Заем от човекът с когото се срещаш

  • 5 563
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Благодаря за мненията, само съжалих че не съм му дала парите за да видя как ще се развият отношенията ни Mr. Green ,но и нямах възможност тогава.
Причината за искането на заем е необходимостта да се изплатят други заеми, вероятно на по-близки приятели.
Банките и небанковите финансови институции не са вариант, защото не работи.

# 16
  • Мнения: 3 228
А как се очаква да ги върне при така описаната ситуация?

# 17
  • Мнения: 2 681
Ще вземе от следващата балъчка.
Е, ще се наложи да я поухажва малко, може и в любов да се обясни.
Пък може и да инсценира скандал, как тя не го разбира, натоварва го и да и бие шута.
После пак нова възлюбена и така до не се знае кога.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 360
Първият ми работодател казваше така - Ако някой ми поиска на заем 50лв. и после не ми ги върне, аз се радвам, че той сам се е оценил на 50 лв. и ми е спестил възможността да го надценявам... Това за мен е инвестиция!
 Аз ако мога да си позволя да прежаля някаква поискана сума пари - я давам и после гледам доколко правилно съм преценила човека. Давала съм нееднократно - някои хора са искрено признателни и се стараят по някакъв начин да се реваншират, на други поради странични фактори им се налага да се позабавят с връщането и се чувстват много неудобно... До сега май не ми се е случвало да не ми върнат дадени на заем пари, но аз принципно некоректни хора не държа в обкръжението си и дори и да ми се случи не намирам за правилно да наказвам всеки следващ за грешката на някой си, който не съм видяла овреме що за човек е
 Човешко е да изпаднеш в нужда, малко повече от човешко е да помогнеш на човек в нужда Simple Smile

 Много хубаво мнение. Както казах, много ми беше болно, когато онази ме разиграваше така за 100лв, имайки предвид факта,че останах сама с детето, безработна, но пък съм доволна, че тази персона повече не ми е в обкръжението. Иначе веднъж дадох 5 лв на една циганка, която метеше улицата, а аз работех инцидентно наоколо. След няколко дена жената ме намери и ми върна парите. Нито я познавах преди това, както казах беше и от "мургавите братя". Е, с такъв човек много повече бих желала да си общувам, отколкото с някой като онази другата, която беше доброволка като мен, самотна майка и тя и уж интелигентна жена с 2 езика и висше образование.  Ако можеш да прежалиш парите с цел да разбереш какъв човек имаш до себе си - давай! А може и да се окаже, че няма да гипрежалваш, ами ще откриеш приятел (не говоря за гадже, а другар) в негово лице.
Аз лично взимам назаем от родителите ми и обикновено, ако им ги връщам в срок, но се е случвало да се забавям и няма проблем. Но те са ми родители. Ако взема от приятел и не успявам, ще взема от друг назаем, за да върна на първия и така. Но аз съм човек, който мрази да дължи пари и почти не ми се налага. Предпочитам да карам с малко, но мои. Проблемът беше като бях безработна, сега от маса време не съм вземала и левче от нашите.

# 19
  • Мнения: 14
Не знам дали е правилно или прекалено крайно, но съм възпитавана че не е редно мъж да иска пари от жена (изключвам общите финанси в домакинството), а той да бъде опора на жената и точно това ме подтикна да пусна темата.Но въпреки тези ми разбирания и негативите в отношението му, човекът никак не ми е безразличен.
Изпадала съм в същата ситуация преди време, така и не ми върнаха парите въпреки многобройните обещания.Лесно ги прежалих защото не беше голяма сума и въпреки че ми е обеца на ухото, наивно си мисля че сега може и да е друго.

# 20
  • Мнения: 1 793
Щом е стигнал да иска от теб, значи вече никой близък не му дава. За това си има причина. Абстрахирам се от полове, редно-нередно и т.н.

# 21
  • Мнения: 2 681
За мене е използвач. Разбрал е, че е важен за тебе и пробва - ако мине.
Ако не ми е безразличен ще откажа точно за да проверя неговите чувства.
Като ме зареже - благодаря, че не сме си губили времето.

# 22
  • Мнения: X
Какво значи "не ми е безразличен" и най-вече какво общо има с твоята дилема? Родителите ти добре са те възпитали. Ок, ти искаш явно да сте домакинство с този момък, е и? Ще му доказваш готовност за съвместно съжителство с тоя заем ли? Вземи се в ръце, няма нужда да си поредната патица.

# 23
  • Мнения: 1 844
Не би ми паднал в очите мъж, който ми иска малък заем. Наясно съм, че всеки може да изпадне в ситуация на нужда. И аз смятам, че мъжът трябва да е силният, можещият, опората, но обстоятелствата понякога поставят човек в безизходна позиция, така че ако ме е грижа за човека - то бих дала заем, без каквито и да е дилеми. В този ред на мисли, в младостта си съм давала не само заеми, а дори съм издържала за кратки периоди приятели / гаджета/, още повече че не ми е било проблем, винаги съм имала възможност. Нито един не ме е разочаровал. Сега, 10 години по-късно, на който и от тях да звънна в 3 през нощта, стават и идват да помагат всячески - макар че отдавна не поддържаме близки контакти. Когато правиш добро, особено пък на добри хора, никога не се забравя.

Би ми паднал в очите обаче мъж, който не работи, взима заеми от този и онзи, и за да си оправи бакиите, идва да вземе и от мен. Това не е мъж, а паразит. С паразити никога не съм си позволявала да общувам и да изграждам каквито и да е връзки, не се вписват в представата ми за достойни хора, с които да комуникирам.

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Едни познати така се виждаха 1-2 пъти в месец за секс. Нямаше никаква любов. Пичът си продаде апартамента, за да й даде заем да замине в Канада. Мацето там станала успешна танцьорка на пилон и след година му върна всичките пари до стотинка с превод.
Та...случаи много!

# 25
  • Мнения: 2 156
За каква сума става въпрос ?

# 26
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знам дали е правилно или прекалено крайно, но съм възпитавана че не е редно мъж да иска пари от жена (изключвам общите финанси в домакинството), а той да бъде опора на жената и точно това ме подтикна да пусна темата.Но въпреки тези ми разбирания и негативите в отношението му, човекът никак не ми е безразличен.
Изпадала съм в същата ситуация преди време, така и не ми върнаха парите въпреки многобройните обещания.Лесно ги прежалих защото не беше голяма сума и въпреки че ми е обеца на ухото, наивно си мисля че сега може и да е друго.

Не е въпросът до пол, а до това, че той не работи и каквато и сума да му дадеш, все ще е много голяма за него, ще му е трудно да ти я върне и ще те намрази.
А ти ще се разочароваш за пореден път.
Да не говорим, че така въобще не му помагаш- ако можеш, насочи го към някой, който би го назначил на работа, а не му помагай да затъва още.

# 27
  • Мнения: 8 950
Мне, не бих дала при цялата тази ситуация  Peace
Той какъв ти се пада всъщност  newsm78

# 28
  • Мнения: 2 052
Причината за искането на заем е необходимостта да се изплатят други заеми, вероятно на по-близки приятели.
Банките и небанковите финансови институции не са вариант, защото не работи.

Не искам да бъда черногледа, но е възможно нито парите си да видиш повече, нито човека.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 723
Млад и здрав мъж, за който няма работа, да иска заем от жена? Моля?   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт