Чудна пролет се задава, а ЮНЧЕТО все по-силно шава

  • 53 982
  • 783
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 477
Сума ти хора сме на Фракси Simple Smile Не е собено приятна инжекция, но щом се налага, ще я биеш. Подкожна е - хващаш кожна гънка и биеш. Ако можеш - на корема, паласките, ако не - в краката, но не в мускула.

# 16
  • Мнения: 95
Здравейте момичета  Heart Eyes Честита баба марта и от мен  Hug Пожелавам на всички живи и здрави бебчета през юни. Нямам време да пиша покрай работата, но ви чета редовно. Мисля към края на март да си взема болничен, така че ще се включвам по-активно. За сега всичко е наред с бебка, но все ми минават разни мисли през главата голяма съм паника. Дали защото ми е първа бременност  newsm78 само леко да се мръдне и все си мисля че я натискам и няма място ииии... разни такива глупости Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 02 мар 2016, 11:02 от fly_90

# 17
  • Мнения: 417
Здравейте коремчета Simple Smile
Надявам се да ви хареса леко променения облик на темата Blush
Аз също съм с отрицателен резус - даже най готиния "0- ". При раждането ми биха такава инжекция и до колкото знам само веднъж се бие ( еднократно ) . Вие сега ме изненадахте, че пак трябвало  newsm78 На прегелда на 21.03 пак ще ми пускат антитела. Бебка рита стабилно..баткото така не ме е налагал. newsm32
Относно фейсбук групата аз също смятам, че не е редно да се добави някой който дори не е писал тука, камо ли чрез посредник и тн Naughty

Последна редакция: ср, 02 мар 2016, 14:35 от zeldelina

# 18
  • Мнения: 452
Ето ни и нас след прегледаа Simple Smile Беба си е добре, дреме си с главичката надолу, само извърта краката, единия път на едната страна, другия път на другата  Laughing ммм корема ми е пораснал с цели 5 см. от миналия път,  Blush Плацентата е ОК, водите също. Абе всичко е супер Simple Smile в неделя се засилвам към болницата, че болничния ми изтича в събота и такааа. Май е това за сега Simple Smile

# 19
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Момичета, благодаря за отговорите за отрицателната кръвна група. На 22.03 ще пускаме отново антитела и ще го мисля дали да слагам инжекцията. Досега все отрицателни са били ама знам ли...Явно всеки лекар си практикува различно, на братовчедка ми не само не й предложиха през втората бременност, но май и след второто раждане изобщо не й поставиха... Иначе беба расте, може и да не е юнче като кака си Simple Smile Хубав ден!

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, да се включа и аз в темата, че само ви чета Simple Smile Втора бременност ми е, чакаме момиченце в края на юни. Дали защото е втора, но коремът ми е огромен. Направо все едно съм в 8ми месец. Иначе май не съм качила супер много кила - засега са 7, отивам към 8ми Wink. Още съм на работа, благородно завиждам на всички, които са вече в отпуск, някакъв зверски мързел ме е налегнал и ми се ще да спя следобедите поне. Нощем си стоя будна по 2 часа след вече редовното посещение до вц...

Има ли някой който да не ходи на лекар между втора и трета фетална? Аз ходих в 20та седмица, и сега пак ми се ходи, но ми казаха само ако имам притеснения, така че живот и здраве чак след месец и половина се очертава - много ли е?

# 21
  • Мнения: 417
summer* добре дошла Simple Smile
На лекар си ходя всеки месец, в случая ние съчетахме 2рта фетална  и консултацията в едно - на 19.02. Сега на 21.03 съм пак на жк. Теб не те ли викат всеки месец?
Tanchitu хубави резултати от прегледа- все такива да са винаги ! bouquet

# 22
  • Мнения: 140
Здравейте, момичета,

Включвам се с все по-активно юначе, което видях в 20-та седмица (в отговор на summer) и ако нямам проблеми, ще видя вече чак на живо Simple Smile.
Доста съм самотна през тази бременност и съм по-спокойна, затова пък не усетих кога мина по-голямата част.
Може би точно защото не се притеснявам, сега я карам по-леко от предишните пъти.
Аз съм качила 10 килограма, вече осезаемо стомахът е по-малък и си налагам да ям малки порции, макар по-често, защото като прекаля е адско подуване и болки, както си знаем.

