ВТОРИ клас - 6 тема

  • 58 866
  • 751
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Да се посмеете малко - нашите имат по програма час по четене, в който или четат и обсъждат книги, или пишат самостоятелно някакви истории, бяха правили комикси даже, а последния път госпожата ги накарала да съчинят стихотворение. И ето моят син какво измъдрил:

Клас
В нашия задружен клас
всеки пее си във час
и си вика и крещи
колкото му глас държи.
И задачи, букви си отиват -
щом в главите не попиват,
че са уморени,
тъй като не са решени.
"1+2+3" си казва:
- Тез деца много си приказват.
"2 по 2" добави:
- Тук въобще не ми се нрави!


 Laughing

Последна редакция: пт, 11 мар 2016, 16:13 от Анонимен

# 136
  • Мнения: 2 828
Весело стихче и си има рима  Laughing
Браво на детето!

# 137
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Сладкиш е тоз Оги! Много добре му се е получило Simple Smile Браво!

# 138
  • Мнения: 1 851
Страхотно е! Има богат речник детенцето!

# 139
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Луси, стихчето е уникално. Браво на детето  bouquet.
Светле, щом му харесва математиката няма да е лошо да го прехвърлиш в гимназията след 4 клас.
Михаела още си е в къщи и пишем пропуснато и домашни. Трудно и е да учи по разказвателни предмети, защото не иска да разбере как става  ooooh!. Сега е и наказана, защото тетрадката по математика след проверка от госпожата целия урок е в червено. И не защото е решила всичко грешно, а защото явно е бързала за някъде и просто от 5 задачи е решила само 2, като едната е половината  #Cussing out. Вече не знам с какво да я наказвам и плаша. Взех и забраних всичко любимо - таблет, телефон, ТВ и любими играчки и имам чувството, че и е все тая, просто трябва да изчака да мине яда на мама  Mr. Green

# 140
  • София
  • Мнения: 17 592

Страшно ми се нрави стихчето!!! (за разлика от 2x2, дето не му се нравило...  bouquet)

# 141
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 237
поздрав с песен за отминалия празник на майката  Sunglasses



от днес пак сме на училище. като за първи ден, почти добре.  Hug

# 142
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Напоследък само прелитам, все не остава време да попиша, та сега си открадвам минутки за форума и наваксвам Simple Smile
Честит рожден ден на Ния! Зло да я забрави Simple Smile Да е здрава и да продължава да радва всички с таланта си! Hug
При нас, (не помня дали споменавах Embarassed) новото е, че от понеделник дребла започва оздравителна гимнастика - оказа се с леко гръбначно изкривяване (настрани). Приключи с балета. Много ми е болно, но това е положението - всяко нещо си има край. Като минат трите седмици ежедневна рехабилитация започва плуване след ваканцията. Дано й хареса...
С грим хобито продължава - купих й голям комплект акварелни моливи и експериментира в преливането на цветове (на хартия, разбира се). Врънка ме да си купя голяма палитра гримове и да й обещая да ме гримира поне по 2 пъти в седмицата...  Още умувам Whistling
В училище се справя прилично. От класа им 5 от явилите се 9 деца са с макс. резултат на състезанието по АЕ и тя е едната. Сутринта като й казах се радва точно 20 секунди и смени темата... Вечерта й казвам: "хайде да се обадим на баба да се похвалиш", а тя: "За какво да се хваля?" Иначе се справя и по другите предмети, но по физическо щяла да има 5, защото много бавно тичала. Питам: "постара ли се да тичаш бързо?" - "Да! Даже въздуха си дадох от себе си и пак бях последна!" Joy Е, казах, щом и въздухът не е свършил работа, значи просто не си спринтьорка и толкоз. След кратък размисъл: "Еми нали ние с тати сме бавни, все закъсняваме и не ни стига времето... нормално е и с тичането да е така!" Какво да кажа... поне има реална самооценка детето Joy

# 143
  • Мнения: X
Сладурка. Simple Smile

Ние малко позабатачихме пеенето, но сега го подновихме с пълна сила - моят син започна да ходи на пеене и при една оперна певица, по половин час се прозява след урока, така се хипервентилира.
Хоровото и поп-пеенето не могат да се сравнят с операта, тая ми ти жена като запя, прозорците задрънчаха, а малкият започна да отстъпва към вратата. Какво ли си вика, в какво се забърках...
Да види, че математиката не е такова зло!  Laughing

Последна редакция: пт, 11 мар 2016, 16:56 от Анонимен

# 144
  • Мнения: 2 038
Луси, страхотно стихче, браво на детето Simple Smile Подписът ти много ме радва, между другото.

Дайв, дано да се оправя бързо малката. И на мен ми беше криво, когато Дребен захвърли трикото и туфлите. Ужасно харесвам класическия балет, а и тя ми беше като кукла с пачка, обаче на нея й омръзна и толкоз. Peace

Виктоалиа, на мен ми прави впечатление, че у нас шемета е на периоди. Като се позимори Дребен и тя недоглежда някои работи. За наказания не мога да дам съвет, защото хич не ме бива в тая работа. Обаче изнасям дъъълги лекции и тиради Simple Smile

У нас пеенето винаги е на дневен ред, както и свиренето, между другото. Много се смях вчера, Дребен ме е курдисала за публика и свири Сонатина на Бетовен. Към края ми се струва, че се пообърка нещо и водим следния диалог:
Аз: Браво, много добре. Ама накрая ми се стори, че малко го обърка.
Тя: Ти пък как разбра, не разбираш от музика? (факт)
Аз: Не разбирам, ама не съм глуха.
Тя: Да, ама този, който го е писал, е бил.

