ВТОРИ клас - 6 тема

  • 58 790
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
А всъщност, има ли народни танци по програма? Ние нямаме, затова ми е чудно.
Но голямото дете имаше в училище, само че то си беше по изкуства и култура, затова мислех, че само там се изучават.

нашите нямат  Peace
Скрит текст:
по музика учат нещо, но честно казано ми се искаше да е по-добре подбрано  Blush "Льох, мари, бульо Гандювице" не ми е еталон за най-добра народна песен  Blush
и (в това не съм на 100% сигурна) кукувец за тромпетист  Blush

задачите по математика са интересни, но някои сме решили по друг начин.
пак верен  Blush
интересно ще се зачете ли решението, ако решението е по-различно?  Blush

2 х 8 х 2 = (2+0) х 16  Blush

за деленето на питите в руския вариант има "да вземе 1кг от парче, което мечетата посочат"

делят питата 8кг на 2 по 4, лиса изяжда 1 кг от едното 4, остават 4  и 3

делят питата  4кг на 2 по 2, лиса изяжда 1 кг от второто 4 от предишното делене, остават 3  и 3 от голямата пита и 2 и 2 от малката

с бащата го решихме по различни начини и сега не се сещам точно как.
основното беше в неправилния превод "лиса взема 1 кг от питата, която дели".
в решението лиса дели само голямата пита (два пъти) за да вземе само 1 кг.
 Blush

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 416
ние също нямаме народни танци.
Вместо да се замислят да добавят предмет фолклор, да направят задължително танцуването на народни танци в час по физическо - те само глупости творят.  #Cussing out
Вероятно имат учебни планове по физическо - ама нито масово стават децата волейболисти, нито баскетболисти, но тези спортове се играят още от 4 клас та до края. Да вземат да вкарат разучаване на народни танци във всеки един клас и да имат отделени определен брой учебни часове. Ууу, как ме е яд.

# 47
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Първо - този сайт пуска обикновено т.нар. партенки. Дори не си заслужава четенето.
Второ - вече си бях писала мнението по повод народните танци. Аз лично съм категорично против изучаването им в часовете, предвидени за физическо, каквато практика има на много места. По много причини: може пък да не харесвам точно народни танци (за протокола харесвам и съм била част от ансамбъл много години), може да искам детето да учи друг вид танци и т.н. Насилственото обучение е натрапване и не е от полза. Като СИП (който може да включва не само танци, но и изучаването на различни български традиции, ритуали) - да, но вместо физическо, което е предвидено за спорт - не. Това е по отношение на народните танци в обикновените паралелки. Когато паралелката е с профил хореография, логично трябва да се изучават, наред с всички други разновидности: исторически, на народите, модерни и др. Като степента на наблягане в случая зависи от хореографския профил на паралелката. Peace

# 48
  • Мнения: X
st. Dobri, моят син първата я е решил така:

28-2=20:1+6

Изрично е упоменато в дадените на сайта на руската олимпиада решения, че се зачитат и други решения.
"Ниже приведены краткие решения задач и приведена часть комментариев к задачам, данных на олимпиаде. Мы приводим некоторые из возможных решений и не отрицаем существование других."

При вас обаче не знам - не пише, че могат да се слагат скоби, а само знаци за действия.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Не знам колко е истина статията в сайта...
Обаче в нашата обикновена паралелка предпочитам просто още един час хореография, вместо компютри. 

# 50
  • Мнения: X
Скрит текст:
за деленето на питите в руския вариант има "да вземе 1кг от парче, което мечетата посочат"

делят питата 8кг на 2 по 4, лиса изяжда 1 кг от едното 4, остават 4  и 3

делят питата  4кг на 2 по 2, лиса изяжда 1 кг от второто 4 от предишното делене, остават 3  и 3 от голямата пита и 2 и 2 от малката

с бащата го решихме по различни начини и сега не се сещам точно как.
основното беше в неправилния превод "лиса взема 1 кг от питата, която дели".
в решението лиса дели само голямата пита (два пъти) за да вземе само 1 кг.


Няколко пъти те прочетох, за да схвана какво имаш предвид - че колкото и пъти лисицата да дели една пита, ще вземе само 1 кг. от нея накрая?

Последна редакция: ср, 02 мар 2016, 16:12 от Анонимен

# 51
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
  Peace Луси,
Скрит текст:
точно такава беше логиката на едното пределожение за решение. основно заради недоразбиране на текста на задачата, а другото, заради търсенето на начин Лиса да вземе най-малко.
Peace

... Мы приводим некоторые из возможных решений и не отрицаем существование других."


