Тапите ни изгърмяха, МАРТенчета заваляха - тема 11

  • 71 242
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 009
Здравей ,съгражданке,добре дошла 😜

# 691
  • Мнения: 118
Здравей ,съгражданке,добре дошла 😜
Благодаря  bouquet

# 692
  • София
  • Мнения: 1 956
Меги, и аз да т еуспокоя  -не си само ти с такива оплаквания. Аз съм така от 2 месеца. ОСобено нощем като си легна явно някак се намества в таза и усещам как костите на таза ми с еопъват като ластик, боли, кето се завърта ( с мъка), пак боли... От 2-3 дни обаче някак ми олекна. Контракциите ми намаляха, болките намаляха... Колкото повече наближава термина, толкова по-накъм преносване отивам Simple Smile))))))) Цялата бременност се тревожих да не се роди преждевременно бебето, сега явно като няма вече как да се роди преждевременно, се успокоих Simple Smile)))))

# 693
  • Варна
  • Мнения: 41
Здравейте мамчета,да ви се похваля от вчера сме си вкъщи.Толкова По- спокойно ми е.Бебка вече е само на кърма и съм много доволна.Тази нощ и на нея и беше По- спокойно тук.Запознаха се кучето и мисля доста се харесаха. Heart Eyes Даже като заплаче бебка и кучето почва да и носи играчките си Joy Днес чакам и пидиатърката да мине и да видим какво  ще каже.
На чакащите мами  успех и леко раждане. Hug

# 694
  • Мнения: 20
Момичета преносвам 7-ми ден, според лекаря става опасно и иска индукция, нямам никакви индикации за раждане. За протокола трето раждане ще ми е, първите две са нормално. Бебето се очертава доста едричко, цялата бременност така си вървеше и сега е така. Миналата седмица главата му отговаряше на 42.6 като седмица, питах лекаря не го ли притеснява размера на бебето, той каза че ако не върви ще направи секцио. Понеже се разплаках каза ако искаш може и директно секцио. Хем ме е страх защото го усещам голямо, хем се колебая. Моля за съвет от от имащите опит със секцио и нормално.....и двете си имат май свойте  плюсове и минуси.  Sad
Предварително благодаря!

# 695
  • София
  • Мнения: 293
Katelina79     Според мен ,най-лесно е да те срежат,ако се наложи. При мен беше индуциране,стигнах до 10 см,обаче бебето не излизаше и направиха секцио. Мисля че за 3то раждане ще ти е по-лесно,все пак организма има опит. Горе-долу,колко го мерят бебчо?

# 696
  • Мнения: 963
Katelina79, имам опит само със секцио - мина много леко, възстанових се бързо. Проблеми имах преди/ след операцията, които обаче се дължаха на някои големи бели птици сред медицинския персонал в предродилна зала и реанимация, та не считам, че са нещо стандартно. Въпреки това си нося емоционални травми, защото не можах да се преборя с това, че тялото ми се оказа неспособно да се справи с раждането на дъщеря ми  Rolling Eyes и до ден днешен ми тежи и влияе много на решенията, които взимам със сегашната си бременност (не задължително към по-добро).

Това, което е важно да обмислиш според мен, обаче е как ще се грижиш за другите си дечица и за бебето при секцио/ нормално раждане. Знаеш, че след секцио "не трябва да вдигаш по-тежко от бебето", има и мами, които се възстановяват по-бавно. Разбира се, едно тежко естествено раждане крие не по-малки рискове от разкъсвания, шевове и т.н. Но пък щом ти предлагат секциото като вариант, ако не вървят добре нещата... аз поне бих се спряла на тази опция.

Предните бебчета големи ли се родиха? Сегашното през цялата бременност ли го мерят голямо или отскоро е така? Питам, защото с предната бременност ме убеждаваха, че ще се роди бебка над 4 кг., а тя бе едва 3300 гр., но заради ранното й слизане в малкия таз всички измервания в деветия месец са били безкрайно неточни.  Peace Успех, каквото и да решиш и дано да се развият нещата по най-добрия начин за теб и бебето!

Аз все пак да споделя, че в петък прегледа мина добре, тонове ОК, седалищно бебе, разположено високо все още. Според док най-добре е да го чакаме да тръгне и, ако не се обърне, да режем  Mr. Green Измери ми кръвното доста високо, но аз си вдигам от стрес и сега го следя непрекъснато - оказа се, че вкъщи е ОК за щастие. Иначе щяха да ми станат твърде много "спецификите" на случая  Mr. Green

# 697
  • Мнения: 20
stefi_m_d  точно от това се притеснявам, да не стане така че хем да ме измъчат, хем накрая пак секцио.   Confused освен това ако се наложат разни други интервенции като форцепси и вакуми определено предпочитам секциото. Незнам дали размера на бебето е предпоставка за това но определено се филмирам....може бе ненужно, но не подлежи на контрол  Cry

Джинджи последно го вериха цялото на 07.03 и казаха че е 3900 кг. , днес сме 21....
първото ми се роди 3200, второто 4100 кг, като за второто също казваха че е голямо и първата седмица на 9 месец го предизвикаха, тогава пак така ми го мериха 3900, това обаче е месец напред в сравнение с втората ми дъщеря.
До довечера трябва да взема някакво решение и всъщност кога лекаря разбира дали върви или не? Все си мисля че има момент в който вече няма връщане, т.е. момента за секцио е отминал и просто трябва да го извадят отдолу на каквато и да е цена или греша?