 

# 145
  • Мнения: 19 339
Виктоалиа, какви разказвателни?
Аз все имам чувството, че моята не учи, но пък на контролните има все шестици. Не знам как го прави и колко е реално.
Луси, супер стихче!
Дайв, много съжалявам. Балетът наистина дава изкривявания, както и тенисът, худ.гимнастика. Ако прави изправителна гимнастика обаче, не пречи да ходи на балет за удоволствие.
Моята пък не може да играе народните хора. Нали много отсъства и са взели една камара хора. Една вечер ги пусках в ютюб и направо ми се спря тока. Тооолкова са изморителни и трудни Crazy
Летсгоу, много хубав линк! Благодаря!
Мианиа, да е жива и здрава малката!

# 146
  • Мнения: X
У нас пеенето винаги е на дневен ред, както и свиренето, между другото. Много се смях вчера, Дребен ме е курдисала за публика и свири Сонатина на Бетовен. Към края ми се струва, че се пообърка нещо и водим следния диалог:
Аз: Браво, много добре. Ама накрая ми се стори, че малко го обърка.
Тя: Ти пък как разбра, не разбираш от музика? (факт)
Аз: Не разбирам, ама не съм глуха.
Тя: Да, ама този, който го е писал, е бил.

 Joy Joy Joy Joy Joy

# 147
  • Мнения: 1 324
Гледах ги тези Kid's box, малко трудно е да се ориентирам за кое ниво е детето. Гледах и нивата 4 и 5, те са по-интересни, но ни е рано за тях.
svetli, 4 и 5 наистина са най-интересни, но и на нас ни е рано за тях. Давид ходи на курс от октомври, но още е много назад.Реших да започнем от ниво 2. Може би трябва да погледна ниво 1 и да го минем и него набързо.

Намерих един блог с линкове към интересни игри с часовник. Рано ни е за тях, но ще го запазя за лятото.
http://englishdiazpardo.blogspot.bg/2015/03/what-time-is-it.html
Изображението на първата игра мисля да разпечатам и да направим часовник. Друго си е око да види, ръка да пипне. А догодина  може да го занесем в училище да го използват. Споделям редактираното изображение ако на някой му се занимава.
http://letsgo.snimka.bg/other/kr-stoslovici.841421.36705180.big
В блога има линк и към говорещ речник с изображения и тълкования, който ми се вижда много интересен: http://www.harcourtschool.com/glossary/esl/

*LUCY*, много се радвам и на сина ти и на училището му  Grinning

st. Dobri, благодаря за поздрава  bouquet

Dive, пожелавам ви бързо се справите с изкривяването  Hug Плуването е чудесен спорт и съм сигурна, че и на детето ще хареса, а и за спринта добре ще се отрази  Grinning

Ronique, това се казва затапване  Joy

Последна редакция: пт, 11 мар 2016, 16:25 от Letsgo

# 148
  • Перник
  • Мнения: 4 869
У нас пеенето винаги е на дневен ред, както и свиренето, между другото. Много се смях вчера, Дребен ме е курдисала за публика и свири Сонатина на Бетовен. Към края ми се струва, че се пообърка нещо и водим следния диалог:
Аз: Браво, много добре. Ама накрая ми се стори, че малко го обърка.
Тя: Ти пък как разбра, не разбираш от музика? (факт)
Аз: Не разбирам, ама не съм глуха.
Тя: Да, ама този, който го е писал, е бил.

 Joy Joy Joy Joy Joy

 Joy

*LUCY*, браво на твоя поет  Simple Smile

Виктоалия, наказанията изобщо не ги трогват  - Калоян бива наказван за по 1-2-3 дни без таблет - изчаква да минат, без изобщо да се тревожи и пак си прави каквото си знае. ooooh! Ние вероятно ще се местим в гимназията след 4-ти клас. Не ми се иска да му причинявам ежедневно пътуване до София толкова рано.

# 149
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Роник, то и в нас е на периоди, но точно сегашния период ме побърква вече. Щом баща и снощи ме пита, не сме ли я изпуснали от контрол вече  Mr. Green. За балета все още ходи, но ще видим, че там са едни истории с преподавателката  ooooh!. А и на 22.05 щели да имат концерт, но ще учасвта само тези, които не отсъстват. Мишката за сега щяла да участва, но тази седмица е болна и не е ходила, та много се разстрои, мечта и е да има участие някакво, че е четвърта година вече, а никога не е била на сцена от балета.
Единия дядо е музикант, свири на клавирни и искат и Мишка да свири, но тя пък се дърпа. Аз съм музикален инвалид, но баща и има слух у казва, че тя не е много музикална и няма смисъл да се тормози с пианото, но бабата и дядото не мислят така и ни обясниха, че не ставаме за родители  Mr. Green
Пролетен дъждец аз включвам ОС към разказвателните, защото уроците са точно на този принцип. Учи урока и отдолу има въпроси, на които трябва да отговори. Уж чете, но нищо не влиза в главата, на въпросите си отговаря както и е кеф и прави свободни съчинения.
Светле, за това питам какви наказания прилагате, защото и Мишка не я трогва особено липсата на таблета. Наказвана е и по седмица баз таблет, изчаква си да и мине наказанието и пак си прави каквото си иска. Всяка вечер с баща и си играят на силови игри, но не ми се иска да лишавам от тях за дълго време. А в гимназията нивото е добро, доколкото знам и е безмислено толкова рано да тръгват по София да учат и да пътуват толкова малки.

Общи условия

Активация на акаунт