата и на другия ден ви се превеждат парите. Чакам аз да ми се обадят, чакам до 31.03.2006, - никой не се обажда. Отивам на 31.03. и не могат да ми намерята декларацията, оставете си името и ЕГн-то и ние ще проверим и ще ви се обадим. Цяла седмица чакам , пак никой не се обажда, отивам в края на селдващата седмица, този път взех и мъжа ми да се разправя и се оказа, че предишния път като съм отишла (31.03) веднага са ми пуснали документите в движение и като излязох от данъчното и си проверих сметката ми бяха дошли парите.  Става въпрос за Люлин.  В същото време колежки към Лозенец, подадоха много след мене и в рамките на 2 седмици си взеха парите.
Моя съвет е да не чакате да ви се обадят , а след около месец да отидете да си проверите. Сега може и да става по бавно, защото дойде крайния срок за подаване и са се натрупали много декларации за обработване.

# 29
  • Мнения: 190
Аз подадох декларацията в Люлин, в началото на март и още не са ми се обадили, нито са ми превели парите.
Като подавах ми казаха до два месеца ако нямам пари в сметката да отида да видя какво става. Служителките коментираха, че същия ден шефката им е казала, че няма да викат хората да си подписват актовете, защото били заляти от декларации.
Авно в НАП Люлин всичко става бавно.

Общи условия

Активация на акаунт