Подготвя ли ме или..?

  • 15 197
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 74
Ясно е,че няма как с всички да мислим еднакво,обаче аз ли трябва да свърша всичко?Да захвърля детето и да се метна по кафета и кръчми,после да оправя масата,да седна да се напия,пък нека бабата се грижи за дете,чийто навици не познава...Не е ли основно моя грижата за детето?Едно е да помогне и съвсем друго да поеме изцяло грижите...Че и да не ми дава да я докосна дори-моето собствено дете!

Мисля, че това което казваш отново се дължи на твоето пренавиване – има някаква среда, по която върви правилното поведение. Един въпрос: кога идват всички, колко дни имаш още до пристигането на свекърва ти?

Тя идва на 6-ти,баща ми на 7-ми.

# 256
  • Мнения: 426
Скрит текст:
babunka, направо съм втрещена от думите ти. това “ла*но“ е майка на мъжа ѝ, а “говедото“ - на твоя.  Shocked

Скрит текст:
браво, силве. с право си втрещена. от мойто говедо човек само може да се втрещи, но то да правиш планове как да отровиш чужди кучета, защото те дразнят; да тъпчеш алергично дете с алергена докато свърши в Пирогов посред нощ; да изнудваш родителите му да ти го дадат, защото 'няма аутизъм, а е неправилно възпитан' и да водиш двамата си внука целенасочено да играят на 3см от открити електрически кабели(!?) само едно го-ве-до може да измисли. а ММ не го мисли; той тази жена не я смята за майка - дала е новороденото си бебе на свекървата, за да не си скапват студентския живот с младия татко; после директно е записала специализация в друг град. когато е дошла да взима от дома на бабата 6-годишия си син, той се е разревал и отказал да отиде с 'тази непозната жена', от което тя много се обидила. това ако според теб е майка - ОК. щото само едното раждане не те прави такава

в този ред на мисли - затова месеното е толкова кофти. изобщо историята на мойта свекърва и нейната такава е илюстрация в картинки какво става като дадеш бабата да командва парада. младата майка клекнала, мъжът си замълчал и резултът е - отчуждени майка и дете. а месеното почва от малките неща и ескалира до големите, защото всеки нахалства там, където няма съпротива или по народному:

на ниското магаре всеки се качва
babunka, извинявай, но изключително некоректно сравняваш твоята история с тази на авторката. При нея случаят е съвършено различен и съответно коментарите ти са неадекватни.

# 257
  • Мнения: 5 710
Значи имаш време малко да се успокоиш. Прочети какво казват хората в темата, обърни страницата и се опитай да не си скъпа на триците и евтина на просото. Детенцето ти става на една година. Това е прекрасен момент най-вече за теб ( то нищо не разбира, нито ще помни). Организирай си празника, усмихни се - нищо няма да се случи толкова драматично.
Елеци, ванички, колиета – остави тези неща. Единственото нещо, което ще се помни от този рожден ден е тортата, смеха и хубавото настроение, което зависи от теб.
Навря се в абсолютно всички по веригата – кой как спи, колко хърка в съседната стая, кой какви косми има по елеците и т.н дребнавости.  Но не е това важно. 2-3 дни ще устискаш. Постави си приоритетите правилно и дай възможност на роднините на детето ти да му се порадват.
То ще оцелее, ти също.  Предполагам и без триколка за 250 лева деца са отгледани здрави и щастливи. По-важно е детето ти да усети близките хора, а ти да ги накараш да се почувстват желани. Каквито са, нали? Иначе защо би искала подаръците им?

# 258
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Може и да ме насметете, ама ... авторката спомена, че е загубила едно дете, а това е дълго чакано ... Ами, за мен си е обсебена от детето и никой, ама никой, каквото и да направи за него, няма да е добре ... Това е много, много лошо - тепърва я чака градина, училище ... Там нещата няма да са по неин тертип и под неин контрол.
Най-мъчно в тази ситуация ми е за детето ... Не е на добре това обсебване от майката ...

Съвет: не се вкарвай, авторке, във филми, как ще бъде ... Току виж, свекито те изненадало с добро ...

Горкият ти мъж обаче ... С толкова анализи, кое как ... Просто  ... ти ще се справиш, но той милия ще е все м/у вас двете ...

