Кога се изваждат сандъчетата с мушкато?

  • 28 566
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 424
Здравейте!
Според вас дали е още рано да си извадя сандъчетата с мушкато на балконите? Иска ми се вече да нещо по-цветно да виждам навън, но се притеснявам да не замръзнат. Прогнозата за София е само с положителни температури, като само за ден два са дадени минимални -1,-2 през нощта, а през деня пак да е 13-14 градуса. Дали ще измръзнат?
Благодаря за отговорите предварително bouquet

# 1
  • Мнения: 10 489
През нощта може да им е студено. Изчакай. Аз днес четох прогнозата за март, защото и на мен ми се иска да ги изнеса, но не ми се рискува все още. Ако балкона е открит пък съвсем.
Ако обаче ти се разнасят навътре-навън изнасяй ги, през деня няма да им е студено Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Май и аз бързам за изнасяне, още повече че бързам да си наредя терасата преди да родя Simple Smile.. Ноо знам, че нощните температури не трябва да падат под 5 градуса.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 308
През нощта може да им е студено.
Това, че ще падне температурата около или малко под нулата не е съществен проблем. Ако има слана, тогава я закъсаха мушкатите. Simple Smile

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Хмм.... А моите си презимуваха на балкона. Казаха ми, че не било проблем. За пръв път гледам мушкато. Това значи ли, че сега трябва да ги изхвърля?  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 38 431
Аз още преди 10 дни ги подстригах и изнесох. Нищо им няма, даже май нови листа са пуснали.

# 6
  • Мнения: 13 532
Гледайки прогнозата за м. Март не бих рискувала да изнасям цветята.
Чакаха няколко месеца ще почакат още малко. Вярно ще има топли дни, но -темп. могат да съсипят всичко.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 431
Предните 2-3 години /откакто гледам цветя/ все чакам до последно, та затова петуниите ми покараха края на май чак.

# 8
  • Мнения: 10 489
Ох, как ме разубеждавате Mr. Green... Имам остъклена тераса и мога на нея да изнеса, въпреки че ако е студено и в остъклението ще е студено, защото е с алуминиева дограма, без абсолютно никакъв ефект за отопление, само вятър и дъжд пази... Довечера обаче, ако не забравя ще ги поорежа малко.

Агент, петунии купувам само готови, едри и хубави, луди стават. Една година вземах семена и дълбоко съжалих, защото от тези семена само плевели тръгнаха.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 194
На остъклена тераса, не вярвам да има проблем.. Но нашите открити, както го дават  уикенда пак студ.. ще е кофти май. И аз купувам готови петунии.. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 375
Аз ги изнасям април...някъде след 15-ти,за да съм сигурна,че няма да има замръзвания или по-ниски температури.Не ми се рискува още март да ги вадя.Тук всеки ден почти вали,а те не обичат много вода и ще изгният.Сега са вътре на широките первази на южните прозорци, където е топличко и чат-пат ги поливам...Не ми пречат-ще постоят още малко.

# 11
  • Мнения: 5 462
Моите ги почистих от сухите листа , присадих , наторих и ги извадих вчера .Даже забелязах , че част от тях имат и пъпки.Надявам се на топло време тези дни и да цъфнат вече.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте да се включа и аз с едно питане. Мъж ми преди няколко седмици ми взел едно мушкато от тези кралските, поливам го всеки ден долу в паничката и от няколко дни е на терасата и през ноща, но забелязвам, че нещо вехне на какво може да се дължи. Мен хич ме няма с цветята, досега не съм гледала, а си мислих да взема тази година по цялата тераса да наслагам мушката , защото ние  слънчева и ще е много хубаво, ама ако едно не мога да отгледам какво остава за 10/15  ooooh!

# 13
  • Мнения: 10 489
С кралското мушкато въобще не се разбрах. Взех си 3 миналата година, страхотни бяха, но както бяха нацъфтели, когато ги купих, повече почти не цъфтяха, наторявах го както останалите, поливах го, по мое мнение е капризно цвете. Загинаха и трите и тази година няма да вземам от тях, колкото и да ми харесват. Мисля обаче, че на твоето може да му е в повече водата и да загние.
Сложи си на балкона обикновени мушката, сакъзи, петунии, калибрахое, ще стане също хубаво и китно, щом имаш условия, възползвай се, аз за първи път тази година съм насадила супер много цветя, като станат ще показваме снимки  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 462
Здравейте да се включа и аз с едно питане. Мъж ми преди няколко седмици ми взел едно мушкато от тези кралските, поливам го всеки ден долу в паничката и от няколко дни е на терасата и през ноща, но забелязвам, че нещо вехне на какво може да се дължи. Мен хич ме няма с цветята, досега не съм гледала, а си мислих да взема тази година по цялата тераса да наслагам мушката , защото ние  слънчева и ще е много хубаво, ама ако едно не мога да отгледам какво остава за 10/15  ooooh!
Защо ги поливаш в паничката долу , а не по стандартния начин ?Купи си от червения кристалон и ги натори малко за да имат цъфтеж.

Общи условия

Активация на акаунт