# 23
  • Мнения: 3
Честита Баба Марта и от мен!
За прегледите и ние също не пропускаме, даже втората фетална ми се падна през две седмици от редовната консултация, та за един месец ще се видим три пъти живот и здраве, другата седмица като идем на ЖК.

# 24
  • Мнения: 5 060
Благодаря, zeldelina, за темата.
Пускате ли музика на вашите бебчета и как реагират, усещате ли?
Направи ми впечатление, най-вероятно е съвпадение, но във вечерния рекламен блок има реклама на 7Days, в три поредни вечери като започне рекламата и човекът започва да рита.
Или много му харесва, или го дразни, или е съвпадение.  Grinning
Иначе като слушам класическа музика няма никаква реакция.

# 25
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Последно на 28 януари бях на преглед, и съм чак другата седмица на 8 март, т.е. около месец и половина не съм ходила. Според мен няма нужда постоянно да се ходи, ако бременността е нормална.

Днес точно за първи път пуснах музика на бебето, сложих слушалки на корема и май й хареса.
Първо пуснах Моцарт- https://www.youtube.com/watch?v=XjbJZ-8vH8Q
но след това открих тази прекрасна компилация https://www.youtube.com/watch?v=tp5hgjD_Y5g, направо се размечтах да съм в готовата бебешка стая и да си гушкам момиченцето.  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 39
Здравейте и от мен Simple Smile До сега само ви четох, но реших да пиша. Първа бременност с термин 24.06, очакваме момиченце. На феталната морфология в 21-ва седмица ни наплашиха малко. Околоплодните ми води са на долна граница Sad Има ли някой с подобен проблем? По думите на следящия ми лекар засега не е проблем, дано е така. Установи се също и, че лявата ми маточна артерия е резистентна и не захранва бебето както трябва. Към моменга тя си отговаря на гестационната седмица, но занапред не е сигурно дали няма да започне да изостава Sad. Лечението, което ми назначиха е фраксипарин и аспирин протект, редуват се през ден. Прочетох, че има и други жени на фраксипарин та реших да се подкрепим тук. Аз си поставям инжекциите сама, не е страшно, но ми излизат синини почти всеки път. Относно питането за музиката, аз почти всеки ден й пускам музика, но не винаги реагира

# 27
  • Мнения: 140
Добро утро на всички,

Аз да ви питам как овладявате желанието да хапнете нещо повече? Аз вчера например ядох само полезни нещица до следобед и после - ха компот, ха сладолед, накрая 2 шоколадови бонбона и пак се подух. Най-добре е нищо такова да няма вкъщи, ама и другите са хора. Та успявате ли да се справите?

# 28
  • Мнения: 202
http://m.ebay.com/itm/261604072933 момичета някой има ли мнение за това.

# 29
  • Мнения: 5
Тайна е, защото не искаме всички наши приятели да видят, че членуваме в подобна група, нито пък какво се коментира в нея.
И не е редно човек, който досега никога не е писал в темата, още по-малко пък някой с бан в бг-мама, да бъде допуснат до нея (фейсбук групата имам предвид).
Извинявай много , но каква е тази дискриминация ? всеки може да получи бан във форума , и в нейния случай да ти кажа защо ? Понеже си рекламираше онлайн магазина във форума и я баннаха за да се информира за нужните правила за реклама и т.н. и не мисля че това е нещо лошо !!! и очаквам че в най скоро време някоя от вас ще я добави защото просто не е нормална тази дискриминация !!!

Общи условия

Активация на акаунт