# 259
  • Мнения: 832
На детето нищо няма да му стане да не го изкъпете дори и ден - два,три  кажи ,че си я къпала по-рано и това е...
/Аз даже съм от привържениците,че малките деца наистина не се къпят всеки ден,кожата се изсушава много и дерматити се образуват,а и дете което все още не се въргаля в пясъка не е нужно да се къпи всеки ден...но това е отделна тема.../
А колкото до космите директно трябва да и кажеш,че това е алерген и да си махне косматия елек,няма от какво да се притесняваш. Аз даже казвам на моите баби и ли който идва,да идва с чисти прани дрехи,да не са вълнени,че бебето се беше обринало от вълнен елек на бабата... Казваш си изискванията и това е..,това е твоето дете и трябва да си го пазиш!!! Ако ти не го пазиш,няма кой друг,за тях е забавление,да го нагушкат,да го нахранят... като маймунка е за тях,ама после като се разболее от тези гнусни косми... кой ще страда детето и ти... И вземи и поговори малко с мъжа ти ,да поставя детето на първо място ,а не ,,златната,, си майчица,която няма елементарна хигиена.. Всичко се казва ,,право куме в очи,, е по възможност с лек и лежерен,заповеден тон!!! ОТСТОЯВАЙ СИ ПРАВАТА И ТЕЗИ НА ДЕТЕТО!!! И най вече,ако има болни,леко настинали ,кихащи и кашлящи баби или роднини - ни ги допускаш в къщи!!!!



Още като видях,че детето дърпа космите от елечето и показах какво държи детето в ръката и тя уж си взе поука,ама после пак с елечето дойде.На ММ многократно казвах какво не ми харесва,обаче тя го манипулираше както иска.Майка ми е в чужбина и единствено по скайп се виждаме.Когато неговата майка беше тук мама звънна и аз тръгнах да и показвам детето-винаги я показвах за секунда,не съм я облъчвала с минути или часове,а майка му като подскочи-облъчвала съм детето,как не ме било срам и по-точно как моята майка не я било срам и това докато майка ми слушаше...Каква баба била,глупава ли била  Rolling Eyes Мама много се обиди...Ще говоря пак с ММ да видим как ще се разберем,ако моите роднини ще бъдат в другата къща,то поне и майка му и сестра му да са там.Пак и пак ще говорим,направо не знам как да постъпя като дойде-ако и заявя още с влизането какво ми е приятно и какво не,тя ще реши че се заяждам.Баща ми пък искаше да дойде дни след РД-то,обаче се оплаках че сама няма да се справя и имам нужда от някой,който ще реагира ако започнат да ме нападат,та и той ще е тук,когато и те ще дойдат.Не става дума за бой или псувни и нападки,просто да знам че някой ще е до мен  Blush
Авторке само това не разбирам/цитат от втора страница на темата/,как позволяваш да обиждат собствената ти майка пред теб и нея и си траеш, как не и захлупи на тва бабе слеско просташко в муцуната ,,облъчения,, лаптоп, аз заради такива обидни думи,кожичката ще и сваля на тази миндия мръсна...а ти мълчиш... Защити си майката момиче, утре и тебе така ще тъпчат и детето ти така ще научат да се държи с теб!!!!!! ИМАЙ СЕБЕ -УВАЖЕНИЕ!!!! Иначе на парцал ще те направят....

# 260
  • София
  • Мнения: 24 839
Е ако иска да остане да спи тук,как по точно ще я изгоня?А съм сигурна,че ще настоява за това.Рд-то е на 9-ти.Всичко е подготвено-от стаите за спане,до помещението,в което ще бъде рождения ден.Тортата е поръчана,сладки и бонбони ще вземем тогава.За скарата ще се погрижи баща ми,остава само салата и някое друго мезе.Не е нещо,с което да не мога да се справя и сама...
Значи, за скарата ще се погрижи баща ти и това е нормално.
Но, свеки не бива да пипа нищо, щото ти ще се справиш сама.
Комай, мъжът ти не си е на мястото, затова толкова си си повярвала.
Да видим само докога ще ти изтърпи простотиите. Mr. Green

# 261
  • Мнения: 1 136
Момиче , успокой се ! Ако продължаваш с този начин на мислене ще си съсипеш не само нервите , но и живота . Кой ще търпи обсебена от детето си съпруга , кога обръщаш внимание на съпруга си , създаваш напрежение не само м/у него и майка му , но м/у твоите родители и свекърва си ... та тя е възрастна жена , пропътувала 450км , за да види внучето си и вече е определена като враг . Накрая ще останеш сама със страховете си от никого желана . Детето като поотрасне няма да толерира обсебваща майка и ще те отбягва . Не си права !

# 262
  • Мнения: 422
Не е нещо,с което да не мога да се справя и сама...
Стигнахме до същината на проблема! Ако се отърсиш от чувството да си перфектна във всичко и всичко сама да си направиш, ще разбереш, че е хубаво да ти изкъпят детето, да ти помогнат в домакинството и прочие. Нещата не винаги може и трябва да стават, както ние си представяме, че е правилно! Тогава няма да се налага да си във война с човек, с който до вчера сте водили дълги телефонни разговори! Така няма да се напрягаш, че свекървата е отворила прозореца/което си е доста правилно, имайки предвид, че държите детето на 25 градуса. Как не се обрива от претопляне?/ Толкова пъти ти казаха: налей си чаша вино, изпуши една цигара, вдигни си краката на един стол и си почивай, докато бабата се радва на редките срещи с внучето си!
Съгласна съм с Капитан Морган. Според мен авторката трябва да е благодарна за хубавия и скъп подарък и за помощта на свекърва си. Ако не и харесва начина по който се държи, да поговори с нея и да изясни позицията си очи в очи. Не взимай всичко толкова навътре и сериозно Провокатор. Понякога е нужно малко време, за да обмислим ситуацията преди да реагираме емоционално.