харесва ми Simple Smile дава се свобода на децата  Peace

за празниците  Blush идея

# 52
  • Мнения: 1 324
Дано информацията относно хореографията да е невярна.
По мои наблюдения децата като малки обожават народните танци. И момчетата и момичетата. Предполагам причините са игривите ритми и скокливите стъпки. Аз съм за задължителното изучаване на народни танци, но в началните класове. Някой друг час през седмицата би им действал ободряващо и зареждащо. Имам спомени от основното училище как играем хоро в коридора по време на час по музика  Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 1 715
Мерси за пожеланията. Не мога да повярвам, че бебето е на 9г.

За празника - започна с хапване в пицария. После отидохме в школата по английски, която е на минутки път. Там е апартамент с много стаи. Нямат чинове. Само възглавнички и в две от стаите - музика. Имаше бой с възглавници, танци, игра Twister.
После започна обучението за тайни агенти. На една от стаите пишеше "Начало". Вътре - лаптоп с видео, в което човек в сянка обяснява, че ще се обучават за детективи и инструкция да видят писмото под лаптопа.
То пък казва да търсят в друга стая първата задача. Намериха плик с надпис "Строго секретно". Вътре писмо казва, че детективите имат много качества, едно от които е остър ум. Трябваше да сглобят пъзел (пистолет), като отзад беше следващото послание - да търсят карти със секретни кодове и после, разделени на 2 отбора, да се справят с поне 2 от тях.
Като свършиха, намериха кутия с надпис "Строго секретно". Вътре - задача за знания - вестник, 2 ножици, лепило и бели листа. Трабваше да напишат с думи от вестника изречение с 2 съществителни, 2 прилагателни и 1 глагол  Twisted Evil Като са готови - да търсят кутия със задача за сръчност и бързина. Вътре имаше изрязани шапка, мустаци, очила, картон, лепило. Пак делене на два отбора, като по едно дете е с вързани очи, а другите му подават намазани части и инструктират къде да се залепят, за да стане дегизировка на таен агент.
Следваща стъпка - кутия с фенер, портфейл, флашка и... не помня. И писъмце, че някой от предметите с помощта на лаптопа ще ги заведе до следващото послание. На флашката пишеше да вземат празния лист от масата, да потърсят запалка и с помощта на възрастен да прочетат скрито послание (писано с лимон). Беше "Препятсвтие мини, торта намери!". Прескочиха едно столче и стигнаха до кухнята.
После торта, свещички, песни, хапване, търчане по стаите.
Аз през това време събрах багажа. Стана време за лимузината. Чакаше ги отпред и 1,5ч. се разхождаха. Вътре слушаха музика, гледаха клипове, пиха детско шампанско и ядоха джънк Simple Smile Махнаха обувките, пяха, спирахме по бензиностанции за тоалетна, после за солетки, чипс...
На диктофон чуха поздравление, че успешно са се справили. Получиха дипломи и малки подаръчета - зарчета, топчета, перца за федербал, светлоотразители за колело.
Шофьорът ни остави пред пицарията, където в началото събрахме децата.
Снимки - тук.
Скрит текст:
Някои от идеите съм взела от една тема тук някъде.

# 54
  • Мнения: X
Simantro, това е най-страхотният рожден ден, за който съм чувала! Браво на теб! Сигурно децата са били възхитени!

# 55
  • Мнения: 1 826
Simantro да е живо и здраво голямото ти бебе Joy И рождения ден е бил страхотен, то и аз да бях там, и аз щях да се забавлявам Crazy

# 56
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Симантро, супер са си изкарали децата, личи от настроението на снимките. Grinning

# 57
  • Мнения: 1 324
Уау!!! Наистина вълнуващ рожден ден! Някои деца са големи късметлии  Wink

# 58
  • Мнения: 19 296
Луси, има народни танци по танци, но момчетата са на футбол. Учили са вече няколко хора.

# 59
  • Мнения: X
Луси, има народни танци по танци, но момчетата са на футбол. Учили са вече няколко хора.

Аз като мъжка майка, заради това не съм разбрала.  Grinning
Вярно, че нашите са на блокове - момичетата на танци, момчетатата - на футбол, или тенис на маса.

Общи условия

Активация на акаунт