# 698
  • София
  • Мнения: 1 956
КАтелина, в качеството си на човек, който изпитва огромен ужас дори, когато му взимат кръв, Заставам в случая за секциото! НЕ бих се колебала! Хем пренос ваш, хем бебето не тръгва, хем е голямо, хем предишното ти също е било голямо... Индукция на никак не започнало раждане  е кошмар според мен. Отивай, лягай, режат, вадят, кърпят. Боли. То и раждането да не би да не боли. Възстановяваш се и край!

# 699
  • Мнения: 91
Здравейте  ние  от почти  седмица  сме  си в  къщи бавим  се  и така . Кърмата  ми спря,  но тя и без  това  не я наяждаше  беше като  вода и само  плачеше  . Сега  си е обърнала  денят  и ноща. По цял  ден  спи  а по  цяла  нощ  плаче Sad Хапва  доста  едва  дочаква  да е на 3 часа. .. ръцете  са постоянно  в устата . Толкова  съм  изтощена  че... Sad  Като  цяло  родих  лесно  но ме  срязаха  от долу  и ме шиха  без  да  ме  е  хванала  упойката,  това  беше  най  големия  кошмар!  Sad
Lubomorova  и аз съм  от Габрово  , но не сме  се  засекли  нас ни исписаха  на 15 . При кой  доктор  ражда? Simple Smile

# 700
  • Мнения: 20
P-r-o-l-e-t  ти нормално ли си раждала или секцио, предвид това че доктора ни е един и същи ме интересува твоето раждане  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 690
Очички, роди ли, че изпуснах няколко дни?

Започнах да се възползвам максимално от времето - днес излизахме преди обед 2 часа. През деня спи (пу-пу) само като е навън в количката. Жорко иска да ме втали Simple Smile

Родилите мами - мислили ли сте за погачата? На деня ли ще я правите или по-късно? Аз съм в дилема, че на ММ и щерката няма да ги има, когато се падат 40-те дни на Жорко и се чудя да направя парти само с приятелки - така и така само жени се канят  newsm78

За коликите да споделя наблюдение - направи ми впечатление, че когато Жорко ака през деня и пръцка, вечер е по-спокоен. Ако обаче се запече (разбирайте ака 1 път дневно) става мрънкащ и недоволството вечер е голямо. Според мен принос за добрата перисталтика има БиоГайа, който му давам.

# 702
  • Мнения: 159
Кателина, включвам се и аз с моята история, която ми се струва сходна с твоя случай. Все още не съм родила и бяхме изправени пред дилема до скоро - секцио или нормално. Бебето върви отдавна голямо като в началото на 9 месец беше 3.600,сега е близо 4 вече. Терминът ми е на 26 март. Изкарах изключително лека бременност и бях убеден, че ще раждам нормално, защото нямам никакви проблеми от сорта на кръвно, седалищно положение на бебето, диоптер и др. Да, ама не. На последните прегледи докторът, който ще ме изражда /той е възрастен, от старата школа и не е привърженик на секциото/ при проверка за разкритие ми каза, че осен, че бебето е голямо, съм имала и тесен родов канал. По принцип мога да родя нормално, но не и такова голямо бебе. В допълнение на това плацентата ми е нулева степен и се оказва много хранителна за бебето /т.е. ще расте още/, водите са доста, а бебчо е много високо и скоро няма намерение да излиза, нямам контракции или каквито и да е стягания /при всички случаи пренасям/.
Тъй като знам тенденцията лекарите да уговарят за секцио заради здравни пътеки и други удобства, се консултирах с още двама независими един от друг лекари и така общо трима лекари са на едно и също мнение без да знаят един от друг, а единият е близък на семейството. Обясниха, че е много вероятно ако чакам нормално раждане да се наложи спешно секцио, което крие риск и за мен и за бебето. Бях готова да настоявам за нормално раждане, но след трите мнения, които чух вече съм на друга вълна. Обясних им, че не ме е страх от болката на нормалното, но и тримата бяха на мнение, че би било травматично не само за мен, а и за бебето... Освен това според тях при едно нормално раждане в моя случай възстановяването би било много по-дълго, отколкото при секциото.
И така имаме насрочена дата за планово секцио на 25 март /петък/. Уверена съм, че взимаме правилното решение, макар винаги да съм искала и мислила, че ще родя нормално.  
Та мисълта ми е, че понякога секциото е правилният избор, особено що се касае до здравето на бебчо

# 703
  • Мнения: 20

mishezvyrka благодаря за споделения опит, определено водещо е здравето на бебе и след това съм аз. Аз също може би клоня повече към секцио, макар че безумно ме е страх  Cry

# 704
  • USA
  • Мнения: 1 323
Katalina и на мен това ми беше най-големия страх.След две нормално родени секцио заради предизвикване,но все пак ме оставиха да тръгне само. Аз бих опитала нормално,ако не върви ще се предам.Знам ,че е много по-трудно да се възстановяваш след секцио,когато вече имаш 2 дечица за които да се грижиш в къщи и не е само бебето.Пожелавам ти бебчо да тръгне сам възможно най-скоро и да се успокои. Действително стават грешки с мерките,но според мен не може да е много по-голямо или малко от другите ти дечица.Моите се оказаха един калибър.
Трюфелче няма нищо по-хубаво от къщи Simple Smile много е сладко да видиш как и животинките усещат новото попълнение като част от семейството.
Момичета дръжте се! Не се давайте на страшни мисли и притеснения.Всичко ще е наред!

Общи условия

Активация на акаунт