# 263
  • Мнения: 14 843
Аз я попитах как ще се почувства ако мъжът и започне същата офанзива към гостуването на баща и и дядо и
не ми отговори

# 264
  • Мнения: 74
Който и да е идвал от семейството ми,никога не се е налагал така.Като видят,че не искам помощ,просто не ми помагат и не ми се месят-не е защото не обичат внучето си,радват и се,прегръщат я и целуват...Но като кажа,че нещо не ми харесва,не го правят и готово-без драми и караници,без излишно напрежение.Та ММ много добре знае,че родителите ми няма да се пречкат нито на мен,нито на него.Не са създавали проблеми като са идвали.

# 265
  • Мнения: 74
Аз я попитах как ще се почувства ако мъжът и започне същата офанзива към гостуването на баща и и дядо и
не ми отговори


А за болния ми от рак дядо..Едва ли ще направи проблем Simple Smile

# 266
  • Мнения: 1 283
Който и да е идвал от семейството ми,никога не се е налагал така.
Аз пък не го вярвам, защото когато намесата идва от свои хора, го приемаме за съвет и любов, но от чужди хора, като грубо вмешателство!

# 267
  • Мнения: 14 843
Който и да е идвал от семейството ми,никога не се е налагал така.Като видят,че не искам помощ,просто не ми помагат и не ми се месят-не е защото не обичат внучето си,радват и се,прегръщат я и целуват...Но като кажа,че нещо не ми харесва,не го правят и готово-без драми и караници,без излишно напрежение.Та ММ много добре знае,че родителите ми няма да се пречкат нито на мен,нито на него.Не са създавали проблеми като са идвали.

Аз не казвам ,че хората са създавали проблеми
Питам те ако той реши  да ти прави същите пазарлъци за баща ти и дядо ти.Човек ако реши все ще намери за какво да се хване и от къде да изкопчи проблем.Ей сега ако рече " На пък не искам баща ти да прави скарата,не искам това ,не искам онова"
Ти как ще се чувстваш точно преди първия рожден ден на детенцето
Не си съсипвай хубавия празник,не съсипвай и празника на мъжът си.Отпусни му края малко.Остави ги 2-3 дена всеки да прави каквото си иска,не се вглеждай до такава степен в свекървата и в детето.
Ако го правиш рискуваш да си вгорчаваш всички празници на детето от тук на сетне,да не се порадваш и ти на поводите на дете

# 268
  • Мнения: 74
Който и да е идвал от семейството ми,никога не се е налагал така.
Аз пък не го вярвам, защото когато намесата идва от свои хора, го приемаме за съвет и любов, но от чужди хора, като грубо вмешателство!

О,те ме познават много добре.Никога не съм ги деляла на мои и твои,а на такива които идват,радват се на детето без да прекаляват,и си излизат и на такива,които не ни оставят дори да починем.Баба ми е същата като майка му,обаче като кажа 1 път "Не",няма нужда да се повтарям.

# 269
  • Мнения: 74
Който и да е идвал от семейството ми,никога не се е налагал така.Като видят,че не искам помощ,просто не ми помагат и не ми се месят-не е защото не обичат внучето си,радват и се,прегръщат я и целуват...Но като кажа,че нещо не ми харесва,не го правят и готово-без драми и караници,без излишно напрежение.Та ММ много добре знае,че родителите ми няма да се пречкат нито на мен,нито на него.Не са създавали проблеми като са идвали.

Аз не казвам ,че хората са създавали проблеми
Питам те ако той реши  да ти прави същите пазарлъци за баща ти и дядо ти.Човек ако реши все ще намери за какво да се хване и от къде да изкопчи проблем.Ей сега ако рече " На пък не искам баща ти да прави скарата,не искам това ,не искам онова"
Ти как ще се чувстваш точно преди първия рожден ден на детенцето
Не си съсипвай хубавия празник,не съсипвай и празника на мъжът си.Отпусни му края малко.Остави ги 2-3 дена всеки да прави каквото си иска,не се вглеждай до такава степен в свекървата и в детето.
Ако го правиш рискуваш да си вгорчаваш всички празници на детето от тук на сетне,да не се порадваш и ти на поводите на дете



Разбрах какво имаш в предвид,обаче баща ми никога не е налагал мнение.Той е добряк и помага винаги щом може.ММ го уважава много,вижда че помага човека.Не са имали проблем,какъвто аз имах с майка му,затова не мисля,че би имал против да дойде.

Общи условия

Активация на